Skocz do zawartości
Chobo

RADEON 9600 PRO ciągle się wiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niekręconego radeona 9600 PRO Gigacuba,i w doomie 3 co jakis czas występuje problem z VPU ,czyli "VPU recorver zresetowal..." itp,wylaczlaem VPU recorvera,ale wtedy mi sie scinal na chama,itrzeba bylo reset,instalowlem juz nawet stery catalysty 4.9 Beta ale tez to samo,obnizalem taktowanie GPU i pamięci,nie wiem co robic.POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czytalem i ktos mial podobne problemy gdzies. U nich bylo to spowodowane Płytą główna z którą Radek nie wspolpracowal. I tez mieli restarty VPU RECOVERY. Na 90% nie wspolpracuje z plyta glowną.

Jaka masz plyte,napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czytalem i ktos mial podobne problemy gdzies. U nich bylo to spowodowane Płytą główna z którą Radek nie wspolpracowal. I tez mieli restarty VPU RECOVERY. Na 90% nie wspolpracuje z plyta glowną.

Jaka masz plyte,napisz

taką jak w podpisie?zresztą skoro to sie dzieje tylko w doomie to nie wina płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO wlasnie tamte osoby tez mialy Asusa i z nia sobie nie radzil Radek. A Doom sam cholera wie. Wiem ze on strasznie moze grzac i w ogole karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom jest strasznie prądożerny tak dla wiadomosci Oteek. Jednemu gosciowi po prostu ta gra GRZAŁA KARTE. Poczytaj troche a sie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj chyba mi się zasiłki po.. ten tego. Radek całe zasilanie bierze z płyty jeśli AGP niedomaga to tak sie może dziać przy dużych obciążeniach.

 

Może sew333 ma rację i Asus nie lubi się z tymi radkami. Tym radkom brakuje dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie napewno nei chodzi tu o nie lubienie sie gdyz nigdy wcześniej nie miałem problemów,zmnejszyłęm taktowanie GPU z 400 do 350 i pamieci z 300 do 250 no i problemy ustały,wniosek,karta nie wyrabiala na standarodwym chlodzeniu,nawet przy standardowyh ustaweniach,DOMM 3 maxymanie wykorzytsuje widac technologie jak VertexShader 2.0 i pixelShader 2.0,i inne do tej pory nie wykorzystwane do kocna opcje,wnosek z tego ze garfa nie wyrabia,gdyz jest maxymalnie obciazona.:| Poząl się Boże nad producentami,jak oni robią chlodzenie,żałosne dobrze że to nie mój RADEK:D Moje 9100 ATI BY ATI,nie mialo nigdy problemó,bede go mial za jakis miesiac(9600 pro pozyczony od kumpla)a lada dzeń (pozycza mi inny kumpel) bede mial 9800 PRO,nei wiem jescze jakij firmy konkretnie i co w nim siedzi,ale mam andzeje ze nei ebdze sprawial problemnow jak to gó-wno,no i jelzi to r360 i PCB od XT,to heh kumpel nie bedze marudzil jak mu zmoduje:).Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chobo no to może tak być. Ja u siebie zmieniłem gluta na GPU na porządną pastę i dodatkowo mam puszczony z dna obudowy nadmuch na kartę więc w stresie GPU ma u mnie ok. 35-37*C. i dlatego jeszcze nie zaobserwowałem efektów przegrzewania sie układu. W związku z tym temp. nie przyszła mi do łba. A swoją drogą to fajnych masz kolegów takiego 9800 pożyczać no no :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj z ta kpina: DOOM jest pradozerny????

krotko mowiac LOL

a co to thief 3/far cry/sacred nie grzeja procka i karty i nie zjadaja pradu?????

moze przy tworzeniu DOOMA programisci specjalnie stworzyli nowy prgram "BOJLER", ktory potrafi tesh niezle zrec prad.

Bo chcialem zauwazyc, ze i procki i karty maja swoje maxymalne pobory pradu, niezaleznie od softu, tylko od % ich zuzycia.

Bardzo mozliwe, ze zuzycie GPU podczas grania w D3 wynosi 100% - to wszak D3, uzycie shaderów v2.0. Poza tym jak wiadomo ze D3 jest optymalizowany pod gpu nVIDII :? :[

Ale co do tego, ze karta ma niezgodnosci z plyta, sa jakies konflikty to sie nie zgadzam, moze 1-2 modele z jakiejs niewybrakowanej serii. Ale nie sadze zeby sobie asus na to pozwolil, zeby jego plyta nie chodzila z jakas karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze ASUS sobie nie pozoli na takie wpadki,ASUS to ASUS :)A kolegów mam fajnych jeden kupuje ode mnie Athlona 2200+ i Płyte ASUS A7V8X-X za 500 zeta:D rok temu kupiłem za 600 ;) I ja kupuje sobie BArtonika 2500+ Mobile (oj ebdze sie krecilo bedzie ) i Plytke ASUSA A7V880,no ten co mi pozcyza radka jemu padl zasialcz wiec po choelre ma sie karta marnowac?Drugi co mi pozyczyl Radka 9600 PRO (swoja droga mój przyjaciel najlepszy,jak brat) wraca z Europy(pracuje 3 michy tam korzysta z dup itp :D)We wrzesniu,i kupuje sobie prawdopodbnie X800 XT :)i tez mi go za czas jakis pozyczy ::D a ja,zbieram hajs ,an grafe wlasna HEHE:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany powiem ze ja mam Abit NF7 i to samo.... płytka to napewo nie, zasiłka to juz w ogóle odpada, ja bym stawiał na hmm.. konflikt Radków z Doomem? :D Moj Gigabyte 9600Pro jakos nigdy takich prblemow nie miał ale jak włączałem Dooma i po tak długim czasie zobaczyłem słynne logo ID to od razy wiedziałem ze bedą problemy z na kartach Ati, jak widac sa i to nie tylko wydajnościowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIdac tak jest, ja obnizylem to cholrne taktowanie,ale tylko w doomie wlasie sie cos wlailo,co do wydjanosci to na medium msuze garc,a jakeis typy pisza ze im na High chodzi przy FG 4 MX heh smieszne,ale pewnie chodzi bo te badzewie nie ma w sobie Pixel i VertexShadera 2.0 wiec gra wygalda jak dukenukem 3d ;D hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja gralem na gf4 mx i faktycznie chodzi fajnie jak oczywiascie jest odpowiedni procek :)

 

Co do GB 9600 pro to u mnie przy takich ustawieniahc ja kw podpisie Doom3 nawet nie zatnie na high wiec o zwisach nei ma mowy a gralem naprawde sporo (max temp na gpu to ok 39-40 stopni) Moze lepiej poszukaj na stronie producenta plyty czy nie ma nowszego biosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...