Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

z dzwiekiem tam aqrat nie mam problemow, ja mam SB Live! 5.1 Digital w srodkowym slocie PCI i nie mam zadnych problemow. (przynajmniej z tym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ktory to byl slot teraz ale ktorys pierwszy z brzegu wiec albo 1 albo 5 i pisali ze sprawia problemy z dzwiekowkami bo dzieli przerwanie z karta sieciowa... pozatym moze tez cos dac wybranie optymalengo 'pci latency timer'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podkreconego proca - mi tez sie tak dziaje, jak proca podicagam. Pytalem helpdeska creative i powiedziali, ze to cos z mobo. testowalem dostepne sloty pci, bawilem sie opznieniem i ni jak na podkreconym procu nie chce nietrzaskac... Ino u mnie trzaska jak ruszam kolkiem myszy w aplikacjach - w grach b. rzadko i bardzo delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnie kilka dni mam taki problem.

Komputer chodzi sobie kilka godzin (czasami mniej) i następuję nagłe wyłączenie. Aby ponownie go włączyć muszę na chwilę odłączyć zasilanie (wtyczkę) i dopiero po chwili udaje się włączyć.

Procek Athlon 2400+ (bez podkręcania) zasilacz Tagan 420W.

Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoshimitsu ---> pewnie masz KX'y

na KX'ach pojawiają się takie trzaski lecz niestety nie wiem jak można na to zaradzić, ja mam o tyle fart że nie gram już więc nie przejmuje się tym problemem.

Bardziej mnie irytują trzaski przy odtwarzaniu muzyki z foobara w trakcie przewijania stron internetowych.

 

Spróbuj dac większe PCI Latecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od wczorej mam tygo asusa i mam wielki jak dla mnie problem a mianowicie mam procek 2000XP Palomino 2 i plyta mi go ustawia na 100 i ajesta jako 1.25 ale nie moge zmienic na 133 a pozatym bios mi strasznie wolno dziala doslownie pojawia sie jak by go ktos rysowal jak nie zainstalowana karta grafiki pod winda tak samo jest przy wykrywaniu sprzetu przy starcie.

Czy to plyta jest padnieta czy procek zaslaby wiem ze te plyty maja problem z tyktywaniem procka ale o aktualizacji biosu juz jest oki ale co z tym powolnym dzialaniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj przelozyc pamieci w inne sloty, zmien tez sloty urzadzen pci oraz przeloz zworke Overvoltge na Enabled.

 

Dzieki za odpowiedz teraz tego nie zrobie bo jestem w robocie ale po powrocie do domu

jeszcze wgram inny bios 09 albo bete 10 i zobaczymy co bedzie mam tez nowszy procek ale w innym kompie a jak to nic nieda to gosc co mi to sprzedal dostanie w zeby :D pisal ze 100% sprawna a nawet sterownikow i manuala mi nie dal :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI sa puste wsadzilem tylko grafike a pamieci tez zmnienialem do innych slatow ale ciekawe ze ten bios tak wolno dziala jeszcze sie nie spotkalem z czyms takim. Kurde a to ASUS ale sie zawiodlem bylo trzeba kupic Abita!!!

A co do wersji to nawet nie wiem jaka tam jest ale pewnie orginal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI sa puste wsadzilem tylko grafike a pamieci tez zmnienialem do innych slatow ale ciekawe ze ten bios tak wolno dziala jeszcze sie nie spotkalem z czyms takim. Kurde a to ASUS ale sie zawiodlem bylo trzeba kupic Abita!!!

A co do wersji to nawet nie wiem jaka tam jest ale pewnie orginal

1554925[/snapback]

ten wolny bios to może być winna grafa, sprawdź z inną kartą (jakimś innym modelem)

a co do wersji biosa to zaraz jak zapala sie minitor wciśnij break'a to wszystko sie ładnie wyświetli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wolny bios to może być winna grafa, sprawdź z inną kartą (jakimś innym modelem)

a co do wersji biosa to zaraz jak zapala sie minitor wciśnij break'a to wszystko sie ładnie wyświetli

1556639[/snapback]

dokladnie to grafa ale ciekawe dlaczego to znaczy wiem co sie dzieje nie pasuje jaj bios mojego GB 9550 z przerobionym biosem na 9600 ale to orginalny bios tylko ze troszke pozmieniany ale po wgraniu org. dziala normalnie ale dlaczego tak sie dzieje??

wystarczy ze zmienie tylko taktowanie rzdenia i pamicci w grafice a juz windows mi jej nie widzi??? a bios org.

Czytalem cos ze te asusy maja klopoty z GB 9550 ale do tego stopnia nawet nowy bios 09 wgralem i nic i procka dalej mi nie wykrywa tylko recznie mozna go ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oznaczenie drugiej wersji beta i nie ma nic wspolnego z rozszerzeniem.

1558089[/snapback]

Czyli moge 1010.002 zmienic na a7v880.rom i flashowac???

 

Jeszcze jedno gosc od ktorego kupilem plyte nie dal mi plytki ze sterownikami wiekszosc mam z netu ale podobno jeszcze jakies programiki sa na tym cd mozna je gdzies pobrac albo mogl by mi ktos obraz tego cd jakos udostepnic np: ftp???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to sobie zmieic nawet na supersex.rom.... rozszerzenie nie ma najmniejszego znaczenia i nie plywa na zawartosc pliku... potrzebne jest windowsowi/dosow co by wiedizaly co z nim zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to sobie zmieic nawet na supersex.rom.... rozszerzenie nie ma najmniejszego znaczenia i nie plywa na zawartosc pliku... potrzebne jest windowsowi/dosow co by wiedizaly co z nim zrobic.

