Skocz do zawartości
KRECIO

CO o tym sadzicie?Kiedy bedzie mozna to kupic?WYPAS!!!

Rekomendowane odpowiedzi

domyslilem sie :P

ale to i tak nie zmienia tego co napisalem powyzej

hmm a co ty nato ze ja mam 3 wiatraki >:D jeden na cpu drugi po wygieciu sledzia wieje na grafe 3 na gornej sciance geafy >:D ba 1 to SUNON 3000 o/min i 12 X >:D hmm rozwiewa rowno >:D wiec gdzie by bylo cieplo ???

bylo by w obudowie :)

BTW, czy lepiej miec bude podziurawiona jak sito i napierdzielone wszedzie qpe wentyli ?

czy miec all WB i cisze ?

na razie mam juz tylko jeden wentyl wyciagowy w budzie (zasilka) ale docelowo i ten chce wywalic, cisza i jeszcze raz cisza, a efektem

ubocznym jest wydajnosc :D :mrgreen:

hyehs ale itak bdzie poczebowal co najmniej 2 X 8X8 zeby 1 wyciagal

a 2 zasysal siwierz powietrze jak masz frytko w WB to cieple powietrze zostaje bo nie masz cyrkulacji powietrza >:D i co ??

 

PS. sunona wlaczam jak zaczynam grac w tedy nic mnie nie oderwie >:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym być szczery to ten zestaw wcale nie wygląda obiecująco.

 

Heat Pipe w ogóle nie zda tu egzaminu, bo karta wydziela za mało ciepła. Dodatkowo, co za pomysł, żeby takiego kloca dawać na chłodzenie tylko i wyłącznie chipsetu? Przecież to nawet pamięci nie chłodzi. I do tego nawet wiatraka nie dali...

 

Według mnie kanapka jest do kitu. Radiator ma być chłodny, a nie duży.

 

Nie wiem... może ten Zalman mnie tak źle nastawił. Wole stare poczciwe radiatorki na pamięci, i 2x 80x80 wiatraki chłodzące grafę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz mial obiegu powietrza przy WC to Ci sie MOBO zgrzeje

heh...........

to zostawie ewntualnie jakiegos 80mm na 5V na wyciagu, starczy na 100%

na tym napieciu i tak ich praktycznie nie slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym być szczery to ten zestaw wcale nie wygląda obiecująco. 

 

Heat Pipe w ogóle nie zda tu egzaminu, bo karta wydziela za mało ciepła. Dodatkowo, co za pomysł, żeby takiego kloca dawać na chłodzenie tylko i wyłącznie chipsetu? Przecież to nawet pamięci nie chłodzi. I do tego nawet wiatraka nie dali... 

 

Według mnie kanapka jest do kitu. Radiator ma być chłodny, a nie duży. 

 

Nie wiem... może ten Zalman mnie tak źle nastawił. Wole stare poczciwe radiatorki na pamięci, i 2x 80x80 wiatraki chłodzące grafę...

 

hmm ja bym to po przerabial >:D kupil kloca miedzi >:D i pociol bym na male klocki przykleil nalozy tego gheata i mbym ial na memach jusz 290 >:D i co ???? hmm ja zamiast kupi specjalnych radiatorkuw na MEmy wole dac 39 zlowty na jamicoma i pociac go na male radiatorki i przyleic i nie ze one maja jaklies 2 cm tylko 5 >:D a wiadomo co za tym idzie ??

 

PS. OC OC OC OC >:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyslilem sie :P

ale to i tak nie zmienia tego co napisalem powyzej

hmm a co ty nato ze ja mam 3 wiatraki >:D jeden na cpu drugi po wygieciu sledzia wieje na grafe 3 na gornej sciance geafy >:D ba 1 to SUNON 3000 o/min i 12 X >:D hmm rozwiewa rowno >:D wiec gdzie by bylo cieplo ???

bylo by w obudowie :)

BTW, czy lepiej miec bude podziurawiona jak sito i napierdzielone wszedzie qpe wentyli ?

czy miec all WB i cisze ?

na razie mam juz tylko jeden wentyl wyciagowy w budzie (zasilka) ale docelowo i ten chce wywalic, cisza i jeszcze raz cisza, a efektem ubocznym jest wydajnosc :D :mrgreen:

dobre :lol:

ja bym se coś takiego szczelił bo mnie na profesional wc nie stać, a ideą mojego kompa jest wygląd, więc homemade wc odpada :( - może w nastepnej budzie - juz mam szkica we łbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz mial obiegu powietrza przy WC to Ci sie MOBO zgrzeje

heh...........

to zostawie ewntualnie jakiegos 80mm na 5V na wyciagu, starczy na 100%

na tym napieciu i tak ich praktycznie nie slychac.

