Skocz do zawartości
bbc20000

FARCRY vs. DOOM 3. Ktora wolicie i dlaczego [Ankieta]

Doom 3 vs. Farcry  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Doom 3 vs. Farcry

    • Farcry
      94
    • Doom3
      89


Rekomendowane odpowiedzi

Rany dobijaja mnie zarzuty w stosunku do far cry w stylu "cukierkowa" dżungla. A niby jaka ma być?? Brudna, stalowa, zardzewiała?? Ludzie weźcie obejrzyjcie jakiś program przyrodniczy lub przejdźcie do jakiegoś większego sklepu z roślinami. Można by się czepiać gdyby baza w Doom3 była kolorowa itp. Nie możecie zrozumiec, że akcja nie każdej gry musi obowiązkowo toczyc się na Marsie, lub jakichś innych szarych i monotonnie ciemnych lokacjach?? Far cry właśnie to wyróżnia, ze choć raz ktoś odszedł od skostniałych standardów kosmicznych baz, brudnych i ciemnych miast przyszłości czy starych domów i umiescił akcje gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc ludzi wspomina czesto o grafice w obu grach. ale wydaje mi sie ze to nie jest najwazniejsze. gram sobie czasami w mortala 2. a tam sa same piksele:). ale za to grywalnosc gry jest taka ze sie na nie patrzy na grafe. wiec dlatego denerwuja mnie stwierdzenia typu FC czy doom za grafike. to jest poprostu za proste. jak na takie forum. grafika jest tylko grafika z rok na rok jest coraz lepsha, ale grywalnosc gry jest jak bialy kruk. HAHA. ALE ZEM ZA FILOZOWAL:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FarCry

:arrow: przyzwioty engine graficzny, a nie skaszanione niewiadomoco, które nie potrafi nawet przyzwoicie wyświetlać tekstur że o przestrzeniach większych od kibla nie wspomnę

:arrow: Fizyka i inteligencja przeciwników, a nie skrypty

:arrow: Można od czasu do czasu użyć mózgu a nie tylko mięśni odpowiedzialnych za wprawianie w ruch lewego klawisza myszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FarCry

:arrow: przyzwioty engine graficzny, a nie skaszanione niewiadomoco, które nie potrafi nawet przyzwoicie wyświetlać tekstur że o przestrzeniach większych od kibla nie wspomnę

:arrow: Fizyka i inteligencja przeciwników, a nie skrypty

:arrow: Można od czasu do czasu użyć mózgu a nie tylko mięśni odpowiedzialnych za wprawianie w ruch lewego klawisza myszy

Ja mam na ctrl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak na mało którym sprzęcie można se tą grafę pooglądać jak należy :?

Niedawno zmienilem sterownik graficzny na OpenGL i jak dlamnie gra wyglada ladniej jak na DX ( o ile dobrze pamietam ) Po pierwsze gra chodzi na Very High jest full krzakow itp. Bron moze wyglada moze nawet podobnie jak na tym standardowym sterowniku ale wole miec dodatkowo te krzaki i rozne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly i do tego jeszcze + jest to ze mam wiecej FPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna mowic ze engine w fc jest dobry skoro on jest s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lony na maxa, na swoim konfigu nie moge osiagnac przyzwoitej predkosci, a zebym mial jeszcze 512 ramu to bym se pizgal w full detalach, zalosna ta gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna mowic ze engine w fc jest dobry skoro on jest s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lony na maxa, na swoim konfigu nie moge osiagnac przyzwoitej predkosci, a zebym mial jeszcze 512 ramu to bym se pizgal w full detalach, zalosna ta gra...

to ze zje... engin graficzny to nie znaczy, ze gra jest zjeb.... Gra jest o wiele lepsza niz DooM 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buziak ma racje, w Doom'ie 3 jedyne perfekcyjne elementy to dźwięk i klimat (chodziaż ten klimat psuje pare niedoróbek)...a bynajmniej nie jest to grafika. A o sposobie rozgrywki nawet nie mowie. Już leciwy system shock 2 był bardziej wciągający i oferował coś więcej graczowi niż bezmyślną siekanine i wyżywanie się na klawiaturze... widać twórcy nie mieli pomysłu, aby rozwinąć interakcję oraz sposób rozgrywki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mam jakieś zwidy... ale typ, którym kierujemy w DOOMie przypomina mi przeciwników z Far CRy. Jak zobaczyłem jego fotę w jakiejś gazecie (nie w BRAVO) to myśłałem, że recenzja FC... Poza tym jak się gra w DOOM, to nie czuje się tego typa, którym się chodzi. Postać nijaka.

