Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie- jesli misiu robisz takie dobre bloki to podeslij do testow. Bo pisanie ze lepiej zrobic nowy blok niz jakikolwiek przetestowac to niezlym shitem zalatuje.. te bloki odbieraja wogole cieplo? Jak na razie nie ma na to dowodow jakichs. Tak wiec fajnie by bylo jakbys zszedl na ziemie :-/

1222095[/snapback]

Tilt już zrobił test niestety nie mam rezerwuary i brudną nagrzewnice nie mam wantyli i tak mam testować?

Jak mogę się bać prawdy skoro nie wiem jakie wyniki ma ten blok?

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tilt już zrobił test niestety nie mam rezerwuary i brudną nagrzewnice nie mam wantyli i tak mam testować?

Jak mogę się bać prawdy skoro nie wiem jakie wyniki ma ten blok?

1222101[/snapback]

No - twoje testy raczej będą mało warte - im więcej lboków do porównania tym test ma większą wartość... Z Allenem mamy plan zrobienia dość dużego zbioru testów bloków - dają one jednoznaczną odpowiedź który lepszy - zawsze identyczne warunki i uniezależnienie od temperatury otoczenia

 

 

BTW nie znoszę pajacy którzy na allegro się chwalą "na tym oto dziadoskim bloku miałem 37C na podkręconym XP" Bleblebla... ja wam mówię że nawet mógłbym uzyskać 20C na bloku z CCCP - poprostu wawalam nagrzewnicę za okno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz nad moj post ^ Jesli ma powstac baza bloczkow samorobek, no to jak sie robi i zapewnia o ich jakosci, no to logiczne jest ze jak inni przetestuja razem z innymi takimi samorobkami to sie potwierdzi. Mozna przeciez podeslac nawet jeden wydmuchany, wycyckany i wycyzelowany jak tylko mozna - w koncu chodzi o to zeby pokazac wlasne umiejetnosci i udowodnic ze niedorobki z przeszlosci sa przeszloscia. A jak sie unika i wykreca no to jest cos do ukrycia i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać że test ma większy sens jak zrobisz parę jednakowych - wtedy test jednego będzie świadczył o wydajności pozostałych - gdyż są jednakowe - to raczej oczywiste Bo np. zrobisz kopię Cascade z 40 jetami a na allegro będziesz sprzedawał wersje z 30 jetami i powoływał się na test - też bez sensu.... ale znaczna większość to bloku unikatowe - jedynie narazie rodzinka Prisonów jest jakby "seryjna" po za najsilniejszą wersją - ma powstać jeden jedyny egzemplarz - do wykonania motywuje mnie obawa przed blokami Mechlina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale też będzie taki mały smaczek - szczegółowe wymiary bloków - np. nakały, grubość nad jądrem - nawet może uda mi się porobić rysunki techniczne - tam gdzie będzie to wykonalne bo np. nie wyobrażam sobie rozrysowania wachlarza Mechlina :/ nie wiem czy będzie to wykonalne ale z chcią bym jeszcze do każdego bloku dołączył oprócz testów na tyle szczegółowe wymiary by każdy był w stanie wykonać takowy blok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale też będzie taki mały smaczek - szczegółowe wymiary bloków - np. nakały, grubość nad jądrem - nawet może uda mi się porobić rysunki techniczne  - tam gdzie będzie to wykonalne bo np. nie wyobrażam sobie rozrysowania wachlarza Mechlina :/ nie wiem czy będzie to wykonalne ale z chcią bym jeszcze do każdego bloku dołączył oprócz testów na tyle szczegółowe wymiary by każdy był w stanie wykonać takowy blok....

1222174[/snapback]

No i co wyśle blok na test i ile bede musiał czekać na odesłanie bloczu do mnie

rok, miesiąc, tydzień :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie wazne ile bys mial czekac... wazne ze potencjalny klient jak spojrzy w ten tescik i zobaczy ze bloczek ma dobra wydajnosc i ladnie wyglada bedzie chcial go nabyc...

 

sam ich nie testujesz i nie chcesz dac innym do obiektywneo testu ;/ ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie wazne ile bys mial czekac... wazne ze potencjalny klient jak spojrzy w ten tescik i zobaczy ze bloczek ma dobra wydajnosc i ladnie wyglada bedzie chcial go nabyc...

 

sam ich nie testujesz i nie chcesz dac innym do obiektywneo testu ;/ ehhh...

