Skocz do zawartości
bbc20000

FARCRY vs. DOOM 3. Ktora wolicie i dlaczego [Ankieta]

Doom 3 vs. Farcry  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Doom 3 vs. Farcry

    • Farcry
      94
    • Doom3
      89


Rekomendowane odpowiedzi

far cry odpalam na 1600x1200 6x antyalising  very high details oraz doom 3 to far cry wyciąga 68 fps a doom 59 fps. dla mnie lepsze:

grafika doom3 10/10 far 10/10

doom3 rządzi światłem

far cry przestrzenią i widokami

lepszą grywalność ma far cry chodź doom 3 też jest ostry

Ale niektorzy maja kasy !

Sprzecik wartosci 8 letniej Astry :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

far cry odpalam na 1600x1200 6x antyalising  very high details oraz doom 3 to far cry wyciąga 68 fps a doom 59 fps. dla mnie lepsze:

grafika doom3 10/10 far 10/10

doom3 rządzi światłem

far cry przestrzenią i widokami

lepszą grywalność ma far cry chodź doom 3 też jest ostry

Ale niektorzy maja kasy !

Sprzecik wartosci 8 letniej Astry :roll:

Szczerze powiedziawszy wolałbym tę Astrę, pomimo tego, że Opli nie lubię :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

far cry odpalam na 1600x1200 6x antyalising  very high details oraz doom 3 to far cry wyciąga 68 fps a doom 59 fps. dla mnie lepsze:

grafika doom3 10/10 far 10/10

doom3 rządzi światłem

far cry przestrzenią i widokami

lepszą grywalność ma far cry chodź doom 3 też jest ostry

tyle, że doom ma limit do 60fps więc nie ma za abrdzo też co się dziwić.

A komp tak jak napisali poprzednicy - wartości 10 letniego opelka astry.

Chociaż gdybym taki mial to bym nie narzekal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ankieta :

Co lepsze CS czy Q3 ? :P

 

 

Dla mnie to sa zupelnie inne gry. To ze obie sa FPP nie znaczy ze mozna je porownywac.

FC blizej do HL, do gier w ktorych oprocz skilla trzeba miec jeszcze mozg :).

D3 to typowy shooter, mozna porownac z Pain Killerem i Serius Samem, oraz z rodzina Q .

 

Jeszce innym typem gier sa FPP osadzone w realiach II WS takie jak MOH czy COD.

 

 

Musze przyznac ze FC mnie wciagnelo. Oczywiscie w SP. W MP nie gralem. To co wazne jest w SP to to ze otoczenie sie zmienia , zaskakuje i tym podobne. Oprocz plazy byly tez przeciez laboratoria, dzungla, wnetrze statku.... Ogolnie jak dla mnie miod ok.

 

W D3 narazie nie wiele gralem. Powiem tylko ze mi sie juz taki typ gier znudzil (np: Pain Killer'a odlozylem na polke w polowie gry). W mp narazie nic nie gralem. Narazie nie bede jej ocenial, tzw nie moj typ gier. No i ciekawe jak bedzie z tym mp, zwlaszcza ze q4 w drodze :]

 

Wiecie jedni wola CS'a a inni swiat kwaka.

Wielbicielom CS'a i HL czy nawet ET pewnie bardziej do gustu przypadl Far Cry. Wymiatacze qw, q2 ,q3 wola pewnie D3.

 

 

Acha. I zadna napewno z tych gier (FC i D3) nie jest rewolucja w swoim gatunku. Ewolucja tak ale nie rewolucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomboym87 :arrow: z takimi rewelacjami wyskakujesz, ze chcialbym linka do ORBa zobaczyc - daloby sie :?:

BTW jaki jest sens wlaczac takie AA przy 1600x1200 :?: :8

Dimek, stary łudzisz się, ze zobaczysz linka :lol: To wszystko działa na zasadzie:

 

Początkujący uczestnik --> Mega wypas Podpis --> Wielka ściema --> Dopytywania wnikliwych Userów --> Amnezja poczatkującego --> Żałosne próby tłumaczeń --> .....i tyle go widziano.