Z kolei w FC mamy Jacka Carvera. Polubiłem typa, choć na początku nie przypadł mi do gustu. Ale później utorzsamiłem się z bohaterem. A to jest dla mnie ważne, żeby postać, którą kieruję miała jakieś cechy, żeby żyła. Doskonale pamiętam głos Jacka, czy jego odzywki... A typa z DOOMa nawet imienia nie znam, ale chyba też Jack... mogę się jednak mylić....

Narra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Grafika - Tytaj oba tytuły mi się podobają... Ładniej postacie prezentują się w Doomie ale co z tym leci wyższe wymagania...

2.Playability - i to jest to a nie grafika co powinno być brane pod uwagę !!

Final 7 pomimo archaicznej grafiki nadal króluje na moim kompie...

Jadnak tutaj bardziej do gustu przypadł mi klimacik Dooma...

Doom = Psychoza + Klaustrofobiczny klimacik...

 

Jadyne co wydaje mi się śmieszne to Super Wytrenoway komandos, który nie postafi broni oraz latarki trzymać w osobnych rękach... albo ze bronie przyszłości nie mają latarek wbudowanych... niby mały detal ale faktycznie z nim gra nabiera jeszcze większej psychozy !!

 

3.Dzwiek lub AI - Dzwięk jednak więcej emocji wzbudza w Doomie, podobaja mi się strzały z karabinku, sa bardzo realistycznie oddane, a przynajmniej bardzo ładnie wpadają w ucho... az chche się głos podwyższyć !!

AI równierz po stronie Dooma... Komando-Zombie jest CHOLERNIE dobre... i wole nieuzbrojone Demony niż spotkac kogoś z giwerą !!

 

Taka moja opinia :)

 

PS. Grałem na Detalach High i Ultra High (pozyczyłem ramu) i nie widziałem różnicy... także nie mam potreby grania wyżej... nawet z 1Gb ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadyne co wydaje mi się śmieszne to Super Wytrenoway komandos, który nie postafi broni oraz latarki trzymać w osobnych rękach... albo ze bronie przyszłości nie mają latarek wbudowanych... niby mały detal ale faktycznie z nim gra nabiera jeszcze większej psychozy !!

To jest racja... Z tą latarką to było na pewno założenie twórców gry i dzięki temu jest trudniejsza i straszniejsza... ale jest jedno ale :)

Chodzi o to, że jak idzie się z takim pistoletem, to w drugiej ręce możnaby trzymać latarkę, a to byłoby bardziej realne. Przy piłach i innych oburęcznych broniach mogłoby tego nie być... Faktem też jest, że latareczki w giwerkach mogłyby być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna mowic ze engine w fc jest dobry skoro on jest s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lony na maxa, na swoim konfigu nie moge osiagnac przyzwoitej predkosci, a zebym mial jeszcze 512 ramu to bym se pizgal w full detalach, zalosna ta gra...

to ze zje... engin graficzny to nie znaczy, ze gra jest <font color=red>[ciach]</font>.... Gra jest o wiele lepsza niz DooM 3.

lol co za czlowiek, przeciez ja tu widze teksty ze FC ma lepszy silnik od doom3 :E:E:E:E:E:EE:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna mowic ze engine w fc jest dobry skoro on jest s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lony na maxa, na swoim konfigu nie moge osiagnac przyzwoitej predkosci, a zebym mial jeszcze 512 ramu to bym se pizgal w full detalach, zalosna ta gra...

to ze zje... engin graficzny to nie znaczy, ze gra jest <font color=red>[ciach]</font>.... Gra jest o wiele lepsza niz DooM 3.

lol co za czlowiek, przeciez ja tu widze teksty ze FC ma lepszy silnik od doom3 :E:E:E:E:E:EE:E

No tak ale po co ten tekst na koncu :| Dlamnie ocenianie gry po samym enginie jest totalna glupota ... Grafika tez az tak niegra roli. Do dzisiaj gram w MoHaa bo ma wedlug mnie o wiele lepszy klimat niz takie gry jak Quake, UT i moglbym tu dlugo wymieniac i grafika w MoHaa nie jest wcale taka rewelacyjna. A co do tego strasznego klimatu, to wiecej razy mi serce stawalo w miejscu jak gralem w MoHaa i nie z tego ni z owego wyskakuje mi koles w sytuacji 1 vs 1 na klanie i go pojerzdzam :D Jak po takiej akcji sobie nie zapale to doslownie mam odlot gwarantowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doom3 to gra z niesamowitym klimatem ( o ile mozna w nia pograc na dobrym kompie), wysmienita grafika i dobrym gameplayem. Prawda jest ze wymagania sprzetowe sa za wysokie, ale wkoncu grafika stoi na najwyzszym poziomie. co do farcry'a - gra ladna, nawet ciekawa, ale bez tradycji. uwazam ze doom3 jest znacznie lepszy od farcry'a...

