Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

@StempeLek ten twoj zasilacz 250W ma wyjscie na 12V dodkowego zasilania dla procesora ? Bo jesli nie to moze być własnie winowajca.

 

@0x0 jesli chodzi o "bartonowe" 3200+ (2,2GHz)to spokojnie leci na 11*200 lub 10*220 przy Vcore 1,675 V. Myśle ,ze warto zmienić płytke, choćby dla wysokiego fsb i blokady cpu/pci bo przy 175 fsb u ciebie to juz moze na granicy chodzić. No oczywiscie pamieci muszą jeszcze tak poleciec . Jako ,ze lubie okrągle liczby następną próbą było 12*200 ale moj procek nie lubi chyba duzego Vcore bo przy 1,9V juz robi restart w momecie uruchamiania windy a przy 1,85 chodzi, ale niestabilnie :(. Pzdr.

ps. moze twój ma wiekszy potecjał, mi narazie styka tak jak w podpisie a te 200Mhz niech bedzie w zapasie :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StempeLek ten twoj  zasilacz 250W ma wyjscie na 12V dodkowego zasilania dla procesora ? Bo jesli nie to moze być własnie winowajca.

Co ty! Ty zwykly noname, wiec nie ma.

Znam wiec przyczyne - dzieki :-).

Chieftek w drodze na szczescie :-D.

 

 

Pozdrawiam

StempeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde az dziw ze ci komputer ruszyl bez tego dodatkowego zasilania, u mojego kumpla za chiny ludowe niechcial...

Jak dla mnie, to cud że ruszył i cud że się nic nie sfajczyło. ;)

 

Czym się różni rev. 3.3 (poza bajerami typu radiatorki na mosfety i "zapupistym" :D namagnesowanym śrubokrętem) od rev. 2.1 (mam takową)? Może ktoś jakieś foto (real oczywiście) tej najnowszej rewizji zapodać? Byłbym wdzięczny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucker: sygnal jakby syrena pogotowia - ciagly, zasilka ok, procek ma dobra temperature w stersie 52 stopnie, pamieci tez ok, konfliktow nie ma. Pojawilo sie to niedawno jakis tydzien temu, przedtem wszystko bylo ok.

Za ostro ustawione timingi pamięci lub za wysokie fsb. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucker: sygnal jakby syrena pogotowia - ciagly, zasilka ok, procek ma dobra temperature w stersie 52 stopnie, pamieci tez ok, konfliktow nie ma. Pojawilo sie to niedawno jakis tydzien temu, przedtem wszystko bylo ok.

Taki dzwiek ty;lko raz mi sie wlaczl. I to wtedy gdy bylem w windzie. Ale wtedy procek mial ponad 60st. niewiele ponad ale mial. W biosie mam/mialem ustawione 75st. czy cos takiego. Podejrzewam ze to przez walniete pamieci tak moglo byc(byly walniete). Wczesniej nigdy nie mialem tego. Wiec na 100% nie stwierdze czy to pamieci bo zostalu jakis czas temu wymienione. Od tamtego czasu ani razu nie mialem juz podobnego dzwieku.

Plyty juz nie mam wiec nie sprawdze tego dziwku w intrukcji ale jesli masz to zobacz czy tam nie ma go sklasyfikowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MietmaN Srubokret, radiatorki itd. to raczej kwestia "PowerPacka" niz revision. Teraz wszystkie sa z packiem.

Co do rewizji - nie wiem, czym sie rozni, bo nigdy nie widzialem 2.1 . Nie mam niestety cyfrzaka, ale plyta wyglada niemal identycznie (jesli nie identycznie) jak na zdjeciu w komputroniku.

 

@Freddie Chopin Zainstalowalem toto, ale zaraz wyrzucilem. Z tego co zdarzylem zobaczyc, to ustawiasz wszystko owszem spod windy, ale i tak trzeba zrobic restart aby nowe setingi zadzialaly.

Zreszta, ja wole jednak oc spod "czystego" biosa. Tak jest najlepiej :-)).

Odpalisz, pobawisz sie, porownasz z 8rdavcore i sam zdecydujesz co ci lepiej pasi (podejrzewam, ze bios :-)) .

