Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taki sposób na wyłączenie ochrony plików windowsa:

 

w kluczu

 

Hive: HKEY_LOCAL_MACHINE

Key: SoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon

Name: SFCDisable

Data Type: REG_DWORD

Value: 0

 

trzeba zamienić wartość 0 na FFFFFF9D. Tak też zrobiłem, później restarcik (na wszelki wypadek). Odpaliłem program pat<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący zapodany przez turzola, wykonałem operację, zrestartowałem kompa i nadal nic. Niestandardowe tematy jak nie działały tak nie działają. Może to ten program pat<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący jest to jakiejś innej wersji windowsa niż mój czyli 5.1.2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy testowania SP2... Ja mam dosyć zasyfiony pc z półrocznym WinXP SP1. Zainstalowałem SP2 i włączyłem Dooma 3 i jeśli się nie mylę, to chodzi płynniej na moim sprzęcie (AMD Athlon 1700+ PALOMINO, 512MB DDR 333/266MHz, Palit GeForce FX 5200 128 MB 128 bit), nawet udało mi się garć na ustawieniach grafiki HARD i to wcale nie była gra=podziwianie slajdów. Na SP1 na HARDzie się cięło i to porządnie.

 

Pozdro 4 All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem calego watku. Moze popelniam przestepstwo kryminalne jezeli sie powtorze :)

 

Kolega zainstalowac SP2 na Laptopie z systemem Centrino.

 

Nie znam zadnych szczegolow poza szczatkowymi danymi na temat tego sprzetu.

Centrino 1.5Ghz, R9200 (mobilny oczywiscie).

 

Po instalacji z SP1 na SP2 system juz wogole nie wstal. Instalacje przebiegla sprawnie i bez zaklocen.

Ladowanie windowsa po instalacji dochodzilo tylko za post i konczylo sie BSOD na pol sekundy i restart samoczynny i tak w kolko.

Proba odinstalowania SP2 (w trybie awaryjnym) spelzla na porazce.

Cos tam odinstalowal ale widocznie juz tak ten service pack namieszal, ze nadal nic nie dziala.

Czy tylko reinstal go czeka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam IBM'a T40 z Pentium M i po instalacji nie zauważyłem żadnych problemów.

 

O problemach z Centrino i SP1/SP2 na MS jest tylko to:

 

http://support.microsoft.com/?kbid=332179

 

Możesz spróbować zainstalować WinXP ze zintegrowanym SP2 przy pomocy AutoStreamera 1.0 kilka stron wcześniej jest trochę informacji o tym.

 

Najlepiej format na to WinXP SP2 i reszta softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy sie skusi ponownie na SP2 :)

A nie może po prostu spróbować zainstalowac i zobaczyć czy wszystko ok :?: Może wina stoi po stronie driverów do notebooka.

 

W SP2 jest znacznie poprawiona obsługa (uproszczona - kreator) sieci bezprzewodowych.

 

Zresztą sama praca na WinXP SP2 jest wygodniejsza, okna otwierają się bez opóźnień, menu start, mniej doczytuje z dysku - to tylko wierzchołek góry lodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takiego problema - jak wiemy, w naszym kochany SP2 wprowadzono podział zabezpieczeń względem stref (wcześniej tylko IE z tego korzystał).... wiemy też że strafa internetowa ma większe restrykcje bezpieczeństwa niż strefa lokalna.... notomiast ja nie wiem jak windows rozpoznaje czy źródło to intranet (LAN) czy internet.... for. ex. u mnie drukarki i inne urzadzenia sieciowe (LAN) rozpoznaje jako internetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem wczesniej sp2 i myslalem ze mi sie cos spieprzylo prezz niego wiec go wywalilem. jak sie pozniej okazalo to nie bylo przez sp2 wiec dzisiaj naszla mnie ochota na kolejna isntalacje jednak jest jedno ale

 

Dołączona grafika

 

i co z tym fantem zrobic ? nie instaluje mi sie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikona moj komputer -> kliknij prawym przyciskiem myszki -> zarzadzaj -> uslugi i aplikacje -> uslugi -> i ukaze sie lista uslug ktore mozna wlaczyc i wylaczyc, sa tam miedzy innymi uslugi kryptograficzne, zobacz czy masz je wlaczone czy ustawione na tryb automatyczny czy tez reczny i pozmieniaj, powinno dzialac jak nie to znaczy ze ten plik o ktorym jest komunikat jest uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze uszkodzony plik z sp2?

raczej nie jest uszkodzony sp2, mam to zawsze jak wgrywam czysty xp i mnostwo programow i dopiero sp1, natomiast jka na czysty system wgram od razu sp21 to problemu nie ma wiec logiczne wydaje sie ze ktorys z programow wylacza lub zmienia ustawienia uslug kryptograficznych o czym zreszta mowi komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem wczesniej sp2 i myslalem ze mi sie cos spieprzylo prezz niego wiec go wywalilem. jak sie pozniej okazalo to nie bylo przez sp2 wiec dzisiaj naszla mnie ochota na kolejna isntalacje jednak jest jedno ale

