Skocz do zawartości
lukasrz

chcę kupić gwiazdkę z nieba ;) serio !!! :)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jest taka mozliwosc ;] chce wybrac sobie jakas gwiazde i zarejestrowac na pewną osobe :) napewno cos takiego mozna zrobic jakby ktos nie wierzył :] tylko nie wiem gdzie z tym pomysłem sie zwrócić :cry: może ktoś z was się orientuje ?? :D Będe bardzo wdzięczny !!!

 

THX :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też oglądałem o tym program i dawali stronę z cenami itd. :) Nie rozumiem tylko po co skoro jest możliwość, że ktoś już też wykupił tą samą gwiazdę...Nie lepiej wydrukować na kompie akt własności :?: Bedzie tyle samo warty, a o ile tańszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najeżdżajcie na chłopaka, on chce tylko dziewczynie dać przysłowiową "gwiazdkę z nieba", a tak z kompa to nie wypada ;]

A po czym ona pozna czy z kompa czy oryginał :?: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najeżdżajcie na chłopaka, on chce tylko dziewczynie dać przysłowiową "gwiazdkę z nieba", a tak z kompa to nie wypada ;]

A po czym ona pozna czy z kompa czy oryginał :?: ;)
może sie zna lepiej od was :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najeżdżajcie na chłopaka, on chce tylko dziewczynie dać przysłowiową "gwiazdkę z nieba", a tak z kompa to nie wypada ;]

A po czym ona pozna czy z kompa czy oryginał :?: ;)
może sie zna lepiej od was :P
a słynna kobieca intuicja :D to nie jest fejk 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz lukasrz, ale musze ostudzic Twój entuzjazm...

 

1. Nadawanie gwiazdom imion, podobnie jak wykupywanie działek na obcych globach, nie ma absolutnie żadnych podstaw prawnych - ta gwiazda i tak bedzie sie nazywać np.: Epsilon Eridani. Czyli wybulisz niemalą kase na nic nie warty "dokument", który możesz sobie sam zrobić w Photoshopie :P

 

2. Wszystkie gwiazdy widoczne z Ziemi gołym okiem, są już nazwane (tzn. oprócz nazwy okreslajacej jej miejsce w konstelacji posiadaja takze nazwe własna, np. Syriusz, Wega, Mizar, Deneb, Alkor, itd.), wiec Twoja dziewczyna i tak nie bedzie mogła zobaczyc gwiazdy, która jej "sprawisz", chyba że zdecydujesz sie również na sprezentowanie jej teleskopu (najlepiej z mechanizmem zegarowym oraz możliwościa podłaczenia go do kompa, zeby po wprowadzeniu szerokości geograficznej oraz namiarów na gwiazde sam sie na nia ustawił, gdyz inaczej masz marne szanse jej odszukania).

 

3. Lepiej wydaj tą kase na jakis stylowy wisiorek, tudziez kolacje we dwoje :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że zdecydujesz sie również na sprezentowanie jej teleskopu (najlepiej z mechanizmem zegarowym oraz możliwościa podłaczenia go do kompa, zeby po wprowadzeniu szerokości geograficznej oraz namiarów na gwiazde sam sie na nia ustawił, gdyz inaczej masz marne szanse jej odszukania).

:D

 

3. Lepiej wydaj tą kase na jakis stylowy wisiorek

czytasz w myślach ?? :D

wisiorek bedzie home made :) nie mylic z wc home made ;) jedynie kupic musze łańcuszek bo to co bedzie wisiec ;) juz koncze :) ( a robie to juz od kilku miechow z duuzymi przerwami :) , było wycinanie, piłowanie ,szlifowanie, teraz polerowanie :D na błysk ) własnie otworek skonczylem wiercić, jak zrobie all zapodam mzoe fotki bo beda sie smiali zaraz ze jakies badziewie robie ;) mam nadzieje ze sie spodoba........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby stary proc albo gpu? :)

Ja mam breloczek do kluczy ze starego celerona :D Otwór wywierciłem recznie (wkładem do śrubokręta :D ), a nóżki usunąłem obcinakiem do paznokci :lol: Nawet fajnie wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, przecież napisał że było piłowane, cięte i coś tam jeszcze czyli próbował coś zamaskować, może spalony ram ?