 

kurde az dziw ze ci komputer ruszyl bez tego dodatkowego zasilania, u mojego kumpla za chiny ludowe niechcial...

Strasznie sie martwilem, czy w ogole odpali, czy sie zasilacz nie zjara od razu, czy przy okazji nie pociagnie za soba mobo i/lub proca itd... Na szczescie zasilka chodzi, ale widocznie ciezko ma - grzeje sie jak cholera. Przedtem na PIII nigdy sie tak nie grzala. Dlatego narazie wszystko chodzi na nominalnych, bo wciaz czekam na chiefteka.

 

 

Pozdrawiam

StempeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StempeLek :

 

Obadałem to zdjęcie z Komputrona i chociaż nie jest zbyt imponujących rozmiarów, to widzę, że w zewnętrznym układzie płyty nic się nie zmieniło - dokładnie taki sam układ cewek i kondensatorów, a o to przede wszystkim mi chodziło. Oczywiście pod warunkiem, że to-to na zdjęciu to jest Rev. 3.3. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 tygodni jestem posiadaczem Plytki EPOX 8rda+ i mam 2 pytanka do starych wyjadaczy. 1 to problem z flopem, tzn bios nie wykrywa mi stacji dyskietek, a jest na 100 % sprawna sprawdzana podobnie jak kilka tasm ktorymi ja podlaczalem do kontrolera fdd. Pojawia sie komunikat flopy disc fail (80)

zasilacz - przynajmniej to bylo u mnie

po zmianie z TR350 na Huntkeya 300 problem mi znikl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem narazie nieszczesliwym posiadaczem 8RDA3+ po przejrzeniu forum stwierdzam ze jest to ta z wadliwym ukladem zasilania ale nie w tym jest problem. Mam taki sprzecik Barton 2500+,2*512 Twinmos cl 2,5 3200/400mhz, radeon 9800 pro 128mb 256 bit, hdd WD 80GB JB, CDRW, DVD,a zasilacz Tracer 400W dzisiaj zmieniam na Chieftec'a 420W zobaczymy czy to cos da. Nie moge puscic kompa na fsb wyzszym niz 190, na wyzszym komp jest stabilny net, filmy, ale jak puszcze 3d marka obojetnie co wygama wysilku od karty graficznej to sie wysypuje. I to niezaleznie czy single czy dual. Calosc sprawdzalem na MSI KT-600 Delta i smigalo bez zarzutu w sumie teraz zaluje ze opchnalem ta plytke. Czy to moze byc zasilacz? a moze mobo jest walniete? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiTTam, jestem jak narazie szczęśliwym posiadaczem Epoxa 8rda+ rev 1.1 oczywiście mając takie mobo nie można niekręcić zatem zaczełem spokojnie z obecnie prockiem Athlon 1700+ i stabilnie chodził na 11x215 @ 1,8v (Chłodzone Thermalright SLK 947U + wentyl 80x80) na pamięciach 256 MB noname. I po no długim czasie stwierdziłem - MAŁO :twisted: w ruch poszły druciki i L12 mod i porzyczone D43. Max co udało mi się wyciągnąc stabilnie na tyle zeby 3d mark przeszedł to 224x11 @ 1,825. Teraz zastanawiam się nad vdd mod ---- hmmmm ale czy jest sens jak można dołożyc pare groszy i kupic cos gdzie wyciągne wiecej :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa problem pozostal zmienilem na Chiefteca 420-302-DF czyli pożadny zasilacz i znowu zonk. Dostalem tez odpowiedz od epoxa ze przyczyna moze byc zworka JCLK wiec przestawilem tak jak powiedzieli ale twedy jeszcze bardziej sie pierdzieli i mam zwisy nawet na pulpicie w windzi jak komp jest bezczynny. Probowalem zmieniac napiecia na pamieciach, timingi i Vcore i lipa nie dziala na wicej niz 190. Drugi mail jaki otrzymalem od epoxa to ze zasialcz musi miec 30A na lini 5V moj ma 40A wiec nie widze problemu zeby nie dzialalo. Na stronie Sapphira znalazlem ze Radek 9800Pro potrzebuje na lini 12V, 15A wiec jest ok ja juz naprawde nie wiem co robic. Czy ktos ma jakies pomysly. Ramy sprawdzalem na Asusie A7N8X-X tam jest ok. Wlozylem do siebie do kompa Radka 9600XT Sapphire i tez lipa. Wiec to chyba na 1000% mobo bo co innego. Calosc byla sprawdzana na KT-600 MSI i dzialala wiec to musi byc mobo co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiTTam, jestem jak narazie szczęśliwym posiadaczem Epoxa 8rda+ rev 1.1 [...] w ruch poszły druciki i L12 mod [...]

