Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie

-jaką najniższą czestotliwość procka obsłuży ta płyta??

-konkretnie chodzi mi o to czy chdzi przy procku ustawionym poniżej 1000mhz??

-zastanawiam sie nad kupnem i zainstalowaniem tam poki co durona 950

(temat ten poruszałem na forum ale przepadł gdzies w czeluściach forum a ilość uzytkownikow tej płyty sie zwiększa więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś mogłby przetestować takie ustawienia)

 

z góry dzieki pozdrawiam michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie

-jaką najniższą czestotliwość procka obsłuży ta płyta??

-konkretnie chodzi mi o to czy chdzi przy procku ustawionym poniżej 1000mhz??

-zastanawiam sie nad kupnem i zainstalowaniem tam poki co durona 950

(temat ten poruszałem na forum ale przepadł gdzies w czeluściach forum a ilość uzytkownikow tej płyty sie zwiększa więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś mogłby przetestować takie ustawienia)

 

z góry dzieki pozdrawiam michu

1221984[/snapback]

 

Y, 600mhz to chyba minimum, chociaż teoretycznie mozna dać mu FSB 100 i mnożnik 3x :) = 300mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y, 600mhz to chyba minimum, chociaż teoretycznie mozna dać mu FSB 100 i mnożnik 3x :) = 300mhz ;)

1222170[/snapback]

ok tylko pytanie czy to jest rozważanie teoretyczne czy na pewno ta płyta na ustawianieach poniżej 1000 ??

 

wiem ze z mnożnika i fsb da sie tak ustawić. problem wynika z tego czy tak jest w rzeczywistości bo w manualu jest wzmianka że niby tylko powyżej 1000mhz

moj duronik poszedłby spokojnie na 1000mhz tyle że sie boje że skoro płyta nie ma oficjalnego wparcia to żeby go nie odpaliła na jakiś maxymalnych ustawieniach na a potem to już chyba tylko dym i spalenizna????

 

co o tym sądzicie?

pozdr michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jest to mój pierwszy post tutaj. Ale do rzeczy. Mam płytę A7V880 od paru tygodni i zaiste jest to dziwna płyta. Wprawdzie nie mam z nią kłopotów i wszystko działa stabilnie, ale jej zachowanie mocno mnie zastanawia. <_< Posiadam AthlonaXP ustawionego na (202x10.5) , pamięci chodzą synchro z FSB. Parę dni temu zmieniłem swój wysłużony zasilacz 300W na Modecoma 350GTF i pomyślałem sobie, że może na tej nowej zasiłce uda mi się trochę więcej podkręcić procka jako że na poprzednim zasilaczu i tak wszystko już trzeszczało w szwach. Intuicja mnie nie zawiodła :) Mój athlonik poleciał bez niczego na 202x11 lub 210x10.5. I tutaj zdziwienie :blink: Bez względu na to czy zmienię mnożnik, czy ruszę trochę taktowanie pamięci zwiększając je o kilka Mhz. wyniki transwerów pamięci w aidzie, sisoft sandrze, cachmemie itp spadają. 3d marki również.

 

AthlonXP (202x10.5) 2120:

 

aida 2948/890

3Dmark2001: 8834

 

Athlon (202x11) 2222

 

aida 2548/878

3DMark2001 8456

 

Dodam, że nic innego nie jest ruszane, ustawienia w biosie, timingi, ust. grafy itp takie same. :blink: Co jest grane?? Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Czekam na jakieś sensowne i ciekawe teorie :wink: Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jesli nei zmieiałes ustawiec pamieci i masz je synchronicznie z procesorem to chyba własnie musisz cos z nimi zrobic ;) Bo czytałem w tym czy innym.. nei pamietam temacie ze nei raz ustawienie wiekszego cl.. np. powoduje ich szybsza prace - nie dławia sie. Bo jednak Pamieci też krecisz utrzymujac niskei opoznienia, a oto moze powodowac rozne cyrki ;) Sprobuj zmienic ustwienia ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jesli nei zmieiałes ustawiec pamieci i masz je synchronicznie z procesorem to chyba własnie musisz cos z nimi zrobic ;) Bo czytałem w tym czy innym.. nei pamietam temacie ze nei raz ustawienie wiekszego cl.. np. powoduje ich szybsza prace - nie dławia sie. Bo jednak Pamieci też krecisz utrzymujac niskei opoznienia, a oto moze powodowac rozne cyrki ;) Sprobuj zmienic ustwienia ramu :)

