Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

sorry, ale jak sprawdzic czy mam realteka karte czy c-media, patrzylem troche czy nie pisze na jakims chipsecie na plytce ale nie znalazlem?

 

sposób 1 - możesz wejść do Menedżera urządzeń -> Kontrolery dźwięku... i zobaczyć jakie kodeki masz poinstalowane - u mnie jest Realtec,

sposób 2 - na wysokości 2 PCI licząc od góry przy krawędzi płyty po lewej stronie jest kostka ok 1x1 cm i na niej powinno być napisane (np. ALC655 lub coś innego - to akurat Realtec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ludziska

przejzalem caly topic (troche to zajelo :/) i juz na samym poczatku dowiedzialem sie, ze mam plytke do du... mam epoxa 8rda3i (stary model z zrypanym zasilaniem) i cala reszte jak w podpisie... jade na zasilaczu 400W i ostatnio zaczalem bawic sie w podkrecanie proca... i po lekturze tego tematu juz wiem dlaczego moje o/c jest tak nieudolne... przy jakimkolwiek zwiekszeniu FSB mam po jakims czasie reset kompa... zwiekszam VCore i tez to samo... z tego co tutaj wyczytalem, to wlasnie to wadliwe zasilanie powoduje restarty kompa... i nici z o/c :(

 

i stad pytania :

1) macie jakis biosik, ktory moglby mi pomoc w lepszym o/c ktore mogloby mnie uchronic przed resetami :/ ? - czy juz tej plycie nie pomoze ??

 

2) jak myslicie - czy jak pojde do sklepu i powiem ze plyta jest wadliwa jest szansa zeby mi ja wymienili ?? (w sumie sklepik ma dobra renome i 90% reklamacji wymieniaja z pocalowaniem w reke... bez problemow)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyper:

 

Nie tylko wina tego zasilania - jak z napięciami przy tej Twojej zasiłce? jeśli krucho to można spróbować na innej. Ja też mam to gorsze zasilanie (choć płytka ma miesiąc) ale zasilacz sobie jakoś radzi. Jedno z czym mam problem to z podkręceniem powyżej 2540 - wtedy mam rzeczywiście resety. Poza tym spoko - inna rzecz to pamięci.

1 - o biosie pewnie poczytałeś - jeśli na Tweak nie ma linka to musisz szukać dalej - poza tym inny bois najwyżej pozwoli Ci jeszcze wyżej ponieść FSB, a skoro już teraz masz problemy, to się to raczej nie poprawi

2 - też sie nad tym zastanawiałem - możesz spróbować, ale pierw sprawdź zasilacz - jeśli nie masz jakiegoś lepszego (o zgrozo niestety "markowego") to i tak będziesz zmuszony go wymienić przy mocniejszym kręceniu - przestrzegam u mnie CODEGEN padł - szczęście że sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyper---> ten model wcale nie musi byc stary. Rozmawialem z (wczoraj) gosciem z hurtowni i wyjasnil mi on cala sprawe. Niektore modele plyt z serii epox 8rda3i mialy wadliwe elementy zasilania, tak wiec psul sie. Firma wypuscil nowe modele identyczne (na pierwszy rzut oka) jak te z 'wadliwym zasilaniem", ktore chodzily sprawnie. Na ile w tym prawdy, to nie wiem, ale wyjanisa to fakt ze moja plyta chodzi stabilnie. Jaki masz rev sowjej plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade na zasilaczu Tracer 400W ... musze sprawdzic napiecia i wtedy sie okaze... poza tym brat ma takiego samego i jego barton kreci sie bez problemu... ostatnio myslalem nad kupnem jakiegos chiefteca :/

 

moja plytka ma rev. 3.x - tak pisze na pudle i nie wiem gdize sprawdzic jakie jest to "X" :P :| ....

