Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

A7V880 to bardzo fajna stabilna płytka. Ale:

 

Bios 1008 jest skasztaniony bo:

 

1) mój fabryczny 3200+ wykrywany jest jako AMD Athlon 3100+.. (ale ustawia się dobrze 200x11)

2) W biosie 1008 nie da sie ustawić wszystkich timingów pamięci, tzn poznikały agresywniejsze opcje

3) Moje pamieci (tu akuart GeIL UltraX 2x256MB 2-2-2-5-1) z SPD ustawiane są 2,5-3-3-7-2T. Dziwne :/ Spadł nieprzzwoicie throughput pamięci przy odczycie.

 

Pozatym wsjo działa wporządku.

 

Jestem sam czy problemy potwarzalne u innych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt, samma ta wersje biosa tyle ze beta.. vco w sumie jest to chyba ta sama co 1008 oficjalna ale nic :/ I sam zauwazam ze odczyty z pamieci sa zdecydowanie za niskie :/ Jak nie wyjdzie w najblizsym czasie jakas nowa wersja biosu to już na pewno nei kupie jako nast asusa :) W sumie to jest pewne...

Płyta jest taka sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem jak na stałe ustawiś czśctotliwości PCI i AGP bo jak zmieniam Asynchronous Frequency na włączone lub na wyłączone to nic nie daje i w np sandrze dalej mi pisze że nam npPCI na 36 mhz a AGP na 72

Pomóżcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem jak na stałe ustawiś czśctotliwości PCI i AGP  bo jak zmieniam Asynchronous Frequency na włączone lub na wyłączone to nic nie daje i w np sandrze dalej mi pisze że nam npPCI na 36 mhz a AGP na 72 

Pomóżcie coś

1275112[/snapback]

teoretycznie to wlasnie opcja Asynchronous Frequency odpowiada za blokadę AGP/PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam od wczoraj Asusa A7V880 i mam z nim spore problemy wiec prosze o jaknajszybsza pomoc (w temacie o tej Płytce nic podobnego do tych problemow nie znalazłem).

1. Sprawa to jak na płytce ustawic fsb 133Mhz(Athlon XP 1800+) chodzi mi o to ze jest tam strasznie pogmatwany bios i nie ma wyboru zmiany FSB ze 100 na 133. Jest tam cos takiego jak AI overclock i tam ustawiasz magistrale na 133Mhz. Niby wporzo ale wykrywa mi go jako Athlona 2200+. A wiec to tam trzeba tak pozostawic??.

2. Sprawa to system operacyjny. Mam 2 dyski Seagatte 13GB i Western Digitall 80GB 7200/8Mb i problem polega na tym ze nie moge wystartowac swierzego Windowsa XP na NTFS wyskakuje komunikat "Brak pliku Ntdlr" a system na Fat 32 z drugiego dyskacza (13GB) wchodzi bez wiekszych problemach (choc ustawiony jest na drugiej tasmie jako second master)

Prosze o pomoc i z gory za nia dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Od wczoraj mam Asusa a7v880. No i mam problemy:

1. Pod programami takimi jak Aida32 i WPCIUD nie odczytuje mi płyty głównej. Co zrobić??

2. Czy jak nie odczytuje moge zrobić upgrade Biosu??

3. Czy jak bede robił upgrade Biosu mam robić tylko ostatnią najnowszą wersję czy wszystkie po kolei??

 

Proszę o wyrozumiałość, jestem początkjącym komputerowcem. Pozdro. Czekam na helpy

( I pierwszy raz na jakimś forum.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba Ty pisales do mnie na maila Boski. do aktualizacji uzyj programu Asus Update, ktory masz na plytce dolaczonej do mobo. wybierz aktualizacje przez internet i automatycznie zassa Ci i sflasciach!e rom do versji najnowszej :D

