Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Epoxa 8RDA3+ w rewizji 3.2 taka ja na zdjęciu

 

Widać, że zasialanie 2 fazowe. Nie wiem czy się cieszyć czy co. Narazie wszystko jest OK, Kręci Semprona 2200@1800MHz (FSB 400).

 

Pewnie lepiej byłoby wymienić ją na REV 3.3 ? Doradźcie czy zostawić ją, czy próbować wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam epoxa jak w podpisie 3 fazowka ale bez dodatkowego 12V i napiecia takie:

Vcore: w biosie na 1.45V 1,440V 1.456V

Vdim: w biosie 2.9V 2.9V 2,88V

Vbat: 3.008V 3.120V

+5V 4.865V 4.892V

-5V -5,049V -5,099V

+12V 11,917V 11,977V

-12V -12.281V -12,120V

5VSB 4,993V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam epoxa 8rda3+ i sprawowala sie ok..ale wczoraj dostalem saphire radeon 9550 i ocs sie gryzie po epox widzi ja ale agp OFF!! i szlak mnie trafia... wgralem od nowa xp i to samo...kto pomoze kto mial ten sam bol..pozdrawiam numer GG 421674...

hmm mam ta sama plyte i tez saphirka 9550- ale nic mi sie nie krzaczy agp 8x bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o odczyt temp. z procesora. Moja płyta to 8RDA3I rev.2 gdzie czujnik dotyka procesor od dołu. Wczoraj założyłem sobie czujnik od Aerogate II tak, że dotyka bezpośrednio rdzeń procesora. W spoczynku różnica temp. ok. 8*C ( płyta podaje większą ) , w stresie ( Prime 7 h )rożnica dochodzi do 14*C. Czy to możliwe , że płyta aż tak zawyża odczyt temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z zapytaniem, ponieważ chcę kupić procesor SEMPRON a mam płytę EPOX EP-8RDA rv.1.1 i na tej płycie jest zworka oznaczona CPU FSB Freguency Selekt rozumiem że ona ustawia FSB procesora. SEMPRON ma cześtotliwosć 333 Mhz i w związku z tym pytam czy zworka ma być założoa czy zdjęta ?

Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z zapytaniem, ponieważ chcę kupić procesor SEMPRON a mam płytę EPOX EP-8RDA rv.1.1 i na tej płycie jest zworka oznaczona CPU FSB Freguency Selekt rozumiem że ona ustawia FSB procesora. SEMPRON ma cześtotliwosć 333 Mhz i w związku z tym pytam czy zworka ma być założoa czy zdjęta ?

Pozdrawiam Piotr

Ja proponuje zworke sprzedac i połączyć na stałe lutem :D .Oczywiście żart zostaw tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z zapytaniem, ponieważ chcę kupić procesor SEMPRON a mam płytę EPOX EP-8RDA rv.1.1 i na tej płycie jest zworka oznaczona CPU FSB Freguency Selekt rozumiem że ona ustawia FSB procesora. SEMPRON ma cześtotliwosć 333 Mhz i w związku z tym pytam czy zworka ma być założoa czy zdjęta ?

Pozdrawiam Piotr

Czy ze zworką czy bez to będzie chodziło:)

Ustaw tylko szynę 166Mhz w biosie i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z zapytaniem, ponieważ chcę kupić procesor SEMPRON a mam płytę EPOX EP-8RDA rv.1.1 i na tej płycie jest zworka oznaczona CPU FSB Freguency Selekt rozumiem że ona ustawia FSB procesora. SEMPRON ma cześtotliwosć 333 Mhz i w związku z tym pytam czy zworka ma być założoa czy zdjęta ?

Pozdrawiam Piotr

Czy ze zworką czy bez to będzie chodziło:)

Ustaw tylko szynę 166Mhz w biosie i już.

To w takim razie po co jest ta zworka, skoro i tak w biosie ustawia się FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo przyjedzie do mnie z USA płytka Epoxa - dokładnie ten model:

http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc....-123-198&depa=1

 

czy to dobry wybór? czytałem w tym wątku, że to Audio na Realtecu jest kiepskiej jakości - może więc warto trochę dołożyć i dokupić do tego jakąś kartę dźwiękową?

i jeszcze jedno pytanie o ten wiatrak na chipsecie: czy można go odłączyć? lubię ciszę i obawiam się, że wiatraczek może nieznośnie hałasować... czy jest on niezbędny, czy może to jakiś bajer, mający na celu pokazanie, że ta płyta się świetnie kręci?[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z zapytaniem, ponieważ chcę kupić procesor SEMPRON a mam płytę EPOX EP-8RDA rv.1.1 i na tej płycie jest zworka oznaczona CPU FSB Freguency Selekt rozumiem że ona ustawia FSB procesora. SEMPRON ma cześtotliwosć 333 Mhz i w związku z tym pytam czy zworka ma być założoa czy zdjęta ?

Pozdrawiam Piotr

Czy ze zworką czy bez to będzie chodziło:)

Ustaw tylko szynę 166Mhz w biosie i już.

