Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

bakupl - jesli wgrywałes nowy bios to mam pytanie jakie sa roznice ?

Raul - wyglada na to ze masz najnowsza rev tej płyty ( ciekawe co zdazyli juz namieszac....) bo o nowszej nie słyszałem

 

zawsze jak podepne jakis dysk (jakikolwiek) to odrazu chce z niego bootowac i trzeba wchodzic do biosu przestawiac (głowny dysk mam na sata) zastanawia mnie to czy to jest normalne czy tylko ja mam taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z tymi pamiatkami? jakie polecacie do duala 2x256? Hynixy z serii D43, TwinMosy, Geile a moze jeszcze cos innego? Dodam, ze procek to AMD Athlon XP 2600+ T-Bred.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakupl - jesli wgrywałes nowy bios to mam pytanie jakie sa roznice ?

Raul - wyglada na to ze masz najnowsza rev tej płyty ( ciekawe co zdazyli juz namieszac....) bo o nowszej nie słyszałem

 

zawsze jak podepne jakis dysk (jakikolwiek) to odrazu chce z niego bootowac i trzeba wchodzic do biosu przestawiac (głowny dysk mam na sata) zastanawia mnie to czy to jest normalne czy tylko ja mam taki problem

1208946[/snapback]

 

Toć pisałem, bios się nie sypie, oraz mam o 400mb/s szybszy odczyt z pamięci :)

 

PS: KURFA!! CO TO JEST TO ASYNCHRONIC FREQUENCY?! :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam a7v880 od jakiegoś miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Głównie dzięki QFAN - lubię ciszę :) . Ale mam pytanko: wyczytałem w jakiejś recenzji, że pamięć w dualu chodzi szybciej w slotach czarnych niż niebieskich (odwrotnie niż zaleca producent). Ktoś tutaj tego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam a7v880 od jakiegoś miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Głównie dzięki QFAN - lubię ciszę :) . Ale mam pytanko: wyczytałem w jakiejś recenzji, że pamięć w dualu chodzi szybciej w slotach czarnych niż niebieskich (odwrotnie niż zaleca producent). Ktoś tutaj tego próbował?

1210130[/snapback]

Bądz pierwszy :)

 

Pewnie będę musiał wkrótce (np jutro lub na dniach) kupić płytę pod pod mojego Bartona 2500+ i oto mam parę pytań:

- jak to jest z tą blokadą AGP i PCI - wszystko cacy jak na Nforce?

- jakie FSB da się na tym wycisnąć?

- warto się bawić w tego ASUSa, czy moze lepiej nforce jakiś

- radzi to sobie z zasilaniem grafy? bo na moim starym mobo (A7V333), nieźle daje siępodkręcać moje Ge4 i nie chciałbym kupować czegoś, co pogorszy mi OC

- jakie są max napięcia z ostanim biosem? mam BH-5 jedną kosteczkę 512 mega i chciałbym jątroche przysmażyć

- no i wogóle jak się kręci na dobrej zasilce?

- poza tym mam Audigy 2 ZS - slyszalem ze toto nieco trzeszczy na KT880 - moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc?

1206993[/snapback]

Istnienia blokady nikt nie potwierdził, jak i nikt nie zaprzeczył - jedyna 100% metoda to odpowiednio wsadzić oscyloskop do slotu PCI i sprawdzić. Ja stawiam na to, że blokady nie ma - ani VIA, ani ASUS się blokadą nie chwalą.

 

Max napięcie na pamięć - 2.85V.

Max napięcie na procka - 1.85V (1.95V z przestawioną zworką)

 

Raporty stabilnego FSB - 227MHz. Więcej bios nie daje...

 

IMHO lepiej brać coś na nforce2 Ultra - MSI K7N2 Delta2-FSR ma praktycznie identyczne wyposarzenie, a tylko parę złotych droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam a7v880 od jakiegoś miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Głównie dzięki QFAN - lubię ciszę :) . Ale mam pytanko: wyczytałem w jakiejś recenzji, że pamięć w dualu chodzi szybciej w slotach czarnych niż niebieskich (odwrotnie niż zaleca producent). Ktoś tutaj tego próbował?

