Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

@Kenshin

Nikt na to pytanie nie odpowie wprost, musisz sam spróbować. Nawet płyty z tej samej rewizji mogą się inaczej zachowywać na tym samym biosie. Radzę jednak abyś poszukał takiego biosu jak masz teraz (w internecie) jeśli nie masz kopii i dopiero później zmieniał. Gdy zmienisz bios za pomocą Alt+F2 nie zostanie zachowana kopia poprzedniego. Może się okazać że inny będzie lepszy (szybszy, stabilniejszy) ale to musisz sam testować. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos umie mi powiedziec dlaczego mimo, ze podkrece fsb na 200Mhz, to pamieci nie osiagaj takiego taktowania , tylko resetuja sie do ustawien na poziomie 100Mhz? Czy podkrecenie procesora na plycie

8RDA3I jest mozliwe tylko gdy ustawi sie System Preformance na Expert i FSB Frequency na 100%, a nie na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec i ja moge sie pochwalic wynikami :) Nie jest to nic godnego uwagi, ale dziala stabilnie :D

 

Athlon 1700+(Palomino)@ 1763Mhz(+/- 2100+) V-core 1.85

256 DD400(no-name) 243Mhz(DDR486) V2.0

 

Powiem ze mam ta plyte od 3dni. wczesniej mialem ECS 7VTA i takim skoku wydajnosci marzylem :D Komp jest po podkreceniu i wymianie plyty ok 150% wydajnieszy (biorac pod uwage rozne testy)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozbe bardziej sprecyzuje swoje pytanie. Dlaczego pamieci nie chca sie przetaktowac do 200Mhz. Fsb ustawiam na 200Mhz, a w Resulting Frequency jest maksymalnie 166, dalej nie idzie? Nie wiem od czego to zalezy. Memory Frequency mam ustawione na auto. Dodam, ze bios mam z lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie mam zamiar kupic epoxa 8RDA i teraz pytam was forumowicze czy ma on jakies problemy z hynixami?

Mam 8RDA+ i Hynix 2 x 512MB, zreszta sprzęt jak w podpisie... Wszystko śmiga jak złoto! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stalem się niedawno posiadaczem PLytki EPOXa 8RDA3I.

Wczesniej mialem MSI kt4av, ale moja karta graficzna nie chciala sie wogóle kręcic :/. Mialem resety kompa. Teraz jak ręką odjął :) Mam wersję płyty z 2ma mosfetami...o ile tak to sie nazywa.hihi

Napisalbym coś wczesniej, ale pare dni czytalem ten cały wątek :))

Procka na tej plycie narazie nie kręcę, bo mam dziadowskie pamiatki 333, ale jak zmienie to sie pobawie.

To Tyle slowem wstępu....witam wszystkich EPOXOWCÓW....

..za jakiś czas zaczną się denerwujące pytania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!!!

Kupilem wlasnie Epoxa 8RDA3i i mobilnego bartona z allegro. Pierwsze pytanie to dlaczego bios wykrywa mi go jako jakis K7 600MHz??????? a drugie to gdzie w biosie jest opcja do zmiany magistrali i mnoznika????? Trafila mi sie ta plyta co ma slabe zasilanie czy cos takiego. Odpiszcie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzien mam tego epoxa ale pierwsze co bym zrobil to zmiania biosu, jezeli ci sie to nie podoba.

K7 bo to taka rodzina procków.

Pozatym co za problem wejsc i zmienic recznie mnoznik i fsb.(instrukcja w łapki i znajdziesz)

"trafila mi sie ta plyta co ma slabe zasilanie czy cos takiego" tez mam ta "felerna" ale kupilem i jestem zadowolony z OC.

BTW przyjrzyj dobrze FAQa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widnows nie chce startowac na fsb 200? Moglby mi ktos pomoc? Ktos mi radzil bym podniosl napiecie, ale nie widze w tym sensu, bo na takiej czestotliwosci powinno wszystko chodzic na standardowym napieci czyli 1.65v. W cy tkwi problem - konfig taki jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widnows nie chce startowac na fsb 200? Moglby mi ktos pomoc? Ktos mi radzil bym podniosl napiecie, ale nie widze w tym sensu, bo na takiej czestotliwosci powinno wszystko chodzic na standardowym napieci czyli 1.65v. W cy tkwi problem - konfig taki jak w podpisie.

jeśli w ten sposób będziesz traktował każdą poradę to nikt Ci więcej nic nie pomoże, albo posłuchasz i spróbujesz albo zostajesz na default. wybór należy do Ciebie. BTW każda płyta jest inna tak samo jak różne są proce i pamięci - czyli bez testów to niczego się nie dowiesz

 

@konios

daj 10-10,5x220-225 o ile pozwolą Ci na to pamięci. nie sądzę aby płyta więcej FSB poszła ale możesz spróbować. w kazdym razie przy takich ustawieniach chodzi fajnie i nie dużo prądu potrzebuje. daj FSB ile bedzie stabilne tylko sprawdź pamięci memtest86 i goldmemory 6.64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pamieci to Good Ram to nie wiem czy cos z tego wyjdzie. wczoraj kupilem kompa i zamowilem sobie pamieci Kingston a zapakowali mi jakies good ramy. Czy kingstony beda lepsze czy pozostac przy tch good ramach?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

totalna loteria - może się okazać że te GoodRam będą lepsze, może być odwrotnie. Kingston jest nieprzewidywalny bo co rusz na innych kościach. miałem Kingston 400C3A i błędami rzucały powyżej 166 (kicha), ale chodziły 227, miałem inne Kingston na kościach Samsung i się nie chciały kręcić. teraz mam TwinMos i jest nieźle ale jeszcze szukam pamięci. sprawdzaj i testuj. ile sam sprawdzisz tyle będziesz wiedział. ściągnij sobie goldmemory i memtest, zrób dyskietki startowe (najprostsze) i testuj. z napięciem sie nie szczyp. daj 2,9 i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widnows nie chce startowac na fsb 200? Moglby mi ktos pomoc? Ktos mi radzil bym podniosl napiecie, ale nie widze w tym sensu, bo na takiej czestotliwosci powinno wszystko chodzic na standardowym napieci czyli 1.65v. W cy tkwi problem - konfig taki jak w podpisie.

