Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

jak myślicie... czy jak mi bios pokazuje głupoty (winda też) na temat napięć na płycie i przestało działać wykrywanie obrotów wiatraczka, to czy przyjmą mi płyte do reklamacji... no bo w końcu nie działą, lub działa żle coś co powinno chodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ta plytka, moze juz ktos mial cos podobnego.

 

Mam semprona 2500, chcialem z niego zrobic mobilnego athlona poprzez L5 moda,

zamalowalem gafitem mostki....i fsb moge sobi zmieniac ale mniznik tylko i wylacznie x10.5

wczesniej mialem semprona 2200 i plytke asrocka (niby shit ale ... dawalo rade) postepowalem tak samo, te same mostki, olowek i moglem mieszac i fsb i mnoznikiem.

 

teraz mam tego asusa, zasilke modecoma 350, grafe 9600pro saphira.

 

Czy wie ktos moze jak sobie z ta zmiana mnoznika poradzic, czy moze odpuscic mnoznik a mieszac fsb, do 210 chodzi calkiem niezle , bez zadnych innych zmian podnoszenia vcore czy innych,

 

podzielcie sie uwagami

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam tą płytkę już pare miechów (poprzednia gigabyte na kt400 padła :))

Kilka zpostrzeżeń z mojej strony (asus kt880, ge-force 3ti200, 2x256MB RAM Dual Kingmax 2.5 4 4 8, Modecom PFC 2.0 350Wat, Sempron 2.3+@2000Mhz, bios 10.002) :

1.Dźwięk Sound Max wydaje trzaski, aby się pozbyć problemu wystarczy wyłączyć Boost Bas we właściwościach audio)

2.Blokada częstotliwości AGp/PCI jest tylko dla picu

3.Na standartowych ustawieniach pamięci 400mhz dual i fsb 333Mhz, resety z gier 3D, w trybie synchro (fsb/ram 333) wszystko miodzio

4.Po podkręceniu fsb na 200 i pamięci 200Mhz, wywalanie (ale nie reset) z gier i 3dmarków.

5. I to chyba najdziwniejsze !!! po podkręceniu fsb (procek i ram) między 210 do 227 Mhz wszystko totalnie stabilne (3d marki, gry), zero resetów,zero zawiech !!! :D, (zworka oczywiście overclock czyli napięcie 1.75 jak dobrze pamiętam). fakt procek ma wyższą temperaturę koło 52st.

6.Wyniki pamięci po podkręceniu proca do 2000Mhz 9.5*211 (z pamięci)

odczyt : 2950

zapis : 780

Czas dostępu : 100

 

Czekam na wasze opinie/uwagi/spostrzeżenia pozdro.

Edytowane przez piotfra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Czy jest taka możliwość, aby częstotliwość RAMu nie zwiększała się razem z fsb procka? Mam sempa 2400+ /333, chciałem mu zwiększyć fsb, tyle tylko, że pamięci (2x256MB Kingston Dual CL3 400MHz) idą w górę razem z prockiem <_<

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Czy jest taka możliwość, aby częstotliwość RAMu nie zwiększała się razem z fsb procka? Mam sempa 2400+ /333, chciałem mu zwiększyć fsb, tyle tylko, że pamięci (2x256MB Kingston Dual CL3 400MHz)  idą w górę razem z prockiem  <_<

Z góry dzięki za pomoc.

1598438[/snapback]

to zależy ile chcesz tego fsb

po pierwsze to kingstony bedą spokojnie działąć nawewt nam pójdą z fsb 227 czyli ram 454mhz, a jak chcesz dać fsb 200 to ram bedzie miał 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy na tej plycie mieliscie problem z bartonem xp-m 2.5+ 1,45v (mam okazje swego zwyklego athlona xp 2.6+ sprzedac i wziac wlasnie takiego mobilka) - jakich jaj moglbym sie spodziewac ( bo moze gra nie warta swieczki i wziac zwyklego bartona 3000/3200+ ?)

