Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na test - tylko w najbliższym czasie nie bo pod lupę idą bloki Mechlina a ja wcale się tym nie przejmuję że pokona bo wystawiam Prisona Ultra :rolleyes: twoje zapewnienia są nic nie warte dopóki nie zostaną poparte testami a wielki test bloków Homemade jest najlepszym sposobem co do sposobu łączenia to zdecydowanie uważam że nei jest tak dobry jak jednolita miedź a ty widać że piny są poprostu wciskane - to jak ścisło bezpośrednio odbije się na temperaturach...

 

Acha... ostanio sprzedałem zwykłego Prosona non Pro - gość się przesiadł z Frosta (taki Uriel) i na niższe temperaturki - faktem jest że dał mocniejszą pompkę - nie 1200 tylko 2000l/h ale z moich obserwacji wynika że w przypadku Prisona zwiększanie przepływu niewiele daje :/ kiedyś po przesiadce z Aquael'a 650 na Atmana 1200 mi poprostu temperaturka wzrosła o 1C :/ powodem zapewne było zwiększone wydzielanie ciepła do wody - wtedy miałem jeszcze kiepską chłodnice... nie to co teraz :D Żuk rulezzzzz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na test - tylko w najbliższym czasie nie bo pod lupę idą bloki Mechlina a ja wcale się tym nie przejmuję że pokona bo wystawiam Prisona Ultra  :rolleyes:  twoje zapewnienia są nic nie warte dopóki nie zostaną poparte testami  a wielki test bloków Homemade jest najlepszym sposobem co do sposobu łączenia to zdecydowanie uważam że nei jest tak dobry jak jednolita miedź a ty widać że piny są poprostu wciskane - to jak ścisło bezpośrednio odbije się na temperaturach...

1245717[/snapback]

Jak zdążymy może wyślemy bloczek. Nie wiesz jak to było robione to się nie wypowiadaj, że to się odbije na temperaturach.

Ile pirson ultra będzie miał pinów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jak to było robione bo narazie poprostu wygląda to na wtykania a jedyne co jest pewne to że nie jest to tak dobre jak jednolity kawałek materiału.... Z wysyłanie nie ma co się śpieszyć - narazie mój czas jest zarezerwowany dla bloków Mechlina...

 

 

to jak to było robione?? kleiłeś to superglue?? :lol: tak wygląda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jak to było robione bo narazie poprostu wygląda to na wtykania a jedyne co jest pewne to że nie jest to tak dobre jak jednolity kawałek materiału.... Z wysyłanie nie ma co się śpieszyć  - narazie  mój czas jest zarezerwowany dla bloków Mechlina...

to jak to było robione?? kleiłeś to superglue??  :lol: tak wygląda....

1245745[/snapback]

Nie powiem co to za metoda :D

Ile będzie miał ten pirson ultra pinów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiesz bo mam rację B) cwaniaczek ;) a ja i tak wiem bo Pietach zrobił prawie że identyczny tylko że on ma do dyzpozycji prasę CNC do tego spawał - czyli użyskał jednolitość materiału dedukując jedyne czym mogłeś się posługiwać to młotkiem do wbijania pinów :/ pewnie i tak się bedziesz wypierał ale to twoja sprawa....

 

 

Prison Ultra będzie miał tyle pinów że wystarczy mu to do zwycięztwa :P chyba że Mechlin mi podeśle jakieś cudo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go nie powie co to za metoda bo sam jej nie zna.

 

Spody są wykonywane przez kogoś kto zajmowała się obróbką najróżniejszych metali przez wiele, wiele lat i ma do tego cały niezbędny :D sprzęt. Wcześniej już wspominałem na forum, że mam możliwość :) frezowania bloczków.

:) Proponowałem również diodzie, że wykonam dla niego kopie parowników chilego. I według Ciebie te parowniki miałbym niby młotkiem wykuwać :P :?:

 

Co do uzyskania jednolitość materiału to została uzyskana :)

 

Więc zakończcie tą całą kłótnię bo ani Kyniek ani ty Misiu15go nie znacie procesu wykonywania tych spodów, a kłócicie się jak byście wszystko wiedzieli.

