Skocz do zawartości
nal

GigaBye Radeon 9600PRO (krecenie)

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najbardziej dzis oplacalny zakup w klasie do 500PLN zdobywa ostatnio bardzo duza popularnosc na naszym rynku. Testy z podkrecania wskazuja ze mozna go puscic na 500/700 ale czy na pewno tyle sie da na kartach z naszych sklepow? W sieci znalazlem 2 nieco rozniace sie od siebie egzemplarze karty GigaByte'a.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Ten ponizej ma miejsca na brakujace kondensatory, brak mu jednego transformatorka oraz posiada wolniejsze pamieci. Od spodu roznia sie niznacznie aczkolwiek tez sie roznia, ale nie na tyle abym musial publikowac zdjecia.

 

pamieci z pierwszego 2.8ns

Dołączona grafika

 

pamieci z drugiego 3.3ns

Dołączona grafika

 

Czy udalo sie komus kupic w sklepie ten pierwszy "lepszy" model, czy tez dostepne sa tylko te drugie. Mozliwe tez ze GigaByte produkowal ten pierwszy wczesniej kiedy byl jeszcze drogi co by tlumaczylo dlaczego nagle tak potanial.

Jestem ciekaw jak sie kreca dostepne w sklepach egzemplarze zarowno ze standardowym jak i przerobionym chlodzeniem.

 

Zrodla:

http://www.hardavenue.com/reviews/gb9600pro1.shtml

http://www.myworldhardware.com/v4/articles...ID=80&Page_ID=3

 

UPD: po powiekszeniu zdjec odczytalem wersje kart:

1)GV R95P128D rev 1.0 (hmm moze to 6 ale wyglada na 5)

2)GV R96P128DN

U nas w sklepach jest wersja GV R96P128DH wyglada na niewybrakowana, ciekawe jakie pamieci i jak sie kreci :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn tak, na zdjeciach reklamowych ze sklepow netowych wygladaja na nieokrojone, ciekawe czy w istocie to sa te karty co na zdjeciach z reklamy.. Moze ktos kto kupil ostatnio po ok 500zl powie czy ta karta wyglada identycznie jak ta na zdjeciu z pudelkiem, jakie ma pamieci itd czy sie kreci itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie że to jest trochę dziwne bo te GB na kościach 2,8ns wcale się lepiej nie kręcą. Na kościach 3,3ns jeden gość wyciągnął 377MHz stabilnie :!: Przykro to jednak stwierdzić ale u mnie stabilnie to tylko 330MHz :( Za to rdzeń szatan 576MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ta karte dostane w piatek, zakupilem za 499 PLN na Allegro, firma z Wadowic wyprzedawala nowe na gwarancji

jak wypakuje z pudelka zobacze do ktorej jest podobna

co do symbolu to ja tez chcialem kupic ta z szybszymi pamieciami czyli GV-R96P128D

ale niestety u mnie w Jeleniej Gorze problemy byly ze sprowadzeniem nawet karty GV-R96P128DH

sklepy internetowe ktore posiadaly karte z symbolem D w swojej ofercie nie odpowiadaly na mejle, czyzby juz nie istnieja?

 

te karty.. pierwszy raz cos takeigo widzialem na allegro 10 kart rozeszlo sie jak cieple buleczki w 9 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm po przeczytaniu tamtego watku nasuwa mi sie jedno przypuszczenie: cala karta jest niedowoltowana poniewaz ten model jak wynika ze zdjecia zamieszczonego przez yako jest okrojony z czesci elementow zasilacza (brak kilku kondensatorow i 1 fazy, ktora najprawdopodobniej dawala prad na pamieci).

 

przytocze tu zdjecie karty kolegi yako, model GV R96P128DH

Dołączona grafika

 

czyli jednak karta ta nie wyglada tak jak w reklamie :/ A moze ktos kupil za 500 niedawno i nie byla okrojona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kupiłem niedawno GB R96P128DH.Moja ma pamięci Samsunga 3,3 ns.Stabilnie chodzą do 700MHz.GPU kręciłem do 500MHZ , dalej się bałem na standartowym chłodzeniu.Wygląda na to , że trzeba trafić na egzemplarz.O ile wyniki gpu wyglądają podobnie ,to przy pamięciach są duże różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie Ent kicha straszna. Pozostaje v-mod i podniesienie napięcia na pamięciach. :( Ale link podany w innym topicu przez Haitz-a jest obiecujący http://www.unoid.net/9600pro/voltage.html może jednak nie wszystko stracone.

