Skocz do zawartości
punek

NFS: Porsche Unleashed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkopię trochę temat - czy ktoś z modem grafiki do tego NFS - a się bawił? Chętnie bym wrócił do tego tytułu, a bardziej współczesna grafa byłąby miłym dodatkiem

 

A jest taki mod? jak sie nazwywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to coś o nazwie MEGAPATCH - znalazłem to na "kopii zapasowej" (uprzedzając krytykę - mam oryginał w wersji PSX, więc nie czuję się przestępcą) i jest to jakaś paczka usprawnień graficznych (reflexy, coś z torami, itp.) oraz jakieś nowe wózki, itd..

 

Przestestuję sam i napiszę jak się ma do wersji PSX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo sędziwego wieku w dalszym ciągu są ludzie, którzy spędzają nad tą grą po kilka godzin dziennie, podobnie jak nad High Stakes. Nie zaliczam się do nich i jeżdżąc z nimi z rzadka z reguły jestem ostatni ;) Towarzystwo jest międzynarodowe.

Gdyby ktoś chciał pograć po sieci to trzeba ściągnąć program iplounge v4.

http://www.iplounge.net/download.htm

Gdyby ktoś miał wrażenie, że jest szybki to warto to skonfrontować z tym:

IPL/PURL Stats Pages

 

Gra działa bez problemów pod XP SP3, po zainstalowaniu patch'a. Nie trzeba uruchamiać w trybie zgodności. Żeby zagrać na platformie iplounge trzeba dysponować wersją gry 3.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze sporo grywam w Porsche, a także High Stakes i przede wszystkim pierwszy HP. Muszę przyznać, że model jazdy w pierwszym wymienionym bardzo mi odpowiada, trasy są fajne, choć nic nie przebije Aquatici B-), no i mogłoby być kilka tras na okrążenia poza tymi z Monte Carlo. Uszkodzenia są i wpływają na jazdę, ale są na tyle słabe, by nie zepsuć przy tym zabawy; są ustawienia samochodu, brakuje tylko możliwości wyboru pory dnia. Tak właśnie powinien wyglądać NFS, a nie jak to g***, co nam serwują od kilku lat, wliczając w to nowego HP.

 

Problemem tylko jest to, że w pewnym momencie grania w Evolution moje profile przestają się ładować i psują na amen. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Mam dość zaczynania gry po raz wtóry od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze zmianą ustawień klawiatury.

Podłączyłem ostatnio kiere i wszystko mogłem poustawiać, ale okazało się że jest słaby FF i nie mogłem znaleść przyczyny więc wróciłem do klawiatury. A tu lipton bo wywala. Co najlepsze, usypia mi kompa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dammeron

Miałem takie problemy daaawno temu. Nie doszedłem do tego od czego to zależy wiem natomiast, że dało się problem rozwiązać. Gdzieś w sieci jest jakaś mała aplikacja naprawiająca save'y. Jak będę miał chwilę to poszukam.

 

Jeżeli chodzi Ci o dostęp do wszystkich samochodów to możesz utworzyć profil na podstawie tego co jest w "Rick's Clean Garage". Ściągnij sobie. Linka masz w moim poprzednim poście. Tam jest taka aplikacja NFS Persona Editor.Odpal, utwórz własny profil, najlepiej podmień w odpowiednich katalogach gry i ciesz się wszystkimi samochodami po pełnych modyfikacjach oraz masą gotówki. Tryb evolution i factory driver będziesz miał ukończony. Musisz dopasować ustawienia samochodów pod siebie, bo są pod Rick'a. W NFS Pers. Edit. możesz wybrać ilośc $$$ i zdjęcie swojego kierowcy. Zamiast standardowego zdjęcia można ew. do głównego katalogu gry wrzucić dowolny plik *.bmp lub *.jpg o wymiarach 56x66 px o nazwie zgodnej z nazwą profilu kierowcy.

 

@ jrox

Z kierą nie pomogę, bo krótko miałem, ale możesz zainstalować i zalogować się na iplounge - jest tam okno chatu.Zapytasz.Po angielsku gadają, niektórzy po niemiecku, szwedzku, ukraińsku, duńsku chyba też (SSjak) także chyba

się dogadasz ;) Kiedy cię wywala/usypia ? Masz patch czy wywaliłeś gimme.dll ? Na czym polega problem ze zmianą ustawień klawiatury ?

Dobrym sposobem na problemy z grą jest przeskanowanie instalki przez iplounge.

Jak się zalogujesz to Ci się z automatu instalacja skanuje. Prawdopodobnie Twoja instalacja będzie zupełnie niekompatybilna z ipl. Rick ([sK]FR2) lub Nath pomogą Ci dopasować instalację pod platformę ipl. Nawet jak nie będziesz grał z nimi po sieci to problemy powinny zniknąć.

Ja nie mam żadnych problemów z wywalaniem, usypianiem, czcionkami w grze, teksturami i grafa (poza nieczytelnym licznikiem z wnętrza auta). Generalnie wygląda to i działa lepiej jak na 98SE/ME i Rivie TNT ;) Grywam na najnowszych Catalystach, mam PIIx4, sb790x/sb750, ddr3 1600, R4870.

 

edit:

Tekstury i licznik są dużo lepsze po wrzuceniu LOD patch.

Edytowane przez dejfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co się skarżą na problem z mapą Normandii w nfs porsche. Po przejechaniu około 2/3 trasy gra wybija do systemu. Jest to związane z bitmapą nieba na tej planszy (jakaś dziura ozonowa, czy cóś, trzeba jeździć w okularach z mocnym filtrem:).

 

Rozwiązanie jest banalne, po prostu trzeba zamienić pliki nieba, na jakieś inne. Osobiście sugeruję Korsykę, bardzo fajne chmurki, ale jak ktoś woli co innego, nie ma przeszkód.

 

Przez explorera wyszukujemy folder "Sky" (katalog z grą\GameData\Track\Sky), tam kopiujemy np. niebo z Korsyki (pliki Canyon.BIN, Canyon.TXT, Canyon.FSH). W ten sposób mamy pliki canyon i kopia canyon. Wcześniej musimy tylko zmienić nazwę plików Normandii ( Farmland.BIN, Farmland.TXT i Farmland.FSH) na jakąś inną, a skopiowane pliki canyon zamieniamy tylko na farmland (czyli kopia pliku Canyon.TXT zmieniamy na Farmland.TXT, tak samo z .BIN i .FSH) i cieszymi się pięknym niebem Korsyki nad Normandią, a przy okazji bez żadnych przeszkód zaliczamy wyścig:)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niektórych być może wystarczy wyłączenie lusterka wstecznego i/lub lens flare. Niewyraźne zegary i słabe tekstury rozwiązuje LOD patch

Скачать файл / Всё для NFS, Shift, Undercover, Carbon, Underground, новости, форум, обсуждения

Ewentualnie można obniżyć taktowanie CPU poniżej 2100Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...