Skocz do zawartości
Pasik

Codename: Panzers

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest calkiem nice, ale imo jakies 8/10 by bylo sprawiedliwa ocenka, poniewaz gra ma sporo bledow (np strzelasz do wroga a ten nie dosc ze nie odpowiada ogniem to nawet sie nie rusza) i raczej kiepska otoczke fabularna. Narazie przeszedlem 1sza niemiecka kampanie (hitlerowcy sa przedstawieni w dziwnie dobrym swietle) i musze powiedziec ze troche sie zawiodlem.... czegos tam brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gralem tylko w demo PL oznaczone #2. Jesli moge sprostowac to gatunek tej gry to tzw. RTS wojenny (cel, stala ilosc druzyny/sprzetu, warunek: zrealizowac cel przy zalozeniu, ze przetrwa dowodca itp.). Gdzies w recenzji ktos porownal ta gre do serii MYTH, i rzeczywiscie ideowo tak jest. Po przeczytaniu licznych komentarzy i szumnych zapowiedzi/recenzji jestem kilkoma rzeczami rozczarowany:

- zbyt duza automatyka jednostek, chwilami wrecz nie mam wplywu na to co robi oddzial po wydaniu mu pojedynczego rozkazu,

- bardzo duze uproszczenia balistyczne, a fakt 100% celnosci jednostek moim zdaniem to idiotyczny pomysl,

- dosc duza myszkologia: trzeba sie troche nameczyc, aby wykonac jakas sekwencje dzialan pojedynczych jednostek (dzial, samochodow, czolgow) sama tylko myszka (czasami dla danej jednostki lewy przycisk myszy oznacza co innego niz w innej (podobnie z prawym przyciskiem), a przy interakcji z innym jednostakmi np.: ladowanie amunicji, naprawianie wprowadza jeszcze inne reguly. To w polaczeniu z ferworem walki w czasie rzeczywistym oznacza czeste wciskanie spacji i powtarzanie w duchu sekwencji klawiszy na danej jednostce, aby dojsc do zamierzonej czynnosci.

- Nie wiem czy to tylko grzechy wersji demo, ale moim zdaniem zle jest wywazony model obrazen zadawanych i otrzymywanych przez jednostki. Czolg do mnie wali juz ktorys raz z kolei, a druzyna nadal w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam!!! Pograłem wieczorem i jestem zachwycony. Nie jest to może zbyt skomplikowany RTS, ale wciąga jak bagno. Kapitalna interakcja, świetna grafa i oddanie klimatu. IMHO zdecydowanie lepszy niż Soldiers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja natomiast wlasnie od 2 dni bawie sie gra, mam ja po niemiecku:(( jest moze jakis patch ktory zmieni mi ten denerwujacy jezyk na cokolwiek innego??:))

gra mi sie podoba .. !! mam nieraz zonka, poprostu wywala mnie do windozy .... mysle ze przyczyna jes ram ... :( ale coz narazie nie planuje inwestycji .......

 

pozdrawiam ... !! jesli wyjda jakies dodatki PISZCIE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mnie też wywala do windy bez najmniejszego ostrzeżenia. Tylko jeszcze nie próbowałem single, bo staram się rozerwać z kumplem po LANie i oczywiście się nie da. Już mieliśmy zrównać z ziemią niemiecką armię i *dups* do windy wywaliło...

Ktoś wie czego to wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gra bardzo ladna... przyjemnie sie gra - niesamowite akcje mozna robic (co w brew pozorom trudno znalezc w wiekszosci RTS).

Tylko kurde... no jakos nie potrafie, no po prostu nie jestem w stanie grac szwabami kiedy to kurde mam zabijac WLASNYCH... no po prostu nie lubie tego ;)

I jeszcze ten tekst... ze to Polacy zaatakowali Niemcy... grrrrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszz powiedziec szczerze ze jak w to gram to nie mysle ze tu takie jaja z ta polska - obieram to jako dobra grre, moze nie jestem takim pattriota jak inni, ale taka jest prawda:D - niema dla mnie znaczenia, gra mnie pochlonela :)!!

 

pozdrawiam

MalarZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki denerwujący problem otóż jednostki naprawcze wogóle nie chcą naprawiać ciężkiego sprzetu... czołgów itd. Grę przeinstalowałem i nic.

A tak poza tym to system uszkodzeń jest do bani, wiem że to rts ale dla mnie stare Steel Panthers jest wzorem do naśladowania nawet w pierwszy Sudden Strike było lepiej mam nadzieję że to poprawią.

 

Pozdro i proszę o pomoc w problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz dziś grałem w pełną i bardzo mi się podoba. Jest godnym następcą Sudden Strike'a (i Blitzkriega też, choć dla mnie był on nieudany). Na razie przeszedłem tylko 3 misje a już mnie wciągnęło. Co do tego "skandalu" to myślę, że to przesada. Przecież każdy w miarę inteligentny osobnik powinien się domyślić, że teksty te mają charakter propagandowy.