1210130[/snapback]

ktoś zaraz to sprawdzi ;) ma otwartą bude sou dajcie mi 10 minut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test - dual w slotach niebieskich kontra czarne ;-)

a7v880 z 2500+ (barton) @ fsb/mem 221Mhz kigmax 2x256 pc4000, 2,5 3 3, bios 1004,,, testy z sandry 2004.10.9.133

 

niebieskie

1. 3212/2991

2. 3224/2995

 

czarne

1. 3224/2996

2. 3231/2999

 

nie jest wolniej ale czy szybciej? różnice poniżej 1% mozna sobie.. ;)

 

co do biosa 1008 - nie widzę 1008.001, na stronie asysa jest 1008 released ;) baku którego uzywasz dokładnie ? najlepiej zapodaj linka do konkretnej sztuki :D

 

pozdro :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz i 1008 i 1008.001 i hmm widze ze 001 to taki pre.. ;) flasznę 1008 szybko i zaraz wracam ;) jako że pozno sie robi dzisiaj tylko mam nadzieję potwierdzę poprawe wydajnosci pamięci vide baku_pl :D

 

no i mam 1008,,

 

konfig 2 posty wyżej,

 

test - różnica między biosami 1004 i 1008

 

1004: 3224/2996

1007: 3241/3013

 

nie widze tu za wielkiej różnicy jednak jest znowu na +,,, wyniki przy pamięciach w czarnych slotach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za testy forest kila zbila czas zmienic bios i przełozyc pamieci na inny slot

1210620[/snapback]

:D

jak będziesz miał chwilę - przeprowadź podobny test u Ciebie- zajmie to chwilę a bedziemy mieli trochę jasniej ;-) to są niewielkie różnice i cięzko na ich podstawie wyrokować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niby nowy bios 1008 to lipa - żadnej zauważalnej różnicy w wydajności nie ma, a jedyna opisana zmiana to wsparcie dla jednego (!!!) nowego (?) procesora (chyba bartona 2800+ na fsb 133MHz - pierwsze słyszę o takim procku). To się postarali...

Mogliby w końcu coś zrobić żeby napięcie na procku było prawidłowe. Zgłosiłem im już ten problem jakiś czas temu, ale nie ma żadnego odzewu.

bakupl - ASYNCHRONIC FREQUENCY to według wszelkich przesłanek blokada dzielników pci/agp.

Btw. Ja wierzę, że ta płyta ma blokadę pci/agp, bo na starej płycie (kt266a) miałem zwisy przy fsb 160MHz, a na tej mogę ustawić 165MHz i wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty

jedna rzecz jesli by dodawali jedynie wpis jednego proca to nie było by dostepnej wersji beta zastanow sie jesli nie robisz zadnych zmian to poco wypuszczac wersje beta........

 

forest kila zbilajasne ze sprawdze ale musze najpierw odzyskac płytke ze sterownikami (dzis) bo nie mam nic do załadowania biosa na ta płyte

 

update

płytka jest testy zrobione wyniki

ustawienia pamieci 2x256twinmos na Mtec

fbs200mhz cl2,5 , 4-way , 3,6,3,12, 2t command

na dualu

proc thorton 2000+@2000Ghz(166x12)1,65v(win-1,728v)

temp z pcprobe asusa

obudowa fine2 z otwartym bokiem wentyl freezone q-92 AlCu

testy robione z dyskiem SATA(system) i PATA

48c procesor

37c płyta

 

odczyty everesta 1.52.201

pamieci w niebieskich slotach bios v007

odczyt 2157

zapis 709

czas 130,2ns

pamieci w niebieskich slotach bios v008

odczyt 2158

zapis 709

czas 130,0ns

pamieci w czarnych slotach bios v008

odczyt 2156

zapis 709

czas 130,0ns

wyciagajac wnioski no coz jak widac zadnych roznic :mur: testy robiłem po 3 razy po starcie kompa z nieaktywnym antywirem i po oproznieniu pamieci do ponad 300mb wolnego ramu

 

robiłem wczesniej testy (bios007)przy tej samej predkosci proca ale inna magistrala

everest zapis odczyt czasdostepu

fbs200x10 852 2674 113

to tak dla porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chobo, ja mam do Ciebie pytanie. Niedawno kupilem sobie Asus A7V600-X i mialem z nia problem, poniewaz restartowala mi non stop karte graficzna, nawet jak nie byla podkrecona, a mam taka sama jak Ty Radka 9600Pro tylko ze Sapphire Attlantis Ultimate Version. Nie mowiac juz o tym co sie dzialo po podkreceniu karty, masakra. Dlatego tez chcem sie Ciebie spytac czy takie problemy sa z Asus ATV880 ?? Bo tamta wymienilem na pamiec. Juz sie jej pozbylem, bo caly tydzien sie z nia meczylem i nic nie mogle zrobic, bo nic niestety nie pomagalo. Prosze o odpisanie na mojego meila. robcio1984@op.pl Z gory Ci bardzo dziekuje i Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grogi napisał: "Istnienia blokady nikt nie potwierdził, jak i nikt nie zaprzeczył - jedyna 100% metoda to odpowiednio wsadzić oscyloskop do slotu PCI i sprawdzić. Ja stawiam na to, że blokady nie ma - ani VIA, ani ASUS się blokadą nie chwalą.