1558731[/snapback]

 

sa jakies znaczace zmiany w tym biosie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wlasnie planuje kupno jakiejs plytki pod mojego bartona 2500+ dlatego ze obecna strasznie swiruje, szukam plyty BEZPROBLEMOWEJ, w tej chwili mam 3letniego ASUSa A7V333 i po kolejnej historii z niewykrywaniem dyskow twardych postanowilem ja ostatecznie wyrzucic

 

czy mozecie SZCZERZE polecic tego ASUSa A7V880 ? lubie asusa za jego bajery i sie juz przywyczailem, ale nie chce kolejnej dziwacznej, problemowej plyty, z tego co tu widze jednak ta plyta bywa problemowa

doradzcie zatem uzytkownicy tego asusa, czy nie lepiej wziac MSI KT880 FSR z prawie identycznym wyposazeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wlasnie planuje kupno jakiejs plytki pod mojego bartona 2500+ dlatego ze obecna strasznie swiruje, szukam plyty BEZPROBLEMOWEJ, w tej chwili mam 3letniego ASUSa A7V333 i po kolejnej historii z niewykrywaniem  dyskow twardych postanowilem ja ostatecznie wyrzucic

 

czy mozecie SZCZERZE polecic tego ASUSa A7V880 ? lubie asusa za jego bajery i sie juz przywyczailem, ale nie chce kolejnej dziwacznej, problemowej plyty, z tego co tu widze jednak ta plyta bywa problemowa

doradzcie zatem uzytkownicy tego asusa, czy nie lepiej wziac MSI KT880 FSR z prawie identycznym wyposazeniem?

1559219[/snapback]

Nie jest jakaś wyjątkowo problemowa, inne modele sprawiają co najmniej tylke samo problemów różnym użytkownikom (wiele zależy od użytkowników :D). Jest w miarę popularna, więc i pewna liczba osób trafia na jakieś problemy. Ja z moją problemów żadnych nie miałem i mi płytka pasuje. Nie wiem, co rozumiesz przez "dziwaczną"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jakaś wyjątkowo problemowa, inne modele sprawiają co najmniej tylke samo problemów różnym użytkownikom (wiele zależy od użytkowników :D). Jest w miarę popularna, więc i pewna liczba osób trafia na jakieś problemy. Ja z moją problemów żadnych nie miałem i mi płytka pasuje. Nie wiem, co rozumiesz przez "dziwaczną"?

1559281[/snapback]

dzieki za odpowiedz, ale chyba jednak wezme MSI, przeciez model KT880 FSR jest tak samo wyposazony jak asus, nie ma paru typowo asusowych bajerow ale ma za to inne ;) no i wgniata asusa pod wzgledem mozliwosci OC, fsb do 280mhz, VDIMM do 3.3V itp a ja mam Twinmosy na winbondach wiec to ma znaczenie

 

a przez "dziwaczną" rozumiem plyte taka jak moja obecna (A7V333), ktora gada do mnie czesto przy starcie "No CPU Installed, No CPU Installed!" ;), czasem nie wykrywa dyskow twardych,m czasem je "gubi" w trakcie dzialania, co wiecej, powoduje sypanie po nich bledami logicznymi itp, ma problem z pci latency (w sumie to przez chipset, ale np soltek na KT333 nie mial tego problemu :? no i tak dalej i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te plyte pare dni mialem problemy z grafika ta plyta nie lubi modyfikacji biosu grafiki ciekawe czemu. Poprzednio mialem A7A266-E i bylem bardzo zadowolony zaro problemow miala dziwny chip bo jakis AliMagic ale zero problemow. A wlasnie ile moze byc warta taka plyta bo musze sie jej pozbyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo skoro plyta ok to czemu sprzedawac? ;)

A wlasnie ile moze byc warta taka plyta bo musze sie jej pozbyc??

1560500[/snapback]

a uzywana warta pewnie ze 170-180zł, rynkowa wartosc nowej to 205-210zł

 

czy ta plyta (A7V880) ma POST SPEECH REPORTER ??

Edytowane przez MisticGohan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

 

Nie mogę uruchomić dźwięku na płycie głównej. Systm nie widzi urządzenia.

 

Dotad pracowałem na karcie dźwiękowej no-name na układzie CMI. Ale ponieważ w aplikacjach komunikacyjnych nie słychać mnie (mikrofon i połączenia sprawdziłem - działają) postanowiłem uruchomić dźwięk zintegrowany.

 

Pierwsze utrudnienie - CD instalacyjnym nie ma sterowników dźwięku - trzba je "wydłubać" z katalogu - noszą nazwę SoundMAX. A zainstalowany dźwięk nosi tajemnicze oznaczenie ADI AD 1888 sound MAX 6-channel codec supports S/PDIF-out... ten "supports" to takie dodatki na sledziu których akurat przy tej płycie nie było.

 

Skąd uzyskać sterowniki? A może najpierw musze wyjąć kartę dźwiękową ze slotu PCI (teraz mam ja wyłączoną w menadżerze urządzeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...