Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolomnie w PTR Epox 8RDA3+ jest w cenie 380zl. Nie wiem jaka wersja.

Ja obecnie zastanawiam sie nad sprzedaza plyty i kupnem Abita AN7 lub czegos innego co pisiada SS bo kodek CMI na plycie to totalne badziewie. To nawet nie mozna nazwac karta muzyczna. Stary SB128 ma 100x lepszy dzwiek. Wiec jesli nie masz dodatkowej k. muzycznej i lubisz czysty(bez trzecszczenia) dzwiek w winampie i grach to kup sobie np. Abita AN7-s lub AF7-S. Ten pierwszy drozszy od Epoxa ale wydaje mi sie ze sie oplaca. Abit AF7-S jest niewiele drozszy od Epoxa ale posiada SS i wszystko to co Epox(oprocz 2 lana). Chyba ze masz dodatkowa karte na PCI to wtedy Epox bedzie super plyta. Swietne mozliwosci OC, bios wrecz boski. Poprostu miodzio. Ale ten dzwiek. Przez niego mam zamiar zmienic plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest obecnie najnizsza cena 8rda3+ (jesli sa jakies rozne wersje to najlepiej tej do ktorej dodaja radiatorki na mosfety) - bede wdzieczny za to info...

 

AVE!!

Nie słuchaj innych! :twisted: Najtaniej jest w Arest.pl http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=2 masz ta płytke za 399 zł! Zawsze tam kupuje i zawsze jestem bardzo zadowolony!

 

P.S.

Szczególnie polecam z tego sklepu pamięci HYNIXa (D43), rewelka przy b. dobrej cenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest obecnie najnizsza cena 8rda3+ (jesli sa jakies rozne wersje to najlepiej tej do ktorej dodaja radiatorki na mosfety) - bede wdzieczny za to info...

 

AVE!!

Nie słuchaj innych! :twisted: Najtaniej jest w Arest.pl http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=2 masz ta płytke za 399 zł! Zawsze tam kupuje i zawsze jestem bardzo zadowolony!

 

P.S.

Szczególnie polecam z tego sklepu pamięci HYNIXa (D43), rewelka przy b. dobrej cenie!

Ceny bardzo fajne. A powiedz mi jedno. Jak tam jest z przesylka? Cena przesylki nie jest zbyt duza ale czy jak sie wezmie towar za pobraniem to lepiej wybrac poczte polska czy kuriera? Czas nie gra roli ale bezpiczenstwo przesylki juz tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucker, Keiename - co wy chcecie od dzwieku na Epoxie? Z tego co wiem i czytalem to jest całkiem, całkiem w porownaniu np. z Realtek, czy VIA.  :?

Nie wiem gdzie czytales ale ja wszedzie gdzie czytalem to pisza ze dzwiek jest do bani :).

Do tego osobiscie mam ta plyte wiec wiem to z autopsji. Winamp ma bardzo plaski dzwiek. Dobrze ze mam podlaczony komp pod wieze dzieki czemu moge skorygowac to. Ale i tak jest nie tak jak powinno byc.

Do tego po wlaczeniu jakiejkowiek gry obslugujacej dzwiek 3D(EAX, A3D itd.) powoduje ze czesci dzwiekow nie ma wcale a do tego co pare sec. w glosnikach slychac trzeszczzenie. Instaowanie najnowszych sterow nic nie pomoaga, trzeszczenie jest caly czas. Podejrzewam ze winowajca jest sam uklad a to dlatego ze wiekszosc efektow generuje on programowo. A jak wiadomo programowo nie da sie wszystkiego zalatwic oraz wplywa to na szybkosc dzialania samej gry.

Min. dlatego uwazam dzwiek na tej plycie za totalne badziewie.

takie jest moje zdanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte muzyczna na PCI - SB LIVE Digital wiec karty wbudowane w plyte glowna to dla mojego ucha zawsze byl zlom...

 

Kurde - fajne jest 8rda3+ ale w sumie o wiele drozsze od 8rda3i a ma chyba tylko o 2 sieciowke wiecej i SATA to troche malo jak na 130 zeta roznicy w cenie... roznia sie one jeszcze czyms?? Osiagami? Stabilnoscia?

 

[chcialem sobie do tego kupic Bartona 2500+ i tu sie dowiedzialem wlasnie, ze najprawdopodobniej znikaja z rynku, wiec chyba trudno bedzie znalezc sobie dobry egzemplarz ;-( ]

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freddie Chopin 8RDA3+ od 8RDA3I teoretycznie rozni sie paroma bajerami ale nie jest tak do konca. 8RDA3+ jest owiele lepszym MOBO podczas podkrecania extremalnego. Poprostu na 8RDA3+ uzyskasz wiekszy wynik niz na 8RDA3I.

Wiec jesli nie masz zamiaru podkrecac na maxa ortaz nie potrzebujesz bajerow z 8RDA3+ to kupuj tansza wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest obecnie najnizsza cena 8rda3+ (jesli sa jakies rozne wersje to najlepiej tej do ktorej dodaja radiatorki na mosfety) - bede wdzieczny za to info...

 

AVE!!

Nie słuchaj innych! :twisted: Najtaniej jest w Arest.pl http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=2 masz ta płytke za 399 zł! Zawsze tam kupuje i zawsze jestem bardzo zadowolony!

 

P.S.

Szczególnie polecam z tego sklepu pamięci HYNIXa (D43), rewelka przy b. dobrej cenie!

