Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś bloki (wysłane wczoraj były).

Wrażenia:

GPU: wygląd super, finy ładne, równe, top plexi też idealny. Spód bloku: :blink: bleee, cały porysowany, no ale nic- wyszlifuje/ poleruje go i tak.

NB: Nie mam pojęcia co w tym bloku tyle kosztuje :wink:. Też porysowany zarówno na spodzie jak i u góry, z boku trochę uszkodzony, będzie trzeba grubszym papierem najpierw to zeszlifować.

 

Zapakowane dość dobrze, karton napakowany gazetami więc bloki były bezpieczn.

Ogólnie z bloku na GPU jestem zadowolony chociaż powinien być tańszy (lepsze wrażenie zrobił F2S na CPU, dałem 100zł, wypolerowany na lustro, komplet śrub, dodatkowe zapinki żeby na każdą mobo pasował, pudełko do tego, instrukcja dla noobów, długopis gratis nawet ;p)

 

Bym zapomniał- spręzynek też nie mam :-| .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź prosta - niektóre konstrukcje sprawują się wyśmienicie pod małym obciążeniem a z kolei okazują się być kompletnie do niczego pod większym - wtedy występuje tak duża różnica temperatur.... zerknij na 1683215[/snapback]

nie zrozumiales mi o co chodzi.. nie chodzi mi o roznice w temperaturze przy obciazeniu i przy braku obciazenia (badz znikomym).. chodzi mi o to czy to jest mozliwe ze temp CPU i temp wody jest prawie taka sama, gdzie np. przy testach Tvoich blokow wychodzi roznica po kilkanascie C roznicy..

 

a co do past to tego wlasnie doswiadczylem przy zmianie plyty.. jak jeszcze mialem asusa to korzystalem z dobrodziejstw titana.. przy zmianie plyty wsadzilem Arctic Silver 5 i temp spadla o pare C.. :]

 

@skinny500: Misiu mowil ze nie ma teraz sprezynek i ze dosle Wam wszystkim w najblizszym czasie..

Edytowane przez Bol3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie jest to możliwe - różnica conajmniej 10C przy trochę podkręconym procesorze to realny wynik... radzę porównać recenzje na overclockers orac pierwszy lepszy test na jet-pc - w obu recenzjach wspólne bloki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie jest to możliwe - różnica conajmniej 10C przy trochę podkręconym procesorze to realny wynik... radzę porównać recenzje na overclockers orac pierwszy lepszy test na jet-pc - w obu recenzjach wspólne bloki

1683953[/snapback]

To z czego to moze wynikac? w biosie pokazuje mi wlasnie jaka jest temp i w winie tyle samo.. chyba ze termometr mialem jakis walniety ktorym temp wody mierzylem.. kupilem sobie wczoraj cyfrowy, wiec moze to sie okaze ze wina termomentru w wodzie byla ;) jak sprawdze to dam znac.. ale jezeli temp na CPU na Miskowym bloku jest taka niska to tez sie ciesze..

 

a tak apropos to gratuluje wynikow z jet-pc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :D

 

 

Czujnik na mobo może przekłamywać - np. na tym samym bloku (Prison Pro) ja miałem 42C w stresie a osoba która go kupiła miała 32C na identycznych ustawieniach tyle że mobo inne - bardziej wiarygodna jest różnica po między IDLE a LOAD choć mniej precyzyjna...

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mnie to zastanawia.. tak jak juz wczesniej pisalem ze zmienilem plyte i paste jednoczesnie :P i temp spadla o pare stopni.. uklad ten sam, ustawienia te same (nie krecone), CPU ten sam.. gdyby to byly dwie plyty tego samego producenta to jeszcze bym zrozumial ale tak to nie wiem.. zobacze jescze jak wyjdzie z temp wody na tym nowym termometrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mnie to zastanawia.. tak jak juz wczesniej pisalem ze zmienilem plyte i paste jednoczesnie :P i temp spadla o pare stopni.. uklad ten sam, ustawienia te same (nie krecone), CPU ten sam.. gdyby to byly dwie plyty tego samego producenta to jeszcze bym zrozumial ale tak to nie wiem.. zobacze jescze jak wyjdzie z temp wody na tym nowym termometrze..

