Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

@zolciak :

 

@Merlin : Dzięki za bios, nareszcie się ktoś o Epoxa zatroszczył! Jak masz problemy językowe, to pisz po niemiecku - ja przetłumaczę. :)

dziekuje tobie ale ja sie jezyka poskigo sie hzem nauczyc, jest to wstyt dlamnie allo co z robie mam slownik ksieszke i staram jako tako pisac

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.jes.com.pl/index_lista_o.php?ka...EPOX&id=878

 

znalazlem takie "cacko", dlugo mi zajelo zidentyfikowanie oznaczenia "OEM" ale wkoncu wycisnelem to ze sprzedawcy, okazalo sie ze to ver. 2.1... droche daleko od 3.2 i 3.3, nie wiem co o tym myslec, sa jakies konkretne minusy ver 2.1 ?

ludzie co z ta versja 2.1 bo do soboty musze kupić płyte :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o ułożenie mosfetów i kondensatorów.Jeśli mosfety znajdują sie w jednej lini to weź płytę jeśli nie to sam pomyśl. Ja mam niby wersje z gorszym zasilaniem i nie narzekam.Nie wiem czym sie to różni bo nie miałem tej wersji z lepszym.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 8RDA3I v. starą, niech się wypowiedzą wmiare możliwości osoby którym padła taka płyta bo nie wiem czy mam coś w kierunku wymiany robić czy jakoś to będzie chodziło. Narazie mam od lipca i wszystko jest w porządku. (po prostu chce znać mniej więcej ilośc osób którym taka płyta padła.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuli007-->jeśli płyta Ci chodzi to nad czym tu myśleć.Te płyty padają jak każde inne a gadanie że full egzemplarzy padło to czcze bajki.Tyle samo pada Epoxów co Abitów czy DFI.

 

Do tematu dołączam również płyty Epoxa z serii 8rda+/8rda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniu997 a po co 8rda+/8rda dolaczac :?: czyz ona nie ma swojego tematu :?:

 

No dobra panowie my tu gadu gadu a konktetow nieduzo ;)

Mozebyscie tak napisali jak macie ustawione pamieci i zapodali wyniki z Aidy32 i Sandry 2004 :?: No dobra ja zaczne ;)

 

Nazwa modułu pamieci: Hyundai HYMD232 646C8R-D43

Dwie kosci w dualu.

Ustawione 8-3-3-3.

 

Wyniki przy FSB 200

 

Aida32

Write: 1162MB/sec

Read: 3059MB/sec

 

Sandra2004

IntALU: 3048MB/sec

IntFLoat: 2845MB/sec

 

Przy FSB 210

 

Aida32

Write: 1218MB/sec

Read: 3225MB/sec

 

Sandra2004

IntALU: 3209MB/sec

IntFLoat: 2995MB/sec

 

Narazie mecze procka Prime95 i wychodzi na to ze jest stabilny.

Przy FSB200 chodzi na Vcore 1.625 czyli ciut znizonym

Przy FSB210 trzeba dac juz 1.7, wszystko ponizej powoduje wywalenie Prime'a.

Narazie nie mecze wyzej bo za cieplo i chlodzenie sie nie wyrabia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez bym prosil o biosika do RDAE

 

swoja droga plyta sama z siebie zadziwia mnie co rusz choc mam ja juz ponad rok...

w zaleznosci od biosa chodzi tak czy inaczej np

1 chodza tylko parzyste, albo polowki mnoznikow.... inne powoduja zwieche..

2 mnoznik powiedzmy max 10 ale fsb chodzi powyzej 200 /a dokladniej chodzila, bo po hotflaszu juz nie :(

3 na niektorych wogole do 200 fsb nie moge dobic

 

przezylem juz jednego hot flasza na niej ... jakis ruski modbios wgralem i to by bylo na tyle z jej strony.... po flaszu, na starym biosie plyta przestala chodzic na fsb 200 jak sie pozniej okazalo przestala wspolpracowac z Elixirami 3200 /notabene chodzily na tej plycie i na tym biosie na fsb 215 / dopiero po zmianie na Hynixy procek chodzi spowrotem na 9x200 przy 1,6v stabilne ,11x200 przy 1,75v stabilnie, ale ani o cal dalej....

wstaje na 11,5 x 200 ale zwiecha w prime

prubowalem dawac nawet 6 x 210 i ni hu hu wydaje mi sie ze nie ma sensu prubowac z nap powyzej 1,8 wiec na razie dalem jej spokuj....

moze ma ktos koncepcje o co moze tu chodzic ????