 

Lepiej podsuńcie jakieś propozycje jak można ulepszyć konstrukcję, jakie zmiany proponujecie, itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zachowałeś jednolitość materiału - jedyne co mi przychodzi do głowy to spawanie..... Spawałeś czy nadal ma zgadywać?? Jeśłi nie spawanie to młotek :P

 

Jeśli chodzi o te parowniki to były wykonywane albo na tokarce(możłiwe że nawet na CNC) - ten wielki gwint wygląda na toczony - druga możliwość to na frezarce CNC. Swoją drogą to śliczna robote te parowniki.... - po brzegach ślimak w w środku puste....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zachowałeś jednolitość materiału - jedyne co mi przychodzi do głowy to spawanie..... Spawałeś czy nadal ma zgadywać?? Jeśłi nie spawanie to młotek :P

1245849[/snapback]

Obiecałem osobie, która wykonuje te spody dla mnie, że narazie nie opisze metody wykonywania.

I już przestań z tym :lol: młotkiem.

Materiał jest naprawdę bardzo dobrze połączony, z ciekawości nawet wziąłem kombinerki i próbowałem wyrwać pina z podstawy, a ten za nic nie chciał puścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Powiedz jakiej naszyny używał - znam się na tych rzeczach i naprawdę dla mnie tajemnicą nie są rózne procesy technologiczne... swoją drogą dziwny ten gość :/ to że nie mogłeś wyjąć kombinerkami to nic specjalnego - jedyne co jest pewne to nie ma jednolitości materiału Innym możesz mówić różne rzeczy natomiast ja się znam na obróbce - jednak jeśli zostało to bardzo ścisło włozone - piszesz że kombinerkami nie możesz wyjąć to zapewne ma to niewielki wpływ na przenoszenie ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... swoją drogą dziwny ten gość :/

1245889[/snapback]

Ten gość żyje z robienia takich i innych rzeczy w różnych metalach, głównie w złocie.

 

Jeśli chodzi o te parowniki to były wykonywane albo na tokarce(możłiwe że nawet na CNC) - ten wielki gwint wygląda na toczony - druga możliwość to na frezarce CNC. Swoją drogą to śliczna robote te parowniki.... - po brzegach ślimak w w środku puste....

1245867[/snapback]

Były wykonywane na tokarce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tokarce jednak.... ech... już sobie wyobrażam ile trzeba się namachać... :/ co do mocowania to mam jeszcze jeden pomysł - podstawę nagrzewasz bardzo mocno w piny wręcz zamrażasz - w pewnym stopniu się wymiary zmieniają... wkładasz i po wyrównaniu się temperatur materiały odzyskują swoje pierwotne rozmiary i nie ruszysz tego za nic w świecie ;) Mam taką prośbę - oprócz takiej konstrukcji zróbcie na test blok z 80 pinami 3mm - Pietach wystawia właśnie taki - strasznei fajne było by porównanie 2 konstrukcji ale robionych różnymi metodami... a to że ten gość który wam to robi jest sobek to jego sprawa :/ mnie np. irytuje to że zabronił wam powiedzieć jak to było robione :/ bardzo nieładnie z jego strony i źle o nim świadczy pewnie też jest mało uczynny i nie pomaga innym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę - oprócz takiej konstrukcji zróbcie na test blok z 80 pinami 3mm - Pietach wystawia właśnie taki  - strasznei fajne było by porównanie 2 konstrukcji ale robionych różnymi metodami... a to że ten gość który wam to robi jest sobek to jego sprawa :/ mnie np. irytuje to że zabronił wam powiedzieć jak to było robione :/  bardzo nieładnie z jego strony i źle o nim świadczy pewnie też jest mało uczynny i nie pomaga innym...

1245975[/snapback]

Jak tylko załatwimy odpowiednie ilości miedzi to nie widze problemu.

Co do wykonawcy to starsi ludzie już tak mają i nic na to nie poradzisz, a czy jest mało uczynny to bym się kłócił bo pierwszy spód dostałem za free jak model pokazowy. Nawet za miedz nie musiałem nic oddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O świetnie - ale pośpiech nawet nie jest wskazany.... w końcu ten test będzie dość spory bo parenaście lboków... moje 3 konstrukcje są już przetestowane czwarta czeka na zrobienie. Na dniach powinienem dostać paczkę od Mechlina(wyobrażacie sobie mieć w rękach wszystkie naraz 4 cudeńka??!! :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na robieniu bloczkow za bardzo nie znam chociaz sie ze 3 zrobilo.

Jak dla mnie to sa preciki wcisniete do otworu a nastepnie na wystajacy pin nalozona jest tulejka albo jakas rurka a nastepnie uderzone w rurke i w ten sposob miedz zaciska sie wokol preta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na robieniu bloczkow za bardzo nie znam chociaz sie ze 3 zrobilo.

Jak dla mnie to sa preciki wcisniete do otworu a nastepnie na wystajacy pin nalozona jest tulejka albo jakas rurka a nastepnie uderzone w rurke i w ten sposob miedz zaciska sie wokol preta.

