Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Asynchro przy platformie k7 - oj raczej dobry pomysl icon_wink2.gif

Jestem zdesperowany... Chciałem spróbować wszystkiego...

Może jakiś pomysł?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na chłodzenie NB i procka

Hmmm... No raczej nic złego się nie dzieje... Wentylatory działają... Temperatury chyba w miarę dobre - 31'C-32'C na NB, na procesorze w stresie maksymalnie 53'C (tu jest dość dużo), a w idlu 37'C. Dodam, że chłodzenie procesora jest BOX-owe, i nic przy nim nie zmieniałem. Cóż... Chciałbym już nawet, nie bardziej podkręcać, ale móc chociaż zmniejszyć napięcie na procesorze... Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem... Pomyślałem już o tym, dlatego jutro idę kupić Arctic Ceramique... Jakiś cooler to innym razem, bo na razie, to zamówiłem sobie kartę graficzną. A jaki byś polecił w dość rozsądnej cenie?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

No wiem... Pomyślałem już o tym, dlatego jutro idę kupić Arctic Ceramique... Jakiś cooler to innym razem, bo na razie, to zamówiłem sobie kartę graficzną. A jaki byś polecił w dość rozsądnej cenie?

Ja polecam Spire WhisperRock IV - tani bo tylko 30zł a bardo dobry. Ja mam wersję co robi 2800RPM i moge powiedzieć że chłodzenie świetne (przy Arctic Silver 5) stress 42-43stopnie to już max po 6-7h (na 1940 i 1.6V) jak dałem 2150 i 1.8V to było 46stopni (ale to wina rozsmarowania tej przeklętej pasty). W idle mam średnoi 30 stopni (1940 i 1.6V) na 1.8V było 34 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Spire WhisperRock IV - tani bo tylko 30zł a bardo dobry. Ja mam wersję co robi 2800RPM i moge powiedzieć że chłodzenie świetne (przy Arctic Silver 5) stress 42-43stopnie to już max po 6-7h (na 1940 i 1.6V) jak dałem 2150 i 1.8V to było 46stopni (ale to wina rozsmarowania tej przeklętej pasty). W idle mam średnoi 30 stopni (1940 i 1.6V) na 1.8V było 34 stopnie.

Chyba jednak zdecyduję się na http://proline.pl/shop.php?prodid=AC+COPPER+SILENT+2TC

Troszkę będzie roboty z ustawieniem go na ciągłe, maksymalne obroty, ale powinien być lepszy...

A opinie o Spire WhisperRock IV gorsze, i temperatury też podobno gorsze. Różnica pomiędzy nimi to 2 zł, więc chyba zdecyduję się na AC...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Chyba jednak zdecyduję się na http://proline.pl/shop.php?prodid=AC+COPPER+SILENT+2TC

Troszkę będzie roboty z ustawieniem go na ciągłe, maksymalne obroty, ale powinien być lepszy...

A opinie o Spire WhisperRock IV gorsze, i temperatury też podobno gorsze. Różnica pomiędzy nimi to 2 zł, więc chyba zdecyduję się na AC...

Mój kumpel to ma i ma wyższe temperatury na standardowym zegarze (też semp 2400+) :blink: Ja kupiłem okazyjnie używany na allegro 2800RPM i Arctic Silver 5 w komplecie za 25zł łącznie - uważam że naprawdę to był świetny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel to ma i ma wyższe temperatury na standardowym zegarze (też semp 2400+) :blink: Ja kupiłem okazyjnie używany na allegro 2800RPM i Arctic Silver 5 w komplecie za 25zł łącznie - uważam że naprawdę to był świetny zakup.

Ale nie ma cały czas na maksymalnych obrotach, prawda? No właśnie... Bo ten Thermal Control nie za bardzo przemyślany jest i maksymalne oborty osiąga dopiero przy bardzo wysokich temperaturach (80'C :/). Ja bym sobie przerobił ga tak, żeby cały czas na maksymalnych szedł. I w tym wypadku przewaga nad Spire WhisperRock jest dość duża, jeżeli wierzyć komentarzom do Spire WhisperRock IV - np. "1 beznadziejny - glosny jak traktor, a temp do bani... na bartonie 2600+ nie

kreconym temp przekraczala 48'C przy winampie i necie -> po zmianie

chlodzenie na Arctic Cooling Copper Silent 2 TC temp nie przekracza 43'C po

godzince prime przy 2,2ghz". Nadal pozostają wątpliwości, jednakże w moim zasięgu jest jedynie Spire WhisperRock IV 2300 obr./min. Lepszego nie mogę znaleźć. Ew. WhisperRock V. Natomiast AC Copper 2 TC silent ma 2800obr./min... Ew. mogę tylko pastę dać do mojego boxowego. Ciekawe jaka byłaby różnica po zastosowaniu Arctic Ceramique...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spire jest do dooopy, arctic jest w miarę ok. Jak będziesz miałwersjęTC to zewrzyj kabelki prowadzące do termistora przy wentylatorze.

