Skocz do zawartości
Piotr_the

Pytanie do posiadaczy EPOXÓW !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Był u mnie gosciu z niedziałającym kompem, kupił go z 2 miechy temu i nagle zdechł, otwieram go a tam zielona płytka EPOXA na nforce nie pamiętam oznaczenia ale miała napewno dual i radiatory na obu mostkach, pytam gościa czy kręcił a on mówi że nie bo się na kompach niezna prawie tylko troche pisze i z netu korzysta, odpalam tego kompa i nic , próbowałem robić clear cmos (zworka przy biosie) ale nic nie dało !!!

czarny ekran, wentyl na procku sie kręci, dyski się włączył i tyle zero reakcji żadnego pisku nic tylko na tym wyświetlaczu wyświetla FF i o to chcę się spytać bo nie wiem co to znaczy nie przyniósł manuala???

- czy to płyta padła tak sobie poprostu???

wszystko sprawdziłem oprócz procka i płyty !!!

 

dzięki za odpowiedz!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF to znaczy , że wszystko w porządku ale u Ciebie najwyraźniej nie wszystko . Na pewno wszystko sprawdziłeś, niczego nie przeoczyłeś ( np. zasiłka ) ? Jaśli tak to chyba mobo no naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi w zeszłym tygodniu padł 8RDA3I, u mnie to akurat chyba mostek południowy, ale na wyswietlaczu też "słynne" FF :evil: Także pozytek z tego wyświetlacza niewielki. Coś ostatnio dużo tych Epoxów pada, bedę próbował dopłacić do NF7 ale nie chcą się za bardzo zgodzić, może macie jakiś sposób jak ich podejść?

Z góry dzieki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi w zeszłym tygodniu padł 8RDA3I, u mnie to akurat chyba mostek południowy, ale na wyswietlaczu też "słynne" FF :evil: Także pozytek z tego wyświetlacza niewielki.

Idąc tokiem Twojego rozumowania, to nawet jak płyta całkiem się sfajczy to wyświetlacz P80 ma działać i pokazywać kod oznaczający motherboard dead ? ;->

 

Coś ostatnio dużo tych Epoxów pada, bedę próbował dopłacić do NF7 ale nie chcą się za bardzo zgodzić, może macie jakiś sposób jak ich podejść?

Tzn gdzie wyczytałeś, że pada dużo epoxów? W pani domu czy w przyjaciółce? Bo ja jak i wielu moich znajomych mamy epoxy i jakoś nam nie padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi w zeszłym tygodniu padł 8RDA3I, u mnie to akurat chyba mostek południowy, ale na wyswietlaczu też "słynne" FF :evil: Także pozytek z tego wyświetlacza niewielki.

Idąc tokiem Twojego rozumowania, to nawet jak płyta całkiem się sfajczy to wyświetlacz P80 ma działać i pokazywać kod oznaczający motherboard dead ? ;->

 

Coś ostatnio dużo tych Epoxów pada, bedę próbował dopłacić do NF7 ale nie chcą się za bardzo zgodzić, może macie jakiś sposób jak ich podejść?

Tzn gdzie wyczytałeś, że pada dużo epoxów? W pani domu czy w przyjaciółce? Bo ja jak i wielu moich znajomych mamy epoxy i jakoś nam nie padają.

Mi padly dwa (oba 8RDA plusy) - jeden zdechal calkowicie, poszedl na gwranacji, a potem drugi - byl problem z karta sieciowa.

Dlatego go sprzedalem i kupilem NF7-S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dobrze pamietam to FF ma podwójne znaczenie. Jeżeli wszystko działa i win sie ładuje to fszystko fajnie, ale jeżeli od razu wyskakuje i win się nie ładuje to jest broblem i coś jest z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dobrze pamietam to FF ma podwójne znaczenie. Jeżeli wszystko działa i win sie ładuje to fszystko fajnie, ale jeżeli od razu wyskakuje i win się nie ładuje to jest broblem i coś jest z płytą.

 

"FF - This code can be life or death for your motherboard, literally. FF means a successful boot or a complete failure. This normally means that your bios chip is dead or not being accessed properly. Try tapping or holding insert while attempting to boot the system, resetting the cmos, or: If your floppy drive makes any noise when booting, but the system appears dead, try placing a floppy in the drive with a copy of the latest bios file on it. This might cause the system to use an emergency re-flash feature."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która płyta lepsza to odwieczne pytanie na forum , prawda jest taka ,ze kazdy chwali to co ma. Jak by nf7 byl taki the best to by niebylo przeszlo 100 stron na forum. Nie ma plyty idealnej , kazda ma swoje wady i zalety w przypadku epoxow jest to wlasnie kosc biosu.

