Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mam jeszcze jeden mały problem a mianowicie moje Generals Zero Hour chodzi jakos przymulasto (nie wspominam o Forgotten Battles). Na starym kompie ECS K7S5A i 256Mb (aktualnie mam 512Mb) grafa ta sama co teraz chodzil nie gorzej a moze troche lepiej. Jaka moze byc tego przyczyna.

Czy to moze brak zainstalowanego Hyperiona?? czy jeszcze moze czegos

 

A co do hyperiona to jak go instalnełem to juz wogole nie mozna było uruchomic Forgotte Battles (Po długim załadowaniu do menu tak sie cieła ze nie było mozliwosci kursorem ruszyc). Wersja Hyperiona 4.51 a grafika to GF MX440SE 64DDR.

Prosze o pomoc w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mam takie jeszcze pytanko mo sprzę to athlon1800+, 256ddr pc333 (nanya), winfast fx5700, i a7v880

na ile mam ustawić napięcia w biosie dla agp i i pamięci, a drugie pytanko czy ma ktoś z was radka 9500 bo mam go zamiar kupić i niewiem jak on sie będzie sprawdzał na tej płytce.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawczyk zapomnij o 9500 na tej płycie same problemy dołoz troche i kup 9800se modowalna pozatym w opisie do płyty jest zastrzezenie odnoscie 9500 do 9700pro (czemu nikt nie czyta tego co jest napisane małym drukiem)

mimo iz pisza o wczesnych wersjach ja miałem problemy z radkiem 9500.

poza tym to prawie rzadna roznica przesiadac sie z fx5700(niemodowalny 9500 jest wolniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadal mam ten problem z VGA (czyt. powyzsze posty)

Z zainstalowanym hyperionem 4in1 v4.55 gry chodza tragicznie ale everlast wykrywa prawidłowo grafike(patrz hiperlink)My Webpage

 

a jesli mam odinstalowane hyperiony gry chodza(znacznie lepiej) ale gorzej niz na starej konfiguracji ECS K7S5A+256Mb(teraz mam twinmos 512 Dual Channel), reszta komponentow tak samo. A w Everescie wyswietla tryb grafiki AGP wyłaczony i jeszcze AGPx2 (hiperlink ponizej)

My Webpage

 

Jesli ktos ma jakies pomysły, sugestie lub spotkał sie z czyms podobnym to prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gb 9550/256 smiga aż miło

a wogle to nie rozumiem

skąd u Was tyle problemów

ja się przesiadłem z epoxa rda na NF

i dopiero jestem szczęśliwy

zero niebieskości

i żadnych problemów :)

transfer deko niższy na pamiątkach ale pozatym all ok .

A 1,7+ lata na ful stable 2,0Gh cisza i spokuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gb 9550/256 smiga aż miło

a wogle to nie rozumiem

skąd u Was tyle problemów

ja się przesiadłem z epoxa rda na NF

i dopiero jestem szczęśliwy

zero niebieskości

i żadnych problemów :)

transfer deko niższy na pamiątkach ale pozatym all ok .

A 1,7+ lata na ful stable 2,0Gh cisza i spokuj :)

1287653[/snapback]

Po co o tym piszesz skoro nie masz tej płyty asusa? O nią tu przeciez chodzi.. jej wady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

general

ustaw w biosie agp x4 i ustaw napiecie 1,5v moze pomoze

a jak nie to sprobuj tego co jest na dole

 

miałem ten sam problem z 9500 mozesz sprobowac tak (ale nie zawsze wychodzi za pierwszym razem zwłaszcza jak masz w xp jescze inne stery do grafy) nalezy wyrzucic z menadzera urzadzen/urzadzenia systemowe/via cpu zwiazane agp3.0

zanim zamkniesz okno i poprosi cie o restart zaistaluj hyperiony i stery do grafy wtedy dopiero reststart i powinno wykryc tak jak ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co o tym piszesz skoro nie masz tej płyty asusa? O nią tu przeciez chodzi.. jej wady ;)

1287736[/snapback]

może nie zbyt dokładnie napisałem

epoxa rda miałem na NForsie

a teraz mam ASUSA A7V880-EAYZ

może to nie mercedes ale mało jest bardziej stabilnych płyt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzienki z tym radkiem zobacze bom mam okazje go najpierw przetestować a potem jak będzie chodzić wszystk ok to go kupie, a jeszcze co do tych napięć agp i pamięci na ile powinno być ustawione agp 1,5v-1.6v pamięci 2,55-2,65v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawczyk

to sie juz nie raz przewijało na tym forum zwłaszcza ustawienia pamieci no ale ...

agp std 1,5v (słyszałem ze czasem dac 1,6v - zalezne od zasiłki?)

pamieci to zalezy ale norma to 2,65v to idealnie nieprzekraczac 2,7v pozniej sie grzeja...