jeśli w ten sposób będziesz traktował każdą poradę to nikt Ci więcej nic nie pomoże, albo posłuchasz i spróbujesz albo zostajesz na default. wybór należy do Ciebie. BTW każda płyta jest inna tak samo jak różne są proce i pamięci - czyli bez testów to niczego się nie dowiesz

Ok, mea culpa - troszke mnie ponioslo. Doszedlem po testach do wniosku, ze to wina pamieci. Na innych kosciach bez problemu doszlo do 200Mhz, choc sa z pozoru idnetyczne - ten sam laminat, uklad, parametry, a jednak cos je rozni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja wrzuce swoje 3 grosze :) Mam Epoxa 8RDA+ PRO i jestem bardzo zadowolony... Mam A1700+ i bez problemu chodzi mi na 10x200 czyli 2000Mhz (wiecej na razie nie probowalem) i to na podstawowym coolerku Titana pusczonym na 5v :). Ps mam Hynixy 2x 512 D43 i nie zauwazylem zeby sie gryzly z mobo.

 

Powoli skladam moje WC do kupy.... jak zloze to powiem co wycisnalem z tej plyty ;)

 

Pozdrawiam PS. Wesolych Swiat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pamieci to Good Ram to nie wiem czy cos z tego wyjdzie. wczoraj kupilem kompa i zamowilem sobie pamieci Kingston a zapakowali mi jakies good ramy. Czy kingstony beda lepsze czy pozostac przy tch good ramach?????

Możę się mylę ale nie widziałem jeszcze firmowych goodramów. Wszystko to NONAME, nawet nie mają nadruku na kościach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w czary, ale ostatnio zdarzylo sie cos co mnie zastanowilo. Otoz moje pamiatki, ktore chodzily jako 400, po zmianie slotu wykrywane sa jako 333. Na innym kompie tez byly tak wykrywane, choc wczesniej przy starcie widnial napis 400. To by wyjasnialo fakt dlaczego nie moge przekrozcyc bariery fsb 200. Tylko dlaczego nagle przestaly dzilaca jako 400?

 

Plyta jest napewno sprawna, bo po wlozeniu kingstonow od brata osigalem bez problemu taktowanie 9*200, bez zmiany napiecia. Tak to jest kiedy sie kupuje uzywane dobra (chodzi o ram oczywiscie) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszeliscie o tym ze hynixy gryza sie z epoxem CZY to prawda cche kupic hynixy d43 na mojego EPOXA 83RDAI rev 2.1 Co o tym nyslcie beda jakies problermy czy to tylklo pogloski ze to moba nie lubi sie z hynixami prosze o odp

 

2 SPRAWA CZY W 83RDAI bede mogl ustawic wiecej niz 200 fsb bardzo mnie nurtuje to pytanie prosze o odp

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszsytkich. Może Wy bedziecie znali odp na mój mały problem z Epoxem. Otóż po pewnym czasie pracy zaczyna mi mrygać Power Led, tak jak by komp był w stanie wstrzymania. Niewiem czemu tak jest.Podejżewam ten super zasilacz, a co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie mobo i wszystko ladnie pieknie, ale ostatnio mam male problemy... sprzet jak w podpisie i wszystko cacy - ramy dzialajace z nominalna predkoscia 400 (teraz sa w synchro i jest git), ale... mnoznik w procu mam ustawiony na 15 (i oczywiscie nie mozna go zmienic) i pzy ustawieniu FSB powyzej 155 (czasami idzie na 160) po pewnym czasie mam zwiechy... i nie wiem co jest :/ .. napiecie na procku mam zwiekszone i wyglada ok - w ramie napiecia nie podnosilem, bo na obecnym stabilnie pracuje na 400 mhz (teraz w synchro z tym samym napieciem ma 300 MHz) ... i ustawiam FSB na 155 i po pewnym czasie zwis... zasilacz trzyma dobrze napiecia i jedyne co co to proc sie grzeje pow. 50 stopni (w stresie przy fsb 150 mam ok.54 stopni na boxowym coolerze) ... i nie wiem co jest... timingi ramu ustawialem rozne i ciagle to samo :/ ...moze podwyzszenie FSB wykancza PCI albo twardego i przy za wysokich taktowaniach mam zwisy .... co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzielo mnie na zmmiane swoich twinmosow 2x256 na 2x512,wybor padl na hynix d43 i co..........kupa nie wstaly ,nic zero .Płytka jest w revizji 3.2 podajze,kombinuje z biosem ,slotami i dalej kupa.Dzwonie wiec do esklepu gdzie kupilem i slysze tttm{te typy tak majaa}

Robie swapa na geile ultraplatinum 2x512 i dalej nie wiem czy dobrze wybralem....help.http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_prod&id3=sek_opis&kod_p=RAMGE1G/400UDUAL&kat=&pkat=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brevis

A czy chociaż z jednym Hynix ta płyta działa??

Ja się zastanawiam nad 1x512 Hynix i też nie wiem czy jest sens. Póki co mam różne pamięci ale zawsze 2x256 i nie wiem czy te pamięci takie kiepskie czy płyta świruje i nie lubi się z nimi ale strasznie dużo błędów mam powyżej 215Mhz (3 rodzaje Kingston, TwinMos, Elixir466).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...