 

BTW - kolo chwycił cennik i spisał co najdroższe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farccry to totalna beznadziej jak juz ktos pisla cukierkowa grafika wymaganie tez nie male jakosc textur totalnie do [gluteus maximus] zero animacji fizyka chociazby w porownaniu do rodzimego Painkillera jest zenujaca ... nic dodac nic ujaca Farcry - DOOM 3 jest poprostu Dooom-em 3 jezeli ktos chce naprawde sobie postrzelac do przeciwnikow to niech zainstaluje sobie do prawdziwych przeciwnikow Rainbow Six RavenShield

p.s

duzy + Farcry to przestrzenie ale to jzu bylo w Operation Flashpoint 1985 nawet byly wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 fizyka chociazby w porownaniu do rodzimego Painkillera jest zenujaca ...

8O 8O 8O :lol: :lol:

 

Chłopie ty chyba nie wiesz co to jest fizyka.. ??!!

Chyba ze mówisz tu o fizyce DooMa 3

Bo jak nie to Cie nie rozumiem... 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farccry to totalna beznadziej jak juz ktos pisla cukierkowa grafika wymaganie tez nie male jakosc textur totalnie do [gluteus maximus] zero animacji fizyka chociazby w porownaniu do rodzimego Painkillera jest zenujaca ...

cukierkowa grafika>> Tak, jestes pewnie nastepnym graczem który zakonczył gre na pierwszej mapie.

 

jakosc textur totalnie do [gluteus maximus] >> Zgaduje piracki rip z texturami pozbawionymi shaderów itp :lol:

 

zero animacji >rip z wyciętymi animacjami?

 

Chyba grałem w inna gre. A nawet napewno grałem w inną gre, bo ja grałem w FarCry :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście :lol: sorry ja też nie grałem w "farccry" to jak tam nie ma animacji, fizyki itp. to po co wogóle w nią grałes... :lol:

 

BTW sgj chyba powienienś zostać wrożka :P od pirackich ripów...

Ciekawe ile ten rip miał?? Z 1 DVD zrobili 1 CD... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomboym87 - ile lat mieszkasz w Stanach 8O 8O 8O 8O - jestes nietutejszy,wyrzucic go :) A tak powaznie to skad masz taka maszyne?? Sprzet warty tyle co powiedzmy Daewoo Lanos (oczywiscie bardzo uzywany :))czyli moja bryka (tzn ojca :P) :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomboym87 - ile lat mieszkasz w Stanach  8O  8O  8O  8O - jestes nietutejszy,wyrzucic go :) A tak powaznie to skad masz taka maszyne?? Sprzet warty tyle co powiedzmy Daewoo Lanos (oczywiscie bardzo uzywany :))czyli moja bryka (tzn ojca :P)  :!:  :!:

byla juz cala masa ludzi z takim sprzetem a jak proszono ich o dowod to znikali

 

Pentium 4 3.6@4.0 ghz dual samsung 512 x 2 ddr2 533 mhz gainward 6800 ultra extreme 256 mb gddr3 36,4 cheatech 10000 rpm. 550 w antec, inspire 7.1, nec 19''. 3d mark 2003 13500 pkt

ja tez poprosze o linka do marka i moge sie zalozyc, ze go niezobacze tak samo jak nie pokaze zadnego screena z dowodem, ze ma reszte takich zabawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ankieta :

Co lepsze CS czy Q3 ? :P

 

 

Dla mnie to sa zupelnie inne gry. To ze obie sa FPP nie znaczy ze mozna je porownywac.

FC blizej do HL,  do gier w ktorych oprocz skilla trzeba miec jeszcze mozg :).

D3 to typowy shooter, mozna porownac z Pain Killerem i Serius Samem, oraz z rodzina Q .

 

Jeszce innym typem gier sa FPP osadzone w realiach II WS takie jak MOH czy COD.

 

 

Musze przyznac ze FC mnie wciagnelo. Oczywiscie w SP. W MP nie gralem. To co wazne jest w SP to to ze otoczenie sie zmienia , zaskakuje i tym podobne. Oprocz plazy byly tez przeciez laboratoria, dzungla, wnetrze statku.... Ogolnie jak dla mnie miod ok.

