Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie multizapinek

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jakiś czas temu robiłem sobie bloczki. Gdy przyszła kolej na wykonanie zapinki, pomocą posłużył mi kolega, który pracuje w firmie wycinającej napisy reklamowe w nierdzewce, ale nie tylko. Rozrysowałem mu różne, różniste projekty zapinek:

post-125281-1165768620_thumb.jpg

 

Jednak najlepsze okazało się najprostsze rozwiązanie:

post-125281-1165768677_thumb.jpg

 

i te same "multizapinki" - ogniwka, na bloczku na GPU

post-125281-1165768769_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Ci, ze nie bedzie...... :D wystarczy? :D

Dobra, dobra, starczy :) miałem wątpliwości, bo złączki są mniej więcej na środku, a zdjęcie węgorza jest z innej płyty.

P.S. Ile trzeba w nim dopłacić za sk10? 4zł?

 

Z kad ta pewnosc ze nie bedzie pasował?

Poprzednia wersja pasowała to i ta musi icon_wink3.gif

Bo pytałem się, nie czy będzie pasował, bo to oczywiste, tylko czy nie będzie zachaczał, bo już nie każdy o takich rzeczach pisze :wink: Edytowane przez Diverse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie multizapinek

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jakiś czas temu robiłem sobie bloczki. Gdy przyszła kolej na wykonanie zapinki, pomocą posłużył mi kolega, który pracuje w firmie wycinającej napisy reklamowe w nierdzewce, ale nie tylko. Rozrysowałem mu różne, różniste projekty zapinek:

post-125281-1165768620_thumb.jpg

 

Jednak najlepsze okazało się najprostsze rozwiązanie:

post-125281-1165768677_thumb.jpg

 

i te same "multizapinki" - ogniwka, na bloczku na GPU

post-125281-1165768769_thumb.jpg

Zauważ, że przy niektórych ustawieniach nie będzie można wkręcić złączek.

Nie wiem czemu sie tak uwzieliście na tą multizapinkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że przy niektórych ustawieniach nie będzie można wkręcić złączek.

Tak, jest to spowodowane tym, że otwory ustawione sa w narożnikach "po skosie", przy złączkach ustawonych na środku (jak w przypadku bloczka Misia14go) pole manewru jest praktycznie nie ograniczone

 

Nie wiem czemu sie tak uwzieliście na tą multizapinkę :)

Klasyczna multizapinka z szeregiem otworów nigdy mi się nie podobała (sama koncepcja - nigdzy nie bedzie w pełni uniwersalna, co chwilę pojawiają sie nowe sockety), lubię rzeczy zoptymalizowane pod konkretne zastosowania, lub w pełni uniwersalne rozwiązania a proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bellon -> z całym szacunkiem bo twoje zapinki napewno spełniaja swoja funkcje ale wygladaja beznadziejnie.... :wink:

heh... Chodziło mi o koncepcję, a wygląd, tu nie ma, co wyglądać te cztery skromne ogniwka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba chyba zbyt wyfafinowanego gustu, by stwierdzić, która z tych zapinek jest ładniejsza.

Co absolutnie nie zmienia faktu, że sam blok jest bardzo elegancki. Aczkolwiek, gustowna zapinka dodała by mu zapewne smaku.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

w sumie racja... ta zapinka lekko na odczep :/ taka standardowa, blok sie wyroznia a zapinka nie :D zrob jakas taka fajna Elo i Pr0 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo taka :-P

 

Dołączona grafika

 

Ale to juz wymaga specjalnego profilu topu zeby taka zapinka pasowala. Pozatym ta na swiftechu zaslania caly blok, praktycznie nie byloby widac mosiadzu.

Mnie zastanawia fakt umiejscowienia otworow mocujacych zapinke (socketA), kto dzis takie bloczki kupuje, moznaby isc za duchem czasu i zrobic top na s775 i ew przejsciowki z tego na inne (albo naraz 775 i po otworku na 939 bo one ze soba za bardzo nie kolidują).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze taka zapinka albo poprostu zapinka wychodzaca na rowni z topem byla by fajna ale wtedy wymiary gabarytowe kawalka materialu na top by sie zwiekrzyl i to sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Mnie zastanawia fakt umiejscowienia otworow mocujacych zapinke (socketA), kto dzis takie bloczki kupuje, moznaby isc za duchem czasu i zrobic top na s775 i ew przejsciowki z tego na inne (albo naraz 775 i po otworku na 939 bo one ze soba za bardzo nie kolidują).

Fakt, bloczki mogłyby mniec tylko s775 i A64, w sumie kto teraz chłodzi wodą inne? Bardzo mało kto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie da się tak przykręcić topu w stosunku do defaultowego ustawienia, żeby uzyskać taki przepływ, jaki miał być pierwotnie. Po obróceniu o 90* otrzymamy coś, co i ma słaby przepływ i jest mało wydajne :wink: Interesująca dla posiadaczy słabszych pompek(ale głupio brzmi to słowo :) ) byłaby możliwość obrócenia o 45*, co już nie jest możliwe. Powtarzam, że mi to w ogóle nie przeszkadza, ale może komuś nie odpowiadać.

Edytowane przez Diverse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu, bylem dzis w bibus menos po zlaczki dla siebie i przy okazji dopytalem o to kolanko obrotowe z sk 8/10. nie ma problemu z gwintem 1/4", z wiekszymi juz obrotowek nie maja.

jak rozwiazesz ladnie problem z zapinka (tak jak w stormie byloby idealnie imo), ew. tak by nie zeszpecic i do tego bloczek dac do polerki to klienta masz jak w banku :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu, bylem dzis w bibus menos po zlaczki dla siebie i przy okazji dopytalem o to kolanko obrotowe z sk 8/10. nie ma problemu z gwintem 1/4", z wiekszymi juz obrotowek nie maja.

jak rozwiazesz ladnie problem z zapinka (tak jak w stormie byloby idealnie imo), ew. tak by nie zeszpecic i do tego bloczek dac do polerki to klienta masz jak w banku :].

Ja rowniez dzisiaj byłem po złaczki i kupiłem sm8/10 obrotowe na gwint 1/4" i kosztuje 10zł/sztuka :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez dzisiaj byłem po złaczki i kupiłem sm8/10 obrotowe na gwint 1/4" i kosztuje 10zł/sztuka :blink:

proste czy kolanka po 10zl?

kupilem m.in. 2szt proste obrotowe sk 8/10 z gwintem 3/8 do flowpina i wyszlo cos ok 7zl szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna wersja bloczka wprowadziłem pewne zmiany ktore zaowocuja wieksza kompatybilnoscia z płytami dostepnymi na rynku głównie z C2D

:wink:

 

Bloczek wyglada swietnie jestem dumny z niego :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na trzeciej fotce od dolu troche widac ;) na oko to bedzie ze 2-3mm (wg mnie troche duzo).

Misiu troche duzo materialu skrawasz z topu, nie lepiej jak bys top robil z dwoch kawalkow mosiadzu i lutowal

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze Misiek woli sobie troche wiecej poskrobac niz lutowac dwa kawalki ze zoba... wyda pare groszy wiecej za material ale oszczedza mase czasu bo nie musi sie bawic w frezowanie 2 czesci, lutowac, szlifowac i modlic sie z bedzie szczelne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...