Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze widzę- podstawa wiercona i wlutowane "igły", tak?

Jeśli tak poproszę o zdjęcie spodu spodu (hehe- chyba wiadomo o co chodzi).

1244220[/snapback]

Nie trafiłeś :lol:

Fotek spodu nie dawałem bo nie mam papieru i pasty aby go doprowadzić do wysokiego połysku ale widzę, że chyab trzeba będzie dać takie jakie są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to calkiem obiecujaco, tyle ze (ihmo) troche przegiecie w druga strone - mozna by zwiekszyc troche srednice tych pinow...

 

...bo pierwsze co mi sie skojazylo to szczotka dla psa :mrgreen: :wink:

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cvir... jaka szczoteczka :>

To przecież Winnie na S939 jak się patrzy :D

 

Kurde... chyba, wezme z procka te piny odwale i do spodu spobie przylutuje :D

 

A tak na serio... wygłąda fajnie.. i chyba można by troche gęściej... ;)

 

Cvir-> dobra wiadomośc ;) W poniedziałek powinienem mieć foty :>

 

I na czym to tak fajnie robione :>

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to calkiem obiecujaco, tyle ze (ihmo) troche przegiecie w druga strone - mozna by zwiekszyc troche srednice tych pinow...

 

...bo pierwsze co mi sie skojazylo to szczotka dla psa :mrgreen:  :wink:

1244239[/snapback]

:D W następnych wersjach piny będą miały 1mm średnicy zamiast 0,8mm i wtedy odstępy pomiędzy nimi wyjdą też 1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak zrobiłeś te wystające pręciki?? Najlepiej było by wspawać - to gwarantuje jednolitość materiału ewentualnie na ścisk u uszczenić lutowaniem wygląda trochę naj cooler Swiftecha - już go chyba nie produkują... wygląda trochę intrygująco :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by wspawać - to gwarantuje jednolitość materiału ewentualnie na ścisk u uszczenić lutowaniem wygląda trochę naj cooler Swiftecha - już go chyba nie produkują... wygląda trochę intrygująco :P

1244262[/snapback]

Gwarantuje Ci że to jest tak zrobine że jest jednolitość materialu. Za sekundkę zapodam fotki spody aby rozwiac wasze wątpliowości co do tego że niby wlutowałem szpilki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę rzeźbione z jednego kawałka miedzi - napewno lepsze ale trudniejsze lecz nie znaczy że gorsze (przymnajmniej niewiele gorsze) jak wykazuje przykład coolera swiftecha - taki jeż z powkręcanymi prętami w podstawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykład coolera swiftecha - taki jeż z powkręcanymi prętami w podstawę...

1244618[/snapback]

Masz może gdzieś fotki tego rozwiązania ?

 

Co do trudności wykonania to mógł bym się kłócić czy frezowanie jest trudniejsze od mojej metody, bo mam również możliwość frezowania bloczków. Ale przy frezowaniu nie mam jak wykonać okrągłych pinów więc wybrałem inną metodę. I gwarantuje Ci, że ten spód jest tak zrobiony jak by był z jednego kawałka materiału. Połączenia są zrobione idealnie. Nie ma tu mowy o jakimś wkręcaniu pinów bo według mnie wtedy połączenie nie będzie idealne. A co najważniejsze sądzę, że te (narazie) 213 pinów wypadnie nieźle w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie ??  :blink:  sporo... bloczek, faktycznie będzie nadrabiał w testach, nie tyle metodą wykonania czy innowacjami tylko baaardzo małymi oporami :D

1244692[/snapback]

Opory miały być małe bo wszyscy mi tu ciągle o nich gdybają że za duże itd :mur: Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie ??  :blink:  sporo... bloczek, faktycznie będzie nadrabiał w testach, nie tyle metodą wykonania czy innowacjami tylko baaardzo małymi oporami :D

1244692[/snapback]

Sądzę, że zastosowanie okrągłych pinów wpłynie korzystnie na przepływ. Wydajnościowo też powinien wypaść świetnie :)

 

Teraz pytanie do znawców tematu: Czy pozostawić piny o średnicy 0,8mm czy w kolejnych spodach zastosować piny o średnicy 1mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako znawca tematu myślę zę piny 1mm w odstępie 1mm było by ok. - teraz też jest nieźle.... a co do tego Swiftecha to nie mogę go znaleźć - kiedyś był w MCS.... ale inny przykład - Tt Vlolcano 7 był z jednolitego kawałka miedzi z Vlocano 12 miał wlutowywane blaszki radiatora.... no i v7 był lepszy mimo prawie że identycznych wymiarów...

 

P.S. Jak łączyłeś to?? konkrety - wierciłeś dziurę i wciskałeś te kołki?? w sumie tak to wygląda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie - o to mi chodziło :) taki jeż... i nie jestem pewien ale właśnie kiedyś czytałem reckę tego coolera Vs. Volcano oraz inne coolery miedziane tych czasów... jeszcze nie jestem pweien czy ta wersja mi się nie pomyliła z wersją miedzianą ale nie ważne - w tej recenzji co czytałem to wypadł całkiem nieźle :) więc z tymi wtykanymi bolcami też może być fajnie... troche mi ideowo przypomina wachlarz Mechlina... a wyglądem konstrukcję Pietach&Lock - na 90% ich konstrukcję dostanę do w swoje łapska do testów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej podstawy i tak będe robił lutowny bloczek na 6800GT więc moge sobie pozwolić na zeszlifowanie podstawy :)

Więc pytanko odnośnie podstawy: Zostawić 1mm czy zjechać do na 0,5mm

 

Kolejne podstawy będą już miały 2mm spód bo cała reszta bedzie z plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej podstawy i tak będe robił lutowny bloczek na 6800GT więc moge sobie pozwolić na zeszlifowanie podstawy :)

Więc pytanko odnośnie podstawy: Zostawić 1mm czy zjechać do na 0,5mm

 

Kolejne podstawy będą już miały 2mm spód bo cała reszta bedzie z plexi.

1244770[/snapback]

Zostaw 1mm 0,5 to za mało. Spód będzie 3mm albo 2 jeszcze nie wiem, jaką miedz dostane. Z tej wersji beta zrobiłbym bloczek, ale podstawa jest za cienka jak docisnę śrubami to się może wygiąć. A w bloczku lutowanym to się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej by było jak by podstawa nie była za cienka - 1mm ujdzie... ale 0.5 to nawet wystarczająco sztywne może nie być... a 2mm to wg. mnie tak optymalnie...choć ciekaw jestem jak przy cieńszych dnach by było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak nawiert i wciśnięcie pina - lutu nie widzę ale to raczej dobrze bo zawsze cyna ma znacznie mniejszą przewodność cieplną. mogło być to tak że nawiert oraz przyklejenie pina :? narazie można tlyko spekulować... lecz lutowanie napewno nie...

 

Jedyne co jest penwe to że nie jest to tak dobre jak z jednolitego kawałka ale zaleta taka że znacznie łatwiej się wykonuje.... różnica wydajności możliwe że jest nieznaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest penwe to że nie jest to tak dobre jak z jednolitego kawałka ale zaleta taka że znacznie łatwiej się wykonuje.... różnica wydajności możliwe że jest nieznaczna

1245706[/snapback]

Moge zapewnić że ten blok pokona twojego pirsona pro Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...