Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny bloczek z serii NB tym razem postarałem się abyście mi to o oporach nie gadali, choć pewnie i tak będziecie :blink: :lol:

Przerwa pomiędzy topem z plexi a spodem miedzi wynosi ok 5mm wiec sporo, bo w poprzednich wersjach było to coś koło 2mm. Powiem tylko, że na dniach skończę bloczek cascade i zapodam fotki a potem kolejny pomysł bloczka na GPU.

No nic oto fotki

Dołączona grafika

Proszę o wypowiedzi :rolleyes:

aa bloczek jest na króćce pod gwint 3/8"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos sie zwykla wiertarka robi? takie male delikatne nawierty tylko? mi tam sie bardziej podobal spodzik poprzedniego bloczku z grubymi finami. ale ogolnie caly bloczek wyglada ladnie.

1214995[/snapback]

Hmm te nawierty są na głębokości jakieś 3mm a w najniższysz punkach do 4mm. chodzi mi o to, że te takie wystające troszkę są wyższe niż te dziurki. Tak robione wiertarką zwykłą. Zrobiłem taki bloczek, bo wszyscy mi z oporami przepływy wylatywali a teraz nikt nie wylatuje, bo nikt nie pisze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy woda nie bedzie przeplywac po zawirowaniach najmniejszy opor uzyskuje sie stosuja odpowienie profilowanie dna ale moze sie myle a nie nie ma prostopadle uderzenie wody ... ale tego na fotach nie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wydajniejsze to od abadona lite? i ile by takie cos kosztowalo jakbys pchnal na allegro?

1215306[/snapback]

No sądzę, że wydajniejsze, bo w abadonie lite nie ma nic w środku, co do ceny możemy się dogadać gg 2201984. Trosze trudno się robi taki spód potem może napisze, co jak robiłem, bo teraz nie mam czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam wymyśliłem a to trudne nie było:D

Wiedziałem, że mechlik się czegoś będzie czepiał jak nie miał gdzie się do bloczku doczepić to o projekt się będzie czepiał  :mur:  :mur:  :mur:

1216010[/snapback]

 

Ojjj... ale ja starszny jestem...

Jeszcze ci nic nie zarzuciłem...

 

Już wiem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten blok to kopia cascade, którą wykonałem nie jest jeszcze skręcona, ale daje fotki poszczególnych części. Ten bloczek zanim sprzedam to przetestuje na swoim procku. Zapraszam do oglądnięcia fotek

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Specjalnie fotka żeby mi ktoś nie wyleciał że yety nie pasują :mur:

Dołączona grafika

No to proszę komentować niebawem cały bloczek już złożony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go myslisz ze jak jest rożna grubosc miedzi to projekt jest juz zupelnie inny ? dla mnie to wyglada prawe tak samo jak bloczek mechl!ina...

 

 

aaa ta kopia cascade calkiem fajnie wyglada.... jak te yety( czy jak to sie tam pisze... chodzi o te patyczki :P ) przymocowales ? i z czego one sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że nie ma z czym porównać może ktoś mi pożyczy bloczek jakiś seryjnie produkowany

1216296[/snapback]

Zgłoś się do Allena z overcockers - organizujemy wielki test bloków homeMade - jako referencyjny blok bedzie Uriel więc poprzecza wysoko stoi.... nie masz co się bać że test bedzie niedokładny bo opracowałem najdoskładniejszą procedurę testową pozwalającą na porównywanie lboków bo uniezależniłem się od temperatury otoczenia - http://www.overclockers.pl/txt.php?id=waterblocks tam masz więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do Allena z overcockers - organizujemy wielki test bloków homeMade - jako referencyjny blok bedzie Uriel więc poprzecza wysoko stoi.... nie masz co się bać że test bedzie niedokładny bo opracowałem najdoskładniejszą procedurę testową pozwalającą na porównywanie lboków bo uniezależniłem się od temperatury otoczenia - 1216674[/snapback]

