Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten model u góry niby ze słabszym zasilaniem. Ale ja tego nie odczuwam. Płyta jest spoko!

Kiedyś podobny problem dotyczył płyt Abita, w których "puchły" kondensatory i płyty albo działały stabilnie, albo padały, ale znałem też takich fuksiarzy, którym mimo kręcenia proca takie płyty chodziły dobrze, różnie bywa. Do mojego kumpla przyszedł po prostu mail od dystrybutora żeby zwrócił wszystkie płyty z takim zasilaniem jak nie chce mieć reklamacji, bo są wadliwe. Wada ujawnia się po pewnym czasie, ale nie napisali, po jakim. Ja, jako że chce tego typu płyt kupić to sprawdziłem i podaje, do czego doszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniu997 chętnie bym podał linka, ale na stronie Merkurego nie ma żadnego. Ja robiłem upgrade z poziomu programu flasciach!acego w biosie i mi jak wiadomo nadpisało stary a ten program nie zapisuje starego. Jutro jadę do kumpla do salonu żeby zgrać bios przez boota i wtedy mogę zapodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych kluczowych funkcjach nic się nie zmieniło jak widze. Jak już to, że na biosie Mercurego wyświetlane było jego logo przy starcie ale na szczęście można było je wyłączyć. :) Różnica jak na razie jest tylko i wyłącznie w stabilności, po prostu proc lepiej się kręci, poprzednio dochodziłem do 11.5x196 a teraz 11.5x209 stabilnie przy tym samym chłodzeniu.

 

Płyta, która teraz mam posiada oznaczenie Mercury KNU 400X-L i to jest dokładnie TO SAMO co Epox 8RDA3i z poprawionym układem zasilania i kodekiem audio C-Media (bo jak pisałem wcześniej istnieje kilka gorszych wersji tej płyty firmowanych przez Epoxa). Nie wiem czy bios Merkurego się sprawdzi na płycie ze starym zasilaniem. Jakby, co to ostrzegałem. A i jeszcze taki niuans. Wersja Merkurego jest trochę droższa od Epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie płyta jest stabilna jak skała,mój procek śmiga na niej jak szalony,miałem wczesniej MSI ,i po zmianie napięcia na procu sie osrała,a co do biosów,to nie znalazłem z modowanych,ale po co skoro ten posiada chyba wszystko prawda,chyba ,że sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy na 8rda+, hynixach d43 i potężnym WC zrobił STABLINE Fsb 248MHz!!

taaak jasne :]

 

wiesz...ma forum bylo wielu krzykaczy ktorzy mamrotali nawet o fsb250 na 8RDA+ ,ale jak przyszlo do dowodow to nagle jakos pogineli z forum :]

 

..juz nie wspominam ze hynix'y nie lubia sie z epox'ami i ciezko przekroczyc fsb220-230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy na 8rda+, hynixach d43 i potężnym WC zrobił STABLINE Fsb 248MHz!!

dołączam sie do Vipa ..

ciagle slysze ze ten epox to tak samo dobry jak ABIT ale jakos sam moj kolega narzeka ze ma o wiele wieksze wachania Vcore na epoxie

 

a te screeny powyzej 230na epoxie stabilnie to ja chetnie zobacze

do tego Hynixy .. hehe one epoxow nie lubią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tą płytą firmowaną przez Mercurego tutaj macie jej zdjęcie. Można sobie porównać zasilanie do poprzedniego zdjęcia pierwszej wersji Epoxa, ktore zamieściłem wcześniej. Pod tą zieloną nalepką jest nadruk 8RDA3i.

 

Dołączona grafika

 

Znalazłem sklep, w którym Epox był droższy minimalnie, więc ceny się wahają. Dobra ja idę zrobić prawdziwy test tej płycie z podkręconym procem, czyli DooM-owe przedszkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sie przesiadłem zaskocze niektórych z Abita NF7-S na Epoxa 8RDA3+ i wole epoxa osobiście miałem juz jednego 8RDA3L i polecam go też, z niego przesiadlem sie na abita i z abita na 8RDA3+ i jestem zadowolony, na Abicie mi kotroler SATA padł, biosik z 3 razy i dźwiek raz moze jakiąś felerną płyte miałem ale nie ma jak Epox dla mnie, kazdy lubi i chwali swoje. Mam znajomego w servisie i dowiedziałem sie ze do Epoxa poleca on mi dobry zasilacz wiadomo co napiecie dobrze trzyma, bo podobno wrażliwe są Epoxy na zbytnie skakanie napiecia przez zasilacz, wiec zakupiłem zasilacz i jutro odbieram i zaczynam krecenie na moim Epoxie. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie bynajmniej nie zaskoczyłeś. Zanim zacząłem testować Epoxy to miałem przez ponad tydzień Abita NF7 i niestety nie potrafiłem go zmusić do prawidłowej współpracy z kontrolerem SCSI i poszedł sobie do magazynu, ale mimo to Abit jest Ok, bo wcześniej miałem 4 płyty i tylko jedna mi padła, a maltretowałem je bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,ale nie rozmawiamy o tym kto co woli, tylko o stabilnym fsb248 na 8RDA+ :]

