Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno temu robiłem testy w Aidzie na 11x200, więc zarzucam screeny, bo ktoś się pytał o wyniki ;) To jest oczywiście Dual 2x512MB.

 

Odczyt

Zapis

 

@keiename

Zobacz na 4str. moje wyniki w OC - chociaż procek działa mi na niższych napięciach niż u ciebie (11x200 - 1,55v; 11x210 - 1,675v Prime stable) to na 11x220 potrzebuje aż 1,85v do stabilnego działania, więc sobie po prostu darowałem takie coś do codziennej pracy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zolciak-[b] czy mógłbyś zrobić kilka  testów z aidy32 na tym biosie ? Bo u mnie są strasszne skoki w wynikach.Na każdym innym biosie wyniki sa stałe.[/b]

Zrobilem testy ale ten bios faktycznie niewypada najlepiej i tak:

merlin 14.08.04 odczyt 2630 zapis 960

oficjalny 19.07.04 odczyt 2940 zapis 1060.

Nic dodac nic ująć.

Ja z biosem z 14.08.04 mam tak:

odczyt - 3314

zapis - 1256

Mysle ze jest gicior, a bedzie jeszcze lepiej... :twisted:

Przy procku na 2300MHz, wiecie... okres letni i te sprawy... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziwna historia, ale slyszalem ze 8RDA3i wycofuja ze sprzedazy!

 

Przeszukalem wszystkie znane mi sklepy internetowe (m.in. esc.pl, arest.pl, komputronik, sklep.tweak.pl. balta.pl...)- NIE MA! Nigdzie nie maja 8RDA3i. W arest.pl powiedzieli, ze chyba wlasnie wycofuja ten model ze sprzedazy.

 

Ale sie wkurzylem! Chcialem kupic tania i dobra plyte glowna.

Wreszcie dzwoni handlowiec z informacja, ze plyty raczej juz nie beda mieli i proponuje mi 8RDA3+. Ta oczywiscie kosztuje ~400 zl. Wiec proponuje mi 20 zl taniej - utargowalem 50 zl taniej i w ten sposob stalem sie posiadaczem tego modelu Epoxa.

Tylko na cholere mi firewire i sata... ;-)

 

 

Ale zeby calkowicie OT nie bylo... Czy to prawda, ze 8RDA3+ jest lepsza do OC niz 8RDA3i? Wiem, ze przeciez nie tylko plyta glowna ma znaczenie, ale roznie ludzie mowia. Skoro obywda modele maja ten sam chipset...

 

A jesli chodzi o sound na plytach - ja jakos nigdy nie bylem do nich przekonany. Wole "prawdziwa" karte dzwiekowa :-). No chyba ze uklad na plycie popisze sie lepsza jakoscia dzwieku niz moj SBLive.

Ale zmiana plyty glownej tylko ze wzgledu na dzwiek - wybaczcie, ale to chyba lekka przesada.

 

 

Pozdrawiam

StempeL

 

 

P.S. Faktycznie arest.pl ma b.dobre koszty wysylki. Ale na balta.pl sa jeszcze mniejsze - 9zl jesli zamawiasz do 200 zl bodajze, pozniej tylko 6 zl. Powyzej 500 zl - nie ma kosztow (wysylka: Szybka Paczka)! Tyle, ze w balta.pl jest maly wybor i w sumie drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 tygodni jestem posiadaczem Plytki EPOX 8rda+ i mam 2 pytanka do starych wyjadaczy. 1 to problem z flopem, tzn bios nie wykrywa mi stacji dyskietek, a jest na 100 % sprawna sprawdzana podobnie jak kilka tasm ktorymi ja podlaczalem do kontrolera fdd. Pojawia sie komunikat flopy disc fail (80) i zawias led pokazuje 7F. Pomaga dopiero wylaczenie flopa z poziomu biosa, ale stacyjka by sie przydala. Aha czy komunikat FF po botowaniu to poprawna wartosc na diodzie diagnostycznej?. 2 problem dotyczy soundstorma. Wczoraj kupilem zestaw glosnikow 5.1, podlaczylem 2 przednie satelitki do line out, tylne do line in, a subwoofer i centralna satka do mic in. Program ladnie odczytuje wlasciwe rozlokowanie glosnikow ale nie wiadomo czemu mp3 sa odtwarzane tylko przez 4 satelity przednie i tylne bez suba. To samo z grami wogule sub i centalna satka nie dzialaja. A najdziwniejsze ze w doomie 3 wszystko dziala swietnie subwoofer pieknie dudni. Czy jedyna rada to zakup sb live ? To moj 1 kontakt z plytami epoxa wiec badzcie wyrozumiali :P , po za tym uwazam ze ten epox to niezla inwestycja:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi :)