1222607[/snapback]

A nawet, jeśli bym testował to, co z tego skoro testy będą nieobiektywne (według niektórych), więc, po co mam się męczyć :mur:

Jestem w trakcie robienia bloczku na gpu i tym razem chyba nikt mi się do oporów nie przyczepi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próby nakłonienia Misia do obiektywnych testów są jak jego ulubiona emotka - waleniem głową o mur.

 

Osobiście czekam na testy i szczerze żałuję, że bloki.pl nie raczyły się odezwać bo uważam, że ich bloki nie są wcale takie złe szczególnie w kwestii stosunku jakość/cena (no ale to subiektywna ocena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Non... jeśli miałbym na oko stawiać MCS wydajnością i bloki.pl to myślę że z MCS wystarczyłby Crystal by pokonać wszystkie po za Spiderem Extreme - Spider mógłby być świetny jak by mu te żeberka przedłużyli

 

:cry: Ale wielka szkoda bo lubię podczas testów być zaskakiwany - przed testami obstawiałem że Uriel i Nuke będą szły łeb w łeb... a tu niespodzianka... wspaniałą niespodzianką okazał się Crystal :D można powiedzieć że w przybliżeniu depcze po piętach Nuke'owi :D

 

 

Mam też szczerą nadzieję że pojawi się do testów X3M - dla mnie jest wielką zagadką.... strasznie ciekaw jestem czy pokona Uriela ;) ale z tego co czytałem na forum to ludziki mają na X3M niziutkie temperaturki.... więc Hmmm fajnie by było... lider by się zmienił... ech... gdybania tylko :/

 

 

 

Misiek nie wyobrażaj sobie że będę ci rok bloka trzymał :/ test trwa mniej więcej 3 dni - 72 godziny - jak byś uważnie przeczytał reckę to byś wiedział :? bloki z MCS trzymałem przez ok. 3 tygodnie (w międzyczasie miałem przeprowadzkę)

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem trochę ;)

 

IMHO, bloczki Misiu15go wyglądają na profesjonalne (pogratulować wykonania!), wyniki testów Twoich - Misiu15go - bloków mogłyby wykazać (tymbardziej kopia Cascade, który swoją droga chcę ściągnąć na test na Overclockers.pl z Australii...), czy Twoje produkty są warte zakupu, a wg mnie wzbudzają duże zainteresowanie. Bardzo by było miło gdyby Twój bloczek wodny pojawiłby się w teście, którego wyniki zostałyby opublikowane w recenzji w Overclockers.pl.

 

Test produkcji Homemade, teoretycznie, wstępnie ustalałem z Kyniek'iem gdzieś na połowę lutego, przełom luty/marzec (dużo konstrukcji do przetestowania, tymbardziej, że jeden blok wymaga 3dni testów). Z tego co wiem, jego system WC jest już w pełni gotowy do testów. Czekamy na odp. od MCS/X4PRO w związku z X3M... oby pozytywnie :)

 

Test na pewno ukaże się szybciej niż już wspomniany. Problemy związane z przeprowadzką Kyniek'a spowodowały, że musieliśmy opóźniej jego publikację. Jednakże jak zauważyłem wzbudził bardzo, bardzo duże zainteresowanie wśród czytelników, tymbardziej, że coraz więcej osób pragnie ciszy podczas pracy z komputerem, czego efektem jest instalacja zestawu do chłodzenia wodnego. Co więcej, po takiej recenzji, sprzedaż bloków przeważnie wzrasta, więc jednocześnie byłaby to świetna reklama dla konstruktorów tych bloków, które wykazałyby się świetną wydajnością. Walka na pewno będzie ostra!

 

Myślę, że Kyniek jeszcze umówi się z każdym, kto będzie chciał podesłać blok na test, indywidualnie odnośnie terminu, aby bloki przychodziły partiami...

 

Może jednak skupmy się na temacie, o blokach Misiu15g...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem trochę ;)

 

IMHO, bloczki Misiu15go wyglądają na profesjonalne (pogratulować wykonania!), wyniki testów Twoich - Misiu15go - bloków mogłyby wykazać  (tymbardziej kopia Cascade, który swoją droga chcę ściągnąć na test na Overclockers.pl z Australii...), czy Twoje produkty są warte zakupu, a  wg mnie wzbudzają duże zainteresowanie. Bardzo by było miło gdyby Twój bloczek wodny pojawiłby się w teście, którego wyniki zostałyby opublikowane w recenzji w Overclockers.pl.