 

edit: doznalem olsnienia i szkoda, ze nie moge teraz sprawdzic czy mam racje. smol pisal, ze pomimo wlaczonej funkcji Asynchronous Freqency Sandra pokazuje mu, ze taktowanie agp/pci ulega zmianie po podniesieniu fsb. ostatnio bylem zmuszony jechac przez pewien czas na karcie takiej jak w podpisie. pisalem, ze mam problemy z synchro ram:ddr i fsb 200 (a problemy sie wziely wlasnie bycmoze z tad ze pomimo blokady pci/agp wartosci taktowan tych zlacz zmienialy sie czego ta sklaba karta nie wytrzymywala i to ona zamulala) W najblizszym czasie przetesuje te funkcje na radeonie 9600xt, ktora powinna wytrzymac podniesienie fsb powyzej 200 (bez blokady). jezeli sie uda to bedzie znaczylo jedno, ze blokada agp/pci to poki co pic na wode i zacznie dzialac dopiero, gdy wyjdzie odpowiednia wersja biosu. mam nadzieje, ze nie namieszlem zabardzo i zrozumieliscie :D

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, długi post, mam nadzieja, że ktoś to jednak przeczytać :)

Mam z tą płytką dwa problemy. Pierwszy z nich (problem z wykryciem CPU) został już tutaj przedstawiony przez Veekinga i totalnie olany :) Drugi to problem z timingami.

 

AXP Tbred 2200+ (1800Mhz, 13.5x133)

Asus a7v880 (bios 1008)

Kingstony kvr400x64c3a/512.

 

1)

Po zamontowaniu płytki (parę miesięcy temu) pierwsze co mnie uderzyło, to złe wykrycie mojego procka przez bios. 2200+ został wykryty jako 1500+ (zupełnie jak gdyby miał jakieś 13.5x100). Ustawiłem ręcznie 13.5x133, sflashowałem bios do 1008, ustawiłem 13.5x140 i działa mi jako 2200+ (~1890MHz). Ale tylko po ustawieniu manualnym.

 

Czy ktoś z szanownych dyskutantów ma może pomysł, co zrobić, żeby mój procek był wykrywany poprawnie nawet po wybraniu opcji "auto"?

 

2)

Drugi problem, to timingi pamięci. Po ustawieniu w biosie wszystkich opcji dotyczących RAMu na "auto" i "default by SPD" programik CPU-Z na zakładce "memory" wyświetla mi:

Freq: 206.7 MHz

FSB:DRAM: FSB + 66MHz

2.5-5-5-9

 

Tabelka na zakładka SPD z kolei podpowiada:

Freq / cas -ras to cas-ras precharge-tras

133 MHz / 2.0 -2-2-6

166 MHz / 2.5 -3-3-7

200 MHz / 3.0 -3-3-8

 

Wyniki timingów mojej pamięci w CPU-Z zupełnie nie mają odzwierciedlenia w tym, co wyświetla tabelka SPD tego programu. Czy powinienem się martwić? Strasznie wysokie mam te timingi <_<

 

Byłbym wdzięczny za jakąś radę, parę słów wyjaśnienia lub chociaż linki do postów/informacji które pomogłyby mi zrozumieć, o co chodzi z tymi timingami.

 

pozdrawiam

Yosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. bylo o tym juz wiele razy i nie tylko tutaj. olej to, ze Ci nie rozpoznaje defaultowych ustawien. przeciez jak ustawisz je recznie to na to samo wyjdzie.

 

2. co do timingow mam podobnie, ale jak widzisz, te ktore Ci ustawilo sa lepsze od tych podanych w SPD, byc moze to wadliwe odczytanie SPD przez cpuz.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5-5-5-9 jest "lepsze" od 3-3-3-8 ?

O ile się nie mylę, fajnie by było, gdyby opóźnienia były jak najmniejsze, nie?

Wyprowadź mnie z błędu, jeśli tak nie jest... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee, tam ! ja mam 12.5 x 199, i przeczytaj mojego posta wyzej

Tak, ale 2700MB/s jak na ddr 464 to cienizna. Tyle powinno być dla ddr 400.

