Skocz do zawartości
Fidel

GF 3 Ti200 o pascie i vmodzie:))

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Wyzej wymieniona karte i mam problem

Jakies 2 michy temu karta bez problemu pracowala na 240/500 a teraz jak dam jej 240/500 to obraz sie zawiesi (po obciazeniu doom3 lub nature) pracuje stabilnie dopiero na 220/500 :cry: i nie wiem co jest tego przyczyna??slaby zasilacz moze albo co?? prosze o pomoc 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka?

 

Widzę parę możliwych przyczyn :

 

- pod wpływem temperatury pasta "poruszyła się" i wzrosła temperatura

 

- niesprawny wentylator (zdarzają się przypadki, że po prostu się wyłącza)

 

- zasilacz.. ale jaki posiadasz?

 

EDIT :

 

kocurek, to aż tak dużo nie jest, przy moim Gainwardzie jest możliwa

praca na 250/550, bezartefaktowa, a ma przecież chłodzenie podobne

jak u innych modelach (niewielkie radiatory na pamięciach i pseudoradiator

oraz wentylek na rdzeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim zrobilem szlif, kazdy wie jak wyglada GPU. Polozylem Ceramique takze pod pamieci i zmienilem standardowego bzyka na zalmana. Uwazam ze jak ktos chce naprawde mocno podkrecic ta karte powinien zrobic te pare zeczy. BTW wie ktos moze gdzie moge znalesc vmody do gf3 gainwarda? szukalem wszedzie lecz niestety moja karta nie ma standartowego PCB. Ps. jak narazie 260/550 niby zadna rewelacja ale jest lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to za dużo jak na ti200,tyle to można do 3dmarka ,ja do gier nie dawałem więcej niż 230 (też mi czasami robiło zwisy),a u ciebie trzeba chyba dać nową pastę na chip

 

e tam...250/550 i grałem tak w dooma3 przez 1h nic karcie nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim zrobilem szlif, kazdy wie jak wyglada GPU. Polozylem Ceramique takze pod pamieci i zmienilem standardowego bzyka na zalmana. Uwazam ze jak ktos chce naprawde mocno podkrecic ta karte powinien zrobic te pare zeczy. BTW wie ktos moze gdzie moge znalesc vmody do gf3 gainwarda? szukalem wszedzie lecz niestety moja karta nie ma standartowego PCB. Ps. jak narazie 260/550 niby zadna rewelacja ale jest lato

Czy twoja karta ma na pleckach chipy ośmionóżkowe z oznaczeniami RT9202?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, nie zdejmę radiatorów dopóki nie zdobędę  

masywniejszych i taśmę obustronną termoprzwodzącą

 

A u Ciebie jak jest, znasz swoje kostki?

 

moje to sa najprawdopodobniej EtronTech-y 4ns...:/

 

wiem ze pod koniec juz Gf3Ti200 Gainward wydał model z pamieciami 3,5ns 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna: lato  

 

 

i to nie duzo bo w lecie moj gef3ti 200 Leadteka chodził 260/550 na standardowym chlodzenie tylko coolerek wiekszy :D

no niestety.. jest troche cieplo i sie all bardziej grzeje.. mam taki sam lol z grafika :) i chodzi na troszke zanizonych taktowaniach niz ti500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gainwarda gs z pamieciami 3,5 i to raczej niejest koncowy wpost wiem jedno jak ustawiam na 590 chodzi gladko ale jak sutawie na 600 to robi sie cos takiego ze zatrzymuje sie ograz na pewien czas i po paru sekundach idzie dalej niewiecie czego to jest wina bo tak normalnie to windows mi chodzi a jak wale 3dmarka to juz sie zcina w ten dziwny sposob jezeli udalo by mi sie to zlikwidowaac chodzil by spokojnie na 630:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gainwarda gs z pamieciami 3,5 i to raczej niejest koncowy wpost wiem jedno jak ustawiam na 590 chodzi gladko ale jak sutawie na 600 to robi sie cos takiego ze zatrzymuje sie ograz na pewien czas i po paru sekundach idzie dalej niewiecie czego to jest wina bo tak normalnie to windows mi chodzi a jak wale 3dmarka to juz sie zcina w ten dziwny sposob jezeli udalo by mi sie to zlikwidowaac chodzil by spokojnie na 630:D

 

hmm...czy to czasem VPU RECOVERY nie jest.. :roll:

 

no ładnie sie kręci...ale masz pamiątki 3,5ns :)...szkoda ze masz taki słaby sprzet do 3d marka bo moze mógłbyś zawalczyć z Buzzy-m z takimi taktowaniami...a rdzeń jak chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bazyl, czy w ogóle widziałeś na własne oczy pamięci na twojej grafice?

 

grzesiu - co to takiego VPU RECOVERYZ?

 

Takie pauzowania w 3D nazywa się freezami (freeze - zamrozić),

typowy objaw niewydolności GPU/MEM. Dość dziwne, biorąc pod uwagę,

że nie często nie widać artefaktów

 

Ciekawy ten Palit, Buzzy miał taki sam model. BTW, czy u ciebie

w 3DM2k1 na 4xFSAA i 8x aniso nie ma artefaktów?

 

Pytam, bo to często wymusza pokazanie się artefaktów, czego nie można

powiedzieć w przypadku domyślnych ustawieniach w 3DM2k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bazyl, czy w ogóle widziałeś na własne oczy pamięci na twojej grafice?

 

grzesiu - co to takiego VPU RECOVERYZ?

 

Takie pauzowania w 3D nazywa się freezami (freeze - zamrozić),

typowy objaw niewydolności GPU/MEM. Dość dziwne, biorąc pod uwagę,

że nie często nie widać artefaktów

 

Ciekawy ten Palit, Buzzy miał taki sam model. BTW, czy u ciebie

w 3DM2k1 na 4xFSAA i 8x aniso nie ma artefaktów?

 

Pytam, bo to często wymusza pokazanie się artefaktów, czego nie można  

powiedzieć w przypadku domyślnych ustawieniach w 3DM2k1

 

słyszałem ze te vpu recovery to cos takiego własnie ze obraz sie zatrzymuje aby GPU mogł sie ochłodzic po czym rusza dalej ale nie jestem pewny... :lol: sam to miałem powyzej 250Mhz na rdzeniu... szkoda ze koles ma słabą reszte sprzetu bo by mogł zawalczyc w 3d marku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak kupilem to od sasiada on na jakims athlonie 2200 i na ustawieniach karty mial ponad 10k pamieci widzialem bo kupilem ze zdjetymi radiatorami i przykleilem je tasma termoprzewadzacagpu niekrece bo sie boje bo mam firmowy zestaw chladzacy i wlasnie jezeli bym zalozyl lepsze chlodzenie na gpu to jest szansa na to zeby poszla bez zwiech wyzej czyli te 600 a nawet 630 bo jak ustawiam na 635 to w windowsie zaczynaja sie pokazywac krzaczki na ustawieniach 250/590 3dmark chodzi i bez zadnych artefaktow

 

na ustawieniach 250/600 to wlasnie sa te zwiechy ale jak dziala to artefaktow niema

 

wiec co zmienic chlodzonko na gpu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...