 

BTW Sam kiedyś chłodziłem takim arctikiem 100-watowe Palomino :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zmienic fsb na procku

ale mam mozliwosc zapodania tylko 100 mhz 133mhz 166mhz i 200 mhz

dlaczego tak malo

zaawansowane opcje sa ukryte czy co

plyta jest w wersji 3.1 i ma wgrany najnowszy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Witam Posiadam taka o płyte główna mały opis.

Płyta główna: EPOX 8RDA3 Rev 1.x

nForce2 Ultra 400 AGPset

Socket-462 w/400MHz FSB

3DIMM w/DDR-400, 1AGP-8X,5PCI,USB2.0 ATA-133 ATX.

 

Zainstalowany mam bios najnowszy i ładnie mi chodzi wszystko mówie tu o OC biosu i mozliwości płyty.

Ale zawsze lubie cos zmieniac i bawic sie w sprzecie.

Otórz wgrałenm bios Merlina.

tu jest jego opis:

 

http://hslab.pl/modules.php?op=modload&nam...order=0&thold=0

 

Z stąd mozn apobrac bios:

 

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/Bios/Epox%208RDA3+/

 

Wgrałem bios 8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04.rar

wszytko ładuje i jest ok narazie poleciałem z nim na 224 MHz nie długo dalej al enie miałem czasu bo musziałbym zmieniac timingi pamieci.

Orginalny bios najnowszy leciał mi do 240 MHz, ale podobno bios Merlina jest jeszcze bardziej podrasowany.

I teraz ktoś ma ten bios Merlina i co onim sądzi, jak sie zachowuje, jak z OC itd;

a teraz w tym linku z biosami podane sa 2 biosy.

Index of /m4rd0k/Bios/Epox 8RDA3+

Parent Directory

8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04.rar

8RDA3+_TaiPan_0.2_E4_ED_Bpl_3.19_17.01.05.rar

Ja wgrałem ten 1 bios bo byłem pewny natomiast nic nie wiem na temat tego 2 biosu i wydaje mi się z ejest chyba nowsza wersją???? dobrz emi się wydaje??? i który z tych biosów jest najlepszy do tej płyty EPOX 8RDA3.

Bios Merlina jak i tegościagnietego z EPOX najnowszy zajmyje tyle samo 512 KB.

Oczywiście Po wgraniu biosu od Merlina mogłem spokojnie wrócić do poprzedniego biosu.

Ale mam chrapke na 8RDA3+_TaiPan_0.2_E4_ED_Bpl_3.19_17.01.05.rar ale nic o nim nie wiem jest lepszy od tamtego?

Czekam na odpowiedzi wasze na temat tych biosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego biosu trzeba mieć bardzo dobre pamięci! Masz szczęście że twoja płyta nie poszła pod programator :] lepiej wyrzuć ten syf mi sie udało go wgrać strasznie do [gluteus maximus] jest a niestety niektórym takim jak Benito nie udalo sie i plyta miala masaz odmładzający w programatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Mam pytanie co mas zna mysli dobre pamieci???.

Ja mam GEIL zwykłe 2x512MB 400MHz i chodza z CL2,5-3-3-6 ale spokojnie chodza u mnie na CL2-3-3-6 na 2,7V narazie az do 230 FSB na CL2-3-3-5 na 2,9V dalej tez leca spokojnie na 250 FSB ale nie pamietam tymingów jakie ustawiaełm ale spoko na CL2,5. Czyli rewelka pamieci jak za taką cene.

a teraz do rzeczy.

Wgrałem ten bios

8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04.rar

i ok i mogłem wrócic do wczesniejszego swojego biosu.

A teraz czym rózni się ten bios drugi poniezej bios od tego wczesniejszego i co mozeci eo nim powiedzieć.

Czy nie zwali mi płyty bo wsumi etamten poszedł mi ok i nawet długo pracowałem na nim.

8RDA3+_TaiPan_0.2_E4_ED_Bpl_3.19_17.01.05.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Tobie proponował bios

 

8RDA6+ TaiPan 0.1 [E4][ED] Bpl 3.19 17.01.05

 

(sam na nim lece)

 

chetnie bym skorzystał z

 

8RDA6+ PRO TaiPan 0.1 [E4][ED] Bpl 3.19C 18.01.05

 

ale nigdzie go niemoge znalesc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

ok

8RDA3+_TaiPan_0.2_E4_ED_Bpl_3.19_17.01.05.rar

wgrałem tego biosa i narazie chodzi wszystko tak jak powinno.

chciałem się dowiedziec jakie zauwazyłes roznice w tym biosie i jak sie u ciebie zachowuje.

Co zostało zmienione w tym biosie wiesz?

A w tym opisie konfiguracji na dole masz linka do strony do biosów i tam masz ten swoj bios do

8RDA6+ PRO TaiPan 0.1 [E4][ED] Bpl 3.19C 18.01.05 do sciagniecia wiem nie wiem dlaczego nie mozesz go sciagnac?.