 

Pzdr.

vib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej plycie mieliscie problem z bartonem xp-m 2.5+ 1,45v (mam okazje swego zwyklego athlona xp 2.6+ sprzedac i wziac wlasnie takiego mobilka) - jakich jaj moglbym sie spodziewac ( bo moze gra nie warta swieczki i wziac zwyklego bartona 3000/3200+ ?)

1611208[/snapback]

tylko tyle, że bedziesz musiał ręcznie ustawić fsb i mnożnik, bo płyta ustawi ci go na 100x6, no i napięcie... mniej niż 1.65V nie bedzie, na czym ja dochodze do 2,3GHz (3400+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu komputer po pewnym okresie pracy bez ostrzeżeń i

komunikatów wyłącza się. Ponownie włączyć można dopiero po odłączeniu

zasilania od zasilacza, odczekaniu kilkunastu sekund i podłączeniu. Inaczej

nie reaguje na ON/OFF.

Co może być przyczyną?

Zasilacz Tagan 420 Watt, procesor Athlon XP 2400+.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu napisał, że blokada AGP/PCI jest tylko dla picu

 

...u mnie działa bez zastrzeżeń.

 

Sprzęcik to Sempron 2300+@2800+ (1900MHz) + R9550 + 2x256MB RAM KINGSTONE + Forton 300W.

Biega on sobie tak od roku, niezmiennie fsb utawione na 200, pamiątki na 200 z agresywnymi timingami, zworka overclock niezałączona więc wszystko śmiga na defaultowym napięciu, nic się nie wiesza, blokada PCI /AGP jak najbardziej działa.

BIOS 007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich. Jest tu nowy od dzisiaj.

Ostanio stałem sie posiadaczem tej płytki Asusa A7V880 i mam z nia problemy.

Otóz moja konfiguracja to :

Procek : Athlon 2400+ na jądrze Thourobred [15x133]

pamięci : 2x256 Kingston KVR400X64C3AK2

Grafa : Leadtek GF FX 5700 128mb

Dyski : Seagate 160 barraccuda SATA NCQ i ExcelStore Jupiter 40gb

Chłodzenie : Zalman Cu6000 [ pióropusz , cały miedziany]

Zasilacz: Feel 300W

 

Temperatura na procku to w stresie 54C, podczas Primie95 w tortureTest nie przekroczyla 60C, normalnie jest 50-52C

Temp na MB okolo 34-35

 

Napiecia na plycie

+12V 12,22V

+5V 4,60V

Core 1,71V

 

Ustawienia w Biosie

 

AGP ustawione na 4x, Fast synchronization włączone[ enabled], Fast write wyłączone

Asynchronous Frequency enabled

szyna ustawiona na 133MHZ

 

Objawy:

 

Otóż sytuacja wygląda w ten sposób:

Po włączeniu gier , można grac w nie cos okolo 15-20 min, potem zwis, komp przez chwile pracuje a potem sie zawiesza, lub czasem niby cos robi bo dysk pracuje ,muza gra i "numlock" mozna wylaczac, włączac, ale całośc stoi

 

W Windowsach podobnie, tez po jkaims czasie sie windows zawiesza, raz po 1,5h raz po 5h.

 

Prime95 - testy przeszły i Memtest - pamieci tez przeszly, wczesniej mailem inne chlodzenie, wymienilem to temp sie obnizyla, ale dalej nic nie pomoglo.

 

Podejrzewałem wcześniej Grafe ale gdy zaczął mi się zawieszac system wiedzialem ze to juz nie wina grafy - sterowniki do grafy na jednym systemie 61.84 na drugim 71.84

 

Czy to moze byc wina zasilacza?

 

denerwuje mnie to bo nie mozna zosatwic kompa na noc lub pracowac na Visual Studio, lub po prostu dłuzej sobie pograc niz 20minut. jesli ktos ma jakies pomysły to słucham . Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kirayamato wygląda na to że jest to wina zasilacza. 300W to teraz jest zamało na cokolwiek, przelicz zapotrzebowanie na moc Twego zestawu a sie przekonasz. Poza tym napięcie +5 - 4.60 jest jak dla mnie za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu napisał, że blokada AGP/PCI jest tylko dla picu

 

...u mnie działa bez zastrzeżeń.