1684016[/snapback]

Jak dfla mnie taka temp jest moaliwa. U nie w tym co w podpisie jest 2 stopnie wiecej na procku w idle niz temp powietrza :] nie wiem na ile oszukuje czujnik, ale na pewno nie jest tak, ze mam 10 stopnie miedzy temp wody a temp proca. Trzeba takze pamietac ze s939 to nie sA gdzie byly straszne wahania temperatury na czujnikach kolejnych egzelarzy płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robic oftopa

Chciałem poinformowac ze mam juz neta w domqu i mozna znow składac zamowienia  :)

1684444[/snapback]

to powiedz mi co z tym testem na jet-pc? bo chciałbym wiedziec czy jez jest lepszy od prisona pro :>

 

Wiem ze znowu to samo ale czekam na odpowiedz (ze bedzie).............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi co z tym testem na jet-pc? bo chciałbym wiedziec czy jez jest lepszy od prisona pro :>

 

Wiem ze znowu to samo ale czekam na odpowiedz (ze bedzie).............

1684528[/snapback]

Jak chcesz test jezow to napisz do luksa zeby go zasponsorował bo ja nie mam zamiaru wydawac kase na reklame jezy bo traktuje te bloki jako zlecenie wiec pisz do luksa zeby zapłacił to bedzie test :)

Ja natomiast przygotowuje nowa wersje cube :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz test jezow to napisz do luksa zeby go zasponsorował bo ja nie mam zamiaru wydawac kase na reklame jezy bo traktuje te bloki jako zlecenie wiec pisz do luksa zeby zapłacił to bedzie test  :)

Ja natomiast przygotowuje nowa wersje cube  :D

1684569[/snapback]

Jak chcesz test jezow to napisz do misia zeby oddał luksowi $ za spody :wink: Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oh jak wy sie kochacie :lol:

 

to spodzik kosztuje tylko/aż 50 złotych? Hmmmmm. I to jest akurat na test? No to przynajmniej wiadomo jakie KWOTY tu wchodzaw gre :D

1684604[/snapback]

kosztuje 45zł ale jak misiu mi chce dać 50zł to co mam odmawiać :-P

a misiu chce 10zł za kawałek miedzi 50x50x2mm :lol: :wink: więc nie nażekać na cene spodów :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosztuje 45zł ale jak misiu mi chce dać 50zł to co mam odmawiać :-P 

a misiu chce 10zł za kawałek miedzi 50x50x2mm  :lol: :wink: więc nie nażekać na cene spodów :razz:

1684615[/snapback]

45 zł to duzo nie jest. I nie wiem dlaczego misiu tak je "odstawia", bo w koncu jezeli sa wydajne to dlaczego nie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO odpowiadajac na czyjes pytanie co do wydajnosci wzgledem prisona .......

Gdyby misiu byl pewny, co do wydajnosci swoich blokow, to by przecierpial te 50zl.... zwlaszcza po tym co napisal luks_pl - czytaj: ile misiu daje za plytke 2mm 50 na 50.

 

Mam podstawy twierdzic, ze misiu boi sie ( odwazne slowa ;] ) dac blok do testow, bo wie, ze jesli zostanie ten test przeprowadzony i wyjdzie na to, ze blok jest mniej wydajny od prisona pro v2... to duzo osob poczeka na kolejna serie prisonow pro v2... bo roznica w cenach jest malutka........ a profesjonalnosc :?:

 

hmmm odpowiedz co do niej ( profesjonalnosci ) znajdziecie w poscie jednego usera

Spód bloku: blink.gif bleee, cały porysowany,

A teraz: tekst osoby testujacej prisony na jet-pc

Spód bloku jest standardowo szlifowany na "magnesówce" co zapewnia idealną równość powierzchni. Na życzenie spód może zostać także

wypolerowany.

zreszta... jest tam jeden bloczek cube misia ( w tescie )

( http://www.jet-pc.com/forum/viewtopic.php?p=1164#1164 jakby ktos nie pamietal linku ) i wykres mowi sam za siebie.

 

 

Przepraszam Misiu za taka propagande ;) ale robie to tylko i wylacznie po to, zebys sam zainwestowal te 5 dyszek.... i stanal wyzwaniu oczy w oczy.

 

Bo na razie... tylko jet-pc jest obiektywnym serwisem, ktory robi dobre testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj ze Tamten Cube (testowany)... mial powazna wade konstrukcyjna... ktorej juz nie ma...

 

(ulozenie kroccow w linii prostej...przez co woda nie obmywala dobrze wszystkich pinow)

 

A roznoca naprawde jest Calkiem spora...

 

A test Pewnie wiecej niz 50 zl kosztuje !!!

