Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Piszcie i dzielcie sie uwagami i spostrzeżeniami na temat Epoxa 8RDA3I oraz 8RDA3+.Jakie są ich wady waszym zdaniem i zalety.Jak z OC na tych płytach.Co tylko jest wspólnego z tymi płytami piszcie tutaj.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8rda3+ mozna porownac do abita nf7 z tylko nieco gorszymi mozliwosciami oc ,a pozatym lubie epoxy za fenomenalny elegancki wyglad :lol: .

Niech ktos odpowie na moje pytanie!!!

 

Czy na moim Epoxie 8rda3+ rev3.1 mozna zastosowac L12 moda ,czy jest to zarezerwowane tylko dla abitów :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam epoxa około 6 miesięcy i jestem zadowolony. Model mojej plyty to 8RDA3I. Chodzi stabilnie. bez zadnych zwiechów ani spowolnień pracy kopmutera; wytrzymała około 9 dni bez restartu.Firme EPOX moge polecić zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam epoxa około 6 miesięcy i jestem zadowolony. Model mojej plyty to 8RDA3I. Chodzi stabilnie. bez zadnych zwiechów ani spowolnień pracy kopmutera; wytrzymała około 9 dni bez restartu.Firme EPOX moge polecić zawsze

nie obchodzi mnie czy chodziła u ciebie 30 dni bez restartu czy 60.Na forum najwięcej jest na nią złych opinii - ze się walą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam epoxa około 6 miesięcy i jestem zadowolony. Model mojej plyty to 8RDA3I. Chodzi stabilnie. bez zadnych zwiechów ani spowolnień pracy kopmutera; wytrzymała około 9 dni bez restartu.Firme EPOX moge polecić zawsze

nie obchodzi mnie czy chodziła u ciebie 30 dni bez restartu czy 60.Na forum najwięcej jest na nią złych opinii - ze się walą

Więc wg Ciebie na forum najwięcej jest złych opinii dotyczących Epoxów, a ktoś wyraża swoją pozytywną opinię - uszanuj to. Po to został założony ten wątek, żeby pisać o mobo tej firmy i to najlepiej na podst. własnego doświadczenia. :P A co cię obchodzi albo nie to już wykracza poza temat ;)

 

Ja z mojego jestem b. zadowolony - do tej pory od lutego żadnych problemów, stabilność super, wygląd też ;) W tym samym czasie kolega na Abicie NF7-S zaliczył kilka hot-flashy; ja jakoś nie mam tego problemu. Poza tym potrzebne mi były dwie sieciówki. Model jak w sigu - 8RDA3+. Jak ktoś napisał powyżej - to taki NF7, tylko możliwości OC ciut gorsze i dodam od siebie - brak w sieci zmodyfikowanych biosów (ktokolwiek widział - plz zgłoście się!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obchodzi mnie czy chodziła u ciebie 30 dni bez restartu czy 60.Na forum najwięcej jest na nią złych opinii - ze się walą

Jak narazie to w awaryjnosci prowadzi Nf7-S i to z bardzo błachego powodu w 80% siada wentylator na mostku :twisted: Błacha awaria ale zawsze .Wiem ponieważ potwierdza to wiele sklepów miedzy innymi placówki Komputronika oraz inne źródła .A forum jest od rozwiazywania problemów wiec ludzie pisza o Epoxach bo ich na nie stać i jest ich wiecej niz Abitów i to jest twoje spostrzeżenie co do Awaryjności :? Jedynym mankamentem Epoxa były kondensatory ale juz jest tego coraz mniej wiec napewno płyta Abita jest Bardzo dobra a może i leprza :roll: ale Epoxowi tez niczego Nie brakuje i jest równie dobrą płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam epoxa około 6 miesięcy i jestem zadowolony. Model mojej plyty to 8RDA3I. Chodzi stabilnie. bez zadnych zwiechów ani spowolnień pracy kopmutera; wytrzymała około 9 dni bez restartu.Firme EPOX moge polecić zawsze

nie obchodzi mnie czy chodziła u ciebie 30 dni bez restartu czy 60.Na forum najwięcej jest na nią złych opinii - ze się walą

