Skocz do zawartości
CougaR2

Logitech MX700 - ścieranie się farby i gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupilem te myszke 3 dni po premierze w Polsce, a wiec jest to bardzo wczesny model :) Po kilku miesiacach uzytkowania zauwazylem ze srebrna farba zaczyna sie scierac. Gdy pod nadgarstkiem i na prawym przycisku wytarla sie cala farba, ten sam proces zaczyna sie na lewym przycisku. A teraz najlepsze :wink: ZAPADA SIE LOGO LOGITECH :? Prawa czesc tego loga jest juz wyraznie ponizej "powierzchni" myszki (gromadzi sie tam brud). Moze sie myle ale od myszki kosztujacej 350zl mozna wymagac troche wiecej. Tym bardziej ze jestem pedantem :wink: Myszka uzywana jest srednio 5h dziennie co w przeciagu ponad 2 lat daje okolo 2000h.

Teraz pytanie: czy to co sie z nia dzieje w serwisie uznaja za wade fabryczna czy normalne zuzycie sie produktu :?: Czy ktos z Was mial podobne "przygody" i jaki mialy one final :?:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze powiedz, gdzie kupiles. Oczywiscie nie mam nic zlego na mysli, ale to przeciez zachowanie jak jakeijs podrobki. Cprawda nie mam MX 700, ale mam MX'a 500, wiec wiem o czym mowisz i patrzac na moja mysz poprostu niewyobrazam sobei takeij tandety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no coz, ja jeszcze nie mam tego typu ubytkow w mojej muszce, ael mam ja dopiero od marca. Moze zeczyiwscie w wyniku takiego okresu czasu jest mozliwe, zeby cos sie starlo, itd... Przeciez wszystko sie zuzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja qpilem w MediaMarkt - wtedy bylo to jedyne miejsce w Polsce gdzie mozna bylo ja dostac...

 

niestety napewno nie posiada podrobki, sam posiadam ta myche. Sciera mi sie lewy przycisk i srebna farba pod logiem logitech :|

Probowales ja reklamowac?

 

Aha, no coz, ja jeszcze nie mam tego typu ubytkow w mojej muszce, ael mam ja dopiero od marca. Moze zeczyiwscie w wyniku takiego okresu czasu jest mozliwe, zeby cos sie starlo, itd... Przeciez wszystko sie zuzywa.

Moge Cie pocieszyc ze nie bedziesz mial takich problemow :) Po pierwsze dlatego ze MX500 nigdy nie byly malowane. Po drugie problem dotyczy tylko starszych egzemplarzy - w nowych juz to poprawili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no coz, ja jeszcze nie mam tego typu ubytkow w mojej muszce, ael mam ja dopiero od marca. Moze zeczyiwscie w wyniku takiego okresu czasu jest mozliwe, zeby cos sie starlo, itd... Przeciez wszystko sie zuzywa.

tez jestem uzytkownikiem myszki mx 500 od marca i chcialbym sie ciebie zapytac czy masz z nia jakies problemy. mam na mysli problemy techniczne. u mnie jest cos takiego ze czasami nie zalapuje lewy przycisk myszki. ale to pol biedy. naprawde denerwuje mnie to ze czasami mi kursor przeskakuje. przeskakuje mi w promieniu 1,5 cm od miejsca a ktorym trzymam kursor. nie wiem czy to wina podkladki, ale juz z 5 podkladem sprawdzalem i to samo. moze sterowniki. pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mx700 ,

starta strzalka przewijania w dol zupelnie

powoli zaczyna zabierac logo logitech, czesc myszki gdzie sie trzyma reke zmieniona( inny odcien)

niesttey ta myszka to porazka....sama optyka tez sie potrafi zgubic .....nie mowi juz o sterownikach ktore dopiero ostatnimi czasy dzialaja jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde denerwuje mnie to ze czasami mi kursor przeskakuje. przeskakuje mi w promieniu 1,5 cm od miejsca a ktorym trzymam kursor. nie wiem czy to wina podkladki, ale juz z 5 podkladem sprawdzalem i to samo. moze sterowniki. pomozcie