 

 

i co z tym fantem zrobic ? nie instaluje mi sie :-(

przeczytaj to, ja ci nie pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem wczesniej sp2 i myslalem ze mi sie cos spieprzylo prezz niego wiec go wywalilem. jak sie pozniej okazalo to nie bylo przez sp2 wiec dzisiaj naszla mnie ochota na kolejna isntalacje jednak jest jedno ale

 

 

i co z tym fantem zrobic ? nie instaluje mi sie :-(

przeczytaj to, ja ci nie pomoge
no wlasnie juz mu wszystko co i jak napisalem w postach wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikona moj komputer -> kliknij prawym przyciskiem myszki -> zarzadzaj -> uslugi i aplikacje -> uslugi ->  i ukaze sie lista uslug ktore mozna wlaczyc i wylaczyc, sa tam miedzy innymi uslugi kryptograficzne, zobacz czy masz je wlaczone czy ustawione na tryb automatyczny czy tez reczny i pozmieniaj, powinno dzialac jak nie to znaczy ze ten plik o ktorym jest komunikat jest uszkodzony

dzieki za rade, dziwne wczesniej szukalem tej uslugi i nie znalazlem :-D, ale i tak sie nie instaluje. niby jest wlaczona caly czas, probowalem ja nawet wylaczyc i wlaczyc zebo sprobowac instalacji ale dalej lipa. wyglada na to ze bede zmuszony zainstlowac windowsa jeszcze raz :-) co i tak w sumie mialem zrobic w przyszlym tygodniu wiec....

 

dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponawiam pytanie - udalo sie komus uzyskac dwukierunkowa komunikacje via Bluetooth? U mnie dziala tylko wysylanie plikow PC-tel, w druga strone NIE

Czy daloby sie jakos wylaczyc wyszukiwanie urzadzen bluetooth w SP2, bo po wlozeniu BT Dongle dziad instaluje swoje drivery...a gdy zapodaje mu drivery z klucza BT to sie wysypuje i krzyczy, ze cos mu nie pasuje..

Mam 60 fotek na telefonie i praktycznie 0 pamieci wolnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja SP2 wprowadzila spory zamet w moim kompie. Zaladowalem go na nowo zainstalowanym systemie i teraz mam podczas normalnej pracy jakies dziwne zwiechy, czasem wyskakuja mi niebieskie ekrany, podczas ktorych nastepuje zrzut pamieci - wszystko konczy sie wymuszonym restartem kompa. Co dziwne komp potrafi dzialac przez dluzszy okres czasu jezeli jest nie uzywany - w tle dziala tylko miranda oraz emule. A jak cos sie zaczyna na nim wyrabiac, w stylu granie w CS'a, kopiowanie plikow, nawet takie glupie tworzenie image plyty instalacyjnej z dolaczonym do niej service packiem 2 to nastepuja zwiechy! 

Wczesniej instalnalem tego sp2 na starym dysku, na ktorym smigal sobie xp z sp1 i jakos wszystko dzialalo. Teraz jak dostalem nowiutenki dysk, na ktorym instalowalem nowy sys i ten dodatek microsoftu to mam takie kaszany! 

Podczas zakladania dyskow w kompie wyciagalem pamieci - ale chyba nie tutaj jest pies pogrzebany. Dzisiaj zainstaluje golego XP'ka i najwyzej potraktuje go SP1. Jak bedzie latac to przynajmniej bede wiedziec, ze przyczyna wszystkich moich problemow jest SP2.

Poradzilem sobie z tym problemem. Okazalo sie, ze przyczyna calego zamieszania nie byl SP2 lecz za male napiecie na procesorku :oops:

Napiecie zostalo podniesione, system zostal ponownie zainstalowany, pack zaimplentowany i szafa gra! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy sie skusi ponownie na SP2 :)

A nie może po prostu spróbować zainstalowac i zobaczyć czy wszystko ok :?: Może wina stoi po stronie driverów do notebooka.

 

W SP2 jest znacznie poprawiona obsługa (uproszczona - kreator) sieci bezprzewodowych.

 

Zresztą sama praca na WinXP SP2 jest wygodniejsza, okna otwierają się bez opóźnień, menu start, mniej doczytuje z dysku - to tylko wierzchołek góry lodowej.

Dzwonil do HP i uzyskal odp, ze HP jeszcze nie opracowalo swojego SP2.

Okazuje sie, ze nawet windows XP jest dolaczany do notebooka HP i tylko ten windows wstanie na tym laptopie. Probowal innego wgrywac i nie poszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy sie skusi ponownie na SP2 :)

A nie może po prostu spróbować zainstalowac i zobaczyć czy wszystko ok :?: Może wina stoi po stronie driverów do notebooka.