 

Ja bym obstawił bios, clear nie pomaga ? Moze spróbuj wyciagnąć i wsadzic kosc , moze zasniedziało. Gdyby bios zainicjował wykrywanie sprzety to powinny pojawiac sie jakies cyferki na wyswietlaczu i na koniec dopiero FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Soltka i nie miałem takich jaj , a kolesowi powiedziałem że na 99% to coś z płytą nie tak prawdopodobie bios mu padł a on mówi że stało sie to w trakcj sprawdzania jakimś antywirusem najpierw wyskoczył komunikat że ma za mało pamieci a potem zdech, poradziłem mu żeby oddał do servisu bo komp ma 2 miechy i muszą mu płytkę wymienić!!! wiem że kiedyś były wirusy co atakowały biosy ale dawno o tym nic nie słyszałem więc trafił pewnie na kiepski egzeplarz tylko smieszne :) że on prakycznie mało co go obciążał, nie kręcił nie grał i mu zdechła ??? zasilacz to był tam jakis Deer 350W - jego bym raczej nie winnił, zobaczymny co mu powiedzą w servisie??? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pracuje w serwisie asusa i epoxa i jesli chodzi o kod FF od razu po wlaczeniu plyty to oznacza ze jest cos nie tak a przyczyn moze byc mase. Od uszkodzenia biosu do uwalonych czipow. Moga byc pozwierane niektore napiecia. Jesli po podmianie kostki z identycznej plyty dalej bedzie FF to plyta nadaje sie do reklamacji :( Kod FF wystepuje takze juz po wejsciu do windy i ciagle dzizlanie na kompie, wowczas ten symbol jest normalny. Przy starcie komputera sa wyswietlane rozne kody, miedzy innymi C1-sprawdzanie pamieci, 2d czy 2b-to jest karta graficzna, OO oznacza np.brak komunikacji miedzy NC a procesorem. Wszystko jest w instrukcji do plyty glownej, na koncu ksiazeczki. pozd Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio w komputerze żony chciałem zmienic płytę na Epoxa i znajomy sprzedawca mi to odradził. Po prostu na 15 sprzedanych płyt 15 wróciło na reklamacje :( :( :( Ja na swoja 8RDA+ nie narzekam, ale widać wyszła jakaś wadliwa seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio w komputerze żony chciałem zmienic płytę na Epoxa i znajomy sprzedawca mi to odradził. Po prostu na 15 sprzedanych płyt 15 wróciło na reklamacje  :(  :(  :(  Ja na swoja 8RDA+ nie narzekam, ale widać wyszła jakaś wadliwa seria.

Powiec jeszcze ,ze akurat niemial zadnej na stanie... Tak to juz jest , rozgryzlem ich zawsze jak czegos niemaja a chca wypchnac inny towar to mowia ze tamtego niewarto bo czesto reklamacja sa itd. itp. Ja mam sprawdzony sposób patrze opinie innych na temat czegos co mam zamiar kupić ide do sklepu i mowie poprosze ..... a oni przeaznie a dlaczego akutat to lepiej bedzie to .... A najgorsze co moze byc to zapytac sie takiego o rade i w kazdym sklepie coś innego wymyslą. Ostatnio chcialem kupić 256 twinmos i 6 sklepch niebyło a w jednym to nawet niewiedzieli co to jest - powaga. Tak wiec moral z tego taki ,ze tweak rulez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty były do wzięcia od ręki, więc to nie tu problem. Poza tym zaznaczyłem, że sprzedawca a zarazem współwłaściciel sklepu jest moim kolegą, u niego zawsze modernizuję sprzęt, dostaję zawsze to co chcę, chociaż czasem trzeba zamawiać. Ale i z tym nie ma najmniejszych kłopotów. Ceny tez mam zawsze lepsze niz na półce :D . A skoro ma 100% zwrotów tych płyt, więc odradził mi pakowanie się w późniejsze reklamacje. Zaznaczam, że chodzi tylko o ostatnią serię epoxów a konkretnie o padający na nich mostek (zdaje się że południowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...