Skocz do zawartości
Bierut

serwer na 486

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o serwerze www na kompie z prockiem 486, czy to chociaz zadziala, chcialbym aby chodzil pod linuxem, no i oczywiscie PHP, MYSQL, APACHE, Prosze abyście wyrazili swoje opinie na ten temat, a może zrobić tego FTP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda nowsza wersja linuxa nie odpali z takim prockiem na pokladzie wiec nie bedzie to mialo sensu stawiac serwa na starych pelnychj dziur linuxach...

 

mysle ze na 486 jezeli mowa wogole o serwerze to moze windows + apache + mySql + PHP itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i ogarnia mnie zdziwienie :P mysle ze to za slaby procek, przydalby sie przynajmiej MMX 233MHz

Ja mam p120, 32 Ramu i nie narzekam - no ale służy tylko do rozdzaiłu netu, samba, apache, ssh i czasem ściąga coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i ogarnia mnie zdziwienie :P mysle ze to za slaby procek, przydalby sie przynajmiej MMX 233MHz

Ja mam p120, 32 Ramu i nie narzekam - no ale służy tylko to rozdzaiłu netu i czasem ściąga coś

ja mam p100 i 32ramu hdd 1,2gb i w tym rh6.2 server ftp (tylko do kopiowania wew), squid`a, ssh, bez apacha bez samby i oczywiscie tak samo do sciagania (wget) ahh no i pieski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz smialo stawiac ,jesli to ma byc jakas "full" dystrybucja ( rh,slak, mandaryn) dorzuc ramu , a wszystkie flopy-liny w zpuelnosci wystarczy i 16 ramek. Zresztom.. to sprawa configuracji.. gupi apacz zle postawiony potrafi nie jednego "dzisiejszego" kompa tak zeslimaczyc ze szkoda slow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na #nirvana.pl (ircnet) tam czasem jest goscu (chaps is the name) co ma serva na czyms podobnym i sdi ma na nimim chyba shella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o serwerze www na kompie z prockiem 486, czy to chociaz zadziala, chcialbym aby chodzil pod linuxem, no i oczywiscie PHP, MYSQL, APACHE, Prosze abyście wyrazili swoje opinie na ten temat, a może zrobić tego FTP?

jesli nie bedziesz mial kilka tysiecy odwiedzin dziennie i skomplikowane instrukcje wykorzystujace kilkadziesiat baz danych no to powinien sie sprzecik wyrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda nowsza wersja linuxa nie odpali z takim prockiem na pokladzie wiec nie bedzie to mialo sensu stawiac serwa na starych pelnychj dziur linuxach...

Jakoś na moim 486 chodzą newe kernele bez problemów.

 

mysle ze na 486 jezeli mowa wogole o serwerze to moze windows + apache + mySql + PHP itp..

Oszalałeś? Może jeszcze w2k server? U mnie na 486 win95 odpala się parę minut, apache zeżre cały ram, a mysql go dobiję, nie mówiąc o zbędnym środowiku graficznym :)

Jeżeli chodzi o linuxa to mysql raczej będzie kiepsko chodził. Zamiast apacha może coś lżejszego... FTP - zależy ile chcesz udostępniać. Generalnie na serwer produkcyjny to się raczej nie nadaje. No może jakieś 486 133Mhz+dużo ramu do udostępniania stronek, albo na jakiś router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze chcesz postawic na tym serwer. ja tez chcialem ale komp mi sie nieco zuzyl. Zawsze mozesz uzyc jakis jednodyskietkowych dystrybucji. A poza tym linux jest wlasnie do sieci i wcale nie potrzebny mu jakis cudowny procek. alezy do jakich celow chcesz uzywac tego serwera. Na razie tyle jak bede mial wiecej informacji to moze cos napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...