Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wspomnianego przedtem SEMPRONA 2800

Działą on teraz na 12X200 = 2.4GHz na Vcore 1.92

 

Chciałbym podkręcić jeszcze bardzej ale jak podwyższe FSB to przy starcie kompa gdzie ma wyskoczyć ekran powitalny pojawia sie BlueScreen i nagły reset. Gdy zwiększe mnożnik z 12 na 12,5 z windy to od razu reset. Mam obawy co do Vcore

 

Moje pytania :

Czy zwiększyć jeszcze napięcie ?

Czy da się coś zrobić żeby ten semp nie pożerał tyle V ?

Czy w jakikolwiek inny sposób da się go jakoś jeszcze podkręcić ?

 

Prosze o odpowiedz ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe po prostu twoj proc już wariuje od za dużego FSB+za dużego Vcore + od za dużej temperaturki i się wykłada na Winie.

Da się go podkręcić jeśli zapewnisz mu normalne warunki pracy ---> bardzo dobre chłodzenie np ciekłym azotem.

P.S. Moj Athlon 2600 działa na 12,5 x200 = 2.5 GHz przy 1.75 stable i temperaturce 60*C.

A może masz cienki zasilacz?

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mod L12

daje obnizenie temp. wzgledem tych samych ustawien w BIOS

 

podwyzsza uzyskanie wyzszych FSB niz 200

 

u mnie max bez L12 bylo 215 teraz jest 220 a to niejest koniec

gdyby nie ten PCi/AGP lock brak to bym ciagnal duzo wiecej

 

mnoznik orginalny mam 11,5

tylko ze na tej plycie na FSb 200 i wiecej zaczyna mi spadac wydajnosc wedl. Everesta przy mnozniku powyzej 10,5

dlatego mam 10,5 stock

 

ja zrobilem wedl. tej stronki (100% pewny)

http://www.logan.eclipse.co.uk/abit_nf7_(s)_v2_0.htm

 

dalo mi to ze po Load setup Defaults w BIOS proc ma 166 FSB def.

zamiast 100/133 drud mod jest prosty jak przyslowiowy drud d::

 

bierzesz 1cm kabla od tasmy FDD czy HDD(jedna wiazka)

(miedziany) i wkladasz go tak jak masz pokazane nic trudnego

 

nietracisz gwarancji w zaden sposob co do L5 sie niebawie mam odblokownay mnoznik wiec mnie to niedotyczy

 

 

>>>>>

viva osiagnales max swojego proca na tym chlodzeniu zeby wiecej wycisnac musial bys zejsc do minusowych temp. -(30-50) np.

niestety i dawac wiecej papu 2V i wiecej ,pewnie i tak za duzo bys juz niepociagnal proca

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja w IDLE mam 40 stopni ! Zasilacz mam dobry bo Chieftec 410 W ...

Czyli co ? ... mawet nie próbować zwiększać Vcore ?

 

A ten mod L12 by mi coś pomógł ?

Edytowane przez viva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic ci nieda to jest max proca zapewne

to ci moze pomoc (mod12 4pin+ minusowe chlodzenie proca) i moze 2,5-2,6 GHz osiagniesz

<><><>d::

mod 12V 4pin, raczej tracisz gwarancje no chyba ze spowrotem przylutujesz kondziolki orginalne ale i tak da sie poznac robote reczne od maszynowej

wiec twoj wybor

 

co daje - glownie stabilizacje napiec, rownomiernie obciazona zasilke

bo tak jak jest orginalnie to linia +12V nic praktycznie nie zasila tylko co najwyzej wiatraki czy mechanike dysku podczas rozruchu +napedow optycznych takze i nic pozatym a linia +(3,3V&5V) dostaje po dupsku zaczyna spadac podczas OC a +12V zaczyna wzrastac wiec dla HDD niebardzo

i plytka delikatnie mowiac swiruje hehe

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki XiAo_20. Faktycznie bardzo pościutko to zrobić.

A co do tego moda 12V AtX 4pin to możesz mi podać stronkę? Widzę że wiąże się to z wymianą kondensatorów i pewnie jeszcze kilku rzeczy jak dorobienie wejść do wtyczki 4pin. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! dawno nie bylo mnie na forum ale licze na wasza pomoc...Mam ta plytke juz od jakiegos czasu i gnebi mnie tylko jeden problem :/ mianowicie nie moge zrestartowac kompa! Normalnie jak dam restart z windowsa to komputer sie restartuje ale juz nie zrobi POSTa musze dlugo trzymac RESET zeby znowu wstal, tak samo jest jak zapisuje nowe ustawienia w biosie, tez musze trzymac dlugo reset zeby sie podniosl :/ plyta restartuje sie tylko wtedy jak ustawie proca na 1,1GHz :/ czyli tak jakby po kasowaniu biosu. Jezeli np po restarcie zamiast trzymac reset zgasze kompa, to po ponownym wlaczeniu kasuje mi sie bios! Paranoja! jezeli ktos zna jakis sposob na pozbycie sie tego BUGa to bardzo prosze o pomoc, sprawdzalem kazda wersje biosu, wszedzie jest to samo :/ proc to A1700+@10.5X200/1.87V :) dodam ze jak komp juz dziala to jest stabilny jak skala :) wiec to nie problem przetaktowania albo przegrzewania sie maszynki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia KRECIO