 

Max napięcie na pamięć - 2.85V.

Max napięcie na procka - 1.85V (1.95V z przestawioną zworką)

 

Raporty stabilnego FSB - 227MHz. Więcej bios nie daje...

 

IMHO lepiej brać coś na nforce2 Ultra - MSI K7N2 Delta2-FSR ma praktycznie identyczne wyposarzenie, a tylko parę złotych droższa."

 

 

Panie zanim pan coś zaczniesz pisać to pan zastanów się trochę ;) :P

 

Sprawa ma się tak: JEST blokada AGP/PCI, działa świetnie i działa NAPEWNO, to jest właśnie funkcja w biosie "AGP Ansynchronuous frequency" (czy jakoś tak - pisze z pamięci).

Co więcej i VIA i ASUS bardzo się tym chwalą !

Płytka ma tyle samo w % szybszy transfer na SATA niż NFORCE, jak NFORCE ma szybszy odczyt pamieci.

Oczyt z pamięci u mnie akurat jest bardzo dobry, ale słysze narzekania od niektórych, że mają zły - nie wiem od czego to zależy, ja mam wyniki jak na nforce.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- płyta nie ma "pełnego" zestawu wyjść 5.1

jak nie ma jak ma :D po ustawieniu dzwieq na 5.1 portt mic in przejmuje funkcje sub/center a port audio in rear left/right a port wyjsciowy robi standardowo za front left/right :> przynajmniej tyle wyczytalem w manualu bo plyty do tej pory nie testowalem, pomimo mam ja od 2 tygodni, poniewaz nie moge sie zdecydowac jakie pamiatki wybrac. ; D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak: JEST blokada AGP/PCI, działa świetnie i działa NAPEWNO, to jest właśnie funkcja w biosie "AGP Ansynchronuous frequency" (czy jakoś tak - pisze z pamięci).

Co więcej i VIA i ASUS bardzo się tym chwalą !

Płytka ma tyle samo w % szybszy transfer na SATA  niż NFORCE, jak NFORCE ma szybszy odczyt pamieci.

Oczyt z pamięci u mnie akurat jest bardzo dobry, ale słysze narzekania od niektórych, że mają zły - nie wiem od czego to zależy, ja mam wyniki jak na nforce.

 

pozdro

Dziwne - mi pomoc techniczna ASUSa odpowiedziała, ze płyta ta nie posiada opcji blokady AGP/PCI... Proszę, pokaż mi gdzie VIA albo ASUS informują o istnieniu takiej blokady.

 

W swoim nowym asusie tez mam w biose opcje, które nic nie robią ;P

 

 

Ale tak na poważnie - SATA nie testowałem, bo takowego dysku nie mam. A odczyt z pamięci - no cóż... W Dualu to KT880 może być nawet odrobinę szybszy niż nForce, natomiast w zastosowaniach aplikacyjnych nForce jest średnio o 3% wydajniejszy (co nie zmienia faktu że 3% to żadna różnica).

 

Miałem A7V880 przez kilka dni - płyta miała kłopoty z FSB>175... Zmieniłem na nForce'a i jestem 105% zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cos może odkrylem

 

Asynchrnoc Frequency.. nikt mi nie odpisywał (fajni jestescie :|).. to sam sprawdziłem..

 

A więc...

 

 

Jak ta opcja jest właczona to jest blokada PCI/AGP chyba bo na 227 mi sie sata nie wali i wogole....

A jak jest wyłączona to sata sie wali juz na 218....

 

Ogólnie jade teraz na

 

 

AXP 227x10.5 (bo jak dam mnoznik 11 to juz wydajnosc jest gorsza)...