Mialem 4xtt80mm na 5Volt i wystarczało w obudowie takiej jak na zdjeciu po lewej :) chieftec.prv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz mial obiegu powietrza przy WC to Ci sie MOBO zgrzeje

heh...........

to zostawie ewntualnie jakiegos 80mm na 5V na wyciagu, starczy na 100%

na tym napieciu i tak ich praktycznie nie slychac.

Mialem 4xtt80mm na 5Volt i wystarczało w obudowie takiej jak na zdjeciu po lewej :) chieftec.prv.pl

Ale teraz dalej masz te wentyle ??? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rzuce troche swiatla na sprawe ;P

 

Od piatku pierwsza probke tego zalmana w polsce testuje dziku. Wbrew temu co wypisuja niektore servisy (np. frazir;P) jest on aluminiowy i jedynie heatpipe jest miedziany. Zalozenia przy projekcie tego chlodzenia bylo calkowite wyeliminowanie elementow aktywnego chlodzenia czyli poprostu zapewnienie maksymalnej ciszy. Ktos napisal, ze ma to mala powierzchnie... ZN80 ma powierzchnie ok 1000cm2 czyli wieksza niz wiekszosc radiatorow na procki. Co do wynikow samych w sobie to mimo, nie posiadania zadnego wiatraczka itp. bije wszyskie inne chlodzenia na leb na szyje. Zacytuje tu Dzika:

"Porównałem temp. karty ... z tym Zalmanem i moją konstrukcją z radiatora od P133 i wentylka 40mm (wydajniejsze od wszelkich orbów) i Zalman zdecydowanie wygrał. Zalman: 31C, moja konstrukcja 39C. Czyli jest bardzo dobrze."

 

W zasadzie to co napisalem powiedzial juz Dziku gdzie indziej ale powinno to rozjasnic dyskucje :) Czekamy na jakis tekst o tym :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz mial obiegu powietrza przy WC to Ci sie MOBO zgrzeje

heh...........

to zostawie ewntualnie jakiegos 80mm na 5V na wyciagu, starczy na 100%

na tym napieciu i tak ich praktycznie nie slychac.

Mialem 4xtt80mm na 5Volt i wystarczało w obudowie takiej jak na zdjeciu po lewej :) chieftec.prv.pl

Ale teraz dalej masz te wentyle ??? 8O

Wentyle gdzies sobie odpoczywaja, obudowy juz nie mam - sprzedałem ale na dniach zboduje nowa z Plexy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rzuce troche swiatla na sprawe ;P

 

Od piatku pierwsza probke tego zalmana w polsce testuje dziku. Wbrew temu co wypisuja niektore servisy (np. frazir;P) jest on aluminiowy i jedynie heatpipe jest miedziany. Zalozenia przy projekcie tego chlodzenia bylo calkowite wyeliminowanie elementow aktywnego chlodzenia czyli poprostu zapewnienie maksymalnej ciszy. Ktos napisal, ze ma to mala powierzchnie... ZN80 ma powierzchnie ok 1000cm2 czyli wieksza niz wiekszosc radiatorow na procki. Co do wynikow samych w sobie to mimo, nie posiadania zadnego wiatraczka itp. bije wszyskie inne chlodzenia na leb na szyje. Zacytuje tu Dzika: 

"Porównałem temp. karty ... z tym Zalmanem i moją konstrukcją z radiatora od P133 i wentylka 40mm (wydajniejsze od wszelkich orbów) i Zalman zdecydowanie wygrał. Zalman: 31C, moja konstrukcja 39C. Czyli jest bardzo dobrze."