 

zauwazylem inna dosc moim zdaniem dziwna zaleznosc a mianowicie przy fsb 200 /stale/ a tylko zmianie mnoznika 5,6,7,8,9,10,11 z kazdym nastepnym mam wyzsze wyniki odczyt/zapis w Aidzie..... przeciez powinno to sie nie zmieniac :twisted:

 

gdyby ktos mial jakies koncepcje co do problemow wyzej opisanych bede wdzieczny... a gdyby merlin zrobil jakiegos fajnego biosika pod ta plytje tez bedzie milo 8)

 

Ps: w razie uwag co do konfiga: zasilacz 300 Hutkey -

 

bede wdzieczny za uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

moje wyniki z aidy:

pamięci kingmax 2*256 + 1*512

FSB 230 :D

timingi 11 3 3 2,5

BIOS ver.1.0.0C 06.08.2004 by -=Merlin=-

płytę mam rev 1.1

 

Write: 1283 MB/sec

Read: 3402 MB/sec

 

na orginalnym biosie EPOXA wyniki są trochę wyższe ale max stabilne FSB 220 :(

na tym drugim biosie od Merlina wyniki z aidy wachją się od 2600MB/sec

do 3500MB/sec Read. :?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytania

 

- Gdzie się podział poprzedni topic o Epoxach??

 

- Ma ktoś modyfikowane biosy do 8RDA+?? - jeżeli tak to napiszcie czy jest sens się w to bawić i prosze o e/w linka

Dobre pytanie... Tam bylo ok 100 stron, i nawet byl przyklejony!

Komus zawadzal? Bylo tam tyle cool info...

KTOS TU DAŁ CIAŁA! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie podac jakis link do biosu ktory jest sprawdzony (stabilny) do Epoxa rda3+. bo bios od merlina nie moge rozpakowac. Chcialbym podkrecic sobie Athlona 2000+. Nie moge podkrecic wiecej niz na fsb 166. potem sa zwisy nawet jesli zmienie napiecie. Bios mam stary, oryginalny z plyta!! Z gory dzieki :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

@koniu997 rda/rda+ mają juz swój topic.

@J-A-J-O , Boxter tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=26241

@samael daj screeny z przynajmniej godzinnego prime bo u mnie przechodzi dopiero przy 228 choć winda wstaje przy 233 moze masz lepsze chlodzenie na nb.

@Seb84 Jak narazie to chyba jest tylko ten merlina w sumie to są dwa jeden z 6 sierpnia i jeden z 14. Ja od paru dni jade na tym wcześniejszym i jak narazie wszystko ok. Chciałbym wyprubowac ten drugi ale mi floop coś świruje i wole nieryzykować. Ogólnie jest różnica odczuwalna podejrzewam ,ze to zasługa cpc off (taki przykład, stara gra q3 wcześniej po wyjsciu z gry system sie przymulał , ikony sie pojawiały potem czarne tło znikało wiecie tak jak przy małej ilosci ramu ale to q3 ma juz przecież kilka lat, po zmianie biosu juz tego nie ma /quit i od razu jestem w windzie. Chyba o to chodzi

"Cpc off jest troche wolniejszy ale jest stabilny komunikacja ramow z Chipsets ist stabilniejsza " )

@Seb84 pewnie masz procka palomino 0,18m i dlatego masz problemy z 166 jedyna rada to odblokować mnoznik i dać 8,5 * 200 albo go sprzedać i kupić t-breda albo bartka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie ze jest ten topic, ale czemu mi go nie znajduje "search"? Zreszta nie moge przegladac wszystkich stron, ja dam na strone np. 82 to mi wywala "brak strony"! Coś to FORUM się sypie! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie ten temat jak i inne podobnego typu(Abit NF7-S itd.) powinny byc przyklejone. Ale zeby nie robic smietnika z forum zrobic jeden "Temat" w ktorym znajdowalyby sie odnosniki do tematow zwiazanych z odpowiednia plyta. Wtedy nie byloby klopotow z odnalezieniem odpowiedniego tematu i/lub problemu zwiazanego z dana plyta.

To moja mala sugestia i jesli komus sie nie podoba to spoko. Kazdy sadzi inaczej i ma do tego prawo.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...