Skocz do zawartości
Buziak

Logitech UltraX cena za granica i odczucia ...

Rekomendowane odpowiedzi

Widac, ze temu kolesiowi cos srednio zalezy na sprzedazy jesli tak pisze.

 

Nadaje sie do gier. Poprostu kwestia przyzwyczajenie, ot tyle.

1580452[/snapback]

Święta prawda klawa jest świetna w grach.Też się przez 1 tydzień nie mogłem przyzwyczaić ale teraz bym jej nie zmienił na inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. fajno by było miec ultraxa... ale 100 zl to dla mnie za duzo, co myslicie o tej klawie:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60488229

12 zl... hp nowa.. wyglada wporzo... akurat te szwabskie znaczki mógłbym przeżyć jezeli miala by byc wmiare... posiada ktos taka/podobna?

prosze o szybka odpowiedz bo do konca aukcji 1 dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zwykła klawa w dodatku ze szwabskimi znaczkami. Po co wogóle taką kupować :D Chyba że obecnie wogóle nie masz klawiatury, zawsze lepsze to niż nic ;)

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61587500 polecam tą, działała u mnie bardzo dobrze przez pare lat dopoki mały pies jej nie zlał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przymierzam sie do zakupu UltraX (w mojej okolicy mozna nawet dostac wersje z tzw. "duzym enterem"), mam jednak kilka watpliwosci.

 

Bez owijania w bawelne - moje "biurko" nie nalezy do najczystszych, pelno na nim roznych rzeczy (nie wszystkie z nich sa niejadalne) - czy w razie gdybym w/w klawiature zabrudzil (roznego rodzaju drobne smieci pod klawiszami), moge z niej bez problemu zdjac klawisze, wyczyscic i z powrotem zlozyc? Moj znajomy twierdzi ze to raczej niewykonalne.

 

Czy do obslugi dodatkowych klawiszy multimedialnych potrzebne jest osobne oprogramowanie, czy tez sa one obslugiwane "natywnie" przez system operacyjny? Na forum znalazlem posty ludzi, ktorzy mieli z tym problemy...

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez owijania w bawelne - moje "biurko" nie nalezy do najczystszych, pelno na nim roznych rzeczy (nie wszystkie z nich sa niejadalne) - czy w razie gdybym w/w klawiature zabrudzil (roznego rodzaju drobne smieci pod klawiszami), moge z niej bez problemu zdjac klawisze, wyczyscic i z powrotem zlozyc? Moj znajomy twierdzi ze to raczej niewykonalne.

I raczej ma racje.. ja tez probowalem zdjac wszystkie klawisze, ale skonczylo sie na tym, ze udalo mi sie bez problemu zdjac ze 2, a w kolejnym ulamal mi sie kawalek mechanizmu, wiec sobie darowalem i powsadzalem wszystko z powrotem (ulamalo sie na tyle malo, ze nie ma zadnych przeszkod w uzywaniu). Ale ta klawiature mozna wsadzic pod prysznic i wyplukac wszystkie syfy, wiec nie stanowi to az takiego problemu. Chyba nawet gdzies tu sie wala caly topic o sposobach jej czyszczenia.

Czy do obslugi dodatkowych klawiszy multimedialnych potrzebne jest osobne oprogramowanie, czy tez sa one obslugiwane "natywnie" przez system operacyjny? Na forum znalazlem posty ludzi, ktorzy mieli z tym problemy...

U mnie problemu nie ma. Windows XP bez problemu obsluguje je natywnie. Stery beda Ci potrzebne jak chcesz je troche bardziej pokonfirugowac, aczkolwiek mi kazdy dziala tak jak bym chcial, wiec nie chce nic zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, dzieki za odpowiedz.

 

I raczej ma racje.. ja tez probowalem zdjac wszystkie klawisze, ale skonczylo sie na tym, ze udalo mi sie bez problemu zdjac ze 2, a w kolejnym ulamal mi sie kawalek mechanizmu, wiec sobie darowalem i powsadzalem wszystko z powrotem (ulamalo sie na tyle malo, ze nie ma zadnych przeszkod w uzywaniu).

Rozbieralem kiedys klawiature w Compaq Armada E500 - bez powazniejszych problemow. Trzeba najpierw pomyslec, potem delikatnie wykonac. (; Moze jednak by mi sie udalo... ?

 

U mnie problemu nie ma. Windows XP bez problemu obsluguje je natywnie. Stery beda Ci potrzebne jak chcesz je troche bardziej pokonfirugowac, aczkolwiek mi kazdy dziala tak jak bym chcial, wiec nie chce nic zmieniac.

1697475[/snapback]

Ok, a jakie to beda sterowniki? Strona logitecha milczy na ten temat ("native hotkeys...").

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez niebaum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najpierw pomyslec, potem delikatnie wykonac. (; Moze jednak by mi sie udalo... ?