 

W D3 narazie nie wiele gralem. Powiem tylko ze mi sie juz taki typ gier znudzil (np: Pain Killer'a odlozylem na polke w polowie gry). W mp narazie nic nie gralem. Narazie nie bede jej ocenial, tzw nie moj typ gier. No i ciekawe jak bedzie z tym mp, zwlaszcza ze q4 w drodze :]

 

Wiecie jedni wola CS'a a inni swiat kwaka.

Wielbicielom CS'a i HL czy nawet ET pewnie bardziej do gustu przypadl Far Cry. Wymiatacze qw, q2 ,q3 wola pewnie D3.

 

 

Acha. I zadna napewno z tych gier (FC i D3) nie jest rewolucja w swoim gatunku. Ewolucja tak ale nie rewolucja.

No popatrz, do FC trzeba miec mozg :D

A niby co tam trzeba myslec ?

Czy z lewej czy z prawej strony rozwalic goscia ?

 

Przejzyj watek o D3. Milion pytan "A jak przejsc ?", "A podajcie kod", "A jak zabic bosa ?"

 

Dobrze, ze chociaz sie przyznales, ze grales w D3 chwilke bo przynajmniej z Twoim zdaniem o tej grze sie nie licze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam :P

 

Wszyscy i tak wiedza o co chodzi :) Mozg w mojej wypowiedzi nie mial doslownie znaczenia slowa mozg ;)

 

A glowna tresc moje poprzedniej wypowiedzi to to ze sa to zuplenie inne gry. Nie widze sensu ich porownywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Przejzyj watek o D3. Milion pytan "A jak przejsc ?", "A podajcie kod", "A jak zabic bosa ?"

(...)

Jeśli ktoś ma problemy z takimi rzeczami w doomie to powinien poważnie zastanowić się nad swoim poziomem intelektualnym, i dziwię się, że wogóle umie uruchomić komputer i samą grę :lol: . Doom jest tak prostą grą jak autostrada Kraków - Katowiz :wink: i każde dziecko w wieku przedszkolnym sobie z nim poradzi (choć dzieci absolutnie nie powinny grać w tą grę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Przejzyj watek o D3. Milion pytan "A jak przejsc ?", "A podajcie kod", "A jak zabic bosa ?"

(...)

Jeśli ktoś ma problemy z takimi rzeczami w doomie to powinien poważnie zastanowić się nad swoim poziomem intelektualnym, i dziwię się, że wogóle umie uruchomić komputer i samą grę :lol: . Doom jest tak prostą grą jak autostrada Kraków - Katowiz :wink: i każde dziecko w wieku przedszkolnym sobie z nim poradzi (choć dzieci absolutnie nie powinny grać w tą grę).

To to ja wiem. A jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu deliberowac.

Obie gry wspaniale lecz doom3 bardziej mnie zassal.

Mniejsze wymagania sprzetowe, ladniejsza grafika, KLIMAT strachu i zaskoczenia, dzwieki.

Na plus w F-C jedynie moge zaliczyc otwarte przestrzenie i mozliwosc dojscia do celu wlasna droga.

Nieprawda. Wystarczy spojrzeć na dziadoskie tekstury w Doomie3

http://www.oxygen.akcja.pl/doom3.jpg

 

No przecież to błazenada podgrzewana kilka lat. W koncu wszystko się

zważyło i tylko to pieprznąć przez okno.

 

MINUSY WZGLEDEM GRY FAR CRY:

- Niskiej jakości tekstury (bardzo rozmyte, miejscami "żywe" pixele!)

- Średniej jakości efekty PS2.0 (głupia beczka czy rura wygląda lepiej w FC)

- Monotonne lokacje. Strasznie ciemne i z upływem czasu zanudzajace.

- Menu do kitu. Nie trzyma klimatu.

- Słaba interakcja - no niby w FC też się palmy nie da rozwalić. No ale

walisz na maxa z bazooki a LCD jak stały tak stoją :|

- Potwory też tak zrobione na wymus. Zombie to zombie - inaczej się

poruszają inaczej atakują. Z resztą kilka pięści i już z wielkiego

potwora robi się szkielet (co gorsza zaraz znika -_-).