 

Sprzęcik to Sempron 2300+@2800+ (1900MHz) + R9550 + 2x256MB RAM KINGSTONE + Forton 300W.

Biega on sobie tak od roku, niezmiennie fsb utawione na 200, pamiątki na 200 z agresywnymi timingami, zworka overclock niezałączona więc wszystko śmiga na defaultowym napięciu, nic się nie wiesza, blokada PCI /AGP jak najbardziej działa.

BIOS 007

1640672[/snapback]

 

A niby czemu miało by ci nie śmigać jak masz ustawione fsb 200MHz ta płyta obsługuje takie FSB tak samo jak dzielnik 1/6 podziel sobie 200 przez 6 i wyjdzie ci ile masz MHz na pci i AGP nic w tym nadzwyczajnego ustaw sobie FSB 199 i sprawdź po jakim czasie ci system padnie blokada AGP/PCI to mit na tej płycie tak samo jak na innych KT880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu z Kartą Graficzną Radeon 9550. Działa ona na płycie asus a7v880 czy nie. Bo jedni mówią że tak inni że nie. Już sam nie wiem.

1497922[/snapback]

Tak lekko wykopałem jedno z częstszych pytań... U mnie chodziła GB 9600 Pro a teraz bez problemu Abit 9550 Guru XTurbo. Więc widocznie z konkretnie 9500 i 9700 są problemy.

 

Teraz może parę moich spostrzeżeń na temat tej płytki (dodam że cały ten temat przeczytałem – zajęło mi to chyba z 2 całe wieczory :P).

Używam jej prawie rok (około 10 m-cy) na początku (wtedy bios chyba 1004) coś co wqrza większość czyli kasowanie biosu. Zdarzało się też że zmieniał mi sam dyski startowe (domyślnie był sata a on zmieniał na zwykłego ata :P). Podkreślę że nic kompletnie nie było kręcone wówczas. Po zmianie biosu na 1007 (obecnie jeszcze używany :|) to się nie zdarzyło ani razu.

Idąc dalej gdy się próbowałem bawić w O/C proca to na fsb 200 (400) się działy różne jaja :) (zasiłka, chłodzenie było b.dobre więc to nie wpływało na to). Więc się zgodzę z tym że przy wyższych fsb sobie robi jaja. Natomiast zauważyłem także to co jeden z forumowiczów napisał.. Natomiast powyżej fsb 210 (420) problemy zniknęły :P. Problemy – zwisy, reset biosu i takie tam. Dodam także że nie miały na to wpływu także złe ustawienia mitingów pamięci itp. Bo siedzę w tej branży dość długo i zawsze pomyślę i przeliczę wszelkie zmiany zanim je wprowadzę w czyn.

Co jeszcze mogę dodać. Dźwiękówki zintegrowanej nie używam, ale czytając całość ktoś napisał ze nie działała mu ona razem z SB 128 :|. Zdziwiło mnie to strasznie bo przez około pół roku używałem ich razem :| bez najmniejszych problemów. Potem doszła SB Live 5.1 i razem z SB 128 pracowała też bez problemów. Teraz jest sama SB Audigy 2 a ta w biosie off.

Idąc dalej… pisaliście że ta płyta się wywala na kartach TV… nie wiem jak na tanich modelach (150- 200zł) firm innych niż WinFast ale ja używałem TV Expert a aktualnie PVR 2000 na tej płycie i działa bez problemów (na każdym slocie działają).

 

W tym momencie mam proca (Athlon 2800+) na szynie 333 i pamięci tak samo (na razie nie potrzeba mi na tym kompie większej mocy obliczeniowej). Timingi pamięci 2,0-3-3-5.

