Skocz do zawartości
vojt

Jak podłączyć kilka komputerów w kafejce internetowej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak należy w prosty i tani sposób podłączyć np. 3 komputery w kafejce internetowej ? Jest podciągnięte łącze Neostrady. Co muszę zrobić żeby na trzech stanowiskach móc korzystać z internetu ? Czy muszę mieć serwer ? Proszę o rady. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 2 wyjścia

- jeden: komp jako serwer do niego modem neostrady a z kompa sieciąwką do switcha w który są wpięte kompy na ORT: ORT: ORT: kturych ma być neostrada, - zaletą tego rozwiązania jest możliwść sterowania przepustowością internetu na każdym kompie

- dwa: router w raz z wbudowanym modemem ADSL, najlepiej ze switchem tak aby od razu można było podpiąć kilka kompów- zaletą jest banalna obsługa a wadą to że router z możliwością kontroli transferów sporo kosztuje ( a sprzyda się taka kontrola gdy aby jedna osoba nie zasysała FTP pełną parą uniemożliwiając innym nawet przeglądanie www

 

a propo jeżeli masz neo+ to jest to nielegalne, musisz wykupioną neostrade biznes za 250zł i czy jakoś tak POZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że jak podłączę tańszy router , nie będzie żadnej kontroli nad podsiecią ?

Z kolei jeśli wybiorę opcję pierwszą i postawię dodatkowego kompa jako serwer to zyskam możliwość kontrolowania podsieci ale pewnie wiąże się to ze skomplikowanym konfigurowaniem ustawień ?

A co z routerem programowym ? czy konfiguracja kilku (4) komputerów w sieci jest mocno skomplikowana ? Proszę o opinię.

 

PS. Co jest nielegalne w Neo+ , podłączenie kilku komputerów do niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z routerem programowym ? czy konfiguracja kilku (4) komputerów w sieci jest mocno skomplikowana ? Proszę o opinię.

jesli zadajesz tego typu pytania to obawiam sie ze mozesz sobie nie poradzic z czyms wiecej niz zwykly sprzetowy router do neo+.

 

PS. Co jest nielegalne w Neo+ , podłączenie kilku komputerów do niej ?

neo+ mozna rozdzielac na dowolna liczbe komputerow w jednym lokalu. zabronione jest udostepnianie poza lokal.

inna sprawa to sens stosowania neo+ jako lacza do kafeji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...jesli zadajesz tego typu pytania to obawiam sie ze mozesz sobie nie poradzic z czyms wiecej niz zwykly sprzetowy router do neo+. "

 

No i jak zwykle jakże budująca odpowiedź. Nic dodać - nic ująć ! Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...jesli zadajesz tego typu pytania to obawiam sie ze mozesz sobie nie poradzic z czyms wiecej niz zwykly sprzetowy router do neo+. "

 

No i jak zwykle jakże budująca odpowiedź. Nic dodać - nic ująć ! Dzięki.

pytales o stopien skomplikowania i o opinie. a ja odpowiedzielem.

 

ale jesli poprawi ci to humor, moge tez sklamac:

 

"jest to banalnie proste, nawet dziecko sobie poradzi w 5 minut i bez zadnej pomocy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz otwarcie kafejki na neo+ to licz sie z tym ze musisz dostac zgode na rozdzielenie lacza (z tym jest problem, do dzielenia jest normalny DSL) oraz ze wzrostem ceny o 22% podatku vat. Oczywiscie mozesz to zrobic nielegalnie, ale jesli dzialalnosc bedzie legalna to moga cie skontrolowac i wtedy bedzie niemilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz otwarcie kafejki na neo+ to licz sie z tym ze musisz dostac zgode na rozdzielenie lacza (z tym jest problem, do dzielenia jest normalny DSL) oraz ze wzrostem ceny o 22% podatku vat. Oczywiscie mozesz to zrobic nielegalnie, ale jesli dzialalnosc bedzie legalna to moga cie skontrolowac i wtedy bedzie niemilo.

ech misiu. czytaj regulamin

 

§6

W ramach korzystania z Usługi Klient zobowiązany jest:

[...]

      5) nie umożliwiać korzystania z Usługi innym podmiotom poza Lokalem, 

[...]

na jeden lokal mozna rozdzielac. vat bedzie musial doplacic, a w ogole do kafejki neo+ sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz otwarcie kafejki na neo+ to licz sie z tym ze musisz dostac zgode na rozdzielenie lacza (z tym jest problem, do dzielenia jest normalny DSL) oraz ze wzrostem ceny o 22% podatku vat. Oczywiscie mozesz to zrobic nielegalnie, ale jesli dzialalnosc bedzie legalna to moga cie skontrolowac i wtedy bedzie niemilo.

ech misiu. czytaj regulamin

 

§6

W ramach korzystania z Usługi Klient zobowiązany jest:

[...]

      5) nie umożliwiać korzystania z Usługi innym podmiotom poza Lokalem, 

[...]

na jeden lokal mozna rozdzielac. vat bedzie musial doplacic, a w ogole do kafejki neo+ sie nie nadaje.