To w takim razie po co jest ta zworka, skoro i tak w biosie ustawia się FSB?
Z tą zworką jest tak: bez zworki na 100/133 ze zworkż 133/166 jednak można ustawić 100 133 czy 166 zarówno z zworką jak i też bez niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo przyjedzie do mnie z USA płytka Epoxa - dokładnie ten model:

http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc....-123-198&depa=1

 

czy to dobry wybór?

Wg mnie dobry, przynajmniej ja sobie chwalę już ponad pół roku : żadnych padów, nagłych resetów, zero hot-flashy. Stabilna u mnie do FSB220, dalej to już raczej mój proc z zablokowanym mnożnikiem nie wy3muje ;)

 

czytałem w tym wątku, że to Audio na Realtecu jest kiepskiej jakości - może więc warto trochę dołożyć i dokupić do tego jakąś kartę dźwiękową?

Szczerze to nawet nie próbowałem. Miałem z poprzedniego zestawu Sound Blaster Live 5.1 Player, więc od razu wraziłem do PCI i dźwięk jest ok ;) Btw. polecam, jeżeli nie będzie cię zadowalać jakość tego kodeka na Epoxie - w miarę tania i przyzwoita karta dźwiękowa.

 

jeszcze jedno pytanie o ten wiatrak na chipsecie: czy można go odłączyć? lubię ciszę i obawiam się, że wiatraczek może nieznośnie hałasować... czy jest on niezbędny, czy może to jakiś bajer, mający na celu pokazanie, że ta płyta się świetnie kręci?[/url]

Na początku był cichutki,ale potem zaczął wyć jak potępieniec - tylko zaraz po starcie, następnie się wyciszał (podobnie miałem kiedyś z coolerem na PIII) ale i tak go po prostu odkręciłem. Uważam,że jeżeli nie przekroczysz FSB200 i nie będziesz podnosił napięcia na NB, to w zupełności to firmowe coś wystarczy - ja tak jechałem jakieś 2 miesiące. Dla picu to ten wiatraczek raczej nie jest, bo radiator jest niezbyt potężny, a na dodatek przyklejony glutem (czyt. kijowym klejem termoprzewodzącym). Ostatecznie zmieniłem na niebieskiego Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jedno pytanko:

Czy przy załączonym kompie, podczas odłączania/podłaczania głośników/mikrofonu do płyty 8RDA+ v.2.1 też Wam się komp zawiesza ?

Mam tak od początku i chciałem spytać jak jest u Was?!

 

Wkurza mnie to z deka bo za każdym razem jak podączam słuchawki to muszę restartować kompa.

 

Będę wedzięczny za odp.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siem !!

mam mobo 8RDA+pro i zastanawia mnie czemu nie mam dostepnej opcji cyfrowego wyjscia (SPDIF out) przy AC'97 audio configuration ??

przy plycie jest to wyjscie, pokazane nawet jest w ksiazeczce od mobo przy opcjach od dzwieku ale za ch.ja nie wiem czemu nie ma tego u mnie :?

link do mobo http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=236

pomoc mile widziana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jedno pytanko:

Czy przy załączonym kompie, podczas odłączania/podłaczania głośników/mikrofonu do płyty 8RDA+ v.2.1 też Wam się komp zawiesza ?

Mam tak od początku i chciałem spytać jak jest u Was?!

 

Wkurza mnie to z deka bo za każdym razem jak podączam słuchawki to muszę restartować kompa.

 

Będę wedzięczny za odp.

Pozdr.

wylacz sprawdzanie czy wtyczka zostala podlaczona/odlaczona

znajdziesz to w mixerze (jest tam taka opcja) - mysle ze powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kupiłem Epoxa 8RDA+ i mam kilka pytań:

 

1. jak rozpoznać czy mam Sound Storma czy nie?

 

2. mam Bartona 2500+,zasiłkę Modecom 300GT,2x noname 256 400,grafa Leadtek 5900xt@5950U,2xcaviar 80 i 40,2x napedy,k. telewizyjna- jak widać spoto tego :D

 

-podkręciłem proca stabilnie na 11x195 mhz czyli 2.15 ghz na 1,8v,timingi 6-3-3-2.5cl

 

-próbuję na 200 fsb na 1.85 komp wstaje,ładuję windę,włączam grę lub 3dmark03, gra/test startuje i pop chwili wywala mnie do windy XP :?:

 

-temperatura 55-62c

 

może macie jakieś rady co mam zrobić by uzyskać fsb 200 :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na zasilacz ten modecomik moze miec ciezko przy takiej grafie i przy kreceniu...pozycz lepszy i sprawdz jak bedziealbo wloz jakas stara grafike i tez sprawdz...przynajmniej bedziesz wiedzial czy to zasialcz czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam epoxa 8rda3+ i mam problem z głosem a mainowicie pojakimś czasie jak słycham muzyki to głos wysiada..

Czy przytrafiło sie tez to komuś czy tylko mi???

JAk włacze kart etelewizyjna to jest to samo po jakims czasie zanika głos..

 

 

__________________________________________]

Epox 8rda3+ barton 2500@3200 radeon9500@9700pro barracuda 80gb.

