Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na Hardtop na Gpu z szybkozlaczkami 1/4 na weze 8/10 :wub: . Oby nie zaslanial ewetualnych radiatorkow na ram :rolleyes: .

ja tez :) dobrze gdyby krocce wychodzily do gory, jak w abadonie.

 

P.S. elegancko Ci to wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez :) dobrze gdyby krocce wychodzily do gory, jak w abadonie.

 

P.S. elegancko Ci to wyszło :)

To raczej pewne ze krocce beda skierowane w gore

 

CarsonPoland - > oczywiscie mosiezny top wychodzi duzo drozej od takiego z plexi ale warto dopłacic do tej roznicy, blok zyskuje nowy ciekawy wyglad, jest mniej podatny na zniszczenia/upadki i rózne sytuacje losowe oraz nie ma mozliwosci pekania plexi z powodu jej złej jakosci...

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diverse, będziesz musiał sobie przekręcić spód, bo opór :wink: będzie okrutny :wink:

 

A co do bloku.

Fakt, ładny. Z pewnością ciężki.

A czy będzie jakiś patent na śniedzenie (korozję)?

 

Można by było jeszcze trochę, skrócić proces producyjny, zrezygnować z wpuszczonych w mosiądz tych 4 imbusów (tzn. nie wpuszczać ich), a w zamian przykręcić nimi na stałe multizapinkę (wyeliminowało by to, te dodatkowe 4 dziury i wgłębienie po bokach), tracimy przy tym estetykę, lecz nie wszystkim na tym zależy, a jednak dzięki temu uzyskujemy mniejszy nakład pracy (koszty materiału i wykonania są mniejsze), tak tylko sobie gdybam, nie bijcie. :oops:

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diverse, będziesz musiał sobie przekręcić spód, bo opór :wink: będzie okrutny :wink:

 

A co do bloku.

Fakt, ładny. Z pewnością ciężki.

A czy będzie jakiś patent na śniedzenie (korozję)?

 

Można by było jeszcze trochę, skrócić proces producyjny, zrezygnować z wpuszczonych w mosiądz tych 4 imbusów (tzn. nie wpuszczać ich), a w zamian przykręcić nimi na stałe multizapinkę (wyeliminowało by to, te dodatkowe 4 dziury i wgłębienie po bokach), tracimy przy tym estetykę, lecz nie wszystkim na tym zależy, a jednak dzięki temu uzyskujemy mniejszy nakład pracy (koszty materiału i wykonania są mniejsze), tak tylko sobie gdybam, nie bijcie. :oops:

Bo ja wiem czy taki ciezki....

Nie obmysliłem narazie patentu na śniedzenie za to korozji napewno nie bedzie bo miedz nie koroduje z mosiadzem

 

Mozna by skrocic proces produkcyjny ale nie zalezy mi na tym wykonanie bloku trwa długo to fakt ale 5 minut nie robi roznicy tymbardziej ze nie ustalam ceny bloku wegłog jakiejs roboczogodziny robie bloki ktore mi sie poprostu podobaja, czas produkcji ma tutaj znaczenie drugorzedne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej pewne ze krocce beda skierowane w gore

Czy beda to szybkozlaczki kontowe , czy na zycznie bedzie mozna zalozyc obrotowe, ewetualnie zamowic bez kruccy? Jak bedzie przyblizona wysokosc bloczku GPU z kurccami katowymi?

 

Krucze, ale na gwiazdke nam zafundowal prezenty :lol2: .

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

misiu wstepne rezzerwuje jeden bloczek :) tyle że z króćcami sk8/10 :)

odp na 100% dam koło poniedziałku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy beda to szybkozlaczki kontowe , czy na zycznie bedzie mozna zalozyc obrotowe, ewetualnie zamowic bez kruccy? Jak bedzie przyblizona wysokosc bloczku GPU z kurccami katowymi?

 

Krucze, ale na gwiazdke nam zafundowal prezenty :lol2: .

Tak beda to szybkozłaczki kątowe obrotowe ( o ile takie dostane wszystko bedzie wiadome we wtorek) mysle ze to beda jedyne złaczki mozliwe w tym bloku...