- Nie odpala się na starszych Windowsach

- Strasznie czuły na overclocking

 

PLUSY WZGLĘDEM GRY FAR CRY:

- Znacznie lepsze światła i cienie

- Nieco niższe wymagania (a i tak zabójczo wysokie jak na tą grafikę!)

- Świetny dźwięk (technicznie troszke lepszy niż w FC)

 

 

Ogólnie Doom3: 6/10, FAR CRY 9/10

 

ps. co za tekstury ! Boże... na High takie dziadostwo. FUJ !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całego dooma 3. Gra jest w pewnym momencie monotonna i robi sie nudno.. czekasz kiedy w końcu dojdziesz do powalonego doktorka który stoi za całą aferą z potforkami (które zresztą po czasie przestają być straszne). Caly czas jest widoczny schemat "co dzrzwi to potwór", nie zawsze ale tak jest.. wiec element zaskoczenia czesto odpada. :(( Multiplayer jest tak banalny że nie bede sie rozpisywał. Po prostu nie warto tego mieć. Zaś Farcry to zupełnie inna gra. jest w niej o wiele więcej nowinek, Gra sie przyjemnie, zmienia sie klimat. Do tego mamy plażę, dziewuche ratujemy, nie wspominając o furach i lotni.. MAXYMALNA GRYWALNOŚĆ!! nie powinno sie tych gier porównywać.. Doom 3 to po prostu Doom 2 tylko dodajcie mu super grafe. (jest jeszcze kilka, niewiele nowinek które nie mają na przyjemność z gry żadnego wpływu) Bez zastanawienia wybrałbym FarCry! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całego dooma 3. Gra jest w pewnym momencie monotonna i robi sie nudno.. czekasz kiedy w końcu dojdziesz do powalonego doktorka który stoi za całą aferą z potforkami (które zresztą po czasie przestają być straszne). Caly czas jest widoczny schemat "co dzrzwi to potwór", nie zawsze ale tak jest.. wiec element zaskoczenia czesto odpada. :(( Multiplayer jest tak banalny że nie bede sie rozpisywał. Po prostu nie warto tego mieć. Zaś Farcry to zupełnie inna gra. jest w niej o wiele więcej nowinek, Gra sie przyjemnie, zmienia sie klimat. Do tego mamy plażę, dziewuche ratujemy, nie wspominając o furach i lotni.. MAXYMALNA GRYWALNOŚĆ!! nie powinno sie tych gier porównywać.. Doom 3 to po prostu Doom 2 tylko dodajcie mu super grafe. (jest jeszcze kilka, niewiele nowinek które nie mają na przyjemność z gry żadnego wpływu) Klimat w doom nie jest lepszy od tego w FC... PO PROSTU! Te klimaty są inne.. To zupełnie inne gry.. D3 powinno sie porównać z czymś podobnym.. narazie jest tego pełno ale nie ma takiej grafy.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zapomniałem dodać, że w D3 Multiplayer na łączu 256 kb/s zaleca 4 graczy na serwerze w dodatku jest tylko 5 map na ktorych bedziecie pykać jak w quake'u.. FarCry zapewnia gre na 8 graczy i w sumie.. nie jest źle. Gra sie po prostu super nic dodać nic ująć.. i tak myśle że na gadaniu sie skończy przejdziecie Doom'a i utkniecie bo tam naprawde poza przejściem tej gry nie ma nic więcej do roboty.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu deliberowac.

Obie gry wspaniale lecz doom3 bardziej mnie zassal.

Mniejsze wymagania sprzetowe, ladniejsza grafika, KLIMAT strachu i zaskoczenia, dzwieki.

Na plus w F-C jedynie moge zaliczyc otwarte przestrzenie i mozliwosc dojscia do celu wlasna droga.

Nieprawda. Wystarczy spojrzeć na dziadoskie tekstury w Doomie3

http://www.oxygen.akcja.pl/doom3.jpg

 

No przecież to błazenada podgrzewana kilka lat. W koncu wszystko się

zważyło i tylko to pieprznąć przez okno.

 

MINUSY WZGLEDEM GRY FAR CRY:

- Niskiej jakości tekstury (bardzo rozmyte, miejscami "żywe" pixele!)