A jakie to podkładki testowałeś? Generalnie ta myszka bardzo lubi ciemne podkładki - sam mam func'a surface'a ale przecież nie każdy może/chce mieć podkładke za ponad 100zł ;-). Próbowałeś bez podkładki? Na samym stole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mx700 ,  

starta strzalka przewijania w dol zupelnie  

powoli zaczyna zabierac logo logitech, czesc myszki gdzie sie trzyma reke zmieniona( inny odcien)

niesttey ta myszka to porazka....sama optyka tez sie potrafi zgubic .....nie mowi juz o sterownikach ktore dopiero ostatnimi czasy dzialaja jak nalezy

A jak tam u Ciebie z wymianami gwarancyjnymi :?: Podejmowales jakies proby :wink: :?:

 

Ja w tym tygodniu chyba pojade do MM i sprobuje ja wymienic... Ale szczerze mowiac czarno to widze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem uzytkownikiem myszki mx 500 od marca i chcialbym sie ciebie zapytac czy masz z nia jakies problemy. mam na mysli problemy techniczne. u mnie jest cos takiego ze czasami nie zalapuje lewy przycisk myszki. ale to pol biedy. naprawde denerwuje mnie to ze czasami mi kursor przeskakuje. przeskakuje mi w promieniu 1,5 cm od miejsca a ktorym trzymam kursor. nie wiem czy to wina podkladki, ale juz z 5 podkladem sprawdzalem i to samo. moze sterowniki. pomozcie

Jestem z myszki tej jak najbardziej zadowolony. Zero problemow. Bardzo mi sie podoba i sadze, ze warto bylo wydac duzo wiecej na myszke niz zwykle.

Zainstalowales oryginalne sterowniki? A tak wogole, to naprawde nie powiniens sie dluzej meczyc, denerwowac, itd. przeciez ta mycha ma 5lat gwarancji, skoro nawet z sensorem jest w pozadku jesli chodzi o to przeskakiwanie, to przeciez jeszcze Ci ten przycisk nie lapie. Reklamuj ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam u Ciebie z wymianami gwarancyjnymi Question Podejmowales jakies proby Wink Question

Ja w tym tygodniu chyba pojade do MM i sprobuje ja wymienic... Ale szczerze mowiac czarno to widze Confused

niemam na nia gwarancji , bo kupilem od kumpla ktory ja wygral w turnieju jakims , i lezala rok nieuzywana zupelnie....w sumie tez ja mam niecaly rok....naszczescie zaplacilem 1/3 ceny sklepowej, za 300 zl to kompletna porazka jakosciowa, gwarancji raczej ci nie uwzglednia bo to rzeczy ktore sie scieraja podczas uzytkowania a na to niema gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to podkładki testowałeś? Generalnie ta myszka bardzo lubi ciemne podkładki - sam mam func'a surface'a ale przecież nie każdy może/chce mieć podkładke za ponad 100zł ;-). Próbowałeś bez podkładki? Na samym stole?

no fakt pozadna podkladke pod myszke dopiero zamierzam nabyc. jest cos takiego na allegro za 50 zl okreslane jako alternatywa na icemata. ja jednak probowalem na wielu roznych podkaldkach (takich byle jakich co prawda) w roznych kolorach. byla czarna biala i cala gama kolorow medzy czernia a biela. biorko mam biale wiec czy jest sens na biroku.

 

Zainstalowales oryginalne sterowniki? A tak wogole, to naprawde nie powiniens sie dluzej meczyc, denerwowac, itd. przeciez ta mycha ma 5lat gwarancji, skoro nawet z sensorem jest w pozadku jesli chodzi o to przeskakiwanie, to przeciez jeszcze Ci ten przycisk nie lapie. Reklamuj ja.

nie instalowalem sterownikow jakie mialem na plycie, ktora dostalem wraz z myszka ale sciagnalem sobie najnowsze jakie byly na stronie logitecha. mam taka wersje sterownikow 9.79.1 Juz pisalem do kolesia od ktorego kupilem myszke (bo kupilem ja na allegro, nowke oczywiscie) i zapytalem sie czy byla by mozliwosc wymiany na mx 510. poczekamy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klawiaturę Logitecha UltraX Flat Keyboard i mam to samo tzn. ściera się z niej srebrny lakier pod lewym kciukiem [sPACJA]. Kupiłem w Tweak.pl - mam nadzieje, że będzie można to reklamować bo wygląda ohydnie i psuje cały efekt tej pięknej klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mx700 , 

starta strzalka przewijania w dol zupelnie 

powoli zaczyna zabierac logo logitech, czesc myszki gdzie sie trzyma reke zmieniona( inny odcien)

niesttey ta myszka to porazka....sama optyka tez sie potrafi zgubic .....nie mowi juz o sterownikach ktore dopiero ostatnimi czasy dzialaja jak nalezy

Co do samej estetyki to potwierdzę - mja (posiadam ją jakieś 1,5 roku) jest też lekko wytarta.

