Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

masz juz gwintowniki 1/4" ?

Jaka wysokosc przewidujesz dla takiego bloku? Uszczelka to bedzie... oring ?

oring prawdopodobnie nie ale już załatwiłem taką fajną gume na uszczelki

nie mam jeszcze gwintownika

Grzechu mi załatwia :D

THX wysokość bloczku to ok. 3,5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za co nastepnego bierzesz sie w nastepnych dniach ?

uciołem właśnie 2 kawałek 4 na 4 dzisiaj mam zamiar narysować na nim kreski obcięcia tych boków i pogłębić je dremelem i poprawić brzeszczotem i koniec pracy na dziś :D a w najbloższym tygodniu mam zamiar zrobić 1 spód do bloku i jedną zapinke z plexi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych fotach co dałeś teraz jest zbyt mocne oświetlenie ;)

a co dzisiaj będziesz jeszcze wrzucał?

 

POzdr.

na tych fotach co dałeś teraz jest zbyt mocne oświetlenie ;)

a co dzisiaj będziesz jeszcze wrzucał?

 

POzdr.

jak już pisałem baterie mi siadają :P

zobaczysz jak dam foty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem bloku na GPU i nie wiem czy blok typu Prison będzie lepszy od innych bloków typu Pawnee GPU, Abadon Lite GPU, Proxima. Jakoś poprostu nie jestem przekonany do tego że prison dobrze schłodzi mały rdzeń mojej karty graficznej :roll: Może i Prison byłby dobry ale wtedy jakby miał wlot na środku :) Moim zdaniem Prison byłby idealny na Pentiuma albo te nowe Athlony, ale na stare Athlony i karty graficzne to chyba niezbyt. Fajny byłby na karcie graficznej Uriel ;)

 

POzdr.

 

PS. To podsumowując - czy prison się sprawdzi/a na małym rdzniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak obiecywalem dzis rozebralem swoj uklad, przy okazji wyczyscilem wszystko.Zmodyfikowalem troszke uklad, wpialem bloczek zrobiony przez Misiu15go i zabralem sie za testy.

Ale najpierw troche szczegolow.Uklad napedzany jest pompka Maxi Jet 1000 ktorej chyba nikomu nie musze opisywac.Pompka zatopiona jest pojemniku z plexy 1,4l by MCS stamtad wezem 16 leci do nagrzewnicy od merca na ktorej siedzi sobie TT Thunderblade 120mm i dmucha z predkoscia 840 rpm.Dalej nastapila modyfikacja ukladu, zmienilem waz wylatajacy z chlodnicy na 12 skad woda dziarsko :) poplynela do bloku, a z niego takim samym wezem spowrotem do pojemnika z pompka.

Bloczek podgrzewa Thorton 2000+@ 12,5x166 1,6v (uprzedzajac pytania nie krecony bardziej bo mi styka, a potrafi duuzo wiecej :twisted: ).

Plyta to Epox 8RDA3, zasilka Chieftec 420w, pomiedzy blokiem a prockiem znalazla sie pasta Arctic Silver 5 ktorej cieniutka warstwa zostala nalozona zyletka.Reszta komponentow raczej nie ma wplywu na wyniki wiec je pomine.

Temperatury procesora odczytywane byly z programu Mother Board Monitor, a wody z czujnika zanurzonego w pojemniku z woda, a podlaczonego do Aerogate 2.

W oryginalnym ukladzie za chlodnica byl dalej waz 16 do srodkowego krocca Nukleona 2 v2 i dwa odplywowe 12 wprost do pojemnika (bez trojnika).Nuke na tym ukladzie osiagal 29 stopni w idle do 37-38 stopni po 1h katowania go Prime95.Od razu sie przyznam ze taki sam test jak ten tutaj robilem dla Nuka ale po reinstalce plik excela poszedl sie....

Po sprawdzeniu szczelnosci odpalilem kompa i zaladowala sie Wingroza Xp.Po 30 min (uzycie proca 2-3%) temperatura CPU ustabilizowala sie na poziomie 31 stopni, natomiast wody 28 stopni.

Zachecony tym wynikiem odpalilem Prima wybralem opcje "Torture Test" i "In-Place large FFT s (maximum heat, power consumption, some RAM tested".

Stoper zaczal odmiezac czas a ja pilnie notowalem temperature wody i proca(a Misiu15go zaczal obgryzac paznokcie :) ).Czasami temperatura proca lub wody sie wachala, wtedy zawsze wybieralem wyzsza wartosc z dwoch zmieniajacych sie.Mialo to znaczenie jedynie w wypadku procesora bo czujnik w wodzie podawal temperature z dokladnoscia do 0,5 stopnia.A tak sie to przedstawialo...

Dołączona grafika

 

Po tych 40 minutach zatrzymalem test i zaczalem odmierzac czas jaki blok potrzebowal na na schlodzenie proca.Po 10 minutach procek mial 32 stopnie a woda 29.

 

Jak widac bloczek mimo ze homemade ma wrecz zajefajna wydajnosc.Moze nie wyglada tak ladnie jak Nukleon 2 ale potrafi pokazac pazurki :)

Jestem z niego bardziej niz zadowolony tym bardziej ze kosztowal mnie 2 razy mniej niz Nuke.

