Skocz do zawartości
Kasprzak

Neostrada na SuSE 9.0

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak...

Chce zainstalowac modem usb pod linux`em SuSE 9.0 i skonfigurowac polaczenie z netem.

Czytalem instrukcje i podobno mam miec zrodla, ktore sciagnalem

 

ftp://ftp.suse.com/pub/suse/x86_64/supplementary/Kernel/2.4.21/kernel-source-2.4.21-60.src.rpm
jak się sciagnely to kliknalem zeby sie instalowaly, wpisalem haslo root`a, otworzyl sie centrum sterowania i pakiet zaczal sie instalowac...tzn widzialem ze jest instalacja pakietu ale nie bylo widac postepu i od razu zniknelo - moze zle zrodla do kernela sciannalem a mam kernela 2.4.21.

No i potem chcialem instalowac:

przeszedlem do katalogu /drivers gdzie byly stery. dalem polecenie

./install linux-'uname -r'

no i zobaczylem liste, a na koncu polecenie

make: command not found.

Czyli jakby sie zrodla do kernela nie zainstalowaly albo nie bylo jakiegos kompilatora.

 

Co robic?

 

 

 

Dopisane

mysle ze problem moze byc ze sciagam zrodla nie od tego jadra

bo moje jadro to 2.4.21-183 a ja zawsze sciagalem.2.3.21-xxx ale nie moge znalezc rpm -183 ... i wogole kompilowac sie nie chce...co zrobic, instrukcja make nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...