 

ogolnie komp dziala i dopiero po O/C proca cosik sie dzieje... jutro pokrece troche i posprawdzam napiecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade na zasilaczu Tracer 400W ... musze sprawdzic napiecia i wtedy sie okaze... poza tym moja plytka ma rev. 3.x - tak pisze na pudle i nie wiem gdize sprawdzic jakie jest to "X" :P :| ....  

lewy dolny róg płyty - pionowo (rev coś tam cos tam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zasilka jest do D... ?? macie jakies linko do wzglednie tanich cheftecow ?? :|

ja nie mówie że ona jest do D... ja potrzebowałem na szybko zasiłkę więc poszedłem do sklepu, gdzie kupiłem resztę kompa i wziąłem też zasilacz, a że słyszałem dużo pozytywnych opinii o CHIEFTEC więc padło na niego - dla mnie zasilacz jak zasilacz ważne że cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym Tracer 400W to nie shit typu C…(każdy wie co) czy inne tego typu wynalazki wiec nie koniecznie musi być to jego wina może co innego nie wybiera, np. mobo, proc, ram wiec czy ja wiem tak od razu się rzucać na zasiłkę. No ale swoja drogą co Szef to Szef ;)

 

Pisałeś ze zwiększałeś VCore a VDim ? Ja zawsze dawałem VDim na ile fabryka dała i leciałem FSB UP :) Poza tym z tym „wadliwym” zasilaniem w Epoxach też są jaja, miałem (nie)przyjemność doświadczyć tego nie dawno podczas składania i lekkiego O/C dla kupla :/ Procesor co się kręcił w miarę na NF7 tu miał problemy z FSB powyżej 210, ram sprawdzałem na moim DFI i spokojnie leciał na 230 z 2,9v a tu 210 i ściana :/ Wiec w drodze eliminacji została na płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

znalazl ktos moze jakies modowane biosiki do 8rda3i???kiedys widzialem taki do 8rda3+ by Merlin ale nie wiem czy cos sie jeszcze pojawilo jezeli macie jakies info to dawac

robil ktos drut mody na tej plytce??? bo wczesniej mialem durona 1800@ athlon XP z odblokowanym mnoznikiem(smigal na 9x230 i bylo ok) ale niestety padl i dostalem AXP2000+ niestety z zablokowanym mnoznikiem(na dodatek nie moge go przerobic na bartona :( ) i jest problem bo proc nie chce pojsc na fsb 200 nawet na 1,85V ale na 1,6V spokojnie robi 2,25GHz (fsb = 180) ale to mi nie wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge:

Hym ja zawsze stawiałem Tracer-a o małe oczko wyżej od Codegena ale sam nigdy takowego nie posiadałem, wiec skoro osoba która go miała i go NIE poleca to nie mam nic więcej do dodania ;)

 

karol-s:

Skoro próbujesz przerobić na Bartona to znaczy że masz Thortona tak (w tym miejscu się upewniam) ? Co do zwodowanych biosów to nie ma ich na 3i, a jak nawet są (w co wątpię) to pewnie będzie z nimi jak dla 8rda+ czyli nic nie wnoszą owego i nie jest o nich głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy CPC ON/OFF

Kilka wieczorów spędzonych na testach nad CPC dało mi jakiś pogląd (pewnie mizerny, ale własny) jak przedstawia się zależność pomiędzy biosem i pamiątkami. Zauważyłem wyższość CPC ON ale przewaga nie była tak duża jak u Mardok =:) ale jednak była choć nie zawsze (jakoś dziwnie w testach 3dMark 2003 miałem lepsze wyniki na CPC OFF oraz odczyt pamięci w Everest). Poza tym 3dMark2001SE, SuperPI, Prime95 Benchmark oraz zapis w Everest dawały lepsze rezultaty na 1T (CPC ON) przy nieznacznie gorszych timingach pamięci (pewnie tu tkwi problem). Nieznacznie poprawiał wyniki tryb DUAL, ale tak na granicy błędu pomiaru.

Aby wyeliminować wpływ częstotliwości zegara procesora testowałem głównie poniższe ustawienia: 10,5x225=2370(około) (2,5-2-2-6 2T) oraz 11x215=2370(około) (2,5-3-3-11 1T SINGLE oraz DUAL). Dodatkowo dla porównania 11x220 (2,5-3-3-11 1T SINGLE oraz DUAL).