 

Jednak co do sterów i optki nie mam najmniejszych zastrzeżeń (używam pod win98se) wszystko działą idealnie, a używam jej na drewniany blacie bez żadnej podkładki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie chcialbym reklamowac, ale kwitku z Media Markt raczej nie odnajde :||| a bez tego nieda rady

Mi uznali gwarancję - spaliłem Logitech'a Pilot Whell Mouse Opitcal USB wersja boxowa (pudełko miałem, płytkę i przejściówkę PS2/USB) - podłączałem frontowy USB, pomyliłem kabelki we wtyczce. Paragonu nie mogłem odnaleźć (znalazł się dopiero gdy nie był potrzebny).

Zadzwoniłem do Logitech Polska, do Piotra ... nazwiska nie pamiętam - 022 - 8448278. "Wyjaśniłem" mu, że nagle z dnia na dzień myszka nie działa, nigdy nie upadła itp. Na pytanie o dowód zakupu powiedziałem że to był prezent urodzinowy i nie dostałem, darczyńca też nie ma.

 

Piotr X kazał mi się zgłosić do Megabajta (dystrybutora Logitecha) w Warszawie przy ul. Rydygiera, gdzie po około miesiącu czekania dostałem nową myszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam myszke mx500 od ponad 1,5 roku... i jescze mi sie lakier niezdarł i logo mi sie niezapada::D z myskzi korzystam po 8-10 h dziennie ... wiec niewiem co jest z waszymi myszkami..... Ktos mowil ze mam problemy z kursorem( ze mu przeskakuje , mialemm podobne sytuacje w grach na zwyklych podkladkach .... kupilem wkoncu podkladke IceMata Black i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam myszke mx500 od ponad 1,5 roku... i jescze mi sie lakier niezdarł i logo mi sie niezapada::D z myskzi korzystam po 8-10 h dziennie ... wiec niewiem co jest z waszymi myszkami..... Ktos mowil ze mam problemy z kursorem( ze mu przeskakuje , mialemm podobne sytuacje  w grach na zwyklych podkladkach .... kupilem wkoncu podkladke IceMata Black i po klopocie

po pierwsze ludzie tu mówia o wersji 700 a nie 500 a miedzy nimi jest taka róznica, ze jedna jest malowana na wierzchu a druga ma barwiony plastik :) wiec nie ma sie co scierac :)

 

po drugie ... Logitech reklamuje swoje produkty jako dziłajace na każdej powierzchni ... nawet prześcieradle :) i jeśłi tak je reklamuje to tak powinny działąć .. jeśli saz nimi problemy znaczy tylko tyle, ze firma wyprodukowała bubel nic wiecej :) a co do podkładek za duza kasę - jeśłi tylko takowa daje mozliwosć bezproblemowej pracy z tandeta to producent powinien o tym poinformować umieszczajac komentarz na opakowaniu w stylu: "działa poprawnie tylko z podkłądkami powyzej 100 zł" :) a nie wciskać kit, że działa zawsze, wszędzie i na każdej powierzchni :)

 

a co do tego, że masz podkłądke IceMAta Black to co z tego? ja mam 4 różne podkładki ... jedną własnie jakiegoś IceMata, drugą z polerowanego węgla, trzecią z polerowanego porfiru i ostatnią najzwyklejszą gumową z jednym z braci Daltonów z LuckyLucka za 6 zł ... uzywam z teguły taniutkiej, 2 letniej już myszki optycznej samsunga za 46 zł kupionej :) i nie ważne jakiej podkładki uzywam na kazdej działa doskonale :) ... tak wiec gadanie, ze do myszki musi byc super podkładka uważam za zwykły kit :) bo jeśłi jedna myszka ddziała doskonale nawet na gołym stole lub kartce białego papieru a inna 6 razy droższa potrzebuje do pracy fanaberyjnych warunków to co tu jest lepsze? :)