Racja, moj blad. To jeszcze zalezy czy ma neo+ podpiete normalnie w mieszkaniu, gdzie przeciez kafejki raczej nie urzadzi czy juz do pomieszczenia gdzie planuje kafejke zalozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...a w ogole do kafejki neo+ sie nie nadaje"

 

Dlaczego się nie nadaje ? Właśnie dzisiaj zakupiłem w autoryzowanym punkcie Neostrady - Router na cztery stanowiska komputerowe, sami mi go zresztą zaproponowali.

Rozdzielać można w obrębie lokalu, byle nie poza nim.

Humor mi się poprawił bo nie zadawając pytań (na które i tak nie dostanę odpowiedzi) dojdę do tego sam. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się nie nadaje ?

bo upload tylko 128kbps. bo jeden klient z emulem zawali ci cale lacze. zreszta sam sie przekonasz.

 

Właśnie dzisiaj zakupiłem w autoryzowanym punkcie Neostrady - Router na cztery stanowiska komputerowe, sami mi go zresztą zaproponowali.

ja nie twierdze ze sprzetowy router jest zly. uwazam ze konfiguracja routera na linuxie moze sprawic problem osobie niedoswiadczonej

 

Humor mi się poprawił bo nie zadawając pytań (na które i tak nie dostanę odpowiedzi) dojdę do tego sam. Nara.

ciesze sie ze sie cieszysz. odpowiedzi bys pewnie dostal. nie rozumiem tylko tej ironii, w koncu sam prosiles o opinie.

nara. milo bylo cie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakis czas mialem okazje przesiadywac w kafejce na neo+ 512kbps (dawno to bylo ;)). Wszystko bylo dobrze jak dzialo tylko kilka kompow i ludzie przegladali sobie strony. W momencie gdy ktos odpalil emule/kazee lub podobne zaczynaly sie problemy, wyzwiska ze nie mozna sobie pograc, bo pingi kosmiczne i podobne. Z kolei jesli kilka osob zaczynalo grac po necie, to co chwile rozlaczalo kilka kompow z netem (pewnie byly to jakies problemy z konfiguracja, ale strasznie denerwujace). W kafejce stoi/stalo ok 15 kompow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakis czas mialem okazje przesiadywac w kafejce na neo+ 512kbps (dawno to bylo ;)). Wszystko bylo dobrze jak dzialo tylko kilka kompow i ludzie przegladali sobie strony. W momencie gdy ktos odpalil emule/kazee lub podobne zaczynaly sie problemy, wyzwiska ze nie mozna sobie pograc, bo pingi kosmiczne i podobne. Z kolei jesli kilka osob zaczynalo grac po necie, to co chwile rozlaczalo kilka kompow z netem (pewnie byly to jakies problemy z konfiguracja, ale strasznie denerwujace). W kafejce stoi/stalo ok 15 kompow.

Jak na razie to będą 4 stanowiska i musi wystarczyć to co jest. Ale docelowo na pewno więcej. Mam także pewne wątpliwości co do tego łącza, ale jak będzie okaże się w praniu.

Jakie łącze byłoby najlepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze -> jak najwieksze :lol: Powaznie to proponuje ci jakis DSL 1mbit tak do 10 kompow. Niestety z doswiadczenia wiem, jak kafejke zaklada osoba nie doswiadczona to roznie to bywa potem z interesem. A zakladanie kafejki na 4 kompy jak dlamnie mija sie z celem.

Mam nadzieje ze nie myslisz ze wystarczyc postawic kompy, podpiac neta i liczyc kase. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neo+ do kafejno - olaboga tosz to jest kicha

neozdrada sie nie nadaje - wejdzie Ci kilku gosci i jeden bedize siorbal a 3 innych bedzie checialo zagrac na necie i kicha - a do tego router sprzetowy ktory nadaje sie jedynie do sieci domowych. Taki router to zadna kontrola - brak mozliwosci ograniczenia pasma i wszystko jasne!! lepiej kup jakiegos komputerka i zapodaj fresco badz winrouta i bedzie smigac - do tego te programy sa dasc banalne.

 

BTW. czy teraz jeszce oplaca sie inwestowac w cafeje gdy stale lacza takieja i staja sie powszechne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neo+ do kafejno - olaboga tosz to jest kicha

neozdrada sie nie nadaje - wejdzie Ci kilku gosci i jeden bedize siorbal a 3 innych bedzie checialo zagrac na necie i kicha - a do tego router sprzetowy ktory nadaje sie jedynie do sieci domowych. Taki router to zadna kontrola - brak mozliwosci ograniczenia pasma i wszystko jasne!! lepiej kup jakiegos komputerka i zapodaj fresco badz winrouta i bedzie smigac - do tego te programy sa dasc banalne.

 

BTW. czy teraz jeszce oplaca sie inwestowac w cafeje gdy stale lacza takieja i staja sie powszechne ?

nie wiem czy winroute by wiele tutaj zmienil ;) fressco posiada JUSTICE, ale w kafejce tez sie mija z celem ;)

jedno co to normalny linux + jakis cbq czy cos takiego....

 

obok mojej pracy jest kafejka do ktorej jestesmy podpieci. maja jakies 8-10 kompow i kupili sobie polpaka 1mbps. wg mnie do kafejki nic mniejszego sie nie nadaje.....

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...