1246590[/snapback]

Niestety nie zgadłeś następny :)

To jest bardzo skomplikowana metoda. Zrobienie takiego bloku trwa dośc długo

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgadłeś następny  :)

To jest bardzo skomplikowana metoda. Zrobienie takiego bloku trwa dośc długo

1246598[/snapback]

Skoro skomplikowana metoda to chyba lepiej (napewno wydajniej) wyfrezować z jednego kawałka miedzi. Ale przecież ty nie wiesz jak było to robione bo luks_pl się tym zajmował :/ sam napisał że nie powiesz bo nie masz pojęcia... nie dziwię się... a to że mówisz że zrobienie tago trwa dość długo to pewnie dlatego że chcesz jak najdrożej sprzedać... ja cię zapewniam że uzyskanie takiego efektu na prasie CNC trwa parę minut... kolega coś takiego właśnie robił a że wg. ciebie ta metoda jest bardzo pracochłonna to twoja sprawa - można to zrobić w parę minut ;) lecz pewnie dostępu do prasy CNC nie macie więc kombinujecie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro skomplikowana metoda to chyba lepiej (napewno wydajniej)  wyfrezować z jednego kawałka miedzi. Ale przecież ty nie wiesz jak było to robione bo luks_pl się tym zajmował :/ sam napisał że nie powiesz bo nie masz pojęcia... nie dziwię się... a to że mówisz że zrobienie tago trwa dość długo to pewnie dlatego że chcesz jak najdrożej sprzedać... ja cię zapewniam że uzyskanie takiego efektu na prasie CNC trwa parę minut... kolega coś takiego właśnie robił a że wg. ciebie ta metoda jest bardzo pracochłonna to twoja sprawa - można to zrobić w parę minut ;) lecz pewnie dostępu do prasy CNC nie macie więc kombinujecie....

1246630[/snapback]

Wiem co to z metoda

Dostępu do prasy nie mamy

To trwa długo i jest czasochłonne oraz wymga precyzji

Cene ustalą allegrowicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to z metoda

Dostępu do prasy nie mamy

To trwa długo i jest czasochłonne oraz wymga precyzji

Cene ustalą allegrowicze

1246638[/snapback]

 

 

Heheheheee ciekawe jak ktoś wpadnie na zrobienie dużej ilości takich lboków i będzie miał dostęp do prasy CNC :P heheheee swoją drogą ciekawe że nikt na to jeszcze nie wpadł... wciskanie takich elementów na prasie CNC daje niesamowity efekt... znacznie lepszy niż u was bo ręcznie nie ma szans tak zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheheee ciekawe jak ktoś wpadnie na zrobienie dużej ilości takich lboków i będzie miał dostęp do prasy CNC :P heheheee swoją drogą ciekawe że nikt na to jeszcze nie wpadł... wciskanie takich elementów na prasie CNC daje niesamowity efekt... znacznie lepszy niż u was bo ręcznie nie ma szans tak zrobić...

1246652[/snapback]

Prasa cnc dziurawi blachę na wylot tak pietach napisał nie wiem, o co ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa cnc dziurawi blachę na wylot tak pietach napisał nie wiem, o co ci chodzi

1246661[/snapback]

 

nom... zgadłeś... więc pomyśl trochę.... jak wykonać na prasie coś takiego :P :lol: teraz ty zgaduj :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobił by to tak: w martyce poukładane druciki miedziane, a na podstawie roztopił lutosrebro ( zwykły palnik do lutu twardego ) , najlepiej żeby w podstawie był wykonany frez w miejscu łączenia drucików tak aby lut sie nie wylewał poza brzegi podstawy, po rozgrzaniu lutu przykładamy matryce z drucikami do podstawy , czekamy jak wystygnie i mamy zespolone durty podstawą, może nie wyglądałoby to zbyt estetycznie ale zachowana by była jednolitość materiałów, a dzięki tej metodzie można by upakować maxymalnie gęsto drutów w podstawie potem wytrawienie w kwasie i wszystko lśni :) , przymieżam się do WC tak że może sobie coś takiego zrobie, bo jak widzę te bloki z jednym frezem na środku za 80zł to śmiać mi sie chce, swoją drogą swietny pomysł taki blok będzie stwarzał bardzo małe opory wodzie, znikną problemy z długością finów no i powierzchnia oddawania ciepła bedzie duża. BRAWO do pomysłodawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na robieniu bloczkow za bardzo nie znam chociaz sie ze 3 zrobilo.

Jak dla mnie to sa preciki wcisniete do otworu a nastepnie na wystajacy pin nalozona jest tulejka albo jakas rurka a nastepnie uderzone w rurke i w ten sposob miedz zaciska sie wokol preta.