 

Test produkcji Homemade, teoretycznie, wstępnie ustalałem z Kyniek'iem gdzieś na połowę lutego, przełom luty/marzec (dużo konstrukcji do przetestowania, tymbardziej, że jeden blok wymaga 3dni testów). Z tego co wiem, jego system WC jest już w pełni gotowy do testów. Czekamy na odp. od MCS/X4PRO w związku z X3M... oby pozytywnie :)

 

Test na pewno ukaże się szybciej niż już wspomniany. Problemy związane z przeprowadzką Kyniek'a spowodowały, że musieliśmy opóźniej jego publikację. Jednakże jak zauważyłem wzbudził bardzo, bardzo duże zainteresowanie wśród czytelników, tymbardziej, że coraz więcej osób pragnie ciszy podczas pracy z komputerem, czego efektem jest instalacja zestawu do chłodzenia wodnego. Co więcej, po takiej recenzji, sprzedaż bloków przeważnie wzrasta, więc jednocześnie byłaby to świetna reklama dla konstruktorów tych bloków, które wykazałyby się świetną wydajnością. Walka na pewno będzie ostra!

 

Myślę, że Kyniek jeszcze umówi się z każdym, kto będzie chciał podesłać blok na test, indywidualnie odnośnie terminu, aby bloki przychodziły partiami...

 

Może jednak skupmy się na temacie, o blokach Misiu15g...

1223480[/snapback]

To tak czy w teście będą fotki dokładne opis jakości itd., (jeżeli tak to świetnie).

Postaram się dostarczyć bloczek na test Allen przekonałeś mnie może to rozwieje wszelki wątpliwości jakości bloków i ich wydajności.

Ta wersja cascade nie będzie na teście, bo jest już praktycznie sprzedana, ale skonstruuje następną.

Ten topic to i tak wielki OT więc co z tego ze 1 strona więcej :mur: :mur: :mur:

Specjalnie dla nazir123 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście oczywiście będą fotki, postaram się, aby fotki były bardzo szczegółowe, aby żadna cecha bloku nie umknęła. Fotki będzie wykonywał oczywiście Kyniek, jednakże staram się ułatwiać zajecie, ponieważ jeżeli wiemy, jak mają wyglądać zdjęcia to wiemy co mamy robić, dzięki temu nie tracimy cennego dla wszystkich czasu, a i ta pomoc z pewnością przyda sie w przyszłości. :)

 

Jeżeli Kyniek zdoła, to będą wykonane pomiary, tak szczegółowe, jak się da wykonać, jak również inne info. Przyjrzymy się jeszcze dokładnie recenzji bloków wodnych i zobaczymy czego brak, co poprawić, aby to miało ręce i nogi, w pełni spełniało swoje założenia i było jasno opisane dla czytelnika.

 

Cieszę się, że postanowiłeś nadesłać blok wodny. Powiem to tak, nie pisałem postu głównie z myślą, aby Cię przekonać, tylko z myślą, aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do wydajności bloków wodnych, tymbardziej, iż Twoje konstrukcje prezentują się bardzo dobrze i warto by je przetestować, aby unaocznić ich wydajność. W każdym razie dzięki, jeżeli nadeślesz blok na test! :)

 

Dla testu, szkoda, że sprzedana, jednakże myślę, że to Dobrze dla Ciebie, na pewno wpływa to pozytywnie na chęć pracy, ponieważ wiesz, że ktoś chciałby wykorzystać Twoją konstrukcję w swoim systemie. To na pewno jest bardzo budujące psychicznie.

 

Mimo wszystko staram się, aby nie robić OT od tematu, tylko się go trzymać, w końcu po to został założony, aby odpowiadać na zadany temat i aby nie składać wszystkiego w jednym miejscu, ponieważ później trudno jest wyłonić te najcenniejsze informacje albo chociażby połapać się o co tak właściwie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice :)

Mówisz wiertara to ? Jakie wiertło... :>

 

Ciekawe kiedy mi coś takiego wyjdzie... :>

 

I ponawiam pytanie... jak się sprawują oryg. tarcze dremela... ? Jak z ich jakością i wytrzymałością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice :)

Mówisz wiertara to ? Jakie wiertło... :>

 

Ciekawe kiedy mi coś takiego wyjdzie... :>

 

I ponawiam pytanie... jak się sprawują oryg. tarcze dremela... ? Jak z ich jakością i wytrzymałością ?