1272702[/snapback]

KHm, na AN7 DDR 400MHz....w singlu: 2890MB/s w dualu 2960MB/s :) Więc do tej płyty nie ma to żadnego porównania..... bo na niej w singlu mialem 2400 chyba a w dualu 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, wynik nie najlepszy, ale jak wspominalem wiele razy jestem jeszcze dopiero w fazie wyszukiwania optymalnych ustawien :) poki co jade na takich jak w podpisie. ale nietrudno zauwazyc ze jeszcze nie wycislem wszystkiego :P

 

Yosh zgadza sie, ale opoznienie CAS (to pierwsze) jest najwazniejsze. Ale zauwaz, ze nie zawsze nizszy timing = wieksza wydajnosc. ja mam np. lepsze osiagi na takich ustawieniach jak w podpisie niz na 2.5-3-3-6 !

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tą płytke od paru dni i ogólnie jestem zadowolony, jest tylko jeden problem, ktory był już poruszany w tym wątku. Chodzi mi o nie wyłączanie się kompa, jesli pamieci chodzą w dualu. Moze ktos rozwiazal ten problem i wie dlaczego tak sie dzieje.

 

Wyniki testu pamieci jakie uzyskalem w Everescie

Odczyt : 2877

Zapis: 982

Czas dost. : 107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kupilem pare dni temu kompa:

 

Asus A7V880 z upgradem biosa do wersji 1008.001, Amd Sempron 2500+ (1.75ghz), pamiec noname 512mb DDR 3200 pc400, geforce fx5200 128mb ddr agp 8x, seagate 120gb 7200obr. 8mb, win2000

 

i teraz to co wszyscy lubimy najbardziej problemy: podczas grania w q3 wszystko chodzi ladnie a juz przy jednoczesnym kopiowaniu duzych plikow, odgrywaniu mp3 i korzystaniu z netu jednoczesnie widze znaczne pogorszenie wydajnosci oraz dlugie oczekiwanie na odswiezenie pulpitu. druga sprawa to wyniki testow sisoftware sandra mam mniejsze osiagi niz podobny komp z 256mb pamieci, pewnie jest to zwiazane z brakiem konfiguracji biosa

 

takwiec wdzieczny za pomoc i rady w konfiguracji biosa tak by wszystko chodzilo szybko i cacy. Dodam ze jest to jedyne forum, na ktorym znalazlem temat o tej plycie, wiec mysle ze sie nie pogniewacie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, konf biosu to sprawa indywidualna. nie ma na swiecie raczej dwoch identycznych procesorw, ramow itd. sam musisz znalesc te ustawienia. jako, ze jak podejrzewam masz zablokowany mnoznik. w biose adventace/fsb przestaw na manual i pojedz do gory z magistrala. jak zacznie strajkowac to podwyzsz voltage, i tak sie zaczyna zabawa. pozniej mozesz sie pobawic z timingami pamieci itd. a co do tego, ze komp Ci przycina podczas kopiowania dlozych plikow, odtwarzania muzy i jeszcze innych zadan to ja tu nie widze nic dziwnego. jezeli zalezalo Ci bardzo na wielu procesach na raz mogles qpic sobie P4 z HTT !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej co myslicie o tym!

Mam okazyjnie do kupna 2x128 Mb Pc 2100 Kingstona CL 2.5 za jakies 70zł. I mam pytanko czy pamieci te włorzone na Asuska beda pracowały jako Dual Chanell (zwłaszcza ze mam juz na pokładzie Twinmos 2x256 Pc 3200 CL 2,5 w dualu). a tak wogole to kingstony sa Pc 2100 a ja i tak jade na FSB proca 133Mhz. Czy opłaca sie do czasu zmiany na nowego procka o wyrzszych FSB pouzywac tych Kingstonow czy lepiej od razu je wypchnac??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta raul mow do mnie jeszcze - moj poprzedni komp to celeron 366. Powiedz o ile % moge bezpiecznie podkrecic procka (chodze na standardowym wiatraczku) ewntualnie jak wykorzystac te fsb 400 tak zeby i procek i ramy faktycznie na niej chodzily (hm chyba cos zamotalem). czy jak przesadze z tymi opcjami to komp sie wylaczy czy siadzie odrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yosh