Ogólnie jestem zadowolony z tej płyty. Od samego początku. Ale mówiąc szczerze… należy ona do wybredniejszych na sprzęt oraz ustawienia w biosie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problemy z ramem na tej płycie... konkretnie 5 test w memteście... wg spd pamięci 200MHz@2.5-3-3-7 wali błędami, że szkoda gadać, ~50-90k bledów podnoszenie napięcia nic nie daje, jak dam najsłabsze możliwe timingi 2.5-5-5-9 też wali błędami, tylko ciut mniej ~9-19k bledów. O dziwo płyta nie wstaje na CL3, tzn 3-5-5-9... Pamieci sprawdzane na aibcie an8 chodzą bez zarzutu, a ta tym mobo szkoda gadać?? A wogóle ram to 2x512MB Kingmax DDR400, a zasilasz Feel 300W (już widze ten śmiech;)), ale puszczenie proca 5x200MHz i odpięce zasilania od dysków nic w memteście nie zmieniło... :(

A tak przy okazji... jak dam płyte do reklamacji i bedzie szło na coś wymienić to co najlepiej brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam Feel'a 300W i mi sie system wiesza i gry jak wczesniej pisałem. Ale podejrzewam na 98% ze to wina zasilacza, jest za słaby. Znajomy tez mial 300W zasilacz, wymienil plyte na nowsza i mial zwisy. Wymienil potem zasilacz na 360W Chiefteca bodajze i problemy znikneły. Zobacze jak u mnie będzie. A powiedzcie jeszcze jedna rzecz, ustawienia biosu

 

ja mam tak jesli chodzi o agp

AGP 8x

Fast synchronziation Disabled

Fast Write Disabled

Master 1WS Write Enabled

Master 1WS Read Enabled - te dwie funckje zwiekszaja wydajnosc szyny AGP

 

Potem tam gdzie sie szyne podkreca mam ustawiona na 133Mhz

Asynchrnous Frequency Enabled

Spread Spectrum Disabled - przeczytalem ze wlaczenie tej funkcji mzoe powodowac slabsza wydajnosc i wieksza niestabilnosc pracy systemu

 

A jakie wy amcie ustawienia biosu jesli chodzi o AGP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest

AGP 8x

Fast synchronziation Enabled

Fast Write Enabled

Master 1WS Write Enabled

Master 1WS Read Enabled

 

Co do "Fast Write Enabled" to tak miałem na Radku 9600Pro (niestety już nie żyje :]) bo wiedziałem że je obsługuje a teraz na Abit Guru 9550 TXTurbo też tak mam (ale na zworce turbo). na Disabled jakoś dziwnie się zachowywał komp... osągi były ok ale po 3-5 godzinach normalnej pracy potrafił się zam z siebie zwiesić :|... nie wiem do końca czy to była wina właśnie tej opcji bo w dzienniku zdarzeń w systemie kompletnie nic nie było zanotowane czemu te zwiechy były. Ale po zmienieniu na Enabled działa dobrze (mimi że to 9550 który powinien mieć disabled ale po przestawieniu zworki jest widziany jako 9600XTurbo i może dla tego tak jest).

Edytowane przez djmab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu miało by ci nie śmigać jak masz ustawione fsb 200MHz ta płyta obsługuje takie FSB tak samo jak dzielnik 1/6 podziel sobie 200 przez 6 i wyjdzie ci ile masz MHz na pci i AGP nic w tym nadzwyczajnego ustaw sobie FSB 199 i sprawdź po jakim czasie ci system padnie blokada AGP/PCI to mit na tej płycie tak samo jak na innych KT880

1650281[/snapback]

Widzę, że nowy tu jesteś więc luzik.

Kolego, nie musisz mnie pouczać w tych kwestiach :)

Napisałem jak mi komp chodzi na codzień, a jeżeli dopisałem że dzielnik działa dobrze to znaczy że to sprawdziłem. (no chyba że AIDA się myli)

Pozdrawiam.

 

PS.

Kiryamato - jeżeli choć trochę zależy ci na sprzęcie to wyp.....l ten zasilacz (4,6V na lini 5V ?!?!)

Kup sobie jakąś porządną zasiłkę i twój problem zniknie.

BTW. wysokie (lekko) masz temp. na procku.

Edytowane przez RAZOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz wiem ze to zasilacz i jak juz psiałem kupuje albo Modecoma 350W albo chiefteca, nie wiem ktory lepszy, jakby co napsizcie ktory sie bardziej oplaca kupic. A jelsi chodiz o temp to wczesniej mialem chldozenie spire whisperock V i temp na pozimioe 58-60 stopni. Wiec wrocilem do mojego ukochanego Zalmana CU6000 ktory chlodzony jest wentylatorem NoiseBlocker 92mm i chlodzi nie tylko proca ale takze chipset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nowy tu jesteś więc luzik.

Kolego, nie musisz mnie pouczać w tych kwestiach :)

Napisałem jak mi komp chodzi na codzień, a jeżeli dopisałem że dzielnik działa dobrze to znaczy że to sprawdziłem. (no chyba że AIDA się myli)

Pozdrawiam.

1652087[/snapback]

 

 

Ok tak tylko napisałem taż mama FSB 200MHz i wszystko działa bez problemu co do everestu przy tej magistrali pokazuje mi 33MHz na PCI i 66MHZ na AGP ale jak dam magistrale np. 199MHz to już w everescie jest 40MHz na PCI czyli jeszcze nie tak źle ale samo to że jest 40MHz świadczy o tym że albo źle pokazuje everest albo blokada nie działa ja stawiam na to drugie i nie pomagają tu żadne kombinacje w biosie

Edytowane przez adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jakich programów używacie do pomiaru napięć, czy narzędzie ASUS'a PcProbe czy moze HardwareMonitor a może jeszcze innego programu. Który jest najbardziej miarodajny. Pytam dlatego, bo np

napięcie +5V w

 

Asus PcProbe wskazuje 4,75V

HMonitor wskazuje 4,60V

A w Biosie wskazuje 4,80V

 

Chodzi mi oczywiscie o programy w windowsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powem ci, że u mnie najgorzej pokazuje 4.7V, ale jak to sprawdziłem woltomierzem to było 4,95V więc programy se daruj... woltomierz w łape i mierzyć

podobnie jak w biosi vcore pokazuje mi 1.543V a jest 1.65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem ostatnio taki komputer na tej płycie głównej, Sempronie 2800, 512RAM (GoodRam czy cos takiego) WD Caviar SATA 120GB, Radeon 9550,

Wpierw podczas instalacji WinXP pojawial sie blad STOP przy ok 16%

Gdy się już zainstalował XP po wielu probach pojawiał się często błąd STOP i za każdym razem przy wczytywaniu systemu komputer sprawdza dyski lub jedną z partycji.

Jak zainstalowąłem Win2000 po pewnym czasie Windows w ogóle nie wchodził.

BIOS zaktualizowałem do wersji 9

Czego może to być błąd? Teraz od jakiegoś czasu nie ma blue screena ale zawsze sprawdza partycję przy ładowaniu a system zamyka się w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przyznam sie bez bicia ze nie czytałem wszstkiego bo śpiszy mi sie... mianowicie ... mam problem ! bo.... przy flashowaniu biosa komp sie zwiechnoł i teraz jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa to nic nie wyswietla sie na ekranie..... IMO chyba bios sie wykasowal.... co mam zrobic ?? jakies pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam maly problem albo z plyta albo z dyskiem twardym.Kupilem dzis wd1600js na sata 2 (poprzedni mi padl z niewiedomych przyczyn) i za zadne skarby nie moge postawic na tym dysku systemu,mam stery do dysku siig-sata-win i przy instalacji systemu nic nie pomaga nie widzi dysku przy instalacji.Dysk widzi w biosie (najnowszy beta).Nie wiem juz co zrobic,mecze to caly dzien i nic.Jest juz sformatowany i sa na nim partycje.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...