Więc wg Ciebie na forum najwięcej jest złych opinii dotyczących Epoxów, a ktoś wyraża swoją pozytywną opinię - uszanuj to. Po to został założony ten wątek, żeby pisać o mobo tej firmy i to najlepiej na podst. własnego doświadczenia. :P A co cię obchodzi albo nie to już wykracza poza temat ;)

 

Ja z mojego jestem b. zadowolony - do tej pory od lutego żadnych problemów, stabilność super, wygląd też ;) W tym samym czasie kolega na Abicie NF7-S zaliczył kilka hot-flashy; ja jakoś nie mam tego problemu. Poza tym potrzebne mi były dwie sieciówki. Model jak w sigu - 8RDA3+. Jak ktoś napisał powyżej - to taki NF7, tylko możliwości OC ciut gorsze i dodam od siebie - brak w sieci zmodyfikowanych biosów (ktokolwiek widział - plz zgłoście się!).

 

więc tylko moge pogratulować udanego mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Epoxika 8RDA3I i jestem bardzooooooo zadowolony. Za taką cene około 270zł nie znajdziemy nigdzie płyty na NF2U400 o takich parametrach OC, rozbudowanym BIOSIE czy jakości wykonania.

Wczoraj właśnie przeglądałem stronke Epoxa ale z USA!!! i znalazłem nowy BIOS do płyty z 07-29-2004 który dodaje obsługe Sempronów i pamięci innych oraz kilka innych usprawnień.Wgrałem i chodzi spoko nie wydaje mi sie aby coś zmienił w moim przypadku ale zawsze dodał obsługe nowego sprzetu :D

Ja też szukam jakiś zmodyfikowanych BIOSÓW do mojej płyty więc jak ktoś znajdzie to walić do mnie jak w dym!

 

NEOZIOM--->>>Tak można zastosować MODA L12 tylko nie wiem po co Ci on?Jeśli możesz to powiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta płytka jest super, nie mam z nią żadnych problemów a siedzi w moim kompie od lutego. Kiedyś mialem dziwne resety biosu i napis overlocked failed ale po zmianie ustawien ramu na 11-3-3-2,5 i wymianie zasilacza wszystko chodzi jak marzenie. Denerwuja mnie wypowiedzi tych co pewnie chcieli by miec tą plyte a jej nie mają :). Śledze te forum od kilku miesiecy i naprawde nie wiele było postów na temat naglego padniecia plyty. Nawet nie ma z nimi wiekszych problemów a nf-7 180 stron co ci ludzie tam piszą nawet nie zaglądam. Tak więc bardzo prosze nie wpie......... sie do topicu jak nie macie pojecia co piszecie. I tym optymistycznym spostrzezeniem koncze mój post.

 

Ps. Są oficjalne nowe biosy do epoxów :] 29-07-04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę pochwalić 8RDA3i za stabilnośc i bezproblemowośc.

Składałem kuzynowi kompa i włozyłem mu tą płyte. Kuzyn nie kręci więc nie poleciłem mu NF7, bo w przypadku O/C nie bardzo ten Epox. Włozyłem tam 2500+, oczywiście przestawiłem na 3200+ i wszystko śmiga pięknie od 3 miechów. Jeszcze ani razu nie dzwonił, ze jest jakiś problem, a w komputerach jest lewy.

 

Płytka stabilna przy standardowym "wykorzystaniu" :D .

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 8RDA3+, "bardzo przyjemna" płyta. W przeciągu roku to jest moja 5 płyta (taka moja przypadłość) najpierw był A7V8X potem 8KRA2+ następnie

słynny NF7-S oraz A7N8XDeluxe , który a propo jako jedyny z całej piątki siadł. Tak naprawdę każda z nich ma jakieś wady jak i zalety. Jakość przypisałbym Epox-owi, Wydajność NF7-S, A7N8X , 8RDA3+ (kolejność przypadkowa). Stabilność, Asus oraz Epox. Do rozsądnego overcklockingu nadaje się w sumie każda.