1222782[/snapback]

Tak, ale zauważ, że dla 10.5x202 i 11x202 pamięci i FSB są takie same czyli na 202 - tylko mnożnik się zmienił i procek chodzi szybciej więc wydawałoby się, że skoro przy pamięciach jest tak samo, a procek przyspieszył to całość conajmniej nie zwolni! A tu jest odwrotnie - zwolnił. Mam podejrzenia co do biosu - być może zmienia jakieś wewnętrzne timingi cokolwiek miałoby to znaczyć? Sprawdziłem na razie bios 1007.005 i 1008.001 - ten sam efekt.

Edytowane przez JohonyDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jade teraz na

AXP 227x10.5 (bo jak dam mnoznik 11 to juz wydajnosc jest gorsza)...

 

PROC 1,65V (standart-stable) AXP-M2500+

Pamiątki TwinMOS'a dane wiadomo 227 i timmingi to 3-3-3-8 i 2.85V (oryg 2.5-3-3-8)

 

1216418[/snapback]

Po wczytaniu się głębiej w ten temat widzę, że nie tylko ja mam jakieś dziwne jazdy z szybkością zapisu pamięci przy różnych mnożnikach! U mnie faktycznie też lepiej chodzi na mnożniku 10.5 niż 11. Co jest grane? :mur:

Edytowane przez JohonyDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze ejst to wada płyty czy tylko ten nieszczesny asusowy bios? ;) Wszak asus robi dobre płytki.. kreic mozna na nich no ale troche mogli by si epostarac by kazdy ich posiadasz był zadowolony a nei tak dziwnei rozczarowany ;)

Nie ma co sie martwic.. za pare miesiecy pewnie wyjdzie już dobr awersja biosa, z ktorej beda zadowoleni(i zdziwieni) nawet sami pracownicy asusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gkar --> Poczytałbyś temat od początku, nie ma tego wiele.....

 

Najnowszy BIOS to 008 , ale powiedz mi co znaczy -"Czy z najnowszym biosem juz płyta ładnie lata ".

Bo u mnie latała pięknie już z fabrycznym (004), a teraz jadę na 007 i nie mam najmniejszych problemów.

 

 

---> @ all posiadacze tej płyty: tak się zastanawiam nad wynikami przepustowości pamięci i ciekaw jestem czy ktoś kto odblokował mnożnik mógłby coś sprawdzić.

U mnie jak już wszyscy czytający ten temat wiedzą, pamięci mają całkiem fajną przepustowość a pracują w konfiguracji 3-3-3-7 na 200MHz synchronicznie z CPU który chodzi na mnozniku 9x.

Słyszałem natomiast nażekania na pracę przy wyższych mnożnikach takich jak 11x - a więc czy ktos kto odblokował mnożnik mógłby zrobić test ustawiając fsb 200 i testując pamięci przy różnych mnożnikach?

Najlepiej w zakresie 9x - 11x ze skokiem co 0,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dołanczam sie do w/w prośby z tym ze mnie interesowała by kombinacja najniższa fsb i mnożnik-

 

chce sie dowiedzieć czy ta płyta chodzi z procem poniżej 1000mhz

(chodzi tu o "doświadczalne sprawdzenie bo teoria a praktyka nie zawsze jest taka sama :) "-

-a nie mam niestety kasy na zmiane proca razem z płyta wiec poki co duron 950 miałby na niej chodzić