Zdaje sobie sprawe ze test nie jest maxymalnie dokladny, przydalby sie czujnik mierzacy temp wody przed i za procesorem oraz mierzacy temp powietrza przed i za chlodnica.A najlepiej zeby dane z tych czujnikow byly zapisywane od razu do pliku z czestotliwoscia 100 zapisow na minute, ale test byl robiony w warunkach absolutnie domowych.Tak czy siak bloczek moim zdaniem jest kawalkiem doskonale wykonanej roboty i na razie zostanie u mnie w kompie zamiast Nuka, przynajmniej dopoki nie zbiory kasy na reszte czesci do ukladu w drugim kompie w ktorym domyslnie ma dzialac.

 

Jakies pytania? walcie chetnie odpowiem.

Moj uklad mozna zobaczyc na stronce (link w stopce)

 

Misiu15go gratuluje roboty :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie testowałeś dłużej niż 40min. ?

bo chcialem jeszcze dzis zamiescic wyniki.

 

ile Watów wydziela twój proc ?

nie mam pojecia :)

 

puść w najbliższym czasie prime95 na 3-5 godzinek to wtedy się przekonamy się jaka będzie temp. :)

 

Pozdr.

oki

puszcze prima na cala noc i rano kolo 8 napisze jaka byla rano temp.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wyszło pięknie w stosunku do nuka V2 to bloczek wypadł idealnie dzienki ci TiLt że zechciało ci się zrobić ten test i cieszę się bardzo że bloczek ci się podoba a jeszcze bardziej z tego że temp uzyskiwane na bloku są takie same tak na nuku to świadczy o dobrej wydajności :D

Jakieś pytania co do testu piszcie z TiLtem chętnie na nie odpowiemy :D

Mam jeszcze jeden blok do przetestowania jest on dla mechl!ka jednak przed wysłaniem go do niego chcę go przetestować a nie mam z czym. A bloczek zapowiad się rewelacyjnie grubośc podstawy ok 1,5mm i cieńsze finy i więcej ich oraz większa pow oddawania ciepała więc czy ktoś nie ma bloku ma chęc użyczyć mi blok do testu więcej proszę na gg albo pw z góry dzienki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobic nagrzewnice ?? "Cudo z rurek" , tak ? Ja bede zbieral na ŁADE, hydora L30, jakis rezurwar... wiec troche trzeba bedzie wylozyc $$$ .

 

PS: kiedy bedziesz kontynuowal robote drugiego spodu ?

nie musze zrobić mojego kadeta(nie cieknie

prawdopodobnie dzisiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8,5 h Katowania prime95 torture test, a wynik....

temperatura proca skacze z 38 na 39 stopni, woda ma 34 stopnie.

Temperaturka jest nizsza bo temperatura za oknem w ciagu nocy spadla do 1 stopnia, wiec i w mieszkaniu jest chlodniej.

To chyba ostatecznie przesadza o wydajnosci bloczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla tych co oczekują dalszych postępów pracy nad bloczkiem więc tak :P

Jurto idę do szkoły ale całem popołudnie robie bloczek bo w środe moja klasa jedze do kina , ja nie jadę bo będe robić bloczek 8) w czwartek dzień nauczyciela to nie idę do szkoły a w piątek mam skrucone lekcje to się pomyśli :P

Więc mam dużo czasu na bloczki więc ostro od wtorku biorę się do roboty oczywiście wszystko na fotach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]8,5 h Katowania prime95 torture test, a wynik....

temperatura proca skacze z 38 na 39 stopni, woda  ma 34 stopnie.

Temperaturka jest nizsza bo temperatura za oknem w ciagu nocy spadla do 1 stopnia, wiec i w mieszkaniu jest chlodniej.

To chyba ostatecznie przesadza o wydajnosci bloczku.

temperatury proca nawet niezłe, tylko że Twój proc wydziela nie dużą ilość ciepła :wink:

i współczuję Twojej pompce 34*C 8O to trochę sporo a w lecie będzie jeszcze... cieplej :twisted:

to może się skończyć śmiercią pompki :o

 

POzdr.

 

PS. Poszukaj sobie w necie kalkulatorów wydzielanego ciepła (jeżeli proc jest podkręcony)

albo sprawdź w jakimś programie diagnostycznym kompa 8)

 

kalkulator - http://www.kyniek.klub.chip.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury proca nawet niezłe, tylko że Twój proc wydziela nie dużą ilość ciepła  :wink:  

i współczuję Twojej pompce 34*C  8O to trochę sporo a w lecie będzie jeszcze... cieplej  :twisted:  

to może się skończyć śmiercią pompki  :o  

 

POzdr.

jak dla mnie to lekki offtopic zrobiles, to byl test wydajnosci bloku Misiu15go w porownaniu do Nukleona 2 v2.

Jezeli chcesz skomentowac moj uklad to proponuje znalezc topic w ktorym go pokazalem i tam umieszczac tego typu wypowiedzi.

A co do mojej pompki to ma sie bardzo dobrze, pracuje od 8 miesiecy nonstop i nic jej nie dolega.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiu15go ode mnie masz plusa za wytrwalosc :)  

jestem pod wrazeniem ze chcesz poswiecac tak wiele czasu robieniu blokow, no coz to sie nazywa pasja :)

Zycze dalszych sukcesow.

ta to jest coś w rodzju hobby, pasja

wytrwałość no to musiało być przecież nie mogłem się poddać przy 2 bloku bo mi nie wychodzi trzeba brnąć dalej do doskonałości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...