Skocz do zawartości
bolko

PC2700 i KT266A czy to zadziała???

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zadziala prawidlowo pamiec PC2700 na płycie na KT266A ?? I pytanie jakie moduly polecacie w rozsadnej cenie ale zeby troche sie jeszcze ponad specyfikacje PC2700 daly zakrecic i CL2 moze ?? :D Pytam bo kolega ma narazie płyte na KT266A a kolo gwiazdki ma wymienic a w miedzyczasie na kupca na stare pamieci PC2100 i chce juz teraz kupic 2700.

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zadziala prawidlowo pamiec PC2700 na płycie na KT266A ?? I pytanie jakie moduly polecacie w rozsadnej cenie ale zeby troche sie jeszcze ponad specyfikacje PC2700 daly zakrecic i CL2 moze ?? :D Pytam bo kolega ma narazie płyte na KT266A a kolo gwiazdki ma wymienic a w miedzyczasie na kupca na stare pamieci PC2100 i chce juz teraz kupic 2700. 

Dzieki za pomoc

pc 2700 na kt266a beda dzialaly ale jako pc 2100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamowic zeby dostac napewno Samsungi ??? Bo Komputronik to ja swietnie znam i daja co mają nawet jak sie im napisze dokladnie co ma byc :( Interesuja mnie firmy wysyłkowe bo mieszkam w malym miasteczku i tu mamy 2 sklepy na krzyz i mi nie sprowadzą.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamowic zeby dostac napewno Samsungi ??? Bo Komputronik to ja swietnie znam i daja co mają nawet jak sie im napisze dokladnie co ma byc :( Interesuja mnie firmy wysyłkowe bo mieszkam w malym miasteczku i tu mamy 2 sklepy na krzyz i mi nie sprowadzą. 

Pozdrowka

kup w barkomp.pl - ja tam kupowałem - napisałem że trza samsungi i przysłali to co chciałem (2 dni) i miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROSIO

"pc 2700 na kt266a beda dzialaly ale jako pc 2100."

 

 

Jak FSB ustawisz na 166 to pamieci beda ci chodzily jako Pc2700 sam probowalem tak samo jak puscisz na 200 przynajmiej tak jest na Epox 8KHA+.

taaaaa ale na NIEoficlajnym biosie. kt266a dopuszcza max prędkość magistali i pamięci 133MHz - przy PCI 33MHz - no chyba że ktoś ma zamiar popalić wszystkie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROSIO

"pc 2700 na kt266a beda dzialaly ale jako pc 2100."

 

 

Jak FSB ustawisz na 166 to pamieci beda ci chodzily jako Pc2700 sam probowalem tak samo jak puscisz na 200 przynajmiej tak jest na Epox 8KHA+.

taaaaa ale na NIEoficlajnym biosie. kt266a dopuszcza max prędkość magistali i pamięci 133MHz - przy PCI 33MHz - no chyba że ktoś ma zamiar popalić wszystkie karty.

Co???????????????

Od kiedy to!

133 magistrala to nie max ale standard, więc wszystko powyżej to overclocking. Max magistrala nie jest dokładnie sprecyzowana, czyli wynosi tyle i uda się wycisnąć. U mnie gdyby tylko działał wcpuid to przy max dla mojej płyty magistrali 166 zobaczyłbym że mam pamięci dd2700 (choć to były tylko kręcone 2100). Wszystko rzecz jasna na oficjalnym biosie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasir dlaczego nie dziala ci WCPUID ?  (wina OSa ?)

Tak szczerze to sam nie wiem. Teoretycznie wina windy, bo wyskakuje błąd windy, ale wcześniej na tym samym sytemie tylko na k6-2 było ok. Więc może w tej konfiguracji jakąmam coś się pierd....i i tyle. Nie chce działać to niech nie działa, aż tak mi nei zależe :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROSIO

"pc 2700 na kt266a beda dzialaly ale jako pc 2100."

 

 

Jak FSB ustawisz na 166 to pamieci beda ci chodzily jako Pc2700 sam probowalem tak samo jak puscisz na 200 przynajmiej tak jest na Epox 8KHA+.

taaaaa ale na NIEoficlajnym biosie. kt266a dopuszcza max prędkość magistali i pamięci 133MHz - przy PCI 33MHz - no chyba że ktoś ma zamiar popalić wszystkie karty.