 

pozdrawiam michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki. o to własnie mi chodziło :D . wreszcie puszcze mojego durnia na 133 albo 166- jak Bóg da :wink:

teraz tylko pytanie czy są jakieś istotne róznice w rev 1.02 -bo ktoś z forum chyba taką kupił i czy warto szukać akurat takiej płyty ewentualnie czekać jeszcze troche na jakąś kolejną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RAZOR jak bys nie zauwazył to oprucz tego tematu, jest jeszcze 30 innych o A7V880. A skoro jest to głowny watek to swoje pytania wolałem zadac tu. Na jedno pytanie mi odpowiedziałes, czekam na reszte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wasnie czy ktos wie jaka jest roznica ja mam pierwsza wersje i ciekawi mnie czy cos zmienili na kolejnym modelu?

 

mam pytanie co zmienia zworka koło procka ?? tylko napiecia Vcore?

czy jeszcze cos innego?

mam thortona na 333 hula pieknie ale jak chce dac mu 400 to nie pomaga podniesienie nawet napiecia do 1,8v a jak zmienie zworke to nie ma problemu na najnizszym ustawieniu (wg opisu 1,7v) wiec co jest zgrane?

wczesniej miałem epoxa na kt600 i nigdy nie było problemow bez problemu chodził na 1,6v na magistrali 200.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja zaqpilem plytke z rev. 1.02, podobno jest to najnowsza z dostepnych v. tej plyty. ale powiem szczerze, ze nie mialem jej okazji jeszcze przetestowac. a co do tego czy jest ona bardziej wydajna od poprzednich wersji i tak nie bede w stanie odpowiedziec, bo nie mam niestety pkt. odniesienia a to dlatego ze nigdy nei mialem poprzednich wersji tej plyty ani tez nie mam zabardzo do takowej dostepu aby zrobic testy porownawcze na poszczegolnych biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz mam pytanko do uzytkownikow tej plytki ktorzy podkrecali 'troche' swoje procki...

otoz ja posiadam teraz na tej platformie semprona 3000+ (barton, 12x166) i bawilem sie w jego krecenie...

stabilnie pracuje na 12x200 przy napieciu 1,8 lecz na moim chlodzeniu cm x-dream II ma wtedy 51st w systemie i dochodzi do 60 podczas grania... mnoznik oczywiscie zablokowany a drutmod jakos mnie odstrasza...

jak u was z temperaturami na po podkreceniu? moze ktos puszczal swego procka na 1,8v?

dodam ze przy normalnych ustawieniach proca przy napieciu 1,6 ma 40st w idle...

zuzycie pradu mnie nie martwi (1,6 - 62w, 1,8 - 100w) tylko ta temperatura... milo miec procka 2400mhz bo to by bylo jakies 3400+ ale boje sie zeby sie nie zjaral...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem tą płytkę a mam procka AThlona xp mobile i nie mogę podkręcać go w biosie tylko mogę zmieniać swobodnie mnożnik oraz ustawić podkręcenie o 10% 20% i 30% zresztą przy tym ostatnim Windows nie chce mi ruszyć. CPU Frequency nie mogę zmieniać dlaczego w popredzniej płytce ABICIE mogłem zwiększać o 1Mhz szynę a tutaj nie mogę. Oczywiście próbowałem manual ale to nie przynosi skutku. Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem tą płytkę a mam procka AThlona xp mobile i nie mogę podkręcać go w biosie tylko mogę zmieniać swobodnie mnożnik oraz ustawić podkręcenie o 10% 20% i 30% zresztą przy tym ostatnim Windows nie chce mi ruszyć. CPU Frequency nie mogę zmieniać dlaczego w popredzniej płytce ABICIE mogłem zwiększać o 1Mhz szynę a tutaj nie mogę. Oczywiście próbowałem manual ale to nie przynosi skutku. Proszę o poradę

1225816[/snapback]

Ech było!!!

 

:mur:

 

 

Zmień tam z cpu frequency chyba ze standart na manual .... i wtedy będziesz miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam tą płytke już od 2 miesięcy i mam co do niej mieszane uczucia. No ale konkrety...