 

jak zauwazyłes 9500 sie pozbyłem własnie z powodu problemow grafa z podpisu jest tymczasowa wracam znow do ati....

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzienk blackshmith

a jaka jest różnica między rev 1.02 a starszą wersją bo do końca jeszcze odpowiedzi niema i czy na standardowych ustawienich bez żadnego kręcenia procka i pamięci twimosy 2x256 cl 2,5 w dualą będą chodzić stabilnie bo tez mam okazje kupić

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i mam nowy problem, dotychczasowo miałem ustawione napięcia agp i pamięci na auto, teraz zmieniłem agp 1,5V a pamięci na 2,65V odpaliłem kompa no i gdzies po 15 min restart ale nic odpalił sie ponownie i znowu 15 min reset więc wszedłem do biosu i przestawiłem agp na auto, odpalam kompa i wszytko ok zero restart. Teraz to już niewiem przecież 1,5V to jest odpowiednie napięcie dla karty czyżby na auto chodził z wiekszym napięciem, a może to zasiłka niewiem mam feel 300, ale niesądz przecież niemam tak prądożernego kompa(athlon 1800+, 256ddr, fx5700, dysk 40, nagrywara i cdrom) troche mam małe napięcie 12V bo jest 11,67 ale niewiem jutro bede miał modecom 350gtf to sie zobaczy.

Niemam pojecia dlaczego sie tak dzieje przecież na 1,5V powinno chodzić stabilniej niz na auto.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dowiedziec sie czy da sie w jakis sposob przekroczyc magiczna granice fsb 227 mhz, przejrzalem caly ten watek i musze powiedziec ze jestem rozczarowany tylko forest kila zbila osiagnal ta wartosc i nie wiem czy reszta jest leniwa, bo co to za stwierdzenie "sempron 2200+@1800 mhz ale to mi wystarczy juz". Na szczescie poczytalem sobie co nieco i juz raczej tej plyty nie kupie bo widze ze fsb 220 to rzadkosc a 200mhz to na mojej obecnej moge sobie dac i mimo ze pci/agp nie zablokowane to 33/66. A ta plyta wlasnie miala umozliwic dalsze OC, bo fsb 229 bez blokady bylo jak dla mnie juz troche ryzykowne. Zastanawiam sie czy tak jest z kazdym kt880 ale oby nie bo chyba msi wezme, a Wam panowie zycze dalszych sukcesow w wyciskaniu 7,8 i 9 potow z tej plyty ktora faktycznie moze i jest stabilna ale chyba nie przy OC.

Edytowane przez mamcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie blokada jest, ale czy dziala to chyba nikt do konca nie wie. w tym tygodniu bede prowadzil intensywne testy to pozniej wsio opisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez przy kreceniu fsb liczy sie mostek a nie blokada;) pci/agp to jest tylko dodatkowy bonus zeby nie bawic sie z dyskami.raul powiedz mi cos - odblokowany mnoznik + hynixy + plyta ktora teoretycznie robi 227 a ty jedziesz na 199?