 

Wniosek 1

11x225 2T - lepsze: odczyt w Everest oraz 3dMark2003

11x215 1T - lepsze: zapis w Everest, 3dMark2001SE, SuperPI, Prime95 Benchmark

11x220 1T - dziwne ale odczyt był gorszy (w SINGLE, w DUAL już nie) niż przy 11x225 2T

 

Wniosek 2

Testowałem pod kątem pamięci - TwinMos DUAL okazał się lepszy niż KINGSTON C3A (oba 2x256). Zapewne głównie dlatego iż KINGSTON wyrzucał błędy powyżej 166Mhz. TwinMos przechodził Memtest86 oraz GoldMemory (225 2,5-2-2-6 2T oraz 215 2,5-3-3-11 1T). KINGSTON jednak pozwalał na wyższe FSB (230 2T oraz 225 1T) - TwinMos o 5Mhz niżej.

 

Wniosek 3

Na mojej płycie (8RDA3+) nie ma znaczenia podnoszenie napięcia dla pamięci - nic to nie daje, przynajmniej na tych kościach, które sprawdzałem.

 

Wniosek 4

Lepsze kości pamięci to niższe napięcie dla procka. U mnie Prime pozwala na napięcie ok. 0,125 niższe dla TwinMosów niż dla Kingstonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze względu na to iż jestem szczęśliwym posiadaczem właśnie Epox'a mam pytanie (być moze troszkę odbiegające od calości - ale tyczy się równiez płyty)

Otóż chodzi mi o trzymanie napięcia (wiem, wiem powinneiem pisac gdzie indziej o zasiłkach ale wydaje mi sie że to tyczy też tej płyty)

Mój kom to: Athlon 2500+ (Barton 333); 2x512 TwinMost 400Mhz 2,5 CL; Epox 8RDA+ rev2.2; WDC 80 GB 7200JB; CDRW LiteOn 52x24x52 ; 2xwentylator 80mm; oraz ostatni nabytek Ati Radeon 9800se@PRO !! Całośc obsługuje PSU: ModeCom 300W GTF.

Oki problem polega na tym iż po podłączeniu nowej VGA zauważyłem niepojące odczyty w BIOS apropo napięc. I tak:

Vcore: 1,64V

Vdd: 1,60V

Vdimm: 2,72V

+5V: 4,83V

+12V: 12,16V

-12V: -12,72V

-5V: -5,14V

VBAT: 3,04V <-- to mnie niepokoi ! (wg normy ATX min to 3,16 a max to 3,45)

5VSB: 5,04V

 

Poszedłem do znajomego, wrzuciliśmy Chiftek'a 360W 302DF. Odczyty doś podobne, a interesujące mnie 3,3V na Chifteku wyniosło : 3,11V ! I byłem w szoku! To i tak ponizej normy! i To na Chifteku!.

 

Zamówiełem sobie Chifteka 420W - 302DF i tak się zastanawiam czy miało to sens jeśli ten 420 tak samo będzie trzymał napięcie 3,3 poniżej normy to ... Dość dużo obczytałem tweaka i www.benchmark o testach zasilaczy. Wybralem najpierw tego Chifteka 360 ale jak zobaczyłem te napięcia to szybko zmieniłem zdanie na większy PSU.

Plzz help. Moze źle coś odczytuje? Nie mam miernika aby sprawdzić w domu napięcie. Ale sprawdzcie plzz swoje odczyty z płyty i dajcie znać. Szczególnie osoby które mają Chifteki 420.

THX.