 

1) Przemieszczanie się po menu biosu trwa strasznie długo. Każda zmiana to powolne odświerzanie sie ekranu (całego od góry do dołu!). Jak chce zmieniać magistrale używając + na klawiaturze numerycznej to wygląda to tak...

FSB 133 - wciskam + ; obraz się odświerza 3s ; pojawia sie 134 ; wciskam + ; obraz sie odświerza 3s ; pojawia się 335 ... itd. Pierwszy raz się czymś takim spotykam :(

 

2) Mam bios 1007.005 z 9.24.2004 i proca Athlona XP 2100Mhz @2200Mhz (200x11) i przy ustawieniu 1.7V w biosie mam odczyt napięcia pod windowsem jako 1.78V. W dodatku nie wiadomo czemu od czasu do czasu zdarzały się samoczynne resetowania ustawień biosu. Skręciłem proca na default 2100Mhz i dałem mu napięcie na auto. Pod windą pokazało 1.65V. Po testach wyszło że komp jest niestabilny (bez OC!) i trzeba zwiększyć napięcie do 1.7V. Dałem 1.7V i stabilność OK ale nie wiem czy rozwiąże to problem z resetującymi się ustawieniami biosu.

 

3) Długo odpala się komp. Przez pierwsze 5s monitor nawet się nie włącza tylko speaker coś pika.

4) Temperatura XP2600+ to w spoczynku 52-54C a w stresie 62-65C przy 27C w pokoju i Zalmanie 7000A na 1800rpm. Temperatura w budzie to 43-47C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backupl było ale wiem o tym iż cytat"Nad tym 10% 20% itp. masz standart... ustaw manual a pojawi się FSB i mnożnik który jęśli bedziesz mógł zmienić (FSB zawsze zmienisz )" A właśnie iż po banalnej zmianie na MANUAL nie mogę zmienić FSB. Tak więc może nie jest to tak oczywiste jak niektórym się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mogę zmieniać mnożnik ale FSB  nie mogę - jeżeli się nie znam to dlatego iż w innych płytach wszystko normalnie mi działało i mnożnik i fsb Pozdro

1227398[/snapback]

Wgraj najnowszego biosa, jak już wgrasz ustawiasz manual a częstotliwość zmieniasz + i -.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem tą płytę i pierwsze wrażenie nie jest najlepsze. Przede wszystkim nie wykrywa mi poprawnie procesora

Athlon XP 2000+ Thorton. Co się okazalo mogę zmieniać FSB ale nie mogę zmieniać mnożnika CPU, przy każdej zmianie i restarcie BIOS się wykrzacza do ustawień deafult'owych. Domyślne ustawienie mnożnika to 12,5 i nie mogę tego zmienić, mogę tylko kombinować szyną więc ustawiłem ją na 133MHz, może ktoś mnie oświeci co z tym zrobić bo FSB powinno być ustawione chyba na 200MHz(oczywiście przy FSB 200 i mnożniku 12,5 się nie podnosi). Dodam że pamięć to DDR400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem tą płytę i pierwsze wrażenie nie jest najlepsze. Przede wszystkim nie wykrywa mi poprawnie procesora

Athlon XP 2000+ Thorton. Co się okazalo mogę zmieniać FSB ale nie mogę zmieniać mnożnika CPU, przy każdej zmianie i restarcie BIOS się wykrzacza do ustawień deafult'owych. Domyślne ustawienie mnożnika to 12,5 i nie mogę tego zmienić, mogę tylko kombinować szyną więc ustawiłem ją na 133MHz, może ktoś mnie oświeci co z tym zrobić bo FSB powinno być ustawione chyba na 200MHz(oczywiście przy FSB 200 i mnożniku 12,5 się nie podnosi). Dodam że pamięć to DDR400.

1228673[/snapback]

wszystko wskazuje na to ze masz zablokowany mnoznik... a fsb masz poprawne czyli 133(266) wiec wszystko wporzadku :-P

ten asus ma to do siebie ze staruje proca na szynie 100... i trzeb sobie przestawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...