Kinek81 a jaki masz ten dyska sata, jakiej firmy? Rozumiem, że nie wykrywa Ci go w biosie tak? Ja miałem podobny problem, że mi twardziela na sacie nie wykrywał na tej płytce i rozwiazanie:

Kiedy położysz dysk na plecy elektroniką do góry i złącza masz od siebie to po lewej stronie masz zasilanie sata, na środku kabelek transferu sata a po prawej stronie masz takie złącze na 4 piny, teraz bierzesz zworkę i spinasz 2 piny po prawej stronie. U mnie to pomogło i spokojnie wykryło dysk twardy, jeśli nie to spróbuj następne 2 piny.

 

A jeśli Ci go wykrywa w biosie tylko nie możesz zainstalować systemu to musisz zainstalowaś sterowniki sata, znajdują się one na dysku CD, może być jednak problem z tymi sterownikami, ale jeśli ściągniesz te same z interneru to powinno się udać(mimo że są takie same jak na CD).

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysków SATA nie wykrywa w BIOSie jako urządzeń IDE więc tam gdzie zawsze były twardziele i napędy optyczne tam teraz są tylko optyki. Dyski twarde SATA wykrywa w osobnym menu w BIOSie (są tam też opcje RAID itp). A co do zworek to według mnie każdy dysk ma inne ich konfiguracje i wystarczy zajrzeć na tabliczkę naklejoną na dysku i już wiadomo o co chodzi. Można spróbować jeszcze włożyć taśmę SATA do innego gniazda na płycie.

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dysków sata nie wykrywa w biosie tam gdzie są dyski IDE tylko w osobnym menu ,zapomnialem o tym wspomniec, co do zworek mr.Smith to w dyskach sata nie ma takich tabliczek, trzeba udać się na stronę producenta, jeśli chodziło o mój dysk seagate 160GB 7200.9 to pomogło. Chyba zastosowanie takiej zworki zmienia tryb pracy dysku sata i jest on wykrywalny z biosu (jak mr.smith wspomnial w osobnym menu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko czy ktoś z was mial taki problem z tą mobo że po zmianie JAKIEJKOLWIEK opcji w biosie komp się wyłącza po chwili od uruchomienia i pomaga tylko clearCMOS i bios musi być ustawiony na default.

Wgrywanie rożnych wersji biosu nie pomaga zawsze to samo. :mur:

Ktoś wie w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkiego na forum o tej płycie i własnych doświadczeniach miejsce Asusa zajmuje spowrotem Epoxik 8KRAI bo Asusa mam już dość :angry:

Niedopracowana płyta.Poza resetami ustawień BIOSu najbardziej wk. mnie swawolne ustawianie przez płytę napięcia CPU. Nie ważne jak niskie bym nie ustawił to płyta i tak uparcie zwiększa na 1,72V. I po co? Problemy ze stabilnością? Na Epoxie mój podkręcony proc chodzi stabilnie na 1,62V a co za tym idzie temp CPU jest sporo niższa no i wiatrak może mniej hałasować. Nawet na niepodkręconym procku Asus trzyma napięcie 1,71V, też macie tak wysokie napięcie CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawiasz 1,65V to chyba normalne ze masz 1,70V

bylo setki razy mowione ze ASUS zawyza o 0,05V

chcesz miec def. ustaw na Auto oczywiscie bedzie to (def.+0,05V)

 

czyli np. u mnie 1,5V(1,55V)

 

resetowanie biosu nieistnieje od BIOSU 1008/1009

no chyba ze masz 1010 bete to co sie dzwiwisz ??

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL...ja mam zainstalowana winde i z wykrywaniem dysku jest wszystko ok, chodzi o to ze jak dam uruchom ponownie pod winda to komputer sie zrestartuje ale juz nie zrobi POSTa caly czas jest czarny ekran, wtedy wlasnie wkracza TWARDY RESET :) tak samo jest z BIOSEM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz pecha oddaj plyte na gware poprostu

 

a niemieszales w zakladkach Power menu, PCI PnP

daj na default i ustaw w zakladce PCI PnP Plug And Play O/S YES

 

ewen. zrob UPDATE BIOS 009 Final >>>z pod dosa

jak to niepomoze to plyta serwis

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawiasz 1,65V to chyba normalne ze masz 1,70V

bylo setki razy mowione ze ASUS zawyza o 0,05V

chcesz miec def. ustaw na Auto oczywiscie bedzie to (def.+0,05V)

 

czyli np. u mnie 1,5V(1,55V)

 

resetowanie biosu nieistnieje od BIOSU 1008/1009

no chyba ze masz 1010 bete to co sie dzwiwisz ??

