Skocz do zawartości
matti_

Nowy sprzęt - jakie rady, etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcę sobie zakupić nowy sprzęt, gdyż mój aktualny "zabytek" ma prawie 5 lat i ten jego sędziwy (jak na komputer) wiek oraz raczej kiepska wydajność bardzo dają się we znaki :-(

 

No, ale do rzeczy...

 

W zasadzie po lekturze różnych testów i recenzji zdecyduję się chyba na zakup takiego sprzętu, jak ten tutaj:

 

Płyta: Abit NF7-S v2.0

Procesor: AMD 2500 XP Barton

Pamięć: Twin MOS CL 2.5 (2 x 256 MB PC400)

 

Do tego CPU zapewne będzie chłodzić Cooler Master HCC-002 oraz jako dodatek zastosuję Thermaltake Copper Shim i jakaś w miarę przyzwoitą pastę :-)

 

Jak widać sprzęt bez żadnych specjalnych rewelacji :-) Toteż będę chcieć troszkę podnieść jego możliwości :-P I tak...

 

1. CPU

 

Ma nawet dobrą opinię i AFAIK pracuje bez problemu w konfiguracji 2500@3000 lub nawet 2500@3200 - o ile nie mam odblokowanego mnożnika, gdyż inaczej zostaje tylko podnieść FSB do 200 MHz, co IMHO daje ustawienie 11 * 200 MHz. Ale czy muszę wtedy podnosić napięcie do 1.7 V oraz pomyśleć o ciut lepszym chłodzeniu? I czy tylko Barton Mobile nie ma zablokowanego mnożnika?

 

2. Płyta

 

Wielu ludzi radzi wyminę wentylatora na tych płytach Abit, gdyż wg. opinii po pewnym czasie się psuje i wydaje z siebie dziwne dzwięki :-P Jeżeli tak, to na jaki? Poleca się "niebieskiego Zalmana", ale nie mam pojęcia co to jest :)

 

3. Pamięci

 

Podobno ten modelik Twin MOS (taki zestaw do Dual DDR), który zgonie z opisem na pudełku posiada CL 2.5 można śmiało uruchomić przy ustawieniach 2-3-3-6 - czy to prawda? Czy może lepiej kupić coś lepszego?

 

Generalnie nie chcę za bardzo szaleć, ale zależy mi na uzyskaniu ciut lepszej wydajności przy zachowaniu w miarę rozsądnej stabilności :-)

 

Hmm... Nie jestem też całkowicie przekonany, co do słuszności wyboru płyty głównej, gdyż dość dobrą opinią cieszą się płyty DFI oraz FIC - tak przynajmniej można wywnioskować po przeglądnięciu różnych testów i recenzji. Co myślicie?

 

Proszę o jakiekolwiek opinię lub porady - może niekoniecznie taka płyta? Albo można coś kupić innego w sensownej cenie? Cokolwiek... :-] Będzie mi bardzo miło :]

 

Przy okazji, mam jeszcze pytanie... Cóż to za modelik karty ma Sapphrie? Wszędzie gdzie widzę 9600 XT, to ma zwykły taki radiator a tutaj na zdjęciu jest taki "inny" - da się tę kartę kupić w ogóle? Zdjęcie: http://atlantis.hell.pl/~matti/Sapphire_9600XT.jpg

 

P.S. Nie znam się za dobrze na OC, dlatego proszę mi wybaczyć w razie jakichś niejasności, czy coś :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest dobry, płyke bym wzią jakiegoś epoxa lub asusa, pamięci ok, a karta graf radeon 9600pro. do gier karta graf jest ważniejsza niż procek i pamięć razem.

Zależy w co sie chce grać :P bo np. w dooma3 to 512mb ramu minimum...

 

Płyta ok, epoxy i asusy nie moga osiągać takich dużych fsb jak ten abit...zreszta asus ma vcore do 1,85v a jezeli ktos chce krecic to moze mu sie to okazac za mało....

 

procek lepiej kup Bartona 2500+ Mobile, lepiej sie kręci a 2400MHz jest bardzo latwo osiągnać niz na zwykłym bartonie ktory sie mocno grzeje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...