 

 

EDIT:

Heh... Nie ma to jak natychmiastowa odpowiedz :)

 

(Świder i 99tomcat B) )

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest obiektywny tylko po 1 cube ma już swoje latka i był testowany przed powstaniem v2 a nawet bloku Gaza. Poza tym czytajac tematy inncyh producentów to zawsze część nabywców ma jakieś obiekcje co do jakosci bloków. Wiadomo to ręczna robota i raz zrobi sie bloczek nieco staranniej a raz minimalnie gorzej. Lustra nikomu nie obiecywano. Do tego osmiee sie stwierdzić,że gdyby nie najpierw pojawienie sie f2s a potem przystepne ceny cube to do dziś nie powstał by v2 i dalej kupowano by

wydajnego ale drogiego prisona.

 

do tego cube wysłany na testy miał inny rozstaw kroćców co okazuje sie było sporym błędem konstrukcyjnym. Od dawna jest to zmienione i bloczek jest na pewno o pare dziesiątych częsci stopnia a mozę więcej wydajniejszy. Nie wiem czy aż tak aby przegonić v2 ale zawsze. Osobiście ostatnio mam kupe zajeć i troszke mniej siedze w blokach ale czekam z niecierpliwością na nowe cube-coś w stylu wersji pro- okaże sie co dało wyeliminowanie tego błędu z umieszczeniem kroccy+ więcej pinów. Ten bloczek na pewno tfafi na testy do jet-pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnośc Cube'a w testach jest taka a nie inna przez jeden błąd konstrukcyjny... który od dawno jest poprawiony...

 

Pisał o tym niedawno tomcat, pozwole go sobie zacytować:

 

Co do wydajności cube to zaważył na niej 1 mały błąd konstrukcyjny wystepujacy na początku produkcji- wlot i wylot były na średku a nie po skosie.wydawało sie,ze nie ma zdnaczenia przy okrągłej przelotce, sam doradzałem musiowi taki uproszczenie.Niestety okazało sie ,że wtedy woda ukerzając nie na kant pina ale na jego bok nie dopływa wszędzie i za każdym pinem tworzy sie jakby cień. Teoretycznie takie ułożenie mozę powodować pogorszenie wtyników o ok 0.5 dio nawet 1 stopnia. Nikt niestety inny też tego nie zauwazyćł i dopiero fiero przy oglądanieu cube zwrócił na to uwage. Zostało to wtedy poprawione i wszystkie ploki produkowane od tamtego czsu maja już inny rozkład otworów w pleksi. Niestety nie wyszło jakoś podesłanie bloku z innym topem i tak jakoś zostało.

Czyli od dawna wydajność cube'ów jest lepsza... o ile jeśli chodzi o CW... nie wie nikt :) Ale podejżewam, że zbliżona do prisonów...

 

W praktyce nie wiem czy będzie choćby 1*C różnicy międzyu Prisonem a Cubem... ;)

 

PS. Ubiegli mnie ;) Za długo pisze.. :P

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO odpowiadajac na czyjes pytanie co do wydajnosci wzgledem prisona .......

Gdyby misiu byl pewny, co do wydajnosci swoich blokow, to by przecierpial te 50zl.... zwlaszcza po tym co napisal luks_pl - czytaj: ile misiu daje za plytke 2mm 50 na 50.

 

Mam podstawy twierdzic, ze misiu boi sie ( odwazne slowa ;] ) dac blok do testow, bo wie, ze jesli zostanie ten test przeprowadzony i wyjdzie na to, ze blok jest mniej wydajny od prisona pro v2... to duzo osob poczeka na kolejna serie prisonow pro v2... bo roznica w cenach jest malutka........ a profesjonalnosc :?:

 

hmmm odpowiedz co do niej ( profesjonalnosci ) znajdziecie w poscie jednego usera

A teraz: tekst osoby testujacej prisony na jet-pc

zreszta... jest tam jeden bloczek cube misia ( w tescie )

( 1684891[/snapback]

Hmm powiem ci ze nie masz racji ja moge wysłac jeza do testow o ile ktos (za nie zapłaci) bo to czy ja sprzedam wiecej jezy czy nie mało mnie szczerze mowiac interesuje poniewaz te 50zł wole przeznaczyc np na test nowej wersji cube ktora sie niebawem pojawi.