Probowac mozesz, ja sobie darowalem. Znam mechanizm tych klawiszy, ale zeby to robic ostroznie to na jeden klawisz moze zejsc tyle czasu, co na cala tradycyjna klawiature, ktora rozbiera sie bardzo szybko z pomoca srubokreta i szybkich ruchow :) Az tak bawic mi sie nie chcialo wiec postapilem z nia jak z naczyniami.. tylko ze bez plynu ;]

Ok, a jakie to beda sterowniki? Strona logitecha milczy na ten temat ("native hotkeys...").

chyba dolaczona byla jakas plytka, ale glowy nie dam, to dawno juz bylo.. jesli nie to stery (a w zasadzie soft) nazywaja sie iTouch. Nie spodziewaj sie jednak cudow w nim. Mnie mala mozliwosc konfiguracji troche zawiodla, a skoro mi dziala wszystko jak chce bez zadnych dodatkow to ich nie uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowac mozesz, ja sobie darowalem. Znam mechanizm tych klawiszy, ale zeby to robic ostroznie to na jeden klawisz moze zejsc tyle czasu, co na cala tradycyjna klawiature, ktora rozbiera sie bardzo szybko z pomoca srubokreta i szybkich ruchow :) Az tak bawic mi sie nie chcialo wiec postapilem z nia jak z naczyniami.. tylko ze bez plynu ;]

no zobaczymy, moze i ja swoja wykapie (;

 

chyba dolaczona byla jakas plytka, ale glowy nie dam, to dawno juz bylo.. jesli nie to stery (a w zasadzie soft) nazywaja sie iTouch. Nie spodziewaj sie jednak cudow w nim. Mnie mala mozliwosc konfiguracji troche zawiodla, a skoro mi dziala wszystko jak chce bez zadnych dodatkow to ich nie uzywam.

1697990[/snapback]

ok, dzieki za pomoc, moze uda mi sie ustawic to co chce bez dodatkowego softu - klawki beda w sklepie w poniedzialek, to sie przekonam (:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ultraX'a od nieco ponad roku. Jest mocno katowany, wytraznie widac efekt wyslizgania przyciskow (ale literki nie schodza jeszcze). Nadal przyzwoicie cicha (chociaz tez nie tak jak na poczatku) i wszystko dziala. To naprawde kawalek mocnej klawiatury i jest _wyraznie_ wytrzymalsza niz tanie substytuty np tracera za 4 dychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roczny x katowany czesto: d calkowicie zeszlo, s minimalna kropka jest, a ma troszke wiecej, w zaczyna schodzic, reszta idealna (spacja troche wytarta ale nei przypomianm sobie napisu spacja na nim :P

1702381[/snapback]

Widac slabo ja katowalem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra no to ja wam powiem że mam coś fajniejszego niż Logitech Ultrax Flat :P kilka godzin temu kupiłem klawiaturę BTC 6300CL. Jest to praktycznie to samo co UltraX Flat tyle że ma podświetlane klawisze i jak dla mnie jest lepsza niż klawiatura revolteca podświatlana a na pewno lepiej wygląda.

Podświetlaenie można w każdej chwili włączyc i wyłączyć za pomocą skrótu F10 + Esc. Wydaje mi się że pisze się na niej wygodniej niż na Logitechu. Stylistyka jest inna, klawisze są białe a obudowa srebrna.

W kwestii klaiwszy multimedialnych wygrywa BTC. Ma ich 12 i dodatkowy do usypiania komputera podczas gdy UltraX ma tylko 6. Podświetlanie to świetna sprawa do zmodyfikowanego komputera i do grania w nocy lub pisania przy wyłączonym oświetleniu. Niebieska poświata pod klawiszami nie jest męcząca dla oczu i daje całkiem fajny efekt. Jedyne co może drażnić to standardowe zółte diody od locków ale chyba wymienie je na białe ;] Aha no i oświetlenie gaśnie po pewnym czasie jeżeli nie naciskamy klawiszy lecz zapala się po wciśnięciu jakiegokolwiek klawisza

 

Aha no i link do stronki producenta tutaj i recenzja

 

PS. Dałem za nią 120zł w nie dla idiotów co wydaje mi się ceną całkiem sporą ale patrząc na to przez pryzmat UltraXa i tego co oferuje jest to cena którą mona jezcze przeżyć. A no i te podświetlenie w rzecywistości jest ładniejsze (sprawa siubiektywna) niż na fotkach.

 

UPDATE

Dam jeszcze poglądowe zdjęcie tej klawiatury, ale z góry zaznaczam że ten niebieski kolor w rzeczywistości wygląda inaczej.

Dołączona grafika

Edytowane przez PgX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okazję bawić się tym: http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss...ocid=MIGR-45849

To jest w zasadzie klawiatura żywcem wyjęta z notebooka i zaopatrzona we wtyk USB. Ogólnie jest bardzo wygodna, klawisze działają miękko (bardziej miękko niż w BTC 6100) i pewnie. Jednak brak "masy" pod spodem tak jak to ma miejsce w notebooku (pod klawiaturą są wszystkie wnętrzności) powoduje, że klawiatura jest mniej więcej tak samo głośna jak mój domowy BTC. Napisy na klawiszach pewnie też przetrwają dłużej (wiem z doświadczenia notebookowego) niż w normalnych "cywilnych klawiaturach". Dodatkowym atutem tejże klawiaturki jest fakt posiadania "łechtaczki" i touchpada. Niestety w Polsce ciężko to znaleźć a cena nie jest zbyt zachęcająca. Na ebayu widziałem taką za 150$...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...