Skystar2 rev2.6c 2X256 geil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kupiłem Epoxa 8RDA+ i mam kilka pytań:

 

1. jak rozpoznać czy mam Sound Storma czy nie?

 

2. mam Bartona 2500+,zasiłkę Modecom 300GT,2x noname 256 400,grafa Leadtek 5900xt@5950U,2xcaviar 80 i 40,2x napedy,k. telewizyjna- jak widać spoto tego :D  

 

-podkręciłem proca stabilnie na 11x195 mhz czyli 2.15 ghz na 1,8v,timingi 6-3-3-2.5cl

 

-próbuję na 200 fsb na 1.85 komp wstaje,ładuję windę,włączam grę lub 3dmark03, gra/test startuje i pop chwili wywala mnie do windy XP :?:  

 

-temperatura 55-62c

 

może macie jakieś rady co mam zrobić by uzyskać fsb 200 :?:  :?:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=92596&highlight=

 

zapraszam tutaj, tylko ja mam zablokowany mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kupiłem Epoxa 8RDA+ i mam kilka pytań:

 

1. jak rozpoznać czy mam Sound Storma czy nie?

 

2. mam Bartona 2500+,zasiłkę Modecom 300GT,2x noname 256 400,grafa Leadtek 5900xt@5950U,2xcaviar 80 i 40,2x napedy,k. telewizyjna- jak widać spoto tego :D  

 

-podkręciłem proca stabilnie na 11x195 mhz czyli 2.15 ghz na 1,8v,timingi 6-3-3-2.5cl

 

-próbuję na 200 fsb na 1.85 komp wstaje,ładuję windę,włączam grę lub 3dmark03, gra/test startuje i pop chwili wywala mnie do windy XP :?:  

 

-temperatura 55-62c

 

może macie jakieś rady co mam zrobić by uzyskać fsb 200 :?:  :?:

1) Nie wiem, mam zwykłego Realteka AC'97 - używam SB Live 5.1 Player

 

2) Jak napisali koledzy :

a) jakie masz ramki, bo może trzeba będzie rozluźnić timingi?

B) procek może nie wyrabiać - testowałem kiedyś dwa AMD XP Barton 2500+, które kupił mój kolega jako procki z tzw. dobrej serii - żaden z nich nie chciał wstać na FSB200 na rozsądnym napięciu, więc dojechałem aż do 1.90v i dałem sobie sianka ... (mój wówczas chodził na 1.60v, obecny na 1.55v jak w sigu - w pełni stabilnie)

c) temp ciut wysoka, ale napięcie też spore - tutaj jednakże nie widziałbym powodu dla niestabilności

d) zasiłka może ale nie musi nie wyrabiać - zrób najlepiej jak napisał lobo0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia mam Epoxa 8RDA+ rev 2.2 Power Pack i jestem z tej płytki zadowolony

 

zainteresowała mnie jesdnak płytka DFI-ponoć są najlepsze

 

mam pytanie czy płytka LANPARTY NFII ULTRA B jest lepsza od mojego Epoxa?

 

czy jest sens wymiany na DFI?

czy Realtek ALC650 to jest to samo co Realtek ALC650+nvidia codec audio (czyli SS na mojej płytce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia mam Epoxa 8RDA+ rev 2.2 Power Pack i jestem z tej płytki zadowolony

 

zainteresowała mnie jesdnak płytka DFI-ponoć są najlepsze

 

mam pytanie czy płytka LANPARTY NFII ULTRA B jest lepsza od mojego Epoxa?

Owszem, ta płyta jest bezsprzecznie lepsza, ale do wysokiego OC, więc lepiej zastanów się, do czego jej potrzebujesz?! Jeżeli kiepskie OC twojego procka to jego wina, to lepsze mobo nic ci absolutnie nie da -nie wyciągniesz jakichś magicznie wysokich FSB. Oczywiście jeżeli zmiana nie wiązałaby się z jakimiś wielkimi finansowymi cierpieniami ;) to dlaczego by nie? ;)

 

czy Realtek ALC650 to jest to samo co Realtek ALC650+nvidia codec audio (czyli SS na mojej płytce

To nie jest to samo - twoja płyta wspiera nieoficjalnie SoundStorma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszczekuję to co powiedziałem na temat o/c na mojej 8rda3i. Płyta ładnie chodzi na 11x200 1.6v, okazuje się jednak że mam jakieś problemy z usb! Podczas podłączania pendriva resetuje się 'na chama' jakbym wcisnął reset (pendrive sprawny, sprawdzony na innym komputerze), podobne restarty gnębiły mnie wcześniej jak miałem myszkę podpiętą pod usb, można było łupać całe godziny w gry, a czasami restart podczas przeglądania stron, także na pewno nie chodziło tu o restarty przy obciążeniu. Mysz przepiąłem na przejściówce na ps2, nie mam teraz nic podłączonego do usb - odpukać, od wczoraj chodzi pięknie.

Czy mogę mieć jakieś przepięcia czy przebicia na obudowie? Czy problem raczej tkwi w systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...