 

PROC 1,65V (standart-stable) AXP-M2500+

Pamiątki TwinMOS'a dane wiadomo 227 i timmingi to 3-3-3-8 i 2.85V (oryg 2.5-3-3-8)

 

SATA dysk chodzi zarąbiście na NF2 jak testowałem to lipa! ASUS rządzi

 

ODCZYT z pamięci mam:

 

3291mb/s

 

ZAPIS z pamięci mam:

 

899mb/s

 

CZAS DOSTĘPU:

 

101ms

 

Sloty niebieskie pamięci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cos może odkrylem

 

Asynchrnoc Frequency.. nikt mi nie odpisywał (fajni jestescie ).. to sam sprawdziłem..

Ten niby nowy bios 1008 to lipa - żadnej zauważalnej różnicy w wydajności nie ma, a jedyna opisana zmiana to wsparcie dla jednego (!!!) nowego (?) procesora (chyba bartona 2800+ na fsb 133MHz - pierwsze słyszę o takim procku). To się postarali...

Mogliby w końcu coś zrobić żeby napięcie na procku było prawidłowe. Zgłosiłem im już ten problem jakiś czas temu, ale nie ma żadnego odzewu.

bakupl - ASYNCHRONIC FREQUENCY to według wszelkich przesłanek blokada dzielników pci/agp.

Btw. Ja wierzę, że ta płyta ma blokadę pci/agp, bo na starej płycie (kt266a) miałem zwisy przy fsb 160MHz, a na tej mogę ustawić 165MHz i wszystko jest w porządku.

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta opcja jest właczona to jest blokada PCI/AGP chyba bo na 227 mi sie sata nie wali i wogole....

A jak jest wyłączona to sata sie wali juz na 218....

To jest bardzo przekonująca argumentacja - faktycznie moze dzialać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , miałem tą płytke , wyposażenie , wygląd , ma super , potężna płyta , ale mialem problemy z karta tv na czipsecie 7134 ( pc sie zamrażał , resetował itp), nie działało agp 8 z ati 9550 , i dual przy fsb 200 (pc nie chciał sie wyłączać) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sam już nie wiem czy braćA7V880 czy NF-7... Na razie jestem zdecydowany na gdzieś 70% na A7V880. Szkoda mi tylko tego 227max i problemow z 9550. Najwyzej oddam kompa starym i pojde w socket 939 + Ge 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sam już nie wiem czy braćA7V880 czy NF-7... Na razie jestem zdecydowany na gdzieś 70% na A7V880. Szkoda mi tylko tego 227max i problemow z 9550. Najwyzej oddam kompa starym i pojde w socket 939 + Ge 6600

1217303[/snapback]

Myslę, że lepiej odrazu iść w socket 939 + Ge 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sam już nie wiem czy braćA7V880 czy NF-7... Na razie jestem zdecydowany na gdzieś 70% na A7V880. Szkoda mi tylko tego 227max i problemow z 9550. Najwyzej oddam kompa starym i pojde w socket 939 + Ge 6600

1217303[/snapback]

 

Z 9550 żadną ja nie miałem problemów... 227fsb to tylko sprawa biosu, może ktoś go jakoś zmoduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was posiada te pamiatki (allegro.pl/show_item.php?item=39033518) na A7V880? W opisie mobo ta seria została uznana za kompatybilna z plyta (Oznaczenie z naklejki:HYMD264646B8J-D43, Oznaczenie z kostek:HY5DU56822BT-D43) Czy, zeczywiscie, jak mozna sie spodziewac, sa one takie cool do tej plyty? :D

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul jak zauwazyłes to te kosci maja cl3 moze i ładnie chodza na podkrecanej magistrali ale cl2,5 to standart dla pamieci

zawsze mozesz kupic pamiatki z cl2 ale nie bierz twinmosow twisterow ostatnia seria jest kiszna wrecz makabra (kosci cl2 nieodpalaja na cl2 :( )

najlepiej jakies ocz lub corsairy choc nie wiem czy ktos to testował na tej płycie, twistery juz przerabiałem (stare modele z przed roku badz starsze sa idealne nowe do bani)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko obawe co do proca (ATH XP T-BRED 2600+) ma zablokowany mnoznik na 12.5, nie bardzo wiem jak go odblokowac, czytalem, ze 3eba polaczyc niektore otworki na gniezdzie cpu, ale nie jarze o co chodzi z kabelkiem czerwonym i zielonym (?). A watpie zeby mi polecial ten procek na 12.5x200. A slyszalem, ze przy FSB 200 te pamiatki co zamowilem spokojnie pojda na CL2, przy wyzszym FSB moze byc jedynie problemo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...