Jeśli chodzi o strzelanie do Polaków, to mi to nie przeszkadza. Takie były realia, że dostaliśmy w 39' w dupe. Wcale na to nie zwracam uwagi, koncentruję się na grze, która jest znakomita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wam chodzi tak gra na 512 ram bo u mnie to kurde cza sie troche naczekac az to sie poladuje przewijanie mapy to czasem do ubikacji mozna wyskoczyc. gram na full detali 1024 na 768

wiadomo, ze im wiecej pamieci to tym szybciej gra sie wczytuje...

wczesniej jednak jak mialem athlona 1,2 i 512MB to w sumie tez wolno chodzilo - teraz na Athlonie64 i 512MB duzo szybciej to sie dzieje.

Jednak tak jak juz powiedzialem - glowne znaczenie ma tu ilosc RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiada (oryginalna ) wersje Codname:Panzers, to zapewne wie ze w momencie gdy odpala sie gre uruchamia sie program sprawdzający autentyczność płyty. Moj CD na poczatku leci na pelnych obrotach, ale po chwili siada i nie kreci plyta, wiec program twierdzi ze plyty w CD nie ma, czasem, wlanczajac w czasie sprawdzania "Moj Komputer" udaje sie potrzymac "chodzenie plytki"i gre da sie odpalic. JEst to o tyle jednak trudne ze gra podczas sprawdzania plyty sprawia ze komp chodzi jakby mial 2MHz a nie 1.3 GHz.

 

Ktos wie jak mozna ew. obejsc program sprawdzajacy plyte, lub podtrzymac obroty CDka?

 

Odrazu zastrzegam:

- Mam oryginalna wersje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to nie to Grzesiu :)

 

Poszperałem troche w sieci i znalazłem.

Cenega oficjalnie informowała ze w niektorych napedach moze byc problem z uruchomieniem gry. W tej sytuacjii nalezy wprowadzic nastepujacy klucz:

RY8CRF-WWSFUQ-HTFK8A-MAPR9F

LECzy nie jest to CD KEY!

Klucz ten wprowadza sie w momencie gdy "sprawdzanie autentycznosci plyty sie nie udaje" nalezy tam wprowadzic w/w klucz.

 

Wszystkich z podobnym problemem pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam Gre Codename Panzers Pl .

 

występuje w niej dziwna rzecz, jak wlanczam gre to troche się przycina . nie chodzi idealnie płynnie, lecz są takie szarpnięcia, ale wystarczy wejść w opcje grafiki, nawet nie trzeba tam nic ustawiac. i gra chodzi już płynnie.

 

potem jak chce dać inną misje to znowu musze wejść w opcje grafiki aby chodzila płynnie.

troche to denerwuje i chcialbym to naprawić....

 

co to może być? sterowniki mam catalist 4.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam  

 

posiadam Gre Codename Panzers Pl .  

 

występuje w niej dziwna rzecz, jak wlanczam gre to troche się przycina . nie chodzi idealnie płynnie, lecz są takie szarpnięcia, ale wystarczy wejść w opcje grafiki, nawet nie trzeba tam nic ustawiac. i gra chodzi już płynnie.  

 

potem jak chce dać inną misje to znowu musze wejść w opcje grafiki aby chodzila płynnie.  

troche to denerwuje i chcialbym to naprawić....  

 

co to może być? sterowniki mam catalist 4.9

u mnie chodzi idealnie na OMEGACH 4.10 - spróboj !

jak nie lubisz omeg - to uzyj standardowych cat 4.10

 

p.s ! - wyszły bonusowe misje ale chyba tylko do wersji angielskiej i niemieckiej !

niewiecie czy są też do polskiej wersji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam  

 

posiadam Gre Codename Panzers Pl .  

 

występuje w niej dziwna rzecz, jak wlanczam gre to troche się przycina . nie chodzi idealnie płynnie, lecz są takie szarpnięcia, ale wystarczy wejść w opcje grafiki, nawet nie trzeba tam nic ustawiac. i gra chodzi już płynnie.  

 

potem jak chce dać inną misje to znowu musze wejść w opcje grafiki aby chodzila płynnie.  

troche to denerwuje i chcialbym to naprawić....  

 

co to może być? sterowniki mam catalist 4.9

u mnie chodzi idealnie na OMEGACH 4.10 - spróboj !

jak nie lubisz omeg - to uzyj standardowych cat 4.10

 

p.s ! - wyszły bonusowe misje ale chyba tylko do wersji angielskiej i niemieckiej !

niewiecie czy są też do polskiej wersji ??

niestety nic to nie pomogło zainstalowalem catalist 4.10

 

zaraz zobacze omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gralem gralem, fajnie sie gra, zaskoczyla mnie plynnosc kurcze jak gralem jeszcze przed przesiadka na A64 to na XP1700+ 512ramu i radek 9700pro i gralem w 1600x1200 8xanizo 0x AA i spokojnie moglem pograc faktycznie czasami spadal fps ponizej 20 ale nie bylo to tak przeszkadzajace jak w grach takich jak doom czy farcry, w rts wystaczy mniej kaltek, teraz po zmianie na A643000+ z 1gb RAM i starym radku 9700pro to juz spokojnie pykam w 1600x1200 8xanizo i 0xAA,

a co do gry to wciaga wciaga... tylko brakuje mi takiego czegos jak fabryk gdzie mogl bym produkowac jednostki i gdzies zdobywac surowce jak w klasycznym rts ale i tak jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...