Skocz do zawartości
Skype

Nview i klonowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kartę Gainward MX440. Problem tkwi w klonowaniu obrazu za pomocą standardowej zakładki nview w sterownikach. Gdy włączam film za pomocą np. bestplayera, w miejscu gdzie powinno widać film, obraz na TV robi się czarny (na monitorze jest). Zauważyłem że ta dolegliwość zależy od wersji sterowników. Na 53.03 wszystko jest pięknie, na 61.77 niestety nie. Podejrzewam że wystarczy podmienić jakiś DLL z wersji 53.03 lub zmienić wpis w rejestrze. Zwykle ludzie radzą ustawić TV jako ekran podstawowy, ale dla mnie to nie jest rozwiązanie. Może ktoś zna lepszy sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu zmien kolejnosc monitorow i bedzie oki:) TV ustaw jako 1, a monitor jako 2:) i wtedy bedziesz mial obraz na TV z filmu, a czarna plame na monitorze. Tak niestety jest w sterownikach z geforcami:) Ma to na celu zmniejszenie obciazenia karty graficznej, bo przeciez nikt nie oglada czegos na dwuch monitorach tego samego w tym samym czasie:)

Jesli chcesz jednak ogladac, to zainstaluj TVTOOL

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem testy. Podmieniłem wszystkie kluczowe pliki sterowników do wersji 53.03 i zadziałało :-) Więc zacząłem po kolei wgrywać nowe wersje i obserwowałem co się dzieje. W końcu podmieniłem wszystkie i... nadal działało :) Dzisiaj jeszcze potestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem normalnie 61.77, podmieniłem pliki z wersji 53.03 (te które są wyszczególnione w informacjach o sterowniku, zwykle nv*.dll) do katalogu c:windowssystem32 (na XP), i później po kolei podmieniałem spowrotem te z wersji 61.77 za każdym razem włączając kompa. I w ten sposób znowu miałem wersję 61.77, a film na TV było widać. Widocznie coś się pozmieniało w rejestrach, bo same pliki pozostały niezmienione w stosunku do pierwotnej wersji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, z syzyfową cierpliwością przeszukuję internet aby znaleźć rozwiązanie tego tematu. Mam ten sam problem i wiem że to na bank jest jakiś wpis w rejestrze, np można dodać do rejestru wpis aby odblokować zakładkę przetaktowywania układu graficznego i pamięci w sterach nvidii. Coś jednym słowem chłopaki w nvidii mieszają bo te problemy z jednoczesnym wyświetlaniem obrazu pojawiają się i znikają wraz z róznymi wersjami sterów. Ja aktualnie wgrałem stery 66.93 i na moim GF5900XT nie ma obrazu na tv. Wcześniejsza wersja sterów obsługiwała to bez problemu. Jestem wręcz wściekły. Czasami wystarcza uruchomić jednocześnie dwa programy do oglądania video i na tym drugim bedzie obraz na obu wyswietlaczach. Następnie zamknać ten niepotrzebny i ogladać film, ale te wsztstkie zabawy mnię wkurzają. Jakby ktoś wiedział co w rejestrze trzeba zmienić lub dodać to było by super i raz na zawsze problem by się rozwiązał. Na marginesie dodam że na necie ludzie walczą z tym problemem od dawna i zakręcają się jak słoiki na zime a moim zdaniem problem tkwi w czymś naprawdę prostym. Czekam na sensowne wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...