EDIT: mamcar zaraz moje kt400 cie przegoni w ustawieniach na codzien;D

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jade, bo mi synchro nie chce chodzic cos. jak mozesz czytac kilka postow wyzej, pomyslalem, ze mi zamulala grafika (jezeli to prawda ze blokada agp/pci nie dziala) a gf 2 mx400 nie mogl wytrzymac widocznie takij czestotlisowci szyny agp. teraz bede testowal przy synchro i z nowa karta (podpis). a poki co 199 to spoko ustawienie, bo dolicza do ramkow 66 mhz efektywnie, co daje 464 mhz ! przy wartosci fsb 200 ram zaczyna juz isc synchro, bez wzgledu na to czy jest ustawiony na 400 mhz czy na auto. a pozatym tak jak mowilem, cos mi nie chce synchro latac, nawet przy wartosci 200 mhz! ale tak jak juz wspominalem to mogla byc ina zamulenia przez karte graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa jak dostanie za duzo pci/agp to wywala rozne dziwne bledy ale juz pod winda i w 3dmarkach.wiem po sobie bo przy pci/agp 43/86 musialem odkrecic grafe do poziomu 290/533 i agp4 bo wariowala.moze zobacz co jest pod tym smiesznym radiatorkiem na nb albo sprawdz z innymi pamieciami.

edit:masz nawet screena;D

wysypana grafa

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy z ta blokada, jak jest to musi dzialac a zreszta, nawet gdyby nie dzialala to masz PCI ok38, przeciez to jeszcze nie ekstremalna wartosc, wiec nie wiem czego sie boisz, jesli dyski sie nie sypia, wypalasz plyty bez bledow.. itd zapytaj johnyboy'a o objawy gdy PCI ma za duzo mhz :wink: , a agp wytrzymuje wiecej niz PCI. Nie wiem skad wiekszosc sadzi ze nie ma blokady, ale to chyba tak jak z rewizjami w poszukiwaniu piratow (bo kolega kolegi slyszal) albo czarna wolga, daj fsb 227 i napisz jakie potrzebuje napiecie i jak sie grzeje a nie mhz po mhz na dzien... bo usne zanim wykrecisz sensowna wartosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jedno pytanie odnośnie tej płyty mam na niej semprona czyli standartowo magistrala 166MHz i dzielnik 1/5 a jeśli zmienię magistrale na manual i dam 200MHz to dzielnik zmieni mi się na 1/6 czy zostanie na 1/5 i skoczy w górę magistrala pci i AGP ??? bo co do istnienia blokady pci/agp to mam mieszane uczucia. I jeszcze jedno nie wiem jak u was ale mój sempron na magistrali 227MHz śmiga idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo to ta plyta ma miec blokade pci/agp ale nawet jesliby nie miala to jesli ma obsluge fsb200 to znaczy ze ma dzielnik 1/6 bo tak dziala via.no ale wreszcie ktos poza forestem wycisnal tyle co trzeba.pozdro

edit: hanu cie zabije za avatara:P

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adammm brawo, na taka odpowiedz liczylem, no to jeszcze pytanie do Ciebie i foresta kila zbila (czy jak jak to sie odmienia :wink: ), bo reszta chyba jest out of competition czy da sie jakos ustalic wyzsze FSB niz 227 bo to raczej nie jest ograniczenie chipsetu bo MSI pozwala na zmiany do 280mhz, chociaz i na tamtej plycie ludzie jakos boja sie dac 220...

Edytowane przez mamcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Osobiście zajmuję się składaniem PC, ale taki przypadek to po raz pierwszy się mi przytrafia: oto tydzień temu składałem znajomemu zestaw sempron 2500 , 2x512MB ram, ASUS A7V880 .

 

Ustawiłem bios płyty , oraz procek 10,5x200 przy 1,75V ,zainstalowałem system i wszystko było ok .Zacząłem sprawdzać płytę i procek pod kątem stabilności przy włączonym pomiarze napięć i temperatur i po ok 3 min testów program pomiarowy zaczął pokazywać głupoty i rozjechane napięcia [ podświetla na czerwono].Początkowo myślałem iż poleciał zasilacz MODECOM 350W PFC , ale weszedłem do biosu i tu porażka bios strasznie zaczyna mulić i każda zmiana opcji w biosie pociąga za sobą przeładowanie obrazu [ podobnie wygląda wolne przeładowanie strony internetowej] , sprawdzam napięcia ale tu wszystko ok. Uruchamiam system wszystko ok . Długie testy też niczego nie wniosły , ale bios jak mulił tak muli.Bardzo ciekawa sytuacja bo do dzisiaj PC działa ok , prime 10godz. pracy także przeszło bez problemu ,tylko ten mulący bios.Tutaj opisałem to samo ale to jest problem MSI na KT880

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=109370

Teraz widzę iż na MSI problem mulącego biosu także istnieje .Może to jakiś problem mostka , lub czegoś co się uszkadza bo zaznaczam na początku było ok i problem mulącego biosu nie występował.Dziwne że na MSI problem jest podobny, czyżby jakaś wada fabryczna mostka północnego...........????????