 

W SP2 jest znacznie poprawiona obsługa (uproszczona - kreator) sieci bezprzewodowych.

 

Zresztą sama praca na WinXP SP2 jest wygodniejsza, okna otwierają się bez opóźnień, menu start, mniej doczytuje z dysku - to tylko wierzchołek góry lodowej.

Dzwonil do HP i uzyskal odp, ze HP jeszcze nie opracowalo swojego SP2.

Okazuje sie, ze nawet windows XP jest dolaczany do notebooka HP i tylko ten windows wstanie na tym laptopie. Probowal innego wgrywac i nie poszlo :)

Ach te licencje, pieniążki, jedyny słuszny system itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po instalacji SP2 (po co sie skusilem) wywalilo drivery Nvidii. Na poczatku byla zykla VGA, po restarcie zonk - w menadzerze urzadzen byl dalej Ti4200, ale we wlasciwosciach ekranu juz ATI Rage 128 8O (kiedys mialem takigo, stery dawno wywalilem dokladnie - teraz wzial sobie XP swoje wlasne). I zaczela sie zabawa. W koncu przeistalowalem stery Nvidii...juz niby jest, ale we wlasciwosciach ekranu nie pojawia sie zakladka Nvidia. Ehh, fakt, ze mialem zawalony system, czas w koncu na reinstall. Chyba skusze sie i wyprubuje Win2k3. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam wam drobną radę. Nigdy nie instalujcie SP na działający system. Instalujcie z CD ze zintegrowanym SP. Wtedy jest znacznie mniej problemów z systemem.

Zainstalowalem SP2 na system, ktory chodzi od roku, kupa smieci w rejestrze itp. i smiga bez zajakniecia, czy ja mam szczescie, czy chlopcy z Redmond zaczeli myslec :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Write Cache dla dysków SATA podpiętych pod kontroler Silicon Image 3112a na NF7-S działa w WinXP SP2. Szkoda, że te drivery nie są zintegrowane z instalką na CD.

 

Dwa dni temu ściągnąłem z Windows Update zaktualizowane drivery do Silicona 3112a. W Control Panelu pojawiła się nowa ikonka kontrolera i okienko:

 

http://www.gregl1.republika.pl/satawritecache.png

 

W praktyce kopiowanie dużych plików między dyskami (fizycznymi) dostało kopa.

 

W Hardware - Device Manager - Disk Drives - WDC... - Properties - Policies - Write Cache wogóle się nie wyświetla ale działa :D

 

W HDTach 2.70 wzrósł odrobinę minimalny odczyt i spadło obciążenie CPU

 

 

 

Prosiłbym moderatorów o nie przenoszenie tego posta. Obraz jest podlinkowany więc forum się nie rozjeżdża.

 

 

 

Czy Twój Windows jest legalny? Sprawdź to:

 

Microsoft zaprezentował nowy sposób na sprawdzenie czy nasz Windows XP jest legalny. Otóż należy wejść na podaną niżej stronę i mając włączone kontrolki ActiveX dokonać sprawdzenia.

 

Strona zawierająca test

 

Miłej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytaliscie info zeby nie instalowac sterowniki do AGP z paczki VIA Hyperion 4in1, radza oni zeby odznaczyc ta opcje i instalowac bez sterownika APG, ponoc moga wystapic problemy. A sterownik APG w SP2 jest poprawiony i dobry, cos tam oblukalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty:

10.08.2004 - data wydania angielskiego SP2

13.08.2004 - Aktualizacja dla Usługi inteligentnego transferu w tle (BITS) 2.0 (KB883357)

25.08.2004 - Aktualizacja dla Usługi inteligentnego transferu w tle (BITS) 2.0 i składnika WinHTTP 5.1 (KB842773)

30.08.2004 - Aktualizacja dla systemu Windows XP (KB838989)

10.09.2004 - Aktualizacja dla systemu Windows XP (KB842933)

12.09.2004 - data wydania polskiego SP2

Pytanie:

Czy do polskiej wersji SP2 zostały dodane poprawki wydane po premierze angielskiej wersji SP2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na WU

>Aktualizacje o wyskoim priorytecie>0

>Wybierz opcjonalne aktualizacje oprogramowania(Platforma Microsoft .NET Framework w wersji 1.1, język polski, Microsoft Windows Journal Viewer (Windows XP), Aktualizacja obsługi technologii HighMAT w Kreatorze zapisywania na dysku CD w systemie Windows XP (KB831240))

 

Z aktualizacji mam zainstalowane Q147222, tylko nie wiem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Sp2 na dość stary system no i to był koniec Win. Przy uruchamianiu wywalało go (blue screen i autorestart - w każdym trybie) system nie do uratowania.

Więc jak ktoś już pisał - instal Sp2 na czysty system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...