Reasumując:

Tak naprawdę liczy się sympatia do danej firmy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie max to na duronie - 2430mhz , max fsb to 234 a pozniej juz nie wstawala winda , nie wiem czy to wina plyte czy proc juz wiecej nie wydalal. plyta ogolnie spoko , troche wkurzajace gniazda IDE przez co polamalem w nich te plastykowe zolte ramki no ale trudno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie o wysokiej jakości płyt głównych Epoxa, lecz jest pewna sprawa, na którą trzeba uważać decydując się na zakup tych płyt. Mój kolega prowadzi salon komputerowy i jest jednym z dealerów Epoxa. Miał już sporo modeli, a ja jako ze mam czas mogłem sobie je trochę potestowac. Początkowo na te Epoxy było sporo skarg i reklamacji. Wszystkiemu winny był kiepski układ zasilania na płycie i dodatkowo problemy z padającym biosem. Epox zanim to poprawił, to naprodukował sporo takich wadliwych płyt. Pół biedy, gdy user nie podkręcał procesora i innych podzespołów, ale gdy to robił to płyty często padały. Trzeba było gdzieś upchnąć ten towar i niestety sporo tego typu płyt trafiło do dużych hurtowni w Polsce.

 

Poniżej przedstawiam stary model płyty z wadliwym układem zasilania:

 

Dołączona grafika

 

A tutaj już nieco mniejsze zdjęcie, ale wersja z poprawionym zasilaniem, można to łatwo rozpoznać po większej ilości tranzystorów i innym układzie poszczególnych podzespołów zasilania.

 

Dołączona grafika

 

Nie sugerujcie się tym ze płyta na małym zdjęciu to model z S-ATA i dodatkowym lanem, bo problem dotyczy obu płyt. Nie warto tez sugerować się radiatorami, bo spotkałem tez płyty ze srebrnym radiatorem i wadliwym układem zasilania.

 

To nie koniec zmian. Użytkownicy płyt Firmy Epox z czasem uskarżali się na bardzo kiepska jakość dźwięku, jaki generuje zintegrowany układ Realtek, Epox zmienił ten stan rzeczy i w nowszych seriach tych płyt montowany jest znacznie lepszy układ C-Media. Przewyższa on układ Realteka nie tylko pod względem jakości dźwięku, ale również posiada bardziej dopracowane i funkcjonalne sterowniki, co w pełni potwierdzam po przetestowaniu płyt wyposażonych zarówno w jeden jak i drugi układ

 

Firma Epox udzieliła licencji współpracującej z nią firmie Merkury (Kobian) na produkcje tych płyt pod symbolem Merkury KNU 400X-L. Płyty firmowane przez Merkurego posiadają wszystkie ulepszenia i dodatkowo trochę podkręcony bios. Czytałem na innych forach ze są przez to wydajniejsze, ale u mnie różnice wychodziły w granicach błędu pomiarowego, natomiast poprawie uległa stabilność podczas podkręcania. Można powiedzieć ze bios Merkurego taki podkręcony Bios Epoxa, a pomimo tego jest stabilny. Po zdjęciu nalepki z symbolem płyty można przeczytać napis na laminacie 8RDA3i, czyli praktycznie poprawiony Epox z lepszym biosem. To tyle.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie wychodzi, że się opłaca. Mam teraz tą płytę na testach. Na biosie Merkurego kręcę zablokowanego Bartona 2600+ na 11.5x209Mhz. Po wgraniu najnowszego dostępnego biosu ze strony Epoxa, który ukazał się niedawno nie mogę osiągnąć takich wartości przy identycznych ustawieniach, komputer się resetuje w Windowsie. Napięcie 1.85V. Może być knyf polegający na tym, że oryginalny bios zaniża trochę napięcie, albo ten od Merkurego trochę zawyża. Sprawdzę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...