Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Ej słuchajcie! Mam od pewnego czasu problem z płytką Epox 8rda3i; Po pewnym czasie (nie raz na samym starcie komputera) wyłacza mi sie chamsko myszka i klawiatura... Po iluś z kolei resetach dopiero zaskakuje... Wiecie jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

dobra - kupiłem niebieskiego Zallmana na NB - był tańszy niż żółty ;) - a jakby co mogę go spiłować nieco.

i teraz czekam jeszcze tylko na serwis AMD - czy dostanę Bartona z powrotem, czy będę musiał kupić nowego, ale tym razem Mobile (upatrzyłem taką aukcję: http://allegro.pl/show_item.php?item=37101853 - ktoś coś już kupował u niego?)

No i teraz szukam jakiegoś wydajnego i cichego (wiem, że to się wyklucza) chłodzenia powietrznego. Miejsca w obudowie (nad prockiem i wokół niego) mam mnóstwo - jedyną przeszkodą będzie tylko ten Zallman niebieski. i mam pytanie: co polecacie? Pentagram czy jakiś Thermaltake z heatpipe (na chłodzenie procka nie chcę wydawać więcej niż 130 PLN)

czekam na jakieś propozycje posiadaczy EpOXów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SamoDobro:

Ja mam Pentagram 80 Cu i jest oki, ale cichy tylko do 2300 obrotów (przy napięciu poniżej 1,75 w zupełności starcza aby temperatura była poniżej 54 stopni przy Prime). Większe obroty to tylko do testów. Nie wiem tylko jak będzie wyglądała instalacja jego i tego Zalmana. Choć na allegro chyba widziałem zdjęcie, gdzie na płycie był taki niebieski Zalman założony i któryś z Pentagramów 80 lub 92. Większy (100, 120) to już chyba będzie problem. Ja mam na mostku standard (radiator + wiatraczek Epox) ale po niewielkich modyfikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za dwa posty pod rząd ale muszę rozdzielić tematy

 

Jak wcześniej pisałem porównałem płyty 8RDA3+pro oraz 8RDA3+ (bios 0729 oraz by Merlin z CPC ON) przy ustawieniach 11x200 (głównie) oraz 10x220 (porównawczo).

Bios by Merlin okazał się lepszy (w granicach błędu pomiaru) w Everest, Prime Benchmark i Sandrze2004, dostał natomiast w 3dMark01 i 03, Aquamarku oraz SuperPI 16M.

Wygrało to co mam w podpisie :D i to prawie we wszystkich "konkurencjach". Tam gdzie nie miało przewagi było na równi z 8RDA3+ bios Epox ale przed biosem by Merlin. W ogóle wersja pro jakoś lepiej sobie radzi choćby z samym WinXP.

 

Piszczące kondensatory - świszczą to fakt, ale przysłuchałem się tym na 8RDA3+ i robiły to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I've tested that bios already. 11x200 2,5-3-3-11 I've compared with 0729 Epox BIOS. There is no difference between those bioses. The benchmarks results' looks similar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o napiecia, mam rda+(rev2.2) i nigdzie, w biosie(10/17/2003), aida itp niema odczytu lini 3,3V, jedynie w spedfanie pokazuje mi 2,8V :| co na chieftecu 360df jest chyba dosc dziwne

a i jeszcze wmem zarowno na starym badziewnym zasilaczu jak i nowym po ustawieniu 2,9V mam stabilne jak skala 2,82:/ no i jeszcze proc troche skacze no ale joz trudno, i tak 2,2ghz stabilne

co z tym zrobic ?? moze inny bios cokolwiek ?

a i co myslicie o zmianie tej plyty na dfi lan party infinity, przy doplacie okolo 100 zeta ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o napiecia, mam rda+(rev2.2) i nigdzie, w biosie(10/17/2003), aida itp niema odczytu lini 3,3V, jedynie w spedfanie pokazuje mi 2,8V :| co na chieftecu 360df jest chyba dosc dziwne  

a i jeszcze wmem zarowno na starym badziewnym zasilaczu jak i nowym po ustawieniu 2,9V mam stabilne jak skala 2,82:/ no i jeszcze proc troche skacze no ale joz trudno, i tak 2,2ghz stabilne

co z tym zrobic ?? moze inny bios cokolwiek ?  

a i co myslicie o zmianie tej plyty na dfi lan party infinity, przy doplacie okolo 100 zeta ? :P

nie przeczytało się całego tematu :D

3,3V Epox nie pokazuje - to co pokazują progsy to Vmem (ale to już było nie raz), jeśli masz 360DF to albo uwierzysz że napięcia są stabilne (tak jak ja) albo miernik w dłoń.

a propos napięć to moja obecna (8RDA3+pro) nawet +12 i -5 nie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok then, there are no difference, but how about overclocking?

can't say, because my DDR400 allow me to set at FSB220 CL2,5 and no more, with CL3 they're unstable at any FSB. I had Kingston 2x256 DDR400 C3A and with Epox 0729 bios I set FSB at 225-227 and it was stable, but there were many errors in Goldmemory and Memtest (but even at 166 there were errors!!!). I suppose that Meriln's bios could do the same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

At one time I was so stupid to flash Pro's bios into stock 8rda3+.