1232519[/snapback]

To tak kanały są wiertłem 9 robione jeśli o to ci chodziło.

A co do tarcz to ci już tłumaczyłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... hehe... wkleje kawałek rozmowy z gg... :D i powiedz mi czy mi dobrze tłumaczyłes :>

 

Ja (21-01-2005 23:05)

a oryginały też masz...

Ja (21-01-2005 23:05)

i jak one chodzą..

Misiu15go (21-01-2005 23:05)

tak

Ja (21-01-2005 23:05)

bo ja się o oryginał drmela pytam

Misiu15go (21-01-2005 23:05)

no podobnie do toya

 

:lol:

 

A potem:

 

te za 40zł jest ich 36 sztuk są podobne do tych toya a te 5 sztuk za 50zł nie sprawdzałem pojołeś?

 

:lol:

 

Rozumie, żę miałeś cięzki dzień ;)

 

Więc prosze nie loluj tylko napisz czy już je używałęś czy nie... :>

Myślałem, ze jak plekse robisz to może spód też zacząłeś... ;)

 

Ale ok... czekam czy wkońcu wykorzystasz te dremele czy nie :D

 

No i thx za info :)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak miałem bardzo zły dzień

Ale Ok

Są 3 rodzaje tarcz do dremela, z jakimi się spotkałem

- 36 sztuk w zestawie cena 40zł grubość tarczy 0,6mm

- 20 sztuk w zestawie cena 40zł grubość tarczy 1mm

- 5 sztuk w zestawie cena 50zł grubość tarczy? Są zbrojone i o wiele większe niż 2 wyżej wymienione rodzaje

Ja używam tarcz 1 rodzaju są one takiej samej wielkości, co te toyi wytrzymują dość sporo nie potrafię określić ile cm, ale dość dużo.

Tarcze 2 rodzaju też używałem i powiem jedno są one bardzo niebezpieczne, bo jak się złamie i wyj.. To może zabić :lol: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Top Na GPU. Widać postępy w każdym nowym przez ciebie zrobionym bloczku . Naprawde ładne wykonanie. Jestem pod wrażeniem. Nawet Gwint jest ładnie wypolerowany - pewnie nie zdradzisz jak to zrobiłeś. Pwiem ci że twoje bloki wyglądaja zupełnie jak ze sklepu. Zwrot Home Made nabiera zupełnie nowego znaczenia. VERY VERY NICE !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aztec -> Thx :)

 

Co prawda są one dosyć grube... ale przez to większe rowki między pinami i mniejsze opory :]

 

Nie wiesz może jak z ich wytrzymałością... które są najmocniejsze z tego zostawu... :>

Biore pod uwage ta 3 ostatnie tarcze... a te z włókna szklanego mile mi się kojarzą z tarczami do kontówek... a te są dosyć mocne... :>

 

Jakie tam są ich ceny (choćby przyblożone)... dzisiaj się jade porozglądać ;]

 

Mnie kusi ta 456 :>

 

Prosze o opinie, tego, który miał przyjemność bawic/pracować z tymi tarczami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsze to 426 i 456. Tarcze 426 są chyba bardziej osiągalne (ja nie widziałem 456). Natomiast dosyć niezłe są 409. Są stosunkowo cienkie 0,64mm, jest ich dużo w opakowaniu (36szt.) lecz na pewno nie tak mocne jak wzmocnione 426 i 456. Polecam zajrzeć tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego też razem z tarczami kupiłem okularki ochronne za 10zł :D

Przy robienia rowków w spodzie jednak daje po oczach... więc dlatego zawsze lepiej je mieć na głowie...

 

A co do samych tarcz...no troche ciąłem nim spód... potem pleksa... ale tarcza już ma połowe swoich oryginalnych wymiarów... :(

Więc takie mieszane uczucia.... przy normalnych tarczach poszło by około 10-15.... ale to jest oryg dremel więc wymagam od niego troche więcej... tymbardziej, żę miedz jest miękka... ;)

 

No bo jednak 40zł za 5 "tarczek" to jest troche dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Niedługo bloczki misia15go będą robione na takich lub podobnych spodach.

Ten spód to prototyp dlatego ma jeszcze pewne niedoskonałości, poza tym spadł mi na beton w piwnicy :mur:

 

Wymiary podstawy:5cm x 5cm

 

Grubość podstawy:1mm

 

Odstępy pomiędzy pinami: 1,7mm

 

Wymiary pinów:

wysokość: 8mm

średnica 0,8mm

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...