Skocz do zawartości
Nastach

Jaka plyta pod Athlon 64 3000 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy mi zeby plyta byla na nForce 3 250 Gb , a abit chyba nie wypuscil zadnej plyty na nforce 3 250 Gb. A co powiecie o plytach:

- MSI K8N Neo Platinum nForce3 250Gb

- GIGABYTE GA-K8NS PRO

- Epox EP-8KDA3J

 

Ktora byscie polecali a moze wogle co innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na [H]ard|OCP polecaja ABIT "KV8 Pro" K8T800 Pro :| szczerze mowiac powoli glupieje i niewiem co wybrac. Coraz wiecej mozliwosci powstaje a odpowiedzi coraz mniej:

- Abit KV8-MAX3

- ABIT "KV8 Pro" K8T800 Pro

- Czy cos na nforce 3 250 Gb

 

I ktora lepsza do OC ??

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam bez namyslu bral ABIT KV8-MAX3 ....to jest plyta! A roznice K8T800 a nForce3...tym bym sie nie przejmowal.

Bezsensowny wybor. Jesli nie widzisz roznicy miedzy K8T800, a nF3 to nie wiem po co sie wypowiadasz...

 

 

Abit ma LOCKa, ale ma tez dzielniki rozne.... to powinno wystarczyc!

Ktory Abit ma KV8-MAX3? Ty sie zastanow co piszesz. KV8Pro moze i tak (ale nie wszystkie sztuki :P, najnowsze maja, starsze nie), ale MAX3 nie ma.

 

Coraz wiecej mozliwosci powstaje a odpowiedzi coraz mniej: 

- Abit KV8-MAX3 

- ABIT "KV8 Pro" K8T800 Pro 

- Czy cos na nforce 3 250 Gb 

I ktora lepsza do OC ?? 

Odpusc sobie KV8 MAX3-niedorobiona i nie ma zablokowanego PCI/AGP, sa problemy z 2 dwustronnymi pamieciami, niedorobiony FanEQ, zapomnij o wysokich czestotliwosciach

Wersja KV8Pro 1.0 (1.1 nigdzie nie widzialem) nie posiada zmiany mnoznika, nieprawidlowo przydziela mnozniki dla niektorych prockow (u mnie zamiast 10 dawala 9), nie dziala z 2 dwustronnymi pamieciami (chyba ze przy najnizszych timingach), w najnowsztych BIOSach ograniczyli napiecie Vmem z poczatkowych 3,2V do 2,8V, bo biedaki zapomnieli dac regulacji napiecia Vtt i pamieci dzialaly nieprawidlowo.

 

Nie bede sie powtarzal tylko podam linka, bo widac ze szukajki nie uzywales:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=82978

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2063

 

Jesli trafisz gdzies na KV8Pro rev 1.1 to bedzie juz poprawiona i bedzie zmiana mnoznika, ale tylko pod warunkiem ze uzywasz tylko 1 pamieci i nie bedziesz dokladal ich tak, by miec 2 sztuki dwustronne. Ja na swoim EPoXie dojechalem do 266MHz z 2 pamieciami dwustronnymi.

 

Osobiscie mialem do dyspozycji wszystkie 3. Abit mi absolutnie nie pasowal (wlasnie przez te pamieci i kilka innych burakow). EPoX 8KDA3J jest najlepszy, ale tez nie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Najlepsza obecnie płyta pod S754 to Epox 8KDA3J. Mimo 2-fazowego zasilania można nieźle pokręcić, i wydajność bardzo dobra.

Chipset to nForce3-250Gb więc jest AGP/PCI lock.

 

Zdecydowanie nie polecam Abita KV8-MAX3 bo ten nie ma AGP/PCI lock. Ma tylko dzielniki przy FSB 233 i 266.

 

Abit KV8 Pro ma AGP/PCI lock, ale ponoć ma problemy jakieś z biosem, a Abit jeszcze nie wydał poprawki.

 

Co do blokady AGP/PCI to tylko nForce3-250 oraz K8T800 Pro mają.

nForce3-150 oraz zwykły K8T800 takowej nie posiadają.

 

Co do ASUS'a to też bym nie brał bo tragiczny bios.

 

Jak mówiłem najlepsza obecnie płyta to Epox 8KDA3J. Kosztuje 500zł.

Nie ma chyba sensu też dopłacać 200zł za wersję 8KDA3+ która zawiera więcej jedynie dodatkowy kontroler SATA oraz sprzętowy FireWall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam Abita KV8-MAX3 bo ten nie ma AGP/PCI lock. Ma tylko dzielniki przy FSB 233 i 266

Te dzielniki to pic na wode. Nie dzialaja, a nowe BIOSy usunely je.

 

Co do blokady AGP/PCI to tylko nForce3-250 oraz K8T800 Pro mają.

nForce3-150 oraz zwykły K8T800 takowej nie posiadają.

nF3 150 tez ma blokade. Wiele zalezy od producenta plyty i iplementacji ukakladu. Niektorzy nie daja blokady i wtedy nici z zabawy. Wlasnie tak bylo znF3 150-blokada jest, ale nie kazy zadal sobie odrobine wysilku by ja zastosowac. Mialem AOpena AK89MAX wlasnie ze "150" i dojechalem na niej do 300MHz, a goscie z Anandtecha nielam 350 zrobili wiec blokada jest :)

To samo sie tyczy K8T800P-bokada jest, ale nie kazdy ja daje. Tak bylo np z pierwszymi seriami ABita KV8Pro.

K8T800 coby nie robic to jej nie ma.

 

Jak mówiłem najlepsza obecnie płyta to Epox 8KDA3J. Kosztuje 500zł.

Nie ma chyba sensu też dopłacać 200zł za wersję 8KDA3+ która zawiera więcej jedynie dodatkowy kontroler SATA oraz sprzętowy FireWall.

8KDA3J tez jest na nF3 250Gb i ma FireWall :) roznia sie tylko dodatkowym kontrolerem SATA. 8KDA3+ ma tez podobno w pudelku radiatory na MOSFETy i pamiec flash na USB. Nie wiem czy jest tak napewno, ale w manualu tak pisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI dopiero pokazalo plyty, a sprzedaz ma rozpoczac sie na przelomie miesiecy, wiec mysle, ze bezproblemowo trafisz w nia dopiero w polowie wrzesnia.

MSI ja bym nie bral, zastanowil bym sie nad Chaitechem. W tescie na in4 wypadla dobrze.

EPoXy maja byc podobno na newggach w poniedzialek (ETA8/22/2004) wiec nic straconego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...