 

All measurements (voltage, temperature, etc) were incorrect, but mobo was working. Memory bandwidth was about 100 MB/s better then.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, but now I'm working and my PC is at home. I'll be home at 5.30 PM and then I'll check and write alpha timings. Standard timings are set up at 2,5-3-3-11.

It is true - 8RDA3+pro works better...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem, ya it works better - not only in benchmarks - normal use seems to be more comfortable though I have mess on my HDD, many installed drivers, etc. I've changed mobo without new instalation of OS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fsb 200 na plycie epox8rda3i bez podnoszenia napiecia jest bezpieczne??? Jakie jest maksymalnie bezpieczne fsb? w przypadku konfiguracji (jaka w opisie)?

a czemu miałoby być niebezpieczne, przecież ta płyta jest na chipsecie 400Ultra (lub zwykły) i 200 to normalne FSB. Powyżej to ustaw w biosie Vdd na 1,8v i dawaj tyle ile będzie stabilne.

 

Edit..

i tak nie wiadomo ile proc CI pozwoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakis czas temu po przygotowywaiu izolacji do plyty po ponownym wlaczeniu komputera ten nie wlaczyl sie.

Okazalo sie ze procesor padl a na wysiwietlaczu plyty z innym procesorem pokazuje sie post C5

 

w instrukcji jest napisane:

c5h - call chipset hook to copy Bios back to E000 & f000shadow ram

 

Czy wgranie nowego biosu pomoze ?

Moze ktos z was mial tem problem

Gdzie w Warszawie mozna wgrac biosa bo bylem juz w paru serwisach i nic...

 

dzieki za pomoc

^

moze jednak ktos pomoze :D bede dozgonnie wdzieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jakos jak ustawe na 200 to nie odpala i nie wiem czemu:(

1. wcale nie musi Twój procek iść na FSB200, choć powinien;

2. musisz sprawdzić napięcia i ewentualnie zwiększyć Vcore (dla procka), próbuj podnosić o minimalną wartość i butować;

3. zapewnij mu jakieś chłodzenie, nawet na testy możesz zdjąć obudowę

 

 

@Marvak

 

as I've promised here you are my default alpha timings (FSB220 2,5-3-3-11)

 

Dołączona grafika

 

FSB200 I also use 2,5-3-3-11 so I thing Alpha timings are the same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thanks to ntgale for 8rda3+ Pro alphas.

 

When I flashed Pro's bios into stock 8rda3+ I have had pretty problems with reflashing original bios. That damn Pro bios had BOOT-BLOCK that was preventing me from flashing "different" (original in this case) bios. I had to use undocumented /nbl param.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o napiecia, mam rda+(rev2.2) i nigdzie, w biosie(10/17/2003), aida itp niema odczytu lini 3,3V, jedynie w spedfanie pokazuje mi 2,8V :| co na chieftecu 360df jest chyba dosc dziwne

a i jeszcze wmem zarowno na starym badziewnym zasilaczu jak i nowym po ustawieniu 2,9V mam stabilne jak skala 2,82:/ no i jeszcze proc troche skacze no ale joz trudno, i tak 2,2ghz stabilne

co z tym zrobic ?? moze inny bios cokolwiek ?

a i co myslicie o zmianie tej plyty na dfi lan party infinity, przy doplacie okolo 100 zeta ? :P

nie przeczytało się całego tematu :D

3,3V Epox nie pokazuje - to co pokazują progsy to Vmem (ale to już było nie raz), jeśli masz 360DF to albo uwierzysz że napięcia są stabilne (tak jak ja) albo miernik w dłoń.

a propos napięć to moja obecna (8RDA3+pro) nawet +12 i -5 nie pokazuje

ano nieprzczytalo sie :P a co do miernikow to mam az dwa, i niewiem ktory bardziej daremny :P

ale dzieki za info, wracajac do biosu rozumiem ze niema sensu kombinowac i na kazdym plyta dziala tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...