Skocz do zawartości
Snooze

XP + bad sektory ...dziwne

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wlaczam kompa a tu jakis blad mi wyskoczyl.Probowalem przywrocic system "r" ale sie nie udalo - wyskakiwal blue screen ze musi zakonczy prace w celu unikniecia zniszczenia kompa.Wystartowalem z cd win98 walnalem formata i tu o zgrozo pojawily sie bad sectory (16mb).Wlozylem cd z XP i probowalem instalowac jednak mi sie nie udawalo bo sie restartowal przy instalacji (wlasciwie nie dochodzilo do rozpoczecia).Odczekalem chwile i wkoncu poszla instalka XPeka.Dotychczas na all dyskach mialem fat32 teraz na c: zainstalowalem ntfs. Czy ktos wie czym najlepiej sprawdzic czy sa te bad sectory bo scandisk nie dziala pod ntfs ?? Drugie pytanie dysk c: ma teraz 3.73GB pojemnosci wyszystko na c: zajmuje 1.44GB a mam wolne tylko 1.26GB co z reszta ??Z gory dzieki za helpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalo ze brakuje pliku jakiegos w c:/windows/system32 no i dlatego musialem kombinowac....Potem kiedy probowalem naprawic system wyskakiwal blue screen i pisalo ze w celu unikniecia uszkodzenia kompa musze go uruchomic ponownie i jezeli problem bedzie sie powtarzal sprawdz swoj sprzet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalo ze brakuje pliku jakiegos w c:/windows/system32 no i dlatego musialem kombinowac....Potem kiedy probowalem naprawic system wyskakiwal blue screen

To dosyc upierdliwy blad. Jesli wystapi przypadkowo to ok, ale jak sie powtarza to jest upierdliwy, bo jego przyczyną bywa jakiś rodzaj "niedopasowania" płyty, hdd i ramu. Kiedyś dużo pisali o tym w sieci. Ja mialem ten problem na poprzedniej konfiguracji, tak raz na 2-3 miesiace cos takiego sie robilo a w miedzyczasie chkdsk wykrywal bledy w róznych plikach systemowych. Zmienilem płyte, pamięć i dysk (ale nadal na Seagate), wiec nie wiem co pomoglo z tych trzech, ale jak ręką odjął - ani jednego błędu przez ponad pół roku.

 

Dysk Seagate przeskanujesz wchodząc na stronę: http://www.seagate.com/support/seatools/ Masz tam do wyboru test online i w wersji z tworzeniem bootowalnej płyty cd albo dyskietek. Online jest chyba wygodniejszy, bo nie trzeba tworzyc cd ani dyskietek. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...