 

Update:

 

[gluteus maximus] blada :( Zmierzyłem napięcie na pamięciach w mojej karcie i jest 2,6V (dopuszczalne 2,625V). Nie ma już po co podnosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, a ja kupilem dzis tego gigabyte, wrocilem do domu, wlozylem do kompa i pieknie mi zapikalo : raz dlugo i dwa razy krotko. Ja to mam w zyciu pecha... testowalem dla pewnosci na 2 innych kompach, to samo. Zrazilem sie do tej firmy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirTIM no to współczucie. :( Ale jak to się mówi wyjątek potwierdza regułę i dziewięćdziesiąt kilka procent Gigabyte-ów chodzi bez problemów. A konfigurację mielibyśmy wtedy podobną :) I powiem że jak na razie jest to bardzo dobra i stabilna konfiguracja. A karta z płytą od jednego producenta to wybitnie się lubi :D (przynajmniej u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba mi nic nie ukradli FOTA , zreszta to nie wazne, szkoda tylko mi czasu i tego ze musze jechac znowu do sklepu, a mam do niego troche drogi;/

@Madness mam nadzieje, ze jak bedzie sprawna karta, to bedzie smigac jak mowisz;] Korzystajac z okazji. Jakie masz temp u siebie, bo wiem, ze gigabyte przeklamuje;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirTIM jeśli chodzi ci o kartę to się nie orientuję bo v-tunera zainstalowałem 2-razy i po chwili wylatywał na zbity pysk. A o resztę sprzętu to Gigabyte nie przekłamuje tylko podaje dokładnie tak jak ma być. Temp. proca jest z rdzenia z diody i teraz w idle (temp. otoczenia 26*C) mam 48-49*C. Stress teraz to chyba 55-56*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ent powiem szczerze to dają chyba tylko dobre samopoczucie. Wiem że ciepełko jest odprowadzane to się lepiej czuję. Zasilanie to najważniesza rzecz. Jak ustawię GPU na 500 to pamiątki chodzą na 700. Jak 550 GPU to pamiątki góra 680.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ent powiem szczerze to dają chyba tylko dobre samopoczucie. Wiem że ciepełko jest odprowadzane to się lepiej czuję. Zasilanie to najważniesza rzecz. Jak ustawię GPU na 500 to pamiątki chodzą na 700. Jak 650 GPU to pamiątki góra 680. Ent powiem szczerze to dają chyba tylko dobre samopoczucie. Wiem że ciepełko jest odprowadzane to się lepiej czuję. Zasilanie to najważniesza rzecz. Jak ustawię GPU na 500 to pamiątki chodzą na 700. Jak 650 GPU to pamiątki góra 680.

Tak myslalem, ciagle walcze ze swoja karta - nawet 310 nie idzie bezblednie - grrrrr.... sprawdze defy teraz, moze to nie wina oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem ostatnio GV-R96P128DH i chciałem sobie zapuścić film na TV. No i może coś robię źle, ale widać pulpit, Vplayera, wszystko gra. Ale jak otwieram film, to na monitorze idzie a na TV NIE :!: :?: :!:

Czarna plama w miejscu filmu, a pulpit i reszta wszystko dalej widoczne na TV. Co jest grane :?:

Wcześniej miałem GF3Ti200 i zapuszczałem TVTool'a i wszystko było ok.

Może coś źle włączam lub czegoś nie włączam :?:

 

Pomóżcie :!:

 

Loram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loram musisz ustawić w sterowniku w zakładce Ekrany podstawowe urządzenie wyświetlania odbiornik TV. Będzie ci wyświetlało film na TV a na monitorze będzie ciemno.

OK będę próbował wieczorem, bo teraz jestem w pracy

Dzięki

 

A nie da się klonować żeby było na obu na raz ?? Na GF3Ti200 z TVToolem tak miałem bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć się da ale ja na razie nie próbowałem. To już bardziej doświadczeni userzy mogą pomóc :) Wiem jedno: obraz jaki miałem na TV z FX 5700 do tego co mam z radka w żaden sposób się nie porównuje :D

Zatem proszę zaawansowanych userów o pomoc :D

A co do jakości obrazu w porównaniu do GF to faktycznie jest jakby lepszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze odswiezam stary temat

Ale jestem zdziwiony troche... bez zmiany chlodzenia wyciagnolem

na tej karcie 400Mhz na rdzeniu a na pamieci 596...

35C , 95F. A jak zmienie na zalman water cooler to boze uchowaj bedzie potwor... V,Core 1,27v VCC18 1,49v VDDQ 2,59v : chociaz trza przyznac ze na wiecej jeszcze nie testwoalem na tym chlodzeniu i raczej bede szedl do gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten pierwszy na kosciach 2,8 i ze wszystkimi kondesatorami na silencerze kreci sie 530 natomiast ja na pamieciach do 700 nie dobilem. poniewarz krecilem co 10 mhz to mi wyszlo 680 bez radiatorow moze jeszcze cos by poszlo ale nie chce mi sie sziedzic i co jeden lub dwa mhz krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny sposob na ogladanie filmow na tv.

 

wejdz w ustawienia ekranu. przejdz do zakladki ekrany. wlacz drugi ekran (telewizor) - kabelki musza podlaczone. nast wskaz na zakladke "nakladka" :D tu se mozna poustawiac jasnosc itp duperelki a nastepnie opcje trybu klonowania. zmien tryb wyswietlania nakladki na teatralny. efekt jest taki ze po wlaczeniu filmu w jakimkolwiek playerze na tv bedzie lecial film a na kompie mozesz sobie normalnie pracowac (przegladac strony itp). problemu rowniez nie bedzie jezeli bedziesz chcial ogladac tv na monitorze i na kompie. po prostu dajesz film na full screen. mozesz rowniez dac w opcji nakladki na "to samo na wszystkich" efekt bedzie podobny. a jak nie bedzie widac napisow trzeba bedzie poszukac ustawien w playerze zeby rysowal napisy na overlayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...