NA oficjalnym biosie!!!!I jakos sie nie popalilo.Bylo to na TB 1.4 monozik fabrycznie odblokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pamieci to beda chodzic jako 2700 na fsb 166. Maxa jakiego udalo mi sie wycisnac to 194mhz na pamieciach kingston 2100 , a wcpuid zmien wersje na najnowsza bo u mnie tez sie kopalo i tez myslalem ze to winda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pamieci to beda chodzic jako 2700 na fsb 166. Maxa jakiego udalo mi  sie wycisnac to 194mhz na pamieciach kingston 2100 , a wcpuid zmien wersje na najnowsza bo u mnie tez sie kopalo i tez myslalem ze to winda.

Przecież ddr2700 póki nie przekroczy magistrali 166 będą chodzić jako ddr2100. Powyżej 166 będą dopiero "prawidłowo" wykrywane. A zmieni się tylko to że "raczej" pamięci nie będą wąskim gardłem przy podkręcaniu.

ps. Jakim cudem z ddr2100 wyciągnąłeś 194??? :?: I to jeszcze z mocno przereklamowanych kingstonów. Jakie napięcie i timingi i wszystkie ine ustawienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pamieci to beda chodzic jako 2700 na fsb 166. Maxa jakiego udalo mi sie wycisnac to 194mhz na pamieciach kingston 2100

 

hmmm ................ LOL

??? 8O :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie taki bios mozna znalezc. A przy okazji gdzies na jakiejs stronce znalazlem ze mozna jakos odblokowac opcje pozwalajaca na to by pamiatki chodzily o 33 mhz wiecej niz fsb ( chodzi z 133 do 166) tylko teraz sobie nie moge przypomniec gdzie- cos zagranicznego - grzebanie w biosie. Jakby ktos wiedzial to niech poda jej adres nnara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pamieci to beda chodzic jako 2700 na fsb 166. Maxa jakiego udalo mi  sie wycisnac to 194mhz na pamieciach kingston 2100 , a wcpuid zmien wersje na najnowsza bo u mnie tez sie kopalo i tez myslalem ze to winda.

Przecież ddr2700 póki nie przekroczy magistrali 166 będą chodzić jako ddr2100. Powyżej 166 będą dopiero "prawidłowo" wykrywane. A zmieni się tylko to że "raczej" pamięci nie będą wąskim gardłem przy podkręcaniu.

ps. Jakim cudem z ddr2100 wyciągnąłeś 194??? :?: I to jeszcze z mocno przereklamowanych kingstonów. Jakie napięcie i timingi i wszystkie ine ustawienia??

Nie zgadzam się z "przereklamowaniem Kingston`a" - u mnie 2700 na kościach Winbond poszły o wiele lepiej niż analogiczne Samsungi (utrzymały lepsze timnigi i osiągnęły lepsze wyniki w sisoft i Pc mark).

Swoją drogą wiem, że Samsung robi dwie wersje 333 - mają różne oznaczenia, więc może trafiłem na te gorsze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z "przereklamowaniem Kingston`a" - u mnie 2700 na kościach Winbond poszły o wiele lepiej niż analogiczne Samsungi (utrzymały lepsze timnigi i osiągnęły lepsze wyniki w sisoft i Pc mark). 

Swoją drogą wiem, że Samsung robi dwie wersje 333 - mają różne oznaczenia, więc może trafiłem na te gorsze !!!

To napisz na ile dokładnie ci poszły...

A co do przereklamowania to zwróć uwagę, że bardzo mało kingstonów ddr2100 wytrzyma @ddr2700 przy max ustawieniach i timingach. Ale kość kości nie równa...

I ponowiam pytanie do Fetormana: Jakim cudem z ddr2100 wyciągnąłeś 194??? I to jeszcze z mocno przereklamowanych kingstonów. Jakie napięcie i timingi i wszystkie ine ustawienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam.

Otoż pamięci mam usawione na 4 5 5 i cl2 tylko nie pamiętam jak sie te opcje nazywaja ctrs czy cos takiego jak sprawdze to podam.Kingstony na winbondach cl 2,5. Napiecie podniesione o 0.10 V.Plyta glowna ABIT kr7a-raid (wedlug mnie najlepsza) z najnowszym biosem 9n,chociaz z wczesniejszym biosem tez pieknie sie krecil. A jak ktos nie wie to kt266a ma ukryty dzielnik 5, bo jak mialem 15*mhz to dysk mi wariowal wiec przelaczylem na 166mhz i wszystko wrocilo do normy i takim to sposobem osiagna :lol: lem 194mhz :-))).Dysk seaIV 60GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...