Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie obsadzania pamieci w tej plycie

czy mozna obsadzic wszystkie 3 banki? czy mozna obsadzic 3 banki 3 roznymi koscmi ? i ile max ramu mozna wsadzic ,1gb moduly chodza? a czy jak chodza 3 banki ,to na 200Mhz? ;P

szukalem w paru miejscach (epox,kingmax)tego,

ale sa sprzeczne informacje :lol:

Jakis uzytkownik ma moze na tej plycie wiecej niz 1gb ramu?

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z odklejeniem radiatora na chpsecie głównym na Epoxie 8RDA3I Pro. Z południowego odkleiłem bez większego problemu po zamrożeniu, z northbridge nawet nie drgnie. Jak go odkleić ?! Prosze o szybką odp!

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Jako że na forum głównym nie zadziałało, spóbuje tutaj.

Otóż dwa dni temu próbowałem zrobić pierwszy flash na swoim 8rda3+. W czystym dosie odpaliłem awdflasha wgrywając bios TaiPana zmodowany przez niejakiego Merlina bodaj, lecz ku mojemu ździwieniu zaraz na samym początku powitał mnie komunikat "Unknown flash type" i awd stanął. Zrestartowałem kompa, i okazało się że coś biosowi dolega - BIOS Checksum Error w raz z awardowskim bootblockiem domagało się awdflasha, więc szybko zafundowałem mu dyskietkie z awd i oryginałnym biosem do mojej płyty. A tu znowu to samo, czyli "Unknown flash type". Próbowałem różnych biosów, kolejnych wersji awdfasha i nic, cały czas "Unknown flash type". Czy ktoś z użytkowników tego szanownego forum wie może o co chodzi ?

Z góry WIELKIE dzięki za jakiekolwie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szuszarka grzej i okrecaj na boki powinien puscic

 

>> troche sie pomeczysz

Dzięki XiAo_20 - 15 minut zabawy i odeszło. Tylko teraz na chipie mam pozostałości po tym różowym glucie. Jak to usunąć? Próbowałem zmywaczem do paznokci, ale raczej aceton tego nie rusza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posadzilem pare dni temu 8rda3+ - 185 Fsb i wyskoczyl CF na wyswietlaczu - gosc mi mowi ze jezeli cos to moze byc problem z zdobyciem tej plyty

Heh... To co u mnie - na FSB 200 pójdzie stabilnie dopiero przy 1,85V. Jaki masz zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... To co u mnie - na FSB 200 pójdzie stabilnie dopiero przy 1,85V. Jaki masz zasilacz??

jakis 350w. tzn shit = megabajt ktory nie byl nigdy mega

 

ale juz upatrzylem cos niecos - musze odlozyc pare groszy do skarpety i dopiero zaczne sie bawic juz na nowej m/b

Edytowane przez Deejay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis 350w. tzn shit = megabajt ktory nie byl nigdy mega

 

ale juz upatrzylem cos niecos - musze odlozyc pare groszy do skarpety i dopiero zaczne sie bawic juz na nowej m/b

No to sam widzisz... Jakby Ci zależało na niskiej cenie, to mógłbyś dorwać jakiegoś FORTRONA 400W na allegro. Jeśli masz wątpliwości co do marki to poczytaj sobie o nich. Aaa i jakby co, to taki FORTRON 300W GTF spokojnie uniósł mojego konfiga... Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam widzisz... Jakby Ci zależało na niskiej cenie, to mógłbyś dorwać jakiegoś FORTRONA 400W na allegro. Jeśli masz wątpliwości co do marki to poczytaj sobie o nich. Aaa i jakby co, to taki FORTRON 300W GTF spokojnie uniósł mojego konfiga...

ja mysle nad tym

 

Zasilka

 

ktos tego uzywa ?? - jak sie spisuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jakie jest max fsb na tym forum na 8rda3

 

mi sie na moim rev 2 z biosem merlina udało wycisnąć 250fsb ciagnolem clocgenem do 255 (bo z biosu moge tylko 250max) ale juz nie bylo stabilnie nie wiem czy to juz pamic słabnie czy proc a moze mobo juz wiecej nie da

 

tutaj screen http://oc-portal.ovh.org/images/4m.JPG

 

niestety pamieci na 2T :sad:

Edytowane przez zzzkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Mam Pytanie czy Te biosy ktos już wgrywał do płyty Epox 8RDA3?

http://hslab.pl/modules.php?op=modload&nam...rticle&sid=2634

Jaki jest jeszcze bios z cpc off (T2) oprócz tego 8RDA3+ TaiPan 0.2 Bpl 3.19C 11.10.04.