Wysokosc bloku bez kroccy bedzie w przedziale 13mm-18mm

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że cały czas upierasz się przy rozstawie otworów na socket A (ktoś tego jeszcze używa? ) + multizapinka. Moim zdaniem lepiej było by zaprojektować blok, w którym multizapinka była by zintegrowaną częścią topu. Coś a'la Storm, lub Apogee. Estetycznie prezentowały by się to o wiele ładniej niż blok + niezbyt piękna (powiedzmy sobie to szczerze) multizapinka.

 

To takie małe dywagacje ze strony ortodoksyjnego estety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diverse, będziesz musiał sobie przekręcić spód, bo opór :wink: będzie okrutny :wink:

Ja się o siebie nie martwię, bo mam żółte Leszno, które jak na razie bez problemów ciągnie chłodnicę od Żuka, to poprostu wg. mnie jedyna wada takiego ułożenia :wink: . A jaki byłby w przybliżemniu czas premiery bloku na gpu, bo tam po allegro krąży XC1, któren to jest bardzo interesującą ofertą zważywszy na fakt, że moja karta ciągle śmiga na boxowej suszarce, a po odwróceniu XC1 90* w lewo też nie zasłania pamiątek.(chyba :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że cały czas upierasz się przy rozstawie otworów na socket A (ktoś tego jeszcze używa? ) + multizapinka. Moim zdaniem lepiej było by zaprojektować blok, w którym multizapinka była by zintegrowaną częścią topu. Coś a'la Storm, lub Apogee. Estetycznie prezentowały by się to o wiele ładniej niż blok + niezbyt piękna (powiedzmy sobie to szczerze) multizapinka.

 

To takie małe dywagacje ze strony ortodoksyjnego estety ;)

Pomijajac czy ktos tego uzywa bo napewno tacy sie znajda ale tu nie chodzi o to poniwaz rodzajow mocowania jest duzo

Przyjmijmy A64, LGA , AMD2 , Intel

To mamy podstawowe 4 mocowania musiał bym opracowac 4 rozne topy a kazdy musiał by miec inne wymiary to nie ułatwia mojej pracy. Zwieksza koszty oraz czas wykonania multizapinka jest poprostu lepszym rozwiazaniem a do tego nie oszukujmy sie tanszym, zakup multizapinki bardziej sie opłaca...

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wersja GPU z kątówkami 8/10? I kiedy miałaby się ukazać(2 dni/2 tygodnie)?

Bo stoję przed dylematem, czy licytować XC1 gdzieś tak w okolicach 80zł, czy jeszcze poczekać.

 

P.S Mógłby ktoś wysłać zdjęcie, albo chociaż zapewnić, że bloczek na NB nie będzie zachaczał o dłuższą grafikę na DFI nf4 d/ultra?

Bo Węgorz wstawił zdjęcia, ale innej wersjii, gdzie NB jest pomiędzy PCIex, które to są wyraźnie dalej od siebie, niż na wersji nf.

Edytowane przez Diverse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wersja GPU z kątówkami 8/10? I kiedy miałaby się ukazać(2 dni/2 tygodnie)?

Bo stoję przed dylematem, czy licytować XC1 gdzieś tak w okolicach 80zł, czy jeszcze poczekać.

 

P.S Mógłby ktoś wysłać zdjęcie, albo chociaż zapewnić, że bloczek na NB nie będzie zachaczał o dłuższą grafikę na DFI nf4 d/ultra?

Bo Węgorz wstawił zdjęcia, ale innej wersjii, gdzie NB jest pomiędzy PCIex, które to są wyraźnie dalej od siebie, niż na wersji nf.

Gpu mysle ze w przeciagu tygodnia powinienem cos pokazac

A co do bloku na nb własnie na ta płyte był projektowany wiec nic nie powinno przeszkodzic przed jego załozeniem na ta płyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wysłać zdjęcie, albo chociaż zapewnić, że bloczek na NB nie będzie zachaczał o dłuższą grafikę na DFI nf4 d/ultra?

Zapewniam Ci, ze nie bedzie...... :D wystarczy? :D

 

a bloczek syci, chociaz z multizapinkją juz mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...