 

PS - wg kalkulatora mocy powinien starczyć mi tem 300W Mode Com. max 262W mi komp pobiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VBat tez miałem tam śmieszne liczby ale jak bios się nie kasuje to olać, tylko zastanawia mi skąd ty wziąłeś to napięcie 3,3v dla Epoxa ? Przecież on nie pokazu 3,3v a Vdim a jak masz Vdim = 3,1v ja bym się cieszył ;) Co do tego 262W to chyba żartujesz ja bym się bał mogole włączyć kompa na 262W a o kręceniu już nawet nie wspomnę. A na sam koniec jak tylko masz kasę to bież Szefa 420W sam mam to i buja jak za ten szmal jak marzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dzisiaj bylem spytac w sklepie czy jest mozliwosc wymiany mojego 8rda3i na nowszy, bo jak podejrzewam mam ten ze zwalonym zasilaniem :| .... i koles powiedzial, ze niestety nie co mnie w zasadzie nie zdziwilo... dopoki wszystko chodzi na optymalnych ustawieniach to gra muzyka... na razier chodzi i jest git.. poczekamy az sie zepsuje :P, to bedzie wymiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VBat tez miałem tam śmieszne liczby ale jak bios się nie kasuje to olać, tylko zastanawia mi skąd ty wziąłeś to napięcie 3,3v dla Epoxa ? Przecież on nie pokazu 3,3v a Vdim a jak masz Vdim = 3,1v ja bym się cieszył ;) Co do tego 262W to chyba żartujesz ja bym się bał mogole włączyć kompa na 262W a o kręceniu już nawet nie wspomnę. A na sam koniec jak tylko masz kasę to bież Szefa 420W sam mam to i buja jak za ten szmal jak marzenie :)

No właśnie dlatego napisałem ten p[ost tutaj - bo nie wiem czy dobrze wszystko odczytałem z BIOS. naczytałem się o tych napięciach 3,3 5 i 12; (te napięcia niby zasilacze trzymaja) sprawdzam w BIOS'ie i strach mnie ogarnoł że mam takie jak napisałem.

Vdimm mam 2,72 ( ale to jest raczej napięcie podawane na pamięci - jeśli się mylę to mnie poprawcie)

No w sumie to szukałem tego 3,3V i z tego co pokazuje mi BIOS wydaje mi się że to VBAT to jest to ( ale pewnie sie mylę)

Chifteka będe miał jutro 420W za 259zł.

Aha - a znacie jakies programy które pokazują/monitorują jak PSU trzymaja napięcia?

 

A co do tego kalkulatora co podalem no tak wynika, że przy maksymalnym obciążeniu komp pobierałby mi 262W. (zasiłkę mam teraz 300W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VBat tez miałem tam śmieszne liczby ale jak bios się nie kasuje to olać, tylko zastanawia mi skąd ty wziąłeś to napięcie 3,3v dla Epoxa ? Przecież on nie pokazu 3,3v a Vdim a jak masz Vdim = 3,1v ja bym się cieszył ;) Co do tego 262W to chyba żartujesz ja bym się bał mogole włączyć kompa na 262W a o kręceniu już nawet nie wspomnę. A na sam koniec jak tylko masz kasę to bież Szefa 420W sam mam to i buja jak za ten szmal jak marzenie :)

No właśnie dlatego napisałem ten p[ost tutaj - bo nie wiem czy dobrze wszystko odczytałem z BIOS. naczytałem się o tych napięciach 3,3 5 i 12; (te napięcia niby zasilacze trzymaja) sprawdzam w BIOS'ie i strach mnie ogarnoł że mam takie jak napisałem.

Vdimm mam 2,72 ( ale to jest raczej napięcie podawane na pamięci - jeśli się mylę to mnie poprawcie)

No w sumie to szukałem tego 3,3V i z tego co pokazuje mi BIOS wydaje mi się że to VBAT to jest to ( ale pewnie sie mylę)

Chifteka będe miał jutro 420W za 259zł.

Aha - a znacie jakies programy które pokazują/monitorują jak PSU trzymaja napięcia?