Witam!!!

Wiec na Epoxach mozna stosowac L12 moda?

Ja mam Mobilnego Bartona FQQ4C IQYHA 2500+@2625Mhz :lol: 12.5X210Mhz (1.95v) full stable - bez drut moda.Niestety na tych 210 fsb napotkalem na sciane :cry: .Jezeli daje mu np.215mhz fsb to musze drastycznie nisko zejsc z mnoznikiem.Dlatego chcialem juz zakladac L12 moda ale.. koledzy abitowcy ostrzegli mnie ze to i tak nie zadziala bo L12 mod przeznaczony jest dla abitow na NF2.Wiec jak w koncu jest z tym L12 modem i Epoxami :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym L12 modem było tak:

Bez moda osiągnełem rock stable 11x215 a stabilnie na tyle zeby mozna było sie bawić w 3d marki to 11x220

Natomiast z modem L12 rock stable 11x215 ( tyle samo:( ) a stabilnie na tyle zeby 3d marki przeleciały to 224x11. Największy post to 228 fsb

Moje wnioski to:

- L12 coś dało więc warto próbować (ja użyłem moda @ 200mhz)

- Na moim epoxie nie ma podnoszenia napięcia na NB wiec uważam ze przez to sie wysypuje i niechce więcej fsb pociągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie brac Epoxa 8rda3+ czy abita an7 (ee tego nastepce nf7-s) ? Bo qrde mój shitowaty Leadtek k7ncr18g-pro powyzej fsb 166 nie wchodzi do windy :? (przedtem przed wymiana mialem wersje d i wszystko hulalo ok fsb 220 a tu zonk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim :)

mam to co w podpisie i po formacie dziwna sprawa z LAN-em na epoxie , otoz po zainstalowanie wszystkich sterow necik byl i smigal dobze tylko zastanawialo mi czemu sie gg dlugo uruchamia :/ wiec wszedlem do wlasciwosci sieciowych a tam mi pokazuje polaczenie mostkowane i dwa polaczenia sieciowe z czego jeden mial nazwe 1394 , usunolem mostek wylaczylem 1394 i net jest wszystko juz chodzi tak jak powinno ale jednak nie wiem dlaczego tak sie stalo i mnie zastanawia czemu te dwa polaczenia byly zmostkowane , dodam ze mostek mial ip ale pakiety nie szly zas 1394 nic nie pokazywal tylko napisy <NIEDOSTEPNY> w zwyklym polaczeniu pakiety szly ip 0.0.0.0 co to bylo ze tak bylo ??

z gory dzieki za odpowiedzi , ogolnie to plytka miod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest firewire ale dziwi mnie czemu byl na tych dwoch polaczeniach mostek , nie wazne juz wszystko dziala :)

mam pytanie do tych co posiadaja 8RDA+ rev 2.2 :)

jak jest z temperaturami podawanymi przez to mobo w bisie i pod winem programem USDM ?? mozna im ufac czy sytuacja jest podobna jak z abitami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USDM u mnie pokazuje temperaturę NB o 6 (!!!) stopni niższą od tej podawanej w biosie lub innych programach diagnostycznych. Dlatego też osobiście polegam na Everest lub NV System Utility.

 

Ps wyciągnął ktoś FSB większe niż 230 mhz?? U mnie 230 chodzi stabilnie, 233 to max jaki ruszył, tyle że prime95=krach :| ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...