1. moze odwrotnie podlaczasz floppa (tzn zle wpinasz tasme) :?:

FF jest prawidlowa wartoscia po bootowaniu

 

2. w mp3 centralny jest nieuzywany bo psuje efekt stereo. co do suba to moze zes zabardzo zjechal z bassami w ustawieniach karty :?: A i nie wszystkie gry umieja obsluzyc 5.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec na pewno wpinam dobrze bo kiedy wpinam odwrotnie led od flopa swieci caly czas zreszta probowale roznych kombinacji i to samo caly czas

 

A co do mp3 kiedy podlaczam glosniki w trybie 2.1 jest ok sub dziala natomiast jesli chodzi o gry sprawdzalem far cry i lipa niby obsluguje 5.1 ale u mnie jak wczesniej pisalem dzialaja tylko 4 satelitki podobnie call of duty. nawet film odtwarzany na dvd tez chodzi na 4 glosniczkach a co to za radosc gdy slyszysz tylko cieniutkie pyrkanie silnika na ekranie :(. najdziwniejsze rzeczy dzialy sie po zainstalowaniu nowych sterow audio. Dzialaly tylko 2 przednie satelitki. bez sensu . bede wdzieczny za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sioux9 z tego co pamietam to nie jestes jedyna osoba, ktora ma klopoty z flopem i 8RDA+. Nie pamietam jak sie to rozwiazuje bo nie mialem tej plyty oraz podobnego problemu i nie wczytywalem sie dokladnie w problem ale jestem pewny ze widzialem go nawet na tymn forum(jestem wzrokowcem :P ). Poszukaj moze w topicu tylko o 8rda+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz to raz napisalem - karty muzyczne zintegrowane z plyta to zlom - lepiej raz sie szarpnac na jakiegos SBLive za ok 100 zl i masz spokoj do konca zycia ze zintegrowanymi kartami... co to za radosc jak slyszysz w glosnikach pozadny dzwiek a nie jakies potrzaskane nibydzwieki z tych wynalazkow (mam smutne doswiadczenia z takimi kartami)

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trafil w moje lapki w koncu epoxik - 8rda3+

 

w zestawie 8 malych radiatorkow na mosfety - a mosfetow na plycie jest 9 ;-| przykleilem je tak jak radzili na zdjeciu czyli obok proca na wszystkie mosfety a pod bankami pamieci zostawilem bez radiatora ten posrodku... przykleilem coprawda wszystkie radiatory odwrotnie niz jest na foto, bo jakbym to zrobil po ichniemu to na 99% by dotykaly cewek...

 

W kazdym razie - plyta jest piekna, wyposarzenie jest przebogate (kable ATA okragle, kabel do flopa, kable do SATA + przejsciowki do zasilania, pelno sledzi z portami [FW, COM, GAME], zajebisty niebieski srubokrecik namagnesowany, wspomniane juz radiatorki...).

 

Na plycie jest nawet program do zmiany FSB, mnoznika i napiec z poziomu windowsa... I teraz nie wiem ktory jest lepszy - 8rdavcore czy wlasnie ten: nvsystemutility

 

Plyty jeszcze nie testowalem, bo czekam jeszcze na pamieci hynix'a oraz Frosta + jeszcze kilka dupereli

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojej 8RDA3+  rev 3.2  nie zamieni bym na nic innego. stabilna jak skała, idzie na FSB 230 stabilnie.  