Ja nie twierdze ze jez pobije pirsona pro

Za płytke 50 na 50mm 2mm wychodzi jakis pewnie 2zł

No i co z tego ze chciałem za płytke 10zł skoro i tak dostałes je za darmo ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Za płytke 50 na 50mm 2mm wychodzi jakis pewnie 2zł

No i co z tego ze chciałem za płytke 10zł skoro i tak dostałes je za darmo ;d

1684973[/snapback]

no i co, że dostałem za darmo :wink: nie wnikajmy w szczegóły :-P jeże też się zmieniły i to znacznie od czasu pierwszych jeżyków. Piny są grubsze, gęstsze, inaczej łączone z podstawą i fokle są full wypasss :razz:

nie to co te twoje parówkowe cube :plum: co nie mają nic z sześcianu :wink: (nie brać tego na serio, my tak sobie dogadujemy zawsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... nie ma to jak odsiecz :)

 

PS: @Misiu, skoro Kyniek ma kase, na to, zeby robic nowe bloczki, testowac nowe projekty, korzystac z magnesowki do szlifowania... i w dodatku ma kase na to, zeby wyslac 2 bloczki do testow.... i wcale nie prosi o to innych ( zeby mu udostepnili 50zl do testow ) to o czyms to swiadczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt kupno za własne ciężko zarobione pieniądze frezarki, wiertarki stołowej i reszty sprzętu to brak chęci przeznaczania kasy na rozwój. W dobrych miesiącach sprzedaje po kilkanaście bloków w miesiącu ale na dokupienie ramu do swoich marnych 256mb sie szczypie bo woli na frezy itp... Nie ma to jak coś sensownego napisać :?

 

Ja tam czekam czy uda sie mu zbudować własne cacuszko do nieco precyzyjniejszej obróbki bloczków-słowem czy prywatne cnc misia wypali. Zapał ma ogromny, czasem mi skutecznie gg zapycha informacjami co i jak zrobi :wink:

Tylko koszty są ogromne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo to nadal uważam że za mało środków idzie na rozwój... może dlatego tak podchodzę to tego bo znacznie bardziej hobbystycznie traktuje bloki niż zarobkowo...

 

 

z tego co piszesz to w takim razie koszt wysłania bloczku na test to śmieszne pieniądze przy tych wydatkach.... jeszcze bardziej zastanawiające....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt kupno za własne ciężko zarobione pieniądze frezarki, wiertarki stołowej i reszty sprzętu to brak chęci przeznaczania kasy na rozwój. W dobrych miesiącach sprzedaje po kilkanaście bloków w miesiącu ale na dokupienie ramu do swoich marnych 256mb sie szczypie bo woli na frezy itp...  Nie ma to jak coś sensownego napisać  :?

 

Ja tam czekam czy uda sie mu zbudować własne cacuszko do nieco precyzyjniejszej obróbki bloczków-słowem czy prywatne cnc misia wypali. Zapał ma ogromny, czasem mi skutecznie gg zapycha informacjami co i jak zrobi  :wink:

Tylko koszty są ogromne  :?

1685311[/snapback]

 

no tak, 50 zl to full hajsu z tym co on musi na cnc przeznaczyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh

sorry ale tutaj chyba troche zle oceniacie Miska on robi bloczki dla wlasnej przyjemnosci a nie dla masowy i robienia kasy, ma pewnie kilka zlotych z tego ale przeciez to jego kasa i moze o tym decydowac na co ja wydac, nie chce robic tego to przeciez nie musicie od Niego kupowac ? teraz macie wybor dosc spory ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnie chodzi o jego wypowiedzi

 

po pierwsze - niby przeznacza bardzo duże kwoty na rozwój - frezarka nowa... ma zamiar złożyć cnc.... widać na pierwszy rzut oka bardzo dużo kasy....

 

po drugi stwierdzenia że żal mu kasy na obiektywny test na jet-pc - przecież przy powyższych wydatkach to śmieszna kwota... a do tego dochodzą puste zapewnienia o wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jak cięzko mu przychodzi zarobienie każdej z tych złotówek- taka frezarka to naprawde ładnych pare miesiecy zasuwania przy blokach.

 

Test będzie przecież nowego cube na pewno a jeż to dość małoseryjny bloczek i wysłanie na testy mozę sie nie zwrócić tak szybko wieć to troszke wyrzucanie kaski w błoto. Z 1 strony taka oszczędnosć mozę być dziwna dla niektórych ale z 2 jak by tutaj wydał 50zl tam kupił sobie coś do kompa z jeszcze innej wydał na imprezke bo w końcu zasłużył sobie itp to łatwo by kase przepuścił..

 

Zreszą po co zaglądać sobie do kieszeni- róbta śliczne bloczki i będzie git.

A to co gdzie i kiedy testować to chyba strawa Misia i ew. Luksa

 

Ja tam z ciekawości zobacze sobie nieco gęstszego cube i jego wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...