własnie ... moze brać juserów ipoksów zarzuci nas ciemnych abitowców tymi screenami z High FSB :wink: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madzia22 - czyli jak dasz 1.5 na procka to aux=1.5 a jak 1.6 na procka to aux=1.6 ? a moze po prostu sandra zle podpisuje czujniki i trzeba uzyc innego programu zeby sprawdzic ? np ktorys z tych o ktorych pisalem albo aida32 albo everest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,ale nie rozmawiamy o tym kto co woli, tylko o stabilnym fsb248 na 8RDA+ :]

własnie ... moze brać juserów ipoksów zarzuci nas ciemnych abitowców tymi screenami z High FSB :wink: :twisted:

Abitowcy nie muszą czuć się zagrożeni, oni są już pokonani :wink: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra troche przetestowalem nowy bios i zajelo mi to troche czasu ze wzgledu na to ze floop mi padł tzn. podejrzewalem ze jest padniety no risk no live program nawet nie zaczol fleshowac zwiesil sie przy uruchomieniu i po resecie zobaczylem tylko FF. Clear CMOS włączam i dalej FF. I nagle przypomnial mi sie post z dawnego topicu Wszystko o RDA+ koleś pisał ,ze w takich sytuacjach najpierw nalerzy wyłączyś zasilacz pstryknąć kilka razy power przy zworce clear cmos. Zrobilem tak i poszło. Zaznaczylem na czerwono moze komus sie przyda.

A teraz konkrety :

Nowy bios nie rozpoznał juz mojego procka 10*200 jako 2400+ tylko podaje 2000 MHz ale to pryszcz.

Poprawiono wkońcu bios kontrolera sata, teraz wykrywanie dysków trwa znacznie krócej :) wreszcie a nawet jakby system szybciej sie uruchanmial ,musze sprawdzić jakims programem wydajnosc dysku.

Fsb tu juz niebylo tak pieknie synchro 230 dziala, 240 nie wstaje i teraz dziwna rzecz fsb 220 asynchro i nie wstaje - black screen. Dam mu vdd 1,8V i niewstaje musze to rozgrysc. To tyle co udalo mi sie zobaczyc. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,ale nie rozmawiamy o tym kto co woli, tylko o stabilnym fsb248 na 8RDA+ :]

własnie ... moze brać juserów ipoksów zarzuci nas ciemnych abitowców tymi screenami z High FSB :wink: :twisted:

Abitowcy nie muszą czuć się zagrożeni, oni są już pokonani :wink: :twisted:

chlopaki zostawcie juz te adobe'y photoshopy, corele photopainty i pokarzcie ile naprawde leci 8rda+ :lol:

a tak serio mialem kilka egzemplarzy 8rda+ i przewaznie to ciezko na 230 bylo wskoczyc a co dopiero 248mhz nie mowie juz o polaczeniu z hynixami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zeszła ta dyskusja po tym jak koledzy użytkownicy płyt Abita poczuli się zdyskredytowaniu w świetle zalet Epoxa. Nikt nie musi nikomu tłumaczyć, że zarówno Abity jak i Epoxy mają swoje wady, więc nie warto się spierać. Płyty Epoxa oferują bardzo dobrą jakość, wysokie możliwości i przystępną cenę i nic na to nie poradzimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,bronicie sie jak tylko mozna przed tymi fotkami :]

 

moja historyczka kidys mawiala... "nie bede z geby doopy robic" :]

 

poprostu jak wysowacie jakas teze,to fajnie byloby ja podeprzec dowodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,bronicie sie jak tylko mozna przed tymi fotkami :]

 

moja historyczka kidys mawiala... "nie bede z geby doopy robic" :]

 

poprostu jak wysowacie jakas teze,to fajnie byloby ja podeprzec dowodami

Że tak się delikatnie spytam ...ale o so chozi z tymi fotkami i tym wklejaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to w takim razie ja log-out, bo jakoś ten bełkot do mnie nie trafia.

a co wy sie tak rzucacie czy tak trudno prt scr zrobic z np.: CPU-Z w tle :?: wrzucilby ktorys screena i byloby bez dyskusji a tak macie do nas jakies aluzje nie wiadomo o co :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak cofniesz się kilka postów wyżej, to dojdziesz do tego, że to nie ja napisałem o tym, że na Epoxie da się wyciągnąć FSB 248, więc zwracaj się bezpośrednio do autora TAMTEGO postu, bo tworzą się niepotrzebne nieporozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...