Ceny bardzo fajne. A powiedz mi jedno. Jak tam jest z przesylka? Cena przesylki nie jest zbyt duza ale czy jak sie wezmie towar za pobraniem to lepiej wybrac poczte polska czy kuriera? Czas nie gra roli ale bezpiczenstwo przesylki juz tak :)

Ja zamawiałem zawsze przez poczte (priorytet) 11 zł, jak nie dojdzie to ich strata bo płatne przy odbiorze... :twisted: Max 2 dni i masz paczuszke w domku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ze stwierdzeniem że 8rda3+ jest lepsza do OC nie zgodze się.Ja mam 8rda3i a mój znajomy 8rda3+ i moja płyta lepiej sie kręci.

Pamietaj ze plyta to tylko jeden skladnik potrzebny do extramlango OC. Oczywiscie jeden z najwaznijszych ale nie mozna zapominac o pamieciach, procku, chlodzeniu, zasilaczu. To w zasadzie glowne podzespoly potrzebne do extremalnego OC. Jesli jeden z nich jest kiepski to mozna zapomniec o OC.

 

"Ja zamawiałem zawsze przez poczte (priorytet) 11 zł, jak nie dojdzie to ich strata bo płatne przy odbiorze... Max 2 dni i masz paczuszke w domku..."

Dobrze wiedziec Boxster. Zawsze to pare groszy zaoszczedzone :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... kurde - to mam teraz dylemat, bo nie wiem czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 3i czy 3+ - czas na decyzje jeszcze mam, w sumie moge kupic i za miesiac, moze jeszcze stanieja, bo na razie idzie im calkiem niezle... ;-)

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... kurde - to mam teraz dylemat, bo nie wiem czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 3i czy 3+ - czas na decyzje jeszcze mam, w sumie moge kupic i za miesiac, moze jeszcze stanieja, bo na razie idzie im calkiem niezle... ;-)

 

AVE!!

Bierz "3i", reszta to zbedny bajer... Sam sie pojarcowałem na RDA+ (SoundStorm) i teraz trosze załuje, bo mam zamiar zainwestować w Audigy2. Testowałem "3i" i musze stwierdzić ze to b. dobra płyta do OC, procek kreci sie podobnie jak na moim mobo z ta roznica, za "3i" (nowe rev.) ciagnie zasilanie z lini 12V i 5V, co jest bardzo cool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test kodeka CMI w programie"RightMark Audio Analyzer 5.2"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zaktualizowalem troche wykres. Teraz powinno byc dobrze(tylko interia musi zaktualizowac serwer). Troche lepiej to wglada ale nie tak jak powinno :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak SoundStorm to naprawde kiła...? :roll:

Ale tutaj wlasnie nie ma SS. To sam kodek bez SS do tego firmy CMI. Ogromna wpadka Epoxa.

To może na pocieszenie zaprezentuj wykres SS i np. SB Live... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie raz zawiodlem na dzieku na epoxach :( na mojej 8k3a+ niby miala byc karta 6-cio kanalowa ale okazalo sie ze dostalem "ubozsza" 8k3a+ z karta dwu kanalowa :( wiec zainwestowalem w zestawik

Audigy1+glosniczki p580 i za niecale 400 zeta mam zajebisty dzwiek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie na kompie nie mam wiec skorzystam z wykresow z serwisu twojepc.

 

Abit AN7 with SS

Dołączona grafika

 

Audigy2

Dołączona grafika

 

A tutaj troche o samym SS:

http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/154

A tutaj ile przyspieszy(w %) komp po zmianie k. muzycznej na prawdziwa k.muzyczna :)

http://www.tomshardware.pl/game/20030405/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie panowie racje. Mam ten badziew. Ale zastanawia mnie to ze moj proc ma napiecie standardowo 1.65. A te stare odmiany 1.5. Chyba ze sie myle. i smieszne jest to ze jak go podkrece na FSB 160 to dziala idealnie a na 166 to wiesza sie jak s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ys... POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche potestowalem mojego Bartona :)

Okazalo sie ze jak go puszcze 11x200 to pieknie, stabilnie chodzi na napieciu 1.625V :)

Przy 11x210 potrzebuje juz 1.725V i daje to pelna stabilnosc (13h prime95). Teraz kolejny cel :arrow: 2,4Ghz :)

 

:arrow: Seb84 - jest cos takiego jak "zmien" zeby nie pisac posta pod postem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuje bios by merlin z 14.08.04i jak narazie sopoko można ładować. Tylko na poczatku mnie zdraznił winda zatrzymywala sie w momęcie trwa uruch..... potem scandisc pokazywal dziny bląd coś z sygnaturami czasowymi. Dopiero w biosie zobaczylem ,ze zegar ruszyl dopiero jak weszedlem do menu stardard. Potem jeszcze przy zapisie ustawiem załączyla mi sie ta syrena :(. Ale po restarcie bylo wszystko ok. Wymiata logo "powered by epox" ale niestety bede mial szanse zobaczyc je tylko razem z napisem overlocked failed :) bo przewaznie gdy pojawia mi sie wizja na monitorze to widze juz post kontrolera sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doopa :( :( jakos nie udaje mi sie ustabilizowac 2,4Ghz :(

niby widna sie wlacza nawet przy 1.750 ale prime95 sie odrazu wywala :( dociagnalem z Vcore do 1.825 i nadal prime sie wywala :( a dalej isc z napieciem to mam opory ;) narazie zostaje 2.3Ghz@1.725V :) teraz czas na pamieci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zolciak-[b] czy mógłbyś zrobić kilka  testów z aidy32 na tym biosie ? Bo u mnie są strasszne skoki w wynikach.Na każdym innym biosie wyniki sa stałe.[/b]

Zrobilem testy ale ten bios faktycznie niewypada najlepiej i tak:

merlin 14.08.04 odczyt 2630 zapis 960

oficjalny 19.07.04 odczyt 2940 zapis 1060.

Nic dodac nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...