 

uwielbiam EpoXa :)  i ten zielony kolor 8)

 

wgrałem najnowszy bios i nie zauważyłem żadnych zmian.

A moja tylko 208Mhz, za to udało mi sie trochę obnizyć napięcie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nieraz Windows mi sie zawiesi na koncowym ekranie wylaczania komputera. Po zrobieniu resetu odzywa sie jakas syrena. Dopiero po wylaczeniu zasilania i ponownym wlaczeniu wszystko jest ok. Takie zawieszenie zdarza sie raz na 5- 6 wylaczen komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nieraz Windows mi sie zawiesi na koncowym ekranie wylaczania komputera. Po zrobieniu resetu odzywa sie jakas syrena. Dopiero po wylaczeniu zasilania i ponownym wlaczeniu wszystko jest ok. Takie zawieszenie zdarza sie raz na 5- 6 wylaczen komputera.

Jaki sygnal? Ciagly czy przerywany? Jesli przerywany to ile dlugich, krotkich?

Co do restartow to moze byc kilka przyczyn.

Procek sie za bardzo grzeje. Sprawdz temperature.

Moga rowniz byc winne pamieci.

Podobnie jak zasilacz.

Jezeli powyzsze elementy sa dobre to moze byc jakis konflikt sprzetowy albo mobo siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Rowniez stalem sie posiadaczem 8RDA3+. Teraz dostepne sa chyba tylko wersje "Power Pack" z full wypasem, czyli radiatorki, okragle kable ATA, 2 pary SATA, brackety itd. Mam revision 3.3 .

Majac wybor: Duron-Sempron, kupilem Semprona 2200+ - moje z nim boje tutaj: http://forum.purepc.pl/about85562-0-asc-60.html .

 

Plyta miodzio, ale... Nie wiem, czym jest to spowodowane, lecz po wcisnieciu power komp nie odpala od razu. Zawsze jest tak rano, po calej nocy wylaczonego kompa. Jak odpale, nie zaswieca sie dioda power. Chwile pochodzi, wylacze listwe, wlacze - i chodzi.

Innymi slowy wyglada to tak, jakby plyta musiala sie chwile (ok 1 min) rozgrzac, aby mogla wystartowac. Pozniej jest normalnie, tzn. jak wylacze kompa w ciagu dnia nawet na 30 min - startuje normalnie. Jakies pomysly?

Moze to wina zasilki? Na razie mam 250W i czekam na chiefteka Chociaz z drugiej strony gdyby tak bylo, to problem wlaczenia bylby zawsze - a tu, jak mowie, mobo musi sie najpierw chwile rozgrzac. Slyszalem, ze byly takie problemy w plytach z chipsetami VIA. Nie sadzilem, ze dot. to tez NF. A moze po prostu moj przypadek jest odosobniony...

 

 

Pozdrawiam

StempeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucker: sygnal jakby syrena pogotowia - ciagly, zasilka ok, procek ma dobra temperature w stersie 52 stopnie, pamieci tez ok, konfliktow nie ma. Pojawilo sie to niedawno jakis tydzien temu, przedtem wszystko bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zolciak - krotkie pytanko (moze ktos inny probowal i bedzie mogl odpowiedziec?)

 

Widze (z sygnaturki), ze masz zapewne tego samego procka, co ja. Sam zastanawiam sie nad zmiana plyty na Epoxa rda3+ i jestem bliski podjecia decyzji. Teraz "biegam" na KT3 Ultra2, wiec dosc archaicznie.

 

Pytanie: Czy udalo sie STABILNIE podgonic tego athlona do poziomu 3200+? Jesli tak - to na jakim napieciu (innych ustwieniach)? Czy sa problemy z temperatura?

 

U mnie na wspomianej KT3 U3 MSI dziala na 12,5 x 171 - co daje super stabilne 2135 Mhz.

 

Dzieki za odpowiedz!

Pozdrowienia,

0x0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...