 

przy okazji dodam, ze wiecej dyskusji na temat tych 2 gier znajdziecie na www.gamersnews.w.pl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to besensu porównywać te gry bo Farcry jest plenerze i jest bardizej realistyczny, a Doom3 jest postawiony wyrzynke przy klimacie grozy w pomieszczeniach. Jak dla mnie obie są na równi. Ta ma plusy i ta.

 

Zresztą każdy lubi co innego. Mi tam obie sie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oddaniu głosu na Doom 3 teraz oddał bym głos na Far Cry :D Gierka nie ustępuje graficznie ( ba, nawet przebija, tylko te wymagania co do Ram :( 512 MB to za mało)), gierka mnie bardziej przestraszyła niż Doom ( najemnicy się skradają, krzyczą, gadaja do siebie, jak trzeba to zwiewają, kryją się). Wadą jest jej trudność ( w Doom 3 praktycznie nie ginąłem- pod koniec dopiero dostawałem czasem w d... ;)). Gdyby jeszcze odpowiednio wykorzystać engine w zakresie wykonania pomieszczeń na miarę doom-a 3, to by było cacko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, gierka mnie bardziej przestraszyła niż Doom ( najemnicy się skradają, krzyczą, gadaja do siebie, jak trzeba to zwiewają, kryją się). Wadą jest jej trudność ( w Doom 3 praktycznie nie ginąłem- pod koniec dopiero dostawałem czasem w d... ;)).

Zaczniesz sie bac jak "Tridenty" zaczna buszowac po dźungli a ty w srodku nocy sie tam znajdziesz (to jest dopiero strach jak przymiezasz sie na każdego krzaka jak tyko usłyszysz jakis szmer) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelad

Graficznie obie rozwalają. Far Cry ma fizykę, Painkiller też, Doom nie i to rozkłada tę grę.

Rozwalające intro i początki w Doomie kończą się niesmakiem,po 1h gry ma się jej dość,jest po prostu niegrywalna,sztuczna.To co reprezentują przeciwnicy w Doomie to śmiech na sali.Doom jest liniowy jak diabli co kładzie go już totalnie.Podsumowując Doom3 to klapa. Goście z Id po zrobieniu Quake1 nie stworzyli żadnej przełomowej gry i już im się to nie uda.Czego zabrakło? Goście po prostu nie mają już wizji do robienia gier. Staneli w miejscu,skupiając się na technicznej stronie gry, a pomijając gameplay.

Far Cry nie zrobił na samym początku na mnie takiego wrażenia jak poczatki w Doomie, dopóki nie wyszłem

na zewnątrz. Latające ptaki,motyle,jakieś muchy nawet ,w wodzie mnóstwo ryb. Efekt wylewającej się z morza wody na piasku,pełna interakcja z otoczeniem, wymagajacy przeciwnicy,ogrom świata gry,ogromna swoboda,o wiele lepsza zbrojownia,realizm,pojazdy po prostu niemiecka solidność.

FAR CRY TO GRA ROKU 2004. Już nawet nie wierzę w HL2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie obie rozwalają. Far Cry ma fizykę, Painkiller też, Doom nie i to rozkłada tę grę....

Far Cry nie zrobił ...

Z Id był jeszcze Quake 3 cąłkiem niezły i Wolfenstein mi się podobał.

 

Co do doma to się zgadzam - zacząłem się nudzić po paru godzinach grania, bo ciągle to samo - tylko grafika cieszy, bo faktycznie jest niezła. Poziom trudności jest taki, że albo nic nie widać, albo przeciwnicy pojawiają się za plecami (i w tej grze dosłownie się pojawiają).

 

W Farcry niestety nie grałem, także jeszcze nie głosuje - ale sądząc po mojej opinii o doomie wybór jest raczej oczywisty. Niedługo będę miał więcej czasu to to nadrobię - narazie o dziwo wciągnął mnie Unreal 2004...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...