Ta wersja bloku cascade jest wersją beta może pomyśle nad następnym blokiem i wyśle do was na ten test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu dobrze wyczytałem. To przed sprzedażą miałeś go przetestować :) a tu widzę na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39819539 a testu wydajności robionego na twoim sprzęcie się nie doszukałem. Możesz napisać jak wydajność tego bloku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej wiarygodne by było jak byś opracował sposób robienie kopii Cascade czy innego bloku - tak by następne były identyczne i poprostu wysłał na obiektywny test... pamiętam jak się umawiałeś z mechlikiem by bardzo przychylną opinię napisał.... więc by takich sytuacji uniknąć najlepiej jak by ktoś niezwiązany testował....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej wiarygodne by było jak byś opracował sposób robienie kopii Cascade czy innego bloku - tak by następne były identyczne i poprostu wysłał na obiektywny test... pamiętam jak się umawiałeś z mechlikiem by bardzo przychylną opinię napisał.... więc by takich sytuacji uniknąć najlepiej jak by ktoś niezwiązany testował....

1221848[/snapback]

Tak napszykład ty :mur: :lol:

Mechlik sam to napisał że będzie zachwalał i pięknie to zrobił ale to przeszłośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napszykład ty  :mur:  :lol:

Mechlik sam to napisał że będzie zachwalał i pięknie to zrobił ale to przeszłośc

1221855[/snapback]

Zaczynasz mnie już całkowicie irytować... :?

Gdybym miał jeszcze archiwum z GG to byś miał się z czego tłumaczyć...

A tak chociaż mniej resztki godności i nie wciskaj kitu...

 

Przeszłość jak już ktoś napisał będzie się za toba ciągneła...

O to się nie bój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz mnie już całkowicie irytować...  :?

Gdybym miał jeszcze archiwum z GG to byś miał się z czego tłumaczyć...

A tak chociaż mniej resztki godności i nie wciskaj kitu...

 

Przeszłość jak już ktoś napisał będzie się za toba ciągneła...

O to się nie bój...

1221924[/snapback]

Ta i ty o to zadbasz :mur:

gdybym ja miał archiwym z gg to tez bym powklejał ciekawe cytaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napszykład ty  :mur:  :lol:

Mechlik sam to napisał że będzie zachwalał i pięknie to zrobił ale to przeszłośc

1221855[/snapback]

 

No ja bym chciał bo mam zamiar napisać wielką recenzję bloków-samoróbek i nie wiem jakie widzisz przeszkody - procedurę testowania mam na tyle zuunifikowaną że user czytający recenzję samoróbek mógłby porównywać bloki z recenzji bloków firmowych... bardzo bym chciał by na overclockers powstała swego rodzaju baza danych bloków wodnych...

 

 

Mam takie podejście że jeśli ktoś się boi prawdy to oznacza że ona jest niemiła - zastanawiałem się wcześniej dlaczego z www.bloki.pl nie chcieli podesłać bloków do recenzji - Allen parokrotnie próbował z nimi rozmawiać - otóż odpwoiedź wg. mnie jest prosta - ich najsilniejszy blok to Spider Extreme - taki Uriel prawda? A zobaczcie jaką ma długość żeberek... tylko tuż nad wlotem... znacznie mniejsz powierzchnia oddawanie ciepła - poprostu nie chcieli bezpośredniej konfrontacji z konkurencją (MCS) może kiedyś jak będę miał za dużo $$$ to sam zakupię Xpidera i pojawi się w recenzji :/ np. Uriel jest mój prywatny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie- jesli misiu robisz takie dobre bloki to podeslij do testow. Bo pisanie ze lepiej zrobic nowy blok niz jakikolwiek przetestowac to niezlym shitem zalatuje.. te bloki odbieraja wogole cieplo? Jak na razie nie ma na to dowodow jakichs. Tak wiec fajnie by bylo jakbys zszedl na ziemie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...