 

a co do przeskakujacego kursora .. zauważyłem, ze jest to czasem wina przetartego kabla - chocto odpada bo Wasze myszki są bezprzewodowe :)

 

sprawdżcie tezczy nie macie zabrudzonych sensorów ... czasem nawet jakis maleński paproch moze porzadnie mieszac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem MX700 w zestawie z klawiatura w holandii w kwietniu 2003 i nie ztarla mi sie farba w ani jednym miejscu. moj mx ma problemy przy bardzo precyzyjnych ruchach np. w MS Visio przy projektowaniu.

vel podkladka - to jednak ma znaczenie powierzchnia, np. na mojej "CoolerMaster Aluminium 10th y Anniversary" 700'tka latala po calym ekranie i dopiero po paru minutach chodzila normalnie, jest tak do tej pory. Im bardziej gladka i klarowna pow. tym dokladniejsza jest praca sensorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem MX700 w zestawie z klawiatura w holandii w kwietniu 2003 i nie ztarla mi sie farba w ani jednym miejscu. moj mx ma problemy przy bardzo precyzyjnych ruchach np. w MS Visio przy projektowaniu.

vel podkladka - to jednak ma znaczenie powierzchnia, np. na mojej "CoolerMaster Aluminium 10th y Anniversary" 700'tka latala po calym ekranie i dopiero po paru minutach chodzila normalnie, jest tak do tej pory. Im bardziej gladka i klarowna pow. tym dokladniejsza jest praca sensorow

o tym, że gładkość powierzchni wpływa na pracęsensoró to wie każdy .. powiedzcie mi tylko dlaczego jest tak, ze myszka za 50 PLN radzi sobie doskonale na nierównej powierzchni a myszka za powiedzmy na to 300 PLN nie ... gdzie tu sens? mnie myszka za 40 kilka złoty działa dokładnie nawet na prześcieradle, zwykłej kartce papieru lub podłodze ... moze z tymi całymi Logitechami i ich super jakościa to tylko zwykły KIT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) u mnie jest cos takiego ze czasami nie zalapuje lewy przycisk myszki(...)pomozcie

reklamowal juz ktos kwestie zacinajacego sie przycisku (u mnie jest tak - ze jakby cos wchodzilo pomiedzy mikrostyk a klawisz i przy wciskaniu klawisza - uskokiwalo, na skutek l-przycisk zacina sie, z czego stwierdzam ze to extremlnie wkurza, szczegolnie ze mycha nie ma miesiaca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamuj. nie ma sie co cackac. myszka kosztuje kupe kasy, gwarancja 5 lat wiec nie ma co sie czaic. w moim przypadku reklamacja trwala niecale 2 tygodnie. no niesety bedziesz musial sie pomeczyc, ale warto. ja na poczatku myslalem ze sie przyzwyczaje i nie mialem zamiaru reklamowac, ale pozniej sobie pomyslalem, ze kurde dalem za myszke 230 zl i co teraz bede sie meczyl. wyslalem do Pana, od ktorego kupowalem (myszke kupiloem na allegro) i okazalo sie ze dalo nowka egzemplarz myszki. a teraz bede cieszyc sie mx1000 bo za doplata dokonalem wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przyciskiem moim to jes tak ze bywa ze sie zapadnie i niechce wciskac ale pomaga kilka mocniejszych wcisniec i wyskakuje i dziala. dzieje sie tak raz na miesiac moze rzadziej. reklamowac to raczej nie ma sensu bo wcisna mocniej i powiedza ze nie nie ma problemu i kaza placic jeszcze. a z kursorem to tak, instalujecie sterowniki logitecha? jesli tak to tego nie robcie bo pogorszaja one warunki techniczne sensora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[hS.4f] Logan :arrow: najwidoczniej to ten sam objaw, ale nie wiem co jest tego powodem... teraz tak porzypuszczam, bo jak bylem w sklepie , to o dziwo wszytko bylo ok , nawet zaczalem przypuszczac ze jakim mikro element sie tam dostal (okruch chleba - posilki przy kompie;) ) no ale przed wysciem i na to zrobilem test drgawkowo-wstrzasowy... :?

 

wiec jednak bede czekal na powazniejsza awarie, ale lepiej nie...;)

 

Co do sterownikow, to wlasciwie nie ma wiekszych przebojow. Uzywalm standardowych ale za chwile sprawdze najnowsze i powiem co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...