A czym ten bios sie rózni od tego z góry co wgrałem i czy bedzi epasował bo 8rda3 ja posiadam ale płyta jest taka sam ajka 8rda3+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

8RDA3+_TaiPan_0.2_E4_ED_Bpl_3.19_17.01.05.rar nie jestem zadowolony z tego biosu nie chce mi się załadowac na 230 FSB kicha mam inny bios nie Merlina i leci mi spkojnie powyzej 230 FSB.

Zastanawiam się jak ludziom mogły sie zjarac biosy, albo musieli przeprogramowywac u mnie po w graniu 2 biosów od Merlina wszytko było ok i zawsze powrót do poprzedniego bez jakikolwiek problemów.

Moja płyta to Epox 8rda3 rev1.x czyli troszke ma czasu.

POszukuje super biosa do swojej płyty bo chciałbym polecieć na niej tak na 245FSB bo chciałbym uzyskac 2700 MHz na swoim procku a wiem ze jest zdolny do tego. WC już czeka bardzo na zamontowanie, ale gdzie taki dobry bios zdobyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bios http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/Bios/Epo...9C_18.01.05.rar

 

nie jest z cpc off bo w evereśnie nadal pokazuje T1 i po wgraniu go jest data z 17.01.05

 

jeżeli chcesz osiągnąc wysokie FSB to ten bios bedzie najlepszy jest on z cpc off (T2)

8RDA3+ TaiPan 0.2 Bpl 3.19C 11.10.04

tylko poluzuj troche timingi (2,5-3-3-11 albo 3-3-3-11) nf2 lubi 11 :D

 

ewentualnie potestuj najnowszy biosik

8RDA3+ TaiPan 0.3 [EB] Bpl 3.19 19.01.05

Edytowane przez Jot_Er_Ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie ma lepiej zmodyfikowanych biosów niż te od merlina. Jeśli chcesz ekstremalnie podkręcać to za sprawą samej zmiany biosu ci się to nie uda. Tutaj się zaczynają już Vmody itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Ten nowy bios to juz wogóle lipa chyba ze cos źle robie w everestem odczyt pamieci i zamiast lepiej jest kiepskawy wynik, ale bios działa , ale nie podoba mi się ze takie duze opóznienie pamieci uuuu.

Jak wgrywam biosa , ano z pod windowsa uruchamiam awardflash czyszce cmos i pokazuje sciezke do nowego biosu ładuje i resetuje i ok. chyba dobrze robie?????.

post-118329-1136509820_thumb.jpg

post-118329-1136509828_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Jednak zostaeł przy biosie 8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04 ale jest mały mankament.

Otórz ładnie idzie FSB ale za to z pamieciami tak sobie.

Z CL2 musiałem dac CL2,5 bo niby system wchodził al epo jakims czasie zwiechy były, al emusze jeszcze na CL2 popracowac nad timingami w tym biosie.

Barton 2500 po OC na 2600 MHz czyli 11x237FSB przy 1,7V ładne cudo nie prawdaz i stabilnie.

Sprzet chłodzony jak w podpisie, al enie długo zamontuje WC specjalne ( 1 miesiac składałem) tylko że musze dostac specjalne weże i się pobawie w rekord. :)

post-118329-1136746668_thumb.jpg

Edytowane przez Bartosj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Drake nie masz żadnych problemów z kondensatorami na płycie?

Bo jak teraz patrze QC-92 jest w wymiarach taki sam , tyle że jest wyższy bo ma wentylator nad radiatorem. Jak to wygląda u Ciebie , jesteś w stanie zapodać może jakieś zdjęcie? Czy poprostu moje obawy o nie zmieszczenie sie tego coolerka są nie uzasadnione bo jest ten cooler na tyle wysoki że te kondensatory mieszczą się pod nim. :> hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wsztstkich panowie znalazlem zmodowany bios do 8RDA3I PRO na tej stronie http://cp.people.overclockers.ru/cgi-bin/d...Sprinter_0.1.7z testowal to ktos bios jest wmiare swiezy bo z 10.01.06 a opis tego co zostalo zmienione

8RDA3I PRO New 2006 Sprinter 0.1 bios (FSB>230-250)

Hi!

 

New modding bios for 8RDA3I PRO

 

- Indifikation Mobeil AMD Athlon XP-M

- Romsip Bios Tables Cpu Interface 133 & 166 & 200 MHz

-- TaiPan 0.1 [E4][ED] (Optimised 200FSB Register) ALPHA

- L12 mod built-in

- ENABLED CPU Interface

- Bpl 3.19 Cpc On (T1)

- Alpha Timing 4-0-2-2-5-3-2-3

 

and more ....

pozdrawiam i czekam na testerow Edytowane przez polls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drake

 

Z moich doświadczeń wynika, że przy odpowiednim chłodzeniu możesz jechać do 2,1V byle nie przekraczać 54 stopnie, a najlepiej utrzymywać procka poniżej 50 stopni, co przy 2Vcore i wyżej rodzi już pewne trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...