Co to z abios 8RDA6+ TaiPan 0.1 [E4][ED] Bpl 3.19 17.01.05 on jest z t1 czy t2?

Jaki bios mi proponujecie do wysokiego FSB z dual pamieciami i w miare duza wydajnośc.

Ale biosy polecajcie juz przetestowane bo nie chc emi się juz programowac biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam takie same pytanie co kolega wyzej, tylko dot. 8RDA3I (non PRO). Oba biosy Merlina maja cpc on (tak pokazuje Everest przynajmniej) i nigdzie nie moge znalezc zadnego biosa z cpc off. Moze ktos ma u siebie ?

 

edit

 

A jednak znalazlem :D, po kilku dniach poszukiwan bios znalazl sie na ftp-ie epoxa (sa tam wszystkie archiwalne biosy) :D. Niby tak blisko a tak daleko. Numer tego biosa to rda33724. Jeszcze go nie flashowalem ale jak to zrobie to napisze jakie sa tego efekty.

 

Jakby ktos chcial to tu jest link do tego biosa:

 

ftp://ftp.epox.com/downloads/BIOS/archived BIOS files/RDA33724.exe

edit 2

 

No i jak narazie idzie calkiem niezle. Stabilne fsb przy 226 Mhz (wczesniej 210), lepsze wyniki OC, pamieci na tym taktowaniu 3.0-3-3-9, procek tez idzie calkiem dobrze, ale jeszcze nie testowalem max. stabilnego taktowania CPU, nie ma problemow na 10,5x222Mhz (2331Mhz), jest to Barton 2500+, wiec z czystym sumieniem moge polecic kazdemu ten bios. Pewnie da sie lepiej krecic, ale mam slaby zasilacz i niewiele moge. Mam na oku Fortrona FSP400-60PFN, jak go kupie to napisze ile da sie jeszcze wyciagnac z mojego 8RDA3I :)

Edytowane przez rtour

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ftp://ftp.epox.com/downloads/BIOS/archived BIOS files/RDA33724.exe jak mam wejśc do tego.

Kaze mi się logować. chceiałbym wejśc na cały zbiór biosów epox. Powies zmi jak mam to zrobic.

 

To zalezy czym wchodzisz tzn. przez przegladarke czy przez klienta ftp. Ja uzywam FlashFXP, w adresie wpisuje ftp.epox.com i dalej otwieram konkretne foldery. Wprawdzie w przegladarce jest jak samo, ale czasem nie chce sie polaczyc i sa inne problemy. Ja polecam FlasFXP. :)

 

A jesli chodzi o dzwiek to nie zauwazylem zadnych problemow, musialem tylko na nowo zainstalowac sterownik.

Edytowane przez rtour

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem:

 

Normalnie pracowałem na 11x210 i było wszytko ok. Sprawiłem sobie jadnak WC i chcę trochę cpu pokręcić.

Ustawiłem 217mhz:

CPU - 1,76V

RAM - 2,77V

Chipset - 1,6V

Weszło do windy i za jakieś 2 minuty się sam zrestartował.

Potem dałem 220 i 2,9 na Ramach i w ogóle się win nawet nie zładował - restart.

Podejrzewam że jest za mało na chipsecie, ale wolę się upewnić czy mogę podnieść na 1,8V na standardowym SB radiatorze, bo na NB woda jest.

 

Config:

bartłomiej 2800

epox 8rda3i pro

2x256 ocz performance 2,5 pc3500, hynix 512 pc3200 HYMD264 646B8J-D43 w dwukanale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczął mi wyć strasznie wentylator na NB. Chciałbym nalać tam trochę smaru. Jaki najlepiej użyć, i jak go tam nalać?

Jakie chłodzenie polecacie na NB?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie zamierzasz ostro podkręcać to niebieski zalman bedzie aż nadto (akurat ma do sprzedania:D) a jak nie to coś z nowych pentagramów - al starczy, no chyba że chcesz cu ale to raczej do max oc, badziej dla szpanu

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...