- Średniej jakości efekty PS2.0 (głupia beczka czy rura wygląda lepiej w FC)

- Monotonne lokacje. Strasznie ciemne i z upływem czasu zanudzajace.

- Menu do kitu. Nie trzyma klimatu.

- Słaba interakcja - no niby w FC też się palmy nie da rozwalić. No ale

walisz na maxa z bazooki a LCD jak stały tak stoją :|

- Potwory też tak zrobione na wymus. Zombie to zombie - inaczej się

poruszają inaczej atakują. Z resztą kilka pięści i już z wielkiego

potwora robi się szkielet (co gorsza zaraz znika -_-).

- Nie odpala się na starszych Windowsach

- Strasznie czuły na overclocking

 

PLUSY WZGLĘDEM GRY FAR CRY:

- Znacznie lepsze światła i cienie

- Nieco niższe wymagania (a i tak zabójczo wysokie jak na tą grafikę!)

- Świetny dźwięk (technicznie troszke lepszy niż w FC)

 

 

Ogólnie Doom3: 6/10, FAR CRY 9/10

 

ps. co za tekstury ! Boże... na High takie dziadostwo. FUJ !!!!

Spojrz do watku o DooMie. Tam Ci wytlumaczylem, ze zachowujesz sie jak newbabie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze na sprzecie z twojego podpisu grales na max detalach z anizo i aa i miales pewnie z 90 fps ;)

i widziales te przepiekne texturki ...

 

farccry to totalna beznadziej jak juz ktos pisla cukierkowa grafika wymaganie tez nie male jakosc textur totalnie do [gluteus maximus] zero animacji fizyka chociazby w porownaniu do rodzimego Painkillera jest zenujaca ...

cukierkowa grafika>> Tak, jestes pewnie nastepnym graczem który zakonczył gre na pierwszej mapie.

 

jakosc textur totalnie do [gluteus maximus] >> Zgaduje piracki rip z texturami pozbawionymi shaderów itp :lol:

 

zero animacji >rip z wyciętymi animacjami?

 

Chyba grałem w inna gre. A nawet napewno grałem w inną gre, bo ja grałem w FarCry :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres, ale nie mów, ze w Doomie jest lepsza grafika.

Przecież to "na oko" widać, że zarówno technicznie jak i czysto

wizualnie lepiej przedstawia się Far Cry.

Widze po Twoim screenie z tematu o D3, ze nie jestes kompetentny aby udzielac nam tutaj takich rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Faktycznie po ustawieniu grafy na maxa (i nie wiem dlaczego

robi to się z poziomu pligu konfiguracyjnego, a nie profesjonalnego

panelu ustawień) jest lepiej, ale wciąż pozostaję przy swoim zdaniu,

iż CryEngine pokazał więcej niż wieloletni projekt Carmacka.

Na Dooma się czekało, a Far Cry'a już się grało. Gdyby Niemcy

Far Cry'a nie zrobili mówiłbym zupełnie inaczej.

 

Zrobiłem błąd beszcząc grafikę Dooma3, ale szczerze musze po-

wiedzieć, że mimo maksymalnych ustawień wciąż nie wywiera

na mnie porażajacego wrazenia.

Z pełnym szacunkiem do Ciebie Kaeras, ale nawet w ankiecie

wychodzi inaczej. Gdyby Doom był prawdziwym przełomem,

nie byłoby takich porównań, grymasów i innych zanieczyszczeń

w słownictwie.

 

Za poprawę grafiki podwyższam ocenę do 7/10 (FC 9/10)

 

____

 

Wciąż twierdzę, że tak wielki projekt i nadzieje w nim pokładane został

lekko zepsuty. Łatki pod W98, grzebanie w DoomConfig, problemy

z językiem, monotonność, kosmiczne wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal kiepska jakosc !!!

W8, zaraz sie wroce do swoich screenow i Ci zapodam na 4 letnim gf4.

pewnie że kiepska

oprócz cieni i klimatu ta gra nic nie ma.

i taka jest prawda. farcry ma i cienie i ładną grafike. tylko te gumowe potworki troche nie leżą;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...