Skocz do zawartości
MicJes

Wysokie temperatury na WC :/

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczął się problem!

 

Na starej płycie mialem procka z podpisu ustawionego na 2.2GHz przy napieciu 1.78V. Do WC mam takze podpieta grafe z podpisu(na codzien 300/600). Temperatura proca w parodobowym stresie wynosiła max 45C.

Po wymianie płyty na ta z podpisu podkreciłem proca do 2.3GHz przy 1.87V przy takiej samej grafie. Temperatura to juz 52C. :(

Blok Nukleon i GPU g2, wszystko odpowietrzone, kadet +2x80mm na 12V.

 

Woda na starym sprzecie miala max 30C, teraz ma juz 34,5C i nie rosnie juz od paru godzin.

Czy ten skok temperatury moze byc spowodowany tym podkreceniem proca raptem o 100MHz i podbiciu napiecia?

 

Pozdrowki,

MicJes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie spowodowany jest albo zwiekszeniem napiecia albo tym ze nowa plyta ma rozbierzny ze stara pomiar temp. (nie kazda plyta mierzy temp poprawnie) pozatym odczyt moze byc z diody pod procesorem lub z tej w. Jezeli wzrosla Ci takze temp wody to oznacza ze ma znaczenie napiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze odgrzewam, ale pojawil mi sie znów ten problem.

 

Tylko ze juz bylo ok, temp wody byla okolo 32C przy 2x80mm na 5-7V

 

A dzis zerkam na odczyt temp wody i widze 37,5C :o

A jeszcze wczoraj bylo po 32C.

Nie kumam, przeciez nie włączyłem żadnego Turbo ogrzewania mieszkania :/

Wszystko jest jak bylo, temp otoczenia to 23C niezmiennie od rozpoczecia okresu grzewczego.

 

Blok zasniedział? :/

 

(Wszystkie temp podane w 100% parunasto godzinnym stresie(oprócz otoczenie ;) ) - licze UD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwalam to na abita !! sam od mometu kiedy zalozylem wc mam z problemy z odczytem temperatury. na przyklad kiedy wylacze naweiw na mobo (saklada sie on z 2 crystali 12cm na 12v lub 7v) to teperatura NB (chlodzony pasywnym zalmanem) wzrasta o 7*C. to w 1000% rozumiem, ale nie moge pojac dlaczego rownoczesnie rosnie teperatura procka o te 7*C. ma moze ktos na to odpowiedz? dla przykladu powiem, ze teraz procka mam ustawionego na 1466MHz na napieciu 1.87v termeratura to 41.5*C, nie myslicie, ze za duzo jak na ta konfiguracje co w sygnaturze (z wyjatkiem lady, tej jeszcze nie podlaczylem)? skoei innym razem ustawilem procka na 2.36GHz napiecie 2.03v i puscielem wszystkie wiatraki na 12v (wliczajac w to sanyo denki, ktore dmucha z sila 110cfm na 120v i chlodzi mi bix'a) i temperature mialem 36*C podczas prim'a 95. ja tego pojac nie moge... co ciekawe kideys w necie znalazlem fotke, ktora pokazywala gdzie znajduje sie czujnik tepetatury NB. nie zgadniecie :P kolo slotow pamieci !! zaraz obok kostki odpowiedajacej za monitoring plyty :P

i jak byc tu madrym ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"o ciekawe kideys w necie znalazlem fotke, ktora pokazywala gdzie znajduje sie czujnik tepetatury NB. nie zgadniecie kolo slotow pamieci !!" wszyscy to wiedza, tylko kto ci powiedzial ze to jes czujnik temp nb? zwykly czujnik temperatury w srodku obudowy i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"o ciekawe kideys w necie znalazlem fotke, ktora pokazywala gdzie znajduje sie czujnik tepetatury NB. nie zgadniecie  kolo slotow pamieci !!" wszyscy to wiedza, tylko kto ci powiedzial ze to jes czujnik temp nb? zwykly czujnik temperatury w srodku obudowy i wsio.

1305921[/snapback]

 

a skad masz pewnosc, ze wszyscy to wiedza ? i jesli to nie jest temperatura NB, to jaka ? i sakd bierze sie tepm NB, jezeli nie z tego czujnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszecie :? Przeciez wyraznie napisal, ze rosnie mu temperatura WODY. No chyba, ze mierzy ja jakis czujnik podlaczony do mobo, ale nie sadze ;). Blok wiec tez nie mogl zasniedziec, bo nie odebralby wtedy WIECEJ ciepla z procesora i nie przekazal wodzie. Poniewaz wiec na tym etapie chlodzenia wszystko wyglada ok to zgadzam sie, ze musi to byc cos z nagrzewnica. Problemem jest tu oddawanie ciepla do otoczenia a nie odbieranie czy zly odczyt z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad masz pewnosc, ze wszyscy to wiedza ? i jesli to nie jest temperatura NB, to jaka ? i sakd bierze sie tepm NB, jezeli nie z tego czujnika ?

1306016[/snapback]

wszyscy ktorzy przeczytali instrukcje nf7 nie podaje temp nb ... to jest temp pcb gdzies pomiedzy soca a mem

co do problemu z woda wina nagrzewnicy lub jej nie odpowiednije wentylacji tak temp przynajmniej ja mam jak wylacze wiatraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...