Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz troszkę niedopasowany ale żeby sie nawet do biosu nie dało wwejść a A 2200+ działa dobrze to raczej nie wina zasilacza. A pamięci masz ddr 400MHz? Bios jest może nowszy do tej płyty? jak nie nowszy to może starszy spróbuj wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz troszkę niedopasowany ale żeby sie nawet do biosu nie dało wwejść a A 2200+ działa dobrze to raczej nie wina zasilacza. A pamięci masz ddr 400MHz? Bios jest może nowszy do tej płyty? jak nie nowszy to może starszy spróbuj wgrać.

Zasilacz miałem inny 420W, ale padł, więc w Komputroniku dali mi taki - niby lepszy, bo mocniejszy :)

Z A2200+ nie ma żadnych problemów - ale on pobiera 15W mniej (może to ma wplyw?).

Pamięci mam Kingi DDR400 Dual. Ale źle chodzą na 400 w Dualu, więc je ustawiam na 333 w Dualu.

Na 400 w Dualu system niestabilny. Na 400 w Singlu - wszystko OK.

 

BIOS mam 1010.005 beta (niby najnowszy), ale niedawno ukazał się 1010.007.

Jednak widzę, że ktoś na forum go "przetestował" i mu płyta już nie wstała.

Niestety o tym BIOSie w necie nic nie można się dowiedzieć.

Może ktoś jeszcze go testował ? :)

 

Jeśli ktoś ma ochotę potestować, to podaję linkę:

http://dlsvr05.asus.com/pub/ASUS/mb/socka/...80/1010-007.zip

 

A starszy BIOS jest felerny i niestabilny, nie trzyma ustawień, ogólna kaszana :)

Płyta działała jak głupia i dopiero po wgraniu 1010.005 można normalnie pracować.

Więc downgrade BIOSu nie wchodzi w grę.

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku pomysłu zapytam czy próbowałeś na jednej kości pamieci uruchomić bartona 3200+? Jak to pomoże to ustaw pamieci w single chanel jeśli masz na tyle slotów pamieci na płycie. Na socket A dual daje tyle co nic.

Probowalem na 1 kosci 512MB. Nic to nie dalo.

Wymienie jeszcze grafike na GeForce2 i zobacze czy to cos da...

 

A tak przy okazji...

Skoro mowisze, ze Dual niewiele daje, to pewnie bardziej oplaca sie ustawic DDR400 w Singlu, niz DDR333 w Dualu?

U mnie akurat Dual DDR400 zle dziala - przyjalem ze to wina plyty i ze tak ma byc (a u kogos dziala ???).

 

A slotow pamieci ta plyta ma przeciez 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie szybciej będzie w singlu 400MHz niż 333MHz w dualu. Mowa oczywiście o socket A - na wypadek jak ktoś by miał odmmienne zdanie. Na tej platformie najlepszy tryb pracy pamieci to synchronicznie fsb procesora i czestotliwość pamieci (dzielnik 1:1, 100%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno płytę A7V880 (używaną) i męczyłem się z jedym z opisywanych na forum problemów.

Takim, że: do FSB199 po wyłączeniu komputera, przy ponownym uruchomieniu BIOS startował prawidłowo, a od FSB200 po wyłączeniu komputera, przy ponownym uruchomieniu BIOS zawieszał się w trakcie odpalania (zanim zdążył uaktywnić grafikę, klawiaturę, mysz) - po czym musiałem wyłączać prąd przyciskiem na zasilaczu, włączać komputer jeszcze raz i ustawić wszystko, bo BIOS nic nie pamiętał.

 

Bardzo smuciło, że nie mogę używać komputera na FSB200... Zmieniałem napięcia w BIOSie, ustawienia pamięci, itp i NIC.

 

Aż tu nagle... przestawiłem w desperacji zworkę CPU Overvolt na Enabled i wszystko chodzi jak miód na defaultowych napięciach w BIOSie (wiadomo, że o 0,1V jest podniesione na CPU, ale mi to zwisa).

 

Czyli jest jakiś błąd w projekcie płyty głównej, że układ zasilania na płycie chodzi w pełni stabilnie dopiero w trybie CPU Overvolt.

Edytowane przez elpablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...