 

A co do tego kalkulatora co podalem no tak wynika, że przy maksymalnym obciążeniu komp pobierałby mi 262W. (zasiłkę mam teraz 300W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VBat tez miałem tam śmieszne liczby ale jak bios się nie kasuje to olać, tylko zastanawia mi skąd ty wziąłeś to napięcie 3,3v dla Epoxa ? Przecież on nie pokazu 3,3v a Vdim a jak masz Vdim = 3,1v ja bym się cieszył ;) Co do tego 262W to chyba żartujesz ja bym się bał mogole włączyć kompa na 262W a o kręceniu już nawet nie wspomnę. A na sam koniec jak tylko masz kasę to bież Szefa 420W sam mam to i buja jak za ten szmal jak marzenie :)

No właśnie dlatego napisałem ten p[ost tutaj - bo nie wiem czy dobrze wszystko odczytałem z BIOS. naczytałem się o tych napięciach 3,3 5 i 12; (te napięcia niby zasilacze trzymaja) sprawdzam w BIOS'ie i strach mnie ogarnoł że mam takie jak napisałem.

Vdimm mam 2,72 ( ale to jest raczej napięcie podawane na pamięci - jeśli się mylę to mnie poprawcie)

No w sumie to szukałem tego 3,3V i z tego co pokazuje mi BIOS wydaje mi się że to VBAT to jest to ( ale pewnie sie mylę)

Chifteka będe miał jutro 420W za 259zł.

Aha - a znacie jakies programy które pokazują/monitorują jak PSU trzymaja napięcia?

 

A co do tego kalkulatora co podalem no tak wynika, że przy maksymalnym obciążeniu komp pobierałby mi 262W. (zasiłkę mam teraz 300W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox nie podaje z tego co pamiętam w ogóle 3,3v wiec co się tak uparłeś na 3,3v ? I tak Vdim = napięcie dla ramu. A tak na marginesie zasiłka 300W na tą grafikę i sprzęt co masz do dużo ale dużo ZA MAŁO. Ciebie ma głownie interesować +5v i +12v ale nie w biosie a w max obciążeniu. A sprawdzić to możesz (o ile nie masz mirnika który były najwiarygodniejszy) np.: MBM, SpeedFan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

witam.

mam takiego Epoxika jak na załączonym obrazku:

Dołączona grafika

przyleciał do mnie z USA, posiada BIOS z lutego 2004

ogólnie jestem zszokowany ilością opcji dostępnych w BIOSie

płytka jak na razie nie sprawia żadnych problemów (poza tym, że udało mi się na niej spalić Bartona :roll: ), ale jest jedna rzecz, która mnie poważnie wkurza.

WIATRACZEK

brzęczy to dziadostwo jak powalone, i tak się zastanawiam, czy nie można tego odłączyć, ewentualnie zmniejszyć mu ilość obrotów, żeby było cichsze? czy sam radiator nie wystarczy? musi być jeszcze ten brzęczący wiatrak?

czy odłączenie go będzie bezpieczne dla płyty głównej? dziadostwo ma jakąś nietypową wtyczkę i nie mogę go podpiąć pod regulator obrotów (chyba, że zrobię przejściówkę), ale moje pytanie dotyczy tego, czy ten wiatrak jest KONIECZNY?

 

i jeszcze jedno pytanko: czy Bartona 2800+ można przestawić na FSB 200 bez jakichś wygibasów? czy lepiej jednak kupić 2500+ jakby co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SamoDobro:

Wiatraczek nie jest konieczny, ale pod warunkiem, ze zalozych na jego miejsce radiator. Na 8RDA3i (wersja zwykla, nie pro) nie mam takich cudow, bo mam w miare duzy radiatorek i wszystko chodzi cichutenko.

 

Co do bartona 2800+, sadze ze powinien bez problemow pojsc na fsb 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

no pod tym wiatraczkiem jest jakiś tam radiator, ale za duży to on nie jest

z drugiej strony nie zauważyłem, żeby się W OGÓLE nagrzewał podczas pracy komputera (dziś całą noc był zapuszczony Prime95 i ten radiator był... chłodny - czyli miał temperaturę mniej więcej taką jak wnętrze kompa - coś koło 30 stopni "na oko" ;) )

ale zastanawiam się, czy jak wsadzę w tą płytę mocniejszy procesor, to czy po po odłączeniu tego cudeńka nic mi się nie spali?