masz racje azus pod tym wzgledem jest powalony mnie tez proca na auto dziwnie wykrywa (fbs100) no i timingi pamieci miałem wczesnie twistery na cl2 wykrywało mi dokładnie jak te ktore mam obecnie - proste wytłumaczenie auto wykrywa tragicznie pamieci (tak jak by miał zapisane jedne ustawienie dla pamieci)

co do proca to wiem ze septrony czasem wykrywa ale jesli zrobisz reset biosu odrazu jest fbs 100...

jedyna recepta to ustawic wszystko recznie

 

generał

chyba ci odbiło jesli je włozysz (w praktyce powinny pojsc) to bedziesz mosiał zwolnic twinmosy (ktore na tej magistrali pojda na cl2 i najnizszych mozliwych ustawieniach) efekt spadnie ci wydajnosc kompa-jakiego masz proca ? - moze pojdzie na 166....

 

raul

to co piszesz to jest rzeczywiscie bez wiekszego sensu ....

moge złozyc dwa identyczne kompy (procki z podobnym bachem i pamieci z kolejnymi numerami serii) i beda chodzic identycznie takze jesli chodzi o podkrecanie

 

barnaba

standart przetaktowania zalezy od proca (bezpiecznie bez skracania zywotnosci to jakies 30%)

jesli masz dobry wentyl na procu to ustaw magistrale 400 (nie zapomnij o przestawieniu zworki tej nad procem)

nie wiem jaka masz cl na pamieciach mozesz sprobowac 2,5 (podnies napiecie do 2,7v) reszta ustawien to 3,6,3,12 powinno chodzic

jest jeszcze jedna opcja mozesz sprobowac ustawic tam 1t command

(chyba sie połapiesz....:) )

wysokich lotow .........

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich doświadczeń zauważyłem, że najlepsze są drivery do chipsetów które są na płytce, tak miałem na poprzedniej płycie z KT133 wszystkie nowsze poprostu zamulały mi system i powracałem zawsze do tych które miałem na płytce. Podobnie jest i tutaj wgrałem hyperiony 4.55 i zauważyłem spadek wydajności pamięci w Sandrze około 100 pkt. więc wróciłem do poprzednich 4.51. Pzdr PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generał

chyba ci odbiło jesli je włozysz (w praktyce powinny pojsc) to bedziesz mosiał zwolnic twinmosy (ktore na tej magistrali pojda na cl2 i najnizszych mozliwych ustawieniach) efekt spadnie ci wydajnosc kompa-jakiego masz proca ? - moze pojdzie na 166....

 

 

Moze i masz racje a proc to Athlon 1800+ 0,18u i ile bezpiecznie mozna z niego wyciagnac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blacksmith:

cl 2,5/2,75v - 3,6,3,12 z 1t command daje mi w sandrze (cache&mem) 3057mb/s podczas gdy poprzednio 2750mb/s - rezultat: zostawiam jak jest tymbardziej ze problem z kilkoma watkami wyparowal :D

 

co do procka amd sempron 2500+ box, zwiekszylem o 10% i narazie dziala - chodze na standardowym wentylatorku dolaczonym do procka i nie wiem czy zmiana magistrali nie zaszkodzi ;)

 

pozatym co ztymi zabezpieczeniami jak przesadze z ustawieniami to komp siadzie czy sie poprostu wylaczy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Blackshmith

Ale mam jeszcze jeden mały problem a mianowicie moje Generals Zero Hour chodzi jakos przymulasto (nie wspominam o Forgotten Battles). Na starym kompie ECS K7S5A i 256Mb (aktualnie mam 512Mb) grafa ta sama co teraz chodzil nie gorzej a moze troche lepiej. Jaka moze byc tego przyczyna.

Czy to moze brak zainstalowanego Hyperiona?? czy jeszcze moze czegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...