Wyjaśniam iż robiłem restarty biosu ,wgrywałem najnowszy bios a problem pozostał ,na innym ASUSIE wszystko jest ok. :mur:

Teraz stabilnie na tym asusie 215x10,5 V=1,9V, Saphire ATI9550@9600 [410/570 Mhz] - ale mulący bios jest dalej -

napięcia w stresie / normalnie

5V - 5.01 / 5,18

12V- 12,38 / 12,21

3,3V- 3,29 / 3,30

Jakieś propozycje

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA

sprawdz czy na magistrali 166 tez to wystepuje? (dam głowe uciac ze nie z maja płyta było to samo)

sprawa dodatkowego dzwieku - z tego co potestowałem na asusie najlepszy jest ostatni slot pci na samym dole (za cho@#@$*** nie wiem czemu) dotyczy to wiekszosci kart rozszezen na pci zwłaszcza z fbs 200.

 

kt880 nie ma blokady dzielnka a dodajac w biosie robia człowieka w bambuko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA

sprawdz czy na magistrali 166 tez to wystepuje? (dam głowe uciac ze nie z maja płyta było to samo)

sprawa dodatkowego dzwieku - z tego co potestowałem na asusie najlepszy jest ostatni slot pci na samym dole (za cho@#@$*** nie wiem czemu) dotyczy to wiekszosci kart rozszezen na pci zwłaszcza z fbs 200.

 

kt880 nie ma blokady dzielnka a dodajac w biosie robia człowieka w bambuko.

1290089[/snapback]

powiem iż ten topik bardziej mi odpowiada niż MSI KT880.

Zaznaczyłem wyżej iż na default także ustawiałem a sempron 2500 jak wiesz ma szynę domyślnie 333 więc ta opcja odpada, zabawy w dual i singlu także sprawdzałem ,zaznaczam na innym egzemplarzu jest ok -wiem iż to jest powód do reklamacji ale chodzi mi o fakty iż coś jest nie tak z tymi KT880 -a jak ABIT KW7 KT880 może ktoś wie, ja bynajmniej na TWEAKU nic nie znalazłem o problemach tego typu - narazie zobaczymy póżniej

Zapomiałem przy fsb 215 asus ma

AGP -67Mhz

PCI- 34MHZ więc wydaje się iż wszystko jest ok i blokada istnieje .Odczyt z Sisoftsandry

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA:mozesz sprawdzic jakie max fsb szlo by wycisnac z tego msi? to jest interesujaca propozycja dla ludzi z dobrymi pamieciami i procesorami po l5 modzie. tu sie chyba nie doczekamy az ktos wyjedzie poza 230..

co do tematu: probowales clear cmos? no pewnie ze probowales.poszukaj opcji z bios cachable moze tu problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA:mozesz sprawdzic jakie max fsb szlo by wycisnac z tego msi? to jest interesujaca propozycja dla ludzi z dobrymi pamieciami i procesorami po l5 modzie. tu sie chyba nie doczekamy az ktos wyjedzie poza 230..

co do tematu: probowales clear cmos? no pewnie ze probowales.poszukaj opcji z bios cachable moze tu problem?

1290125[/snapback]

Wszystko próbowałem :zaznaczyłem iż jestem doświadczony w te klocki a jak już coś piszę to staram się to robić zetelnie i po sprawdzeniach.

Co do drugiego .Chwilowo nic nie sprawdzę ile idzie wycisnąć ,ponieważ ASUS tyle sprawił problemów i tyle zajął czasu że kumpel zabrał zestaw aby się nim nacieszyć.Jak dorwię go w swoje łapy to się jeszcze pobawię .ale odczyty z AIDY według mnie są cienkie ,na KT600 lepsze i to dużo mimo iż nie ma DUALA [ SOLTEK,ASUS,EPOX] trochę tego przechodzi przez moje ręce więc wiem co mówię, porównuję przy ustawieniach FSB200 i ustawieniach pamięci 2,5/3/3/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...