 

W zasadzie to co napisalem powiedzial juz Dziku gdzie indziej ale powinno to rozjasnic dyskucje :) Czekamy na jakis tekst o tym :)))

 

a za kilka dni zrobie sobie cos takiego w domciu :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

zrobienie heatpipe jest bajecznie proste :mrgreen: wkrutce (wkoncu) dam wam pierwsze wyniki... :mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rzuce troche swiatla na sprawe ;P

 

Od piatku pierwsza probke tego zalmana w polsce testuje dziku. Wbrew temu co wypisuja niektore servisy (np. frazir;P) jest on aluminiowy i jedynie heatpipe jest miedziany. Zalozenia przy projekcie tego chlodzenia bylo calkowite wyeliminowanie elementow aktywnego chlodzenia czyli poprostu zapewnienie maksymalnej ciszy. Ktos napisal, ze ma to mala powierzchnie... ZN80 ma powierzchnie ok 1000cm2 czyli wieksza niz wiekszosc radiatorow na procki. Co do wynikow samych w sobie to mimo, nie posiadania zadnego wiatraczka itp. bije wszyskie inne chlodzenia na leb na szyje. Zacytuje tu Dzika:  

"Porównałem temp. karty ... z tym Zalmanem i moją konstrukcją z radiatora od P133 i wentylka 40mm (wydajniejsze od wszelkich orbów) i Zalman zdecydowanie wygrał. Zalman: 31C, moja konstrukcja 39C. Czyli jest bardzo dobrze."

 

W zasadzie to co napisalem powiedzial juz Dziku gdzie indziej ale powinno to rozjasnic dyskucje :) Czekamy na jakis tekst o tym :)))

 

a za kilka dni zrobie sobie cos takiego w domciu :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

zrobienie heatpipe jest bajecznie proste :mrgreen: wkrutce (wkoncu) dam wam pierwsze wyniki... :mrgreen::mrgreen:

CZEKAM CZEKAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz mial obiegu powietrza przy WC to Ci sie MOBO zgrzeje

chmmm, co Ci sie grzeje na mobo, jak masz wc??? chipset??? przecież mu można założyć coś bardziej wydajnego (jakiś mocny radiator) i chyba nic więcej. może jestem gupi - oświeć mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tt GeForce 4 Booster Ten zestawik moze nie imponuje takimi rtozmiarami jak ZELMAN ale cena przystepna 77zł!!Jak ktoś zainteresowany to jest tutaj:http://www.sirius.pl/product.php?

action=info&id=4444&sid=1

GeForce Booster przeznaczony jest do pracy z kartami opartymi o chipset NVIDIA GeForce4. Innowacyjna konstrukcja radiatora skutkuje ponadprzeciętną wydajnością jednostki. W zestawie znajdują się dodatkowo radiatorki na kości pamięci karty.

 

SPECYFIKACJA

Wymiary wentylatora 50x50x10 mm

Napięcie 12VDC

Napięcie min. 6.0VDC

Amper 0.28 Amp. Max.

Pobór mocy 3.36 W Max.

Prędkości obrotowe 5500 +- 10%obr./min

Przepływ powietrza 10.6CFM

Poziom decybeli 29dB(A)

Rodzaj łożyska 1x kulkowe + 1 ślizgowe

Żywotność 50,000 godzin

Podłączenie 3 PIN

Materiał Czysta miedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ci chodzi ? Dołączona grafika

jezeli tak , to raczej TUTAJ

hehesh przecei 4max jest dystrybutorem TT a nie sirius :roll: a tak na powarznie to bym tego nei kcial woem jsuz tego Heat pipa ;) hmm jestem ciekaw jak wyglada w nocy w okienku w plexi oswietlony pieknym neonkiem :twisted: mmmmmniammmmm 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz mial obiegu powietrza przy WC to Ci sie MOBO zgrzeje

chmmm, co Ci sie grzeje na mobo, jak masz wc??? chipset??? przecież mu można założyć coś bardziej wydajnego (jakiś mocny radiator) i chyba nic więcej. może jestem gupi - oświeć mnie.

Mosfety na płycie i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły - mozna sie poparzyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że bedzie sprzedawany w Discotech'u bo mam blisko do niego.

Swoją drogą to myśle że będzie kosztował około 150zł.

Z ceną się nie pomyliłeś :-) - taka kwota jest całkiem realna, kiedy ? - wkrótce, zwróćcie uwagę - że na stronie ZALMANa jeszcze tego nie ma, jeszcze trzeba poczekać - ze dwa, trzy tygodnie. Ale jak tylko będzie w sprzedaży - Tweak.pl oczywiscie będzie wiedział o tym pierwszy. Już wkrótce - Lisek napisze wszystkim recenzję z testu tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...