A co do tego łańcuszka to kup jej taki którego napewno niezgubi - przynajmniej 17 kilo.

 

A co do tych gwiazd, to masz możliwość nadania im nazw.

Musisz jedynie wybudować telesko - taki za jedyne 280 mld euro, iść na uczelnie, żeby się podszkolić w astronomi (około 7 lat) - wtedy Twój teleskop będzie się kończył budować.

 

Wykożystując ten teleskop i całą wiedzę poświęć jakieś 40 lat, na znalezienie jakiejś gwiady, której jeszcze nikt nieznalazł i po sprawie.

 

Prawda że proste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tych gwiazd, to masz możliwość nadania im nazw.

Musisz jedynie wybudować telesko - taki za jedyne 280 mld euro, iść na uczelnie, żeby się podszkolić w astronomi (około 7 lat) - wtedy Twój teleskop będzie się kończył budować.

 

Wykożystując ten teleskop i całą wiedzę poświęć jakieś 40 lat, na znalezienie jakiejś gwiady, której jeszcze nikt nieznalazł i po sprawie.

 

Prawda że proste ?

Ale zes bzdure napisał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak joz zgarne nagrode X to polece na ksierzyc walne polska flage i powiem obejmoje te cialo niebieskie w posiadanie w imie RP :D i bedzie moje :P (ta deklaracja nato ze wszystko co w kosmosie jest wspulne mam gdzi :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak joz zgarne nagrode X to polece na ksierzyc walne polska flage i powiem obejmoje te cialo niebieskie w posiadanie w imie RP :D i bedzie moje :P (ta deklaracja nato ze wszystko co w kosmosie jest wspulne mam gdzi :P )

z chęcią kupie od Ciebie jakiś mały kraterek albo może.. morze :) ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie skończylem po kilku miesiacach pracy , oczywiscie z duuzymi przerwami :D skończylem , mysle ze sie spodoba a w dodatku robota reczna 8) mamuscie jak pokazałem byla w szoku :D powiedziala zebym jej takie zrobil :D jak dorwe jaksi aparat t odam fotki , mzoe pozniej z ojca komury ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dostaniesz certyfikat, którym sobie bedziesz mogl to i owo podetrzeć. Jedyna rada, kup sobie min. ośmiocalowy teleskop, do tego odpowiedni soft i dobrą astro kamerkę. Przeczesuj wybrany fragment nieba, być moze odkryjesz supernową, zgłosisz gdzie trzeba i bedziesz móg nadać nazwe, tylko w ten sposób taka gwiazdka będzie coś warta :) ( i będzie wpisywana do katalogów obiektów kosmicznych już na zawsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pokazuj cioci bo ci jeszcze "zniknie" ten wisiorek :wink:

co do tamtego tematu to mnie wkurzyla pewna osoba zamykajac go :/ bo mialem przekazac wam pewne info a tu :/ moze zrobie to teraz zeby nie bylo z mojej strony chamstwa:

 

-byłem u cioci i mnie wyśmiali ;]

-powiedzieli ze nie pozwiedza ;] bo to juz nie bedzie takie ciekawe :)

-powiedzieli tez skoro macie tyle pomysłów to spróbujcie je zrealizować

-sposobów na te sztuczki jest podobno kilka

-moze je zrobić każdy szary człowiek w domowym kącie :D zakladajac ze by powiedzieli jak to sie robi odrazu by taki człowiek wiedział jak to zrobic

-sztuczka nie wymaga zadanych specjalnych zdolności manualnych ani żadnych innych ;]

 

to tyle :/ nic mi nie chcą powiedzieć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...