1246590[/snapback]

Blisko ale nie całkiem. Efekt tego co podałeś był by mało dokładny, bo piny różnie by się osadzały.

 

Skoro skomplikowana metoda to chyba lepiej (napewno wydajniej)  wyfrezować z jednego kawałka miedzi. Ale przecież ty nie wiesz jak było to robione bo luks_pl się tym zajmował :/ sam napisał że nie powiesz bo nie masz pojęcia... nie dziwię się... a to że mówisz że zrobienie tago trwa dość długo to pewnie dlatego że chcesz jak najdrożej sprzedać... ja cię zapewniam że uzyskanie takiego efektu na prasie CNC trwa parę minut... kolega coś takiego właśnie robił a że wg. ciebie ta metoda jest bardzo pracochłonna to twoja sprawa - można to zrobić w parę minut ;) lecz pewnie dostępu do prasy CNC nie macie więc kombinujecie....

1246630[/snapback]

Frezowane bloki również będą :)

Mam dostęp do bardzo wielu rzeczy :)

:angry: Bez liczby mnogiej prosze.

 

Wiem co to z metoda

Dostępu do prasy nie mamy

To trwa długo i jest czasochłonne oraz wymga precyzji

Cene ustalą allegrowicze

1246638[/snapback]

Przestań wreszcie się kłócić :!: :!:

 

Heheheheee ciekawe jak ktoś wpadnie na zrobienie dużej ilości takich lboków i będzie miał dostęp do prasy CNC :P heheheee swoją drogą ciekawe że nikt na to jeszcze nie wpadł... wciskanie takich elementów na prasie CNC daje niesamowity efekt... znacznie lepszy niż u was bo ręcznie nie ma szans tak zrobić...

1246652[/snapback]

A kto powiedział, że to było osadzane ręcznie :?: Wszystki piny są osadzone na taką samą głębokość. Kilka z boku jest trochę zgiętych ale już pisałem dla czego.

 

 

Mam małe pytanko. Wiem co to jest frezarka, prasa, tokarka. Ale co oznacza CNC na końcu nazwy?

Tylko się nie śmiać dopiero rozpoczynam swoją przygodę w tej dziedzinie.

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie sobie odpocząć trochę, co? Relaks dobrze Wam zrobi.

 

Jeżeli bloki wodne dojadą na test Homemade to zobaczymy jakie wyniki uzyskają, na razie to trochę wygląda na rozdmuchiwanie tematu, czy było robione tak czy inaczej. Przejdą testy, zobaczymy, bez testowania trudno obiektywnie brać produkt pod ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem z poczty przesyłkę a w niej mój nowy bloczek Cascade od Misia15go. Moje pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Bloczek jest dobrze wykonany. I jest o wiele ładniejszy niż na zdjęciach :) od razu sprawdziłem czy jest szczelny i czy nie tłumi przepływu wody i byłem oczywiście zaskoczony pozytywnie, żadnych wycieków woda leci ja z wodospadu. Testować go jeszcze nie testowałem zostawię to specjalistom z www.overclockers.pl :lol:, choć może założę tylko WC na CPU i sprawdzę sam przed testem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że bloczek ci sie podoba :D

Niestety stała się przykra rzecz, gdy w czasie, gdy paczka szła pocztą zaginęła i prawdopodobnie nie dostane ani grosza odszkodowania, bo paczka nie była ubezpieczona. Więc w zamian za zagubiony bloczek musiałem zrobić następny, który będzie jego zamiennikiem mam nadzieje ze przyszłemu właścicielowi się spodoba. Dośc gadania oto fotki tego bloczku :D

 

http://members.lycos.co.uk/nowaspacer/nowy.../IMG_0002_2.JPG

http://members.lycos.co.uk/nowaspacer/nowy.../IMG_0002_3.JPG

http://members.lycos.co.uk/nowaspacer/nowy.../IMG_0008_4.JPG

I jak się wam podoba?? Załozeniem miały być małe opory i dobra wydajnośc. Piny mają 1cm wysokości :D

 

Zdjęcia wklejane na forum mogą mieć maksymalny rozmiar 650x480

by mechl!k

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem, calkiem. A te piny to co to? Jak są wykonane ? Masz zdjęcie samego spodu?

A co do ubezpieczenia paczki. Poczta moze bezkarnie gubic nieubezpieczone paczki? :blink:

No sorry ale to cos jest nie tak. Jakby taki rozwoziciel sobie pobrał pare paczek i nic by za to nie mial?

Edytowane przez CHECK-IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...