płyta przyleciała z USA, więc wysyłanie jej tam z powrotem na reklamację byłoby trochę kłopotliwe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem wczesniej na mojej płycie na wstaja wogole pamieci Hynix

 

odznaczenie pamieci : PC 3200U-30330

HYMD264646B8R-D43 WD-A 512MB DDR 400MHZ CL.3

kosci : HY5DU56822BT-D43

 

płyta Epox 8RDA3i rev. 2.1

 

Pytanie ? czy ktos na tym rev. 2.1 odpalil moze hynixy i czy ten rev. jest wmiare ok?

 

P.S U kumpla na Epox 8RDA3 rev. 2.0 rownieżte Hynixy nie wstają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Tak wyglada radiator na plycie 8RDA3+. Spelnia jak widac swoje zadanie. Plyty te architektonicznie ine roznia sie za wiele, wiec sadze, ze jakbys mial taki radiatorek nie byloby problemu ze spaleniem chipsetu nawet na mocniejszym proceszorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem wczesniej na mojej płycie na wstaja wogole pamieci Hynix

 

odznaczenie pamieci : PC 3200U-30330

HYMD264646B8R-D43 WD-A 512MB DDR 400MHZ CL.3

kosci : HY5DU56822BT-D43

 

płyta Epox 8RDA3i rev. 2.1

 

Pytanie ? czy ktos na tym rev. 2.1 odpalil moze hynixy i czy ten rev. jest wmiare ok?

 

P.S U kumpla na Epox 8RDA3 rev. 2.0 rownieżte Hynixy nie wstają

Montowałem te pamięci (D43) 2x512MB do 8RDA3I rev. 2.1 i nie było problemów, FSB chodzi stabilnie nawet na 235, ale do codziennych zajęć mam ustawione FSB220. Czy kości chodzą Ci w "single", czy problem masz tylko jak władujesz 2 szt. w "dual"-u? Zobacz czy kości były właściwie dobrane, w moim przypadku mam na obu pamięciach kolejne nr seryjne - "bracia z taśmy"...

 

Tak wyglada radiator na plycie 8RDA3+. Spelnia jak widac swoje zadanie. Plyty te architektonicznie ine roznia sie za wiele, wiec sadze, ze jakbys mial taki radiatorek nie byloby problemu ze spaleniem chipsetu nawet na mocniejszym proceszorze.

Ten radiatorek jest do bani, przy FSB 220 potrafił oparzyć! Jedynym godnym polecenia rozwiązaniem jest:

 

1.) Zalman ZM-NB32J

 

Dołączona grafika

 

lub

 

2.) Zalman ZM-NB47J

 

Dołączona grafika

 

Wybor uzależniony jest jedynie od ilości wolnego miejsca w budzie. Mam na procku Zalmana 7000A-Cu więc mogłem zastosować jedynie wersje żółtą, ale i tak podczas katowania radiatorek jest tylko ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem te pamięci (D43) 2x512MB do 8RDA3I rev. 2.1 i nie było problemów, FSB chodzi stabilnie nawet na 235, ale do codziennych zajęć mam ustawione FSB220. Czy kości chodzą Ci w "single", czy problem masz tylko jak władujesz 2 szt. w "dual"-u? Zobacz czy kości były właściwie dobrane, w moim przypadku mam na obu pamięciach kolejne nr seryjne - "bracia z taśmy"...

Boxter ja mam jedna kość tych pamieci 512 MB i one wogole nie wstaja , ani u mnie jak i u kumpla poprostu komp ich nie wykrywa zaczyna pikac pozniej juz z tego robi sie ładna melodia , wkładałem je z kingstonami i nic , wykrywa tylko kingstony , no ja juz nie wiem co mam robic , zmienialem wszystkie biosy i na zadnym nie chca wstac ,

Dodam ze pamieci sa sprawne uzywa je kumpel na Asrock-u ,

 

P.S Co wy na to ?? http://www.allegro.pl/search.php?string=hy...=4300&country=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...