Taaa jasne, tylko że jak standardowe jest 1,65 to zaczynamy właśnie od 1,7 a problem zaczyna się w tym że przy nominalnym ustawieniu napięcia nie idzie mi proc na tej płycie podkręcony na 2500@3200+, gdzie na Epoxie nie było żadnego problemu, dopiero jak przezworkuję na 1,85 to działa ale jak się grzeje to historia :-|

 

A co do resetowania to hmm... na 1009 - który miała w momencie zakupu BIOSik resetował się, co ciekawe, właśnie najczęściej... :-P

 

Co by nie pisać. Bye Asus!

Edytowane przez hapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Help. Mam tego Asusa A7V880 i nstp problem, nie wiem czy z jego winy. mam 3 procki

 

na Athlon Xp 1800, wszystko hula.

 

Pozostałe 2 to Athlon XP 2600 Barton, wkładam je i mam czarny ekran, wszystko siekręci, słychac dyski ale ekran czarny jak asfalt. fakt ze jeden z nich moze być zwalony, istnieje takie prawdopodobieństwo, ale drugi to nówka sztuka, ze sklepu, dzisiaj kupiony. Co robić? czy jest jakieś ustawienie na tej płycie które spowoduje ze odczyta któregos z tych bartków? bo do biosa nie wejde oczywiście bo nie działa kiedy nic nie ma na ekranie:-) Help.

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem resetowania biosa chyba u mnie zniknal po zamianie biosa na 1010.004 beta. Aktualnie wrocilem do 1009 bo chcialem sprawdzic napiecie proca z ktorym mam problem.

Procesor: Sempron 2200

Ustawienie napiecia w bios /odczyt bios /odczyt speedfan

default / 1,55 V / 1,65 V

1,65 V / 1,60 V / 1,70 V

 

Ktore napiecia sa rzeczywiste ? Pytam bo mam problem ze stabilnoscia przy fsb 200 mhz. Na poprzedniej plycie (A7V600-X) sempron chodzil na fsb 200 przy standardowym napieciu 1,60 bez problemu (wszystkie odczyty byly prawidlowe), a tutaj przy defaultowym napieciu sa problemy. Jesli juz podwyzsze napiecie by uzyskac stabilnosc to chcialbym jak najmniej, aby nie zagrzewac proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co ustawisz w BIOS (vdimm, vcore)

masz rzeczywiscie o 0,05V wyzej

 

np.

Vcore1,65(1,70)

vdimm2,75(2,80)

 

jesli proca masz def. 1,6 i dasz go na AUTO w BIOS

to takze plyta zapoda mu 1,65 czyli +0,05V

 

na programy sie niepatrz

mozesz tylko dzieki nim zobaczyc wedlug logow SpeedFan, PCProbe np. czy masz duze skoki napiec>>wtedy sprawdzasz i tak multimetrem cyfr.

a wiec pomiar softwarowy jest tylko do analizy odchylek/skokow napiec a nie do rzeczywistych pomiarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, udało mi siew koncu odpalić kompa

mam jednak cos takiego że komp raz na jakiś czas sie restartuje, niebieski ekran, literki i koniec. restart. od czego to moze być? podkręciłem Athlona XP 2600 Bartona do 2800 (w biosie płyty Asus a7V880 zrobiłem overclocking o 5 %) Czy to moze być od tego? Wykluczam raczej ze to zasilacz czy pamieci. moze płyta jest uszkodzona?

Pozdrawiam

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazal ktos problem trzeskow z sound blastera live! ?

zmienialem pci latency na 64, 96, 128 zawsze sa trzaki, stery kx - tragedia, youp III tez nie najlepiej, jakies stare do live! - 'najlepsze z najgorszych'

bios beta 1010.04 (czy jakos tak :) )

znalazlem wpis do rejestru na jakas opcje 'turbo' ale nie pomaga :/

nie wiem co z tym robic w koncu sie chyba przesiade na dzwiek onboard :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do SB

 

karta powinna byc w slotach PCI 1/3/4 tam niedzieli przerwania

i powinnes ustawic w BIOS zakladka

 

Chipset/SB VIA VT8237

PCI Delay Transaction Disabled

 

PCI Latency Timer zostaw na 64

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, jak wam dziala Asynchronous Frequency ? U mnie przy opcji Enabled PCI i AGP rosnie wraz ze wzrostem fsb. Wydaje mi sie ze Asus umiescil w biosie opcje ktora i tak nie dziala, moze zamierzal tego biosa uzyc do nowszej wersji plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziala

 

 

 

co do SB live! pomoglo ale.. nieznacznie.. nadal sa trzaski, wydaje mi sie ze najczesciej jak sa wykonywane operacje na dysku..

transmison delay w biosie na disabled, hyperiony sprawdzalem 2 wersje na kazdej tak samo..

bardzo obciaza ta karta onboard proca?? da sie na niej cos posluchac?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obciążenie proca? nie, dżwięk jak dla mnie zadowalający, jednak te 6 kanałow coś daje, ogólnie nie mam zastrzeżeń, i oczywiście brak jakichkolwiek problemów, trzasków, pisków i itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób, które robiły na tej płycie moda który się zwie chyba 12V4pin :) które kondziołki trzeba wymienić żeby nie popuchły po puszczeniu na cewkę +12V